Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel zna neko neki turtorijal za menjanje sifre za sbb modem za wifi,nzm kaki da priomenuim sifru i limitiram protok za potencijalne lopove??
Hvala
 
Imam pitanje za one "koji znaju" :)

SBB mi nudi promociju: na 1 godinu fiksnu liniju i uz to free net 512kbit.

Interesuje me kakav je to wifi ruter koji daju i da li treba obratiti paznju na model?

Thnx :)
 
Jel zna neko neki turtorijal za menjanje sifre za sbb modem za wifi,nzm kaki da priomenuim sifru i limitiram protok za potencijalne lopove??
Hvala

Idi na ovaj link i uloguj se. Ako nisi menjao user pass mislim da se polja ostavljaju prazna ilieventualno probaj admin/admin

http://192.168.0.1/Docsis_system.asp

onda gore kliknes na wireless pa ispod toga prebacis na wireless security

pod pre-shared key upises sifru koju hoces i kliknes na "save settings"
 
Imam pitanje za one "koji znaju" :)

SBB mi nudi promociju: na 1 godinu fiksnu liniju i uz to free net 512kbit.

Interesuje me kakav je to wifi ruter koji daju i da li treba obratiti paznju na model?

Thnx :)
Za ovu promociju ne daju wifi-ruter vec samo modem.

Posto su, kada dodam svoj wifi ruter, to vec 2 uredjaja i takoreci "budzevina", postoji li nacin da se "izmajmunise" taj wifi ruter, doplata i slicno?
 
Poslednja izmena:
Ako si zadovoljan svojim ruterom nemoj ga menjati jer će ovaj koji dobiješ imati slabiji signal. Nije to nikakva budževina, modem radi u bridž modu i prosleđuje internet ruteru koji daje wi fi. Ljudi su, nezadovoljni jačinom signala tih SBB -ovih rutera (ili home gateway-a tačnije) vraćali iste i pravili upravo tu tvoju "budževinu". Stvar je u tome da ako uzmeš taj njihov uređaj a ne budeš bio zadovoljan signalom, ostaćeš "zaglavljen" jer njihov gateway ne može da radi kao bridge, tj. ne može da prosleđuje kablom internet na drugi ruter. Moja preporuka je da uzmeš modem, uštekaš u svoj ruter, podesiš i uživaš.

Da ne bude zabune, ja imam baš taj SBB -ov gateway u dvosobnom stanu i zadovoljava. Ali ranije sam imao stariji model i bacao je net skroz dole na parking preko puta, ovaj o tome može samo da sanja. Ali taj stari mi je pravio probleme otkad sam uveo fiksni. Izvagaj šta ti treba i da li je vredno cimanja. Imaš ovde i temu o tome.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?304476-Cisco-EPC3925

Čisto da ti bude lakše praćenje teme, modem koji ćeš verovatno dobiti nosi oznaku 3208, ovaj novi gateway sa slabijim wi fijem je 3928 a stariji model koji je malo jači a meni (i drugima) je pravio probleme je 3925.
 
Poslednja izmena:
Jedno mozda glupo pitanje. Ja imam TV sa digitalni tjunerom, i mogu da nadjem sve SBB D3 kanale normalno (ali naravno encryptovani su). Zasto onda mora da se koristi njihov onaj D3 resiver ako ljudi imaju TV sa digitalnim tjunerom?
 
Па да не гледају енкриптоване канале. ;) Требало би да је једно 16 канала откључано.
 
Jeste, oni rade :D Samo sto sad mi je pomerio analogne kanale na 90xx a digitalne stavio na 1-250 :d
 
Ako si zadovoljan svojim ruterom nemoj ga menjati jer će ovaj koji dobiješ imati slabiji signal. Nije to nikakva budževina, modem radi u bridž modu i prosleđuje internet ruteru koji daje wi fi. Ljudi su, nezadovoljni jačinom signala tih SBB -ovih rutera (ili home gateway-a tačnije) vraćali iste i pravili upravo tu tvoju "budževinu". Stvar je u tome da ako uzmeš taj njihov uređaj a ne budeš bio zadovoljan signalom, ostaćeš "zaglavljen" jer njihov gateway ne može da radi kao bridge, tj. ne može da prosleđuje kablom internet na drugi ruter. Moja preporuka je da uzmeš modem, uštekaš u svoj ruter, podesiš i uživaš.

Da ne bude zabune, ja imam baš taj SBB -ov gateway u dvosobnom stanu i zadovoljava. Ali ranije sam imao stariji model i bacao je net skroz dole na parking preko puta, ovaj o tome može samo da sanja. Ali taj stari mi je pravio probleme otkad sam uveo fiksni. Izvagaj šta ti treba i da li je vredno cimanja. Imaš ovde i temu o tome.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?304476-Cisco-EPC3925

Čisto da ti bude lakše praćenje teme, modem koji ćeš verovatno dobiti nosi oznaku 3208, ovaj novi gateway sa slabijim wi fijem je 3928 a stariji model koji je malo jači a meni (i drugima) je pravio probleme je 3925.
Upravo tako cu i da uradim. Tebi hvala na savetu :).
 
Nema na cemu :wave:
 
Stvar je u tome da ako uzmeš taj njihov uređaj a ne budeš bio zadovoljan signalom, ostaćeš "zaglavljen" jer njihov gateway ne može da radi kao bridge, tj. ne može da prosleđuje kablom internet na drugi ruter. Moja preporuka je da uzmeš modem, uštekaš u svoj ruter, podesiš i uživaš.
Kako bre ne moze da prosledjuje net preko kabla na drugi ruter? Sta to pricas coveku?
Naravno da moze da prosledjuje net. Ja prosledjujem net do mog TPlink 541 kojeg imam godinama i on mi je u bridge-u sa TPlink 740 u drugom stanu. Verovatno si mislio da gateway ne moze direktno u brigde s drugim ruterom a ne da ne moze kablom da salje net jer to sigurno moze bez problema ;)
 
Ja sam razumeo da ne moze nikako. Ako moze, onda se izvinjavam, moja greska. Pogresi covek. :) Kojim uredjajem saljes net kablom na svoj ruter?
 
Može (ja sam Kurajberu podesio te rutere), samo treba da paziš da nemaš isti subnet na obe strane rutera. Naprimer, ako SBB HG uređaj daje adrese iz subneta 192.168.0.x, ti ga povežeš LAN kablom sa tvojim ruterom u njegov WAN port. Za internu mrežu iza tvog rutera podesiš da njegov DHCP daje odrese iz nekog drugog opsega od 192.168.0.x (staviš naprimer 192.168.1.x) i nemaš frke. Imaćeš dupli NAT, torrenti će sporiji postizati punu brzinu ali će sve raditi.
 
Једино што 3925/8 не може да се пребаци у bridge тј да се користи само модем али може да се повеже са другим рутером на бар два начина. Један је да се ради дупло рутирање па са lan порта повеже на wan другог рутера и подеси шта мора а други да се рутери повежу lan на lan, ту је мање подешавања а од другог рутера се користи само свич/wireless док сам рутер не ради свој посао. Ја сам одувек повезивао да овај други начин, док сам користио свој рутер, СББ-ов TP-Link и сада овај 3925. Повежем га на лан порт АДСЛ рутера и онда је свеједно да ли је комп повезан на лан порт једног од њих или иде бежично преко било ког ... увек могу да одаберем који интернет ће да користи.
У причи о дуо-тв-тел ће сигурно да дају само модем (осим ако као и код осталих пакета уваљују рутер јер имају мањак модема) али је за 512 интернет небитно како ће да се користи.
 
Jedno pitanje. Još sam pod ugovorom za IPTV (Telekom) ali ubacih jedan deo kabla u zidnu utičnicu a drugi u TV i eto SBB-a :p ali samo onih slobodnih kanala. Vidim da je RTS HD čistiji od drugih (kada se gleda tenis na primer) ali da je je to pravi HD pošto mi se čini da je kod mene bila na IPTV-u bolja slika, možda je do set-top box-a. Da li može taj običan beli antenski kabal da isporuči 720p ili 1080p ili mora box da bi slika bila OK?
 
Ne može HD na analognom signalu.
 
Мени личи да је ухватио дигитални сигнал.
 
Ovako je povezano:

img1620.jpg


img1619.jpg


img1616.jpg


img1617.jpg


img1618.jpg


SBB kanali su kodirani (nema slike ali piše koji je kanal), znam da je SBB zato što hvatam njihov info kanal.

Jurio sam da vidim kakva je slika na kamerama (imamo ih četiri u zgradi) a naleteo na nekoliko slobodnih tv i radio kanala...
 
Pa ako tvoj TV ima DVB-C tjuner onda bi trebao da možeš da pratiš kanale sa nacionalnim i regionalnim frekvencijama koji se emituju digitalno pošto bi trebalo da su otključani na SBB-u, bar su pričali da će ih emitovati besplatno.
 
Jedno noob pitanje, dadose mi iz sbb-a za 150 dinara vise neki gold paket koji kao treba da ima 40mpbs download... Na telefonu izvucem 25mbps, a na racunaru jedva 20mbps... Signal pun.
Jel ima neka caka, ili da ih zovem?
 
Veza preko WiFi ili LAN kabla?

Ako je WiFi - probaj preko LAN-a pa vidi...

Pozdrav
 
Naravno da je u pitanju WiFi, napominje čovek da je signal pun. Više puta do sada je sve pominjano u ovoj i sličnim temama a to je da ima nekoliko faktora koji utiču na brzinu ostvarivu preko Wifi konekcije:

1. stanje okolnih mreža u etru i kanali na kojima su;
2. udeljenost rutera i računara/telefona i broj fizičkih prepreka između njih;
3. kvalitet WiFi rutera sa jedne strane i wifi kartica u računaru/telefonu sa druge;
4. wifi standard po kome se uređaji konektuju.

Od svega navedenog uglavnom prva stavka stvara najviše problema. I nemoj trošiti minute na zvanje SBB-a, punu brzinu garantuju samo preko LAN konekcije.
 
Poslednja izmena:
Naravno da je u pitanju WiFi, napominje čovek da je signal pun. Više puta do sada je sve pominjano u ovoj i sličnim temama a to je da ima nekoliko faktora koji utiču na brzinu ostvarivu preko Wifi konekcije:

1. stanje okolnih mreža u etru i kanali na kojima su;
2. udeljenost rutera i računara/telefona i broj fizičkih prepreka između njih;
3. kvalitet WiFi rutera sa jedne strane i wifi kartica u računaru/telefonu sa druge;
4. wifi standard po kome se uređaji konektuju.

Od svega navedenog uglavnom prva stavka stvara najviše problema. I nemoj trošiti minute na zvanje SBB-a, punu brzinu garantuju samo preko LAN konekcije.

iako si lepo objasnio, ne ide mi u glavu, kad ukljucim wifi na moblnom, cesto mi izadje; zbog sporosti nemoze da se otvori i slicno.
 
Ako je u pitanju onaj SBB-ov Cisco home gateway EPC3925 ništa me ne iznenađuje, uređaj je uglavnom polufunkcionalan ali ima ljudi kojima radi i ne žale se. A ako imaš dosta wifi mreža u komšiluku eto problema. Za početak skeniraj nekom applikacijom sve mreže koje tvoj telefon vidi i promeni kanal ako je tvoja mreža na istom kao neka druga.
 
Да поновим по ко зна који пут, Wireless/QoS/WMM Support: Enable и онда или провериш колико су канали оптерећени па изабереш слободнији или идеш редом. Код мене канал 8 и понекад канал 11 раде пуном брзином, остали ретко пребаце 20-30. Од могућих 60Mbps, на старом лаптопу који је у другој соби извлачим 54-56Mbps што је сасвим солидно. Ниједан телефон није прешао ~35.

Измерено пре неколико секунди:

 
^Jel znaš možda zašto se ova dva podešavanja sama vraćaju na disable posle nekog vremena?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno