Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ponovim i ovo po ko zna koji put, Cisco EPC3925 koji daje SBB je polufunkcionalan uređaj, Wifi na njemu je delimično upotrebljiv i samo uz neki drugi WiFi uređaj će raditi prihvatljivo. Glavni krivac za to je nakaradno prepravljan firmware kojem je čak i trajno pamćenje podešenih opcija nesavladiv zadatak. Ima tu dosta problema i većina je već dokumentovana po raznim temama gde se ovaj ruter pominje. Naravno, ima i toliko nezahtevnih korisnika koji tvrde da im sve funkcioniše kako treba i kojima su problemi o kojima ovde pričamo potpuno strani.
 
Да не буде да се понављам, мене само чуди ово око непамћења неких подешавања јер је у QoS написано да је Enable WMM Support default opcija али га ипак гаси приликом рестарта. Већ сам навикао да после рестарта проверим а и када видим да wireless ради споро. Што се преправљања фирмвера тиче, мислим да СББ нема никакве везе с тим (ако мислиш на недостатак bridge мода) јер и други имају проблема (а и постоје нека већ застарела упутства како да се то реши) а опет, нешто не верујем да СББ има некога ко би то умео да уради. Много им се замера а они јадни не умеју да преведу (и успут плате Циску) да им среди Д3 пријемник. Ни да плате онима од којих узимају плагин за D3go да направе употребљив а нарочито на линуху.

Полуфункционалност wireless везе се можда примећује ако неко има 4 десктопа, 3 лаптопа и 10 мобилних који користе ту везу и сви хоће да у сваком тренутку имају неки максимум али то не би ни требало да омогућују уређаји које провајдери дају на коришћење. Или мислиш да би требало да деле неки кул рутер од 300€ е да би 1% оних који имају и хоће да користе 20 wireless уређаја било задовољно?
 
Preteruješ po starom dobrom običaju viđenom i na SBB forumu a sada i ovde. Niko ne traži uređaj vrhunskih performansi ali se traži da njihovi uređaji odrade korektno ono čemu su namenjeni. D3 v2.0 risiver i Home gateway nisu uređaji koji odrađuju svoj posao korektno, puni su raznoraznih nedostataka. Modemi (i stari i novi) su jedina oprema koju daje SBB a da radi ono što treba na korektan način.
 
Poslednja izmena:
Meni sa EPC 3928 nije radio korektno, imam jedan laptop, jedan smart tv i 2 telefona. To nije puno uredjaja po mom mišljenju pa ponovo nije radilo dobro. Home mreža nije radila nikako, straming filmova sa laptopa na tv nikako. Sada je sve ok sa najjeftinijim tp linkom. Sbb i ima ovakve uredjaje koji nisu za zahtevne korisnike, ali to nije u redu u svakom slučaju davati takve uredjaje.
 
Na ruteru je cekiran WMM, probao sve kanale, nece da predje 21mpbs nikako... Adapter na kompu je 54mbps, antena od kasens kartice, signal 100%, samo jedna mreza postoji u okruzenju, koristi kanale 6 i 2, a ja 12 i 8... Ruter je onaj tp link sbb-ob... Koristim jedan desktop racunar i telefon sa wifi, niko se ne kaci na mrezu osim mene. :crash:
 
Poslednja izmena:
Za G standard je 20-25Mbps očekivana brzina jer od tih 54Mbps u idealnim uslovima možeš imati do 50%. Nabavi neku N karticu pa ćeš, sa obzirom na mali broj mreža u okolini, moći da očekuješ brzine od oko 50Mbps i više.
Pretpostavljam da je taj Tp-Link ruter po Lite N (150Mbps) standardu, tl-wr740 ili neki drugi?

Below is a breakdown of actual real-life average speeds you can expect from wireless routers within a reasonable distance, with low interference and small number of simultaneous clients:

802.11b - 2-3 Mbps downstream, up to 5-6 Mbps with some vendor-specific extensions.
802.11g - ~20 Mbps downstream
802.11n - 40-50 Mbps typical, varying greatly depending on configuration, whether it is mixed or N-only network, the number of bonded channels, etc. Specifying a channel, and using 40MHz channels can help achieve 70-80Mbps with some newer routers. Up to 100 Mbps achievable with more expensive commercial equipment with 8x8 arrays, gigabit ports, etc.
802.11ac - 70-100 Mbps

p.s.
I još nešto, kada kažeš da imaš samo jednu mrežu u okruženju koja koristi kanale 6 i 2 a ti koristiš 12 i 8, gde si to gledao? Normalno je da mreža koristi jedan kanal, i uobičajeno je da se koriste kanali 1, 6 ili 11 jer se oni ne preklapaju međusobno a korišćenje dva kanala je, neka me neko ispravi, vezano za dual band mreže. Odakle tebi podatak da na toj drugoj mreži i tvojoj imaš navedene kanale?
 
Poslednja izmena:
Код мене пише да је standard channel 8 а wide 4, можда на то мисли?

Овде је значи у питању комбинација EPC3208 и TP-Link рутер и то би према писању већине требало да је добитна комбинација (у односу на EPC3925) али без wireless n картице нећеш да добијеш нешто више. Са EPC3925 би имао бар гигабитну мрежу.
 
Primetio sam jedan problem sa njihovom d3go aplikacijom koja mi, nakon oficijalnog updatea na Android 5.0 lollipop (u pitanju je Nexus 7) neće pustiti nijedan kanal - traži mi da privremeno ili trajno isključim root što je nemoguće jer uređaj nikad i nije bio rootovan!!!

Edit: Ista stvar je i na LG G2 na kom je stock Kit Kat ROM i na kom je sve radilo kako treba a sada više ne radi...

Jel ima još neko problem sa d3go?
 
Ja baš htedoh da pitam da li d3go radi na lollipop znači, dok ne stigne apdejt aplikacije nema apdejta sistema, načekaću se :)
 
Primetio sam jedan problem sa njihovom d3go aplikacijom koja mi, nakon oficijalnog updatea na Android 5.0 lollipop (u pitanju je Nexus 7) neće pustiti nijedan kanal - traži mi da privremeno ili trajno isključim root što je nemoguće jer uređaj nikad i nije bio rootovan!!!

Edit: Ista stvar je i na LG G2 na kom je stock Kit Kat ROM i na kom je sve radilo kako treba a sada više ne radi...

Jel ima još neko problem sa d3go?

Ajde što ne radi na lolipop-u to me ne čudi, ali kako ti ne radi na G2 ?
Uvek mi je D3GO aplikacija radila dobro i bez problema (ako ne računamo smaranje sa isključivanjem root-a)
 
Sta znaci kad lampica online na sbb modemu(epc3928) samo treperi?Dakle ostale lampice konstantno svetle,samo online treperi.Inace od tad nemam net pa me interesuje,jel mogu ja nesto odradit,ili moraju oni doc?
 
Stigao modem SA epc 2203. hw rev 1.1
Datum proizvodnje: 06/10 :)
 
Poslednja izmena:
Па добро, нема разлога да ти дају docsis 3.0 модем или још и рутер за тлф линију и 512Kbps интернет. Ако решиш да пређеш на неки интернет 40+ онда ће да дају новије. Што се датума тиче, небитно је ако не купујеш, овако ће они да мењају ако забрља.
 
Ma naravno, vec gledam datum i razmatram koja je to godina, 10 ili 06 :D
 
Упутство на Cisco сајту је из октобра 2006. године а закључке сам изведи. ;)
 
Sta znaci kad lampica online na sbb modemu(epc3928) samo treperi?Dakle ostale lampice konstantno svetle,samo online treperi.Inace od tad nemam net pa me interesuje,jel mogu ja nesto odradit,ili moraju oni doc?

Da citiram sebe i odgovorim onima koji ce imati slicnu dilemu.Morali su da resetuju modem od njih.Evo sad sve odlicno radi.
 
Zna li neko zašto EPG radi netačno i pokazuje emisije koje su bile na programu od 22h dana 18.11. umesto trenutne, sledeće i tako redom?
 
EPG koji se prikazuje u dnu ekrana ume ponekad da bude desinhronizovan i to izgleda nikako da reše. Klikom na EPG dugme na daljincu se ulazi u pun EPG ekran i tada se sve ponovo sinhronizuje.
 
5ti radni dan od instalacije modema i.. jos nisu pustili net!?

Ocigledno imam neki problem, koga nisam svestan, sa ovom kompanijom. :d
 
Nisi jedini :( Imam drugara čije su roditelje stavili na svojevrsnu "ignore listu" jer nisu mogli da im reše problem u radu dva D3 risivera već ih ubeđivali da za svaki sprat porodične kuće mora posebna osnovna pretplata i posebni ugovori za net i D3. Naravno, jedno popodne smo samostalno sredili instalaciju i rešili problem, a ekipa iz SBB-a i dalje tvrdi da to tako ne može :)
 
Danas posle dve reklamacije u 9h i 14h, uz obecanja 3 operatera i licne urgencije u 15.30 u korisnickom servisu internet je konacno pusten oko 17h. Dobro je da nije zakacio vikend..

I ovo sve zbog 512kb, koji inace rade skroz ok za osnovne stvari. :)
 
Poslednja izmena:
kod mame sam vratio opremu u stanu, podneo zahtev za prenos broja i ovu promo tarifu, sad je zena bez neta....
za kolko dana bi trebali da joj se jave i dje ba zapelo :)) telekonj kontam?
 
Hm u naselju StepaStepanovic nema sbb neta a ne vidim da su radovi ili neki kvarovi na info strani
 
Ne znam odakle ti to, u naselju Stepa Stepanović ima SBB neta (i svega ostalog) i to bez ikakvih problema, što bi neki rekli - u fulu...
 
Od kada je SBB prisutan u Stepi? Zar nije Telekom tamo gradio optičku mrežu i stvorio sebi svojevrsan monopol?
 
Jeste gradio mrežu i napravio monopol ali je prošlo dve godine otkad je počelo sa prijemom zgrada u naselju i stvorili su se uslovi da uđu i drugi operateri u naselje. Telekom je ostao vlasnik optičke mreže u zgradi tako da korisnici njihovog Boxa imaju FTTH (radio je fantastično ali sam sadržaj boxa u uslovima optike do stana je WTF), dok je kod SBB urađeno kao FTTB tako što je optika dovedena do zgrade a zatim kroz antenski sistem je koaksijalnim kablom dovedena do stana... Vidi se razlika između ova dva principa (FTTH i FTTB) ali se opet kod SBB dobija više...

Inače SBB je u naselje ušao pre nekoliko meseci ali je tek skoro počeo sa malo agresivnijom promotivnom politikom (flajeri, promoteri u centru naselja i koji idu po zgradama itd).
 
Da li neko zna da li je u Skojevskom naselju IKOM ili SBB? Konkretno Luke Vojvodića ulica, tu trebam da iznajmim stan pa zato pitam.
 
@Martin Mystere pretpostavljam da onda SBB nudi u ovom naselju i Fiber pakete?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno