Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rekli su mi da ću dobiti Cisco EPC3212 i Cisco 4682DVB.

Da li su ovo dobri uređaji ili postoji nešto bolje u ponudi, da li da pristajem?

Off: zar nije moglo sve u jednom uređaju da bude, zašto moraju dve odvojene skalamerije?
 
Модем и рутер може али сви беже од тога али и ХД пријемник ... тешко. То је изгледа неки нови модем мада не видим разлику у односу на 3208.
 
Znam da ne može ali ipak Vi imate SBB duže vreme pa rekoh ako znate za neku caku da ima što manje kablova.

EDIT: ima li nekih nagoveštaja da će uvoditi CI (tu bi bila ušteda prostora)?
 
Poslednja izmena:
Mislis externi CAM? To se nece desiti zbog zastite koju SBB koristi.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na ovo, ne znam da li je to to: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?268381-Moze-li-se-kod-nas-iskoristiti-CI-slot-u-TV

Kakvo je po ponašanju osoblje koje dolazi da donese i sredi uređaje?

Što se tiče kupovine tehnike, nameštaja itd. ima onih koji se "fino" ponašaju, donesu, raspakuju, ja ih na kraju častim za sok i sve super, dok ima onih koji se odmah razlete po kući pa ih ne možeš pohvatati (tipa odmah vidi veliku terasu i izleti na nju, pita koliko si platio stan, drugi traži da ide u toalet...), pa čovek nekada mora da bude neprijatan prema njima. Zato me zanima da li su korektni iz SBB-a što se tiče dolaženja na kućnu adresu?
 
To se ne zna. Ko zna koga ces dobiti. Sigurno ove moje dobre iz NS-a nećeš dobiti. Tako da sve zavisi...
 
Ne znam šta mi valja činiti po pitanju modema/rutera.

Pročitao sam nekoliko stranica unazad i većinsko mišljenje da je bolje uzeti modem pa posebno kupiti gigabitni ruter.

Sa druge strane ne volim gomilu uređaja sa gomilom kablova.

Pročitao sam da ljudi imaju problema sa EPC 3925/3928 pa sam zato i rešio da uzmem EPC 3212 ali ne znam da li sam dobro postupio pa ako može bilo kakav komentar pošto još imam vremena dok mi nisu doneli da zamenim za EPC 3928 (mislim da se taj daje)?
 
Dobro si postupio. Ne brigaj. Svi koji imamo odvojeno uživamo, dok ostali koji imaju zajedno kukaju u većini slučajeva...
 
Poslednja izmena:
@makiacaveki

Nisam pohvatao pa da te pitam. Da li pri potpisivanju ugovora mogu odmah da kazem da mi ne donose EPC 3925/3928?
 
Ако имаш (паре да купиш) неки озбиљан рутер, онда ти је модем добар избор. Ако мислиш да пазариш неки други крш рутер (не знам колико је јефтиних гигабитних рутера у понуди код нас), онда можда и HG заврши посао. Код мене 3925 ради без грешке, можда сам имао среће са комбинацијом чип на мобилном и HG ... али нема ни прекида ни сецкања ни рестарта а богами и wireless ради само тако.
 
@makiacaveki

Nisam pohvatao pa da te pitam. Da li pri potpisivanju ugovora mogu odmah da kazem da mi ne donose EPC 3925/3928?

Ne spominješ pri potpisivanju ugovora EPC 3925/3928 već tražiš što manji modem i oni ti ponude šta imaju i ti odabereš...
 
Tražiš modem, kakva je to definicija što manji?
 
Pa kao... ne tražiš konkretno model pa da ti kažu juče nestalo već pitaš šta ima u ponudi, praviš se da ne znaš ništa i kada ti pokažu ti samo kažeš TAJ :p

malo moraš da mudruješ Dark Magician, malo upotrebiš seljačku politiku i cake :)
 
Gubljenje vremena. Kažeš lepo da nećeš ruter koji dele, nego čisto modem.
 
Ma dobro, šalim se ja malo...
 
Vidim objavili su akciju za kanale, to je to za NG verovatno (kao sto ste i predvidjali). Tako da bih mogao da uzmem net. E sad ne znam da li probati opciju modem/ruter ili da kupim ja neki, nisam siguran jos.

Da li inace taj standardni EPC moze da podeli bandwith? :O
 
Posao rutera je da ga podeli. S toga modem nema veze s tim.
Ako imaš para, uzmi odvojeno dobar ruter, ako nemaš, možeš da probaš s njihovim.
 
Pohvale za SBB i za novogdisnju cestitku :) Nije red pljuvati samo treba i pohvaliti ako neko nesto dobro radi
 
Pa ovo što je promocija do 15. Januara. A ne plaća mi se, jer bih možda dva dana gledao u mesec. Bezveze da bacam 800 din. ili koliko je već HBO.
 
Izgleda da je tako. Sinoć sam i ja pogledao i nema HBO, isto sam silver
 
Gold dobio HBO ali ne i Cinemax, ne znam koja im je fora sa tim.
HBO me ionako ne zanima preterano, preko nedelje su slabiji filmovi, vikendom puste malo bolje filmove koje sam verovatno već gledao ili imam pametnija posla u udarnim terminima.

Razmazio nas je internet, nekako mi je odbojna pomisao da film/serija počinje u određeno vreme a ne kad ja pustim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno