Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.000 korisnika nikako nije mali broj. To je 120.000 evra mesečnog prihoda samo od pretplate, odnosno 1.5 miliona evra godišnje. A na to treba dodati i prihode od drugih usluga koje su neki od njih koristili ili bi nekad koristili (potrošnja preko iznosa pretplate, net, iptv...). I to samo od onih koji su prebacili broj do sada, za prvih šest meseci. Tako da je potpuno jasno zašto Telekom pokušava da oteža prelazak.
Samo što bi to trebalo da rade poboljšanjem usluga i eventualnim smanjenjem cena, ovako će im se obiti o glavu.
 
Poslednja izmena:
Ma prelaze nego šta, znam dosta ljudi koji imaju TV+NET od SBB-a ,a pojam nemaju da može i fiksni da se uzme ...
A i oni koji znaju malo su nepoverljivi jer to ne ide preko istog kabla kao onaj stari što je radio decenijama :)

Polako, vreme da prođe i biće sve više i više ljudi kada čuju od drugih korisnika SBB-a kako radi i koja je cena.

Telefon im i nije baš neki - Siemens A120, ali poklonu se u zube ne gleda...

Hm, zanimljivo znači to je taj model - http://www.eponuda.com/bezicni-telefoni/siemens-a120-black-bezicni-telefon-cena-220766 :)



Pa dobro - nije ni toliko loše, imamo i stručni review :D

Kod:
Siemens bežični telefon A120
DECT/GAP bežični telefon
Pouzdan i jednostavan za upotrebu
[B]Mogućnost prijavljivanja do 4 dodatne slušalice na istu bazu[/B]
Trajanje baterije na standby režimu: 170 h
Vreme razgovora: 10 h
Domet u zatvorenom prostoru: 50 m
Domt na otvorenom prostoru: 300 m
Masa slušalice sa baterijom: 120 g
Konferencijski razgovor: 1 externa + 1 interna linija
Podržava tonsko i pulsno biranje (radi na svim centralama)
Redial 5 poslednjih brojeva
Imenik za 20 brojeva (ime/broj)
Identifikator dolaznog poziva: pamti 30 poslednjih brojeva
Prikaz trenutnog datuma i vremena
Jednoredi alfanumericki ekran sa dva reda ikonica
10 različitih melodija zvona
 
Poslednja izmena:
Ja sam podneo zahtev za prenos broja (tačnije SBB je podneo) i nisu odobrili zato što "imam neplaćenih računa"! Vrlo brzo smo utvrdili da je apsolutno sve uredno plaćeno i onda su rekli da ne mogu da prenesu jer mi prezime iz ugovora u kom su pogrešili jedno slovo ne odgovara prezimenu u LK/zahtevu i da me nema u sistemu. Na pitanje a šta sa JMBG potvrdili su da je isti odgovarajući ali da svejedno prezime nije ali da bih morao da podnesem zahtev za ispravku i da onda od momenta ispravke ne bih neko vreme mogao da prenesem broj (pominjali su i nekih šest meseci) , naravno sve kako bih što duže ostao kod njih! Naravno već sutradan sam im vratio sve, uključujući i taj broj a kod SBB sam za par minuta, telefonski, dobio novi broj koji mi je pušten odmah sutradan. Toliko o Telekomu i "razlozima" za odbijanje prenosa...
 
Meni su odmah u SBB-u rekli da Telekom zeza i da je najbolje da se dođe kod njih kada stigne račun za fiksni (isti mora biti plaćen) ...
Uradio tako i sve prošlo ok.
 
Poslednja izmena:
Momci dobro je,dokazali smo ocigledno da je to lopovska drzavna firma i nema dalje.
I kao sto svi kazem tek ce prelaziti u Sbb ;)
 
A je l' pokušao neko da nakači dodatne slušalice na Siemens bazu? Ja sam imao dve Panasonic i lako sam ih povezao sa novom bazom ali na njima nemam identifikaciju, samo na Siemensu.
Ima li neko sličan problem?
 
gluposti, apsolutno sam siguran da ste napravili teoriju zavere iz sopstvenog neznanja i sad samo ulepsavate sopstvene lazi..

beli mag je bar najpostenije opisao situaciju & sakupio papire i uputio zalbu ratelu, tako i treba. A ovo, u ugovoru za fixni mi je prezime pogresno - verovatno od 1973, malo me mrzelo to da ispravljam, pa kad su me trazili u sistemu prilikom utvrdivanja uslova za prenos eto nisu mogli da nadju, ovde nije ratel nadlezan vec uprava vodovoda otprilike...

jel ima jos neko sa "telekom" problemom ? ;-) Lazov Bili sindrom otprilike - http://www.politika.rs/pogledi/Goran-Markovich/Lazov-Bili.lt.html
 
Ma ajde molim te, problem sa jednim slovom u prezimenu a 100% sam siguran da mu je racun uredno dolazio sa ispravnim prezimenom. Nemoj da si naivan. Sad odjednom gomili ljudi nije ispravan maticni broj i sl. Sve same slucajnosti? :eyebrows:
 
gluposti, apsolutno sam siguran da ste napravili teoriju zavere iz sopstvenog neznanja i sad samo ulepsavate sopstvene lazi..

beli mag je bar najpostenije opisao situaciju & sakupio papire i uputio zalbu ratelu, tako i treba. A ovo, u ugovoru za fixni mi je prezime pogresno - verovatno od 1973, malo me mrzelo to da ispravljam, pa kad su me trazili u sistemu prilikom utvrdivanja uslova za prenos eto nisu mogli da nadju, ovde nije ratel nadlezan vec uprava vodovoda otprilike...

jel ima jos neko sa "telekom" problemom ? ;-) Lazov Bili sindrom otprilike - http://www.politika.rs/pogledi/Goran-Markovich/Lazov-Bili.lt.html

Naravno, iz zabave sam vratio broj koji su svi znali i koji sam koristio uz Zelenim Bod 4 i uzeo novi broj kod SBB umesto da prenesem postojeći.

Ja imam i previše posla nego da se zezam sa Telekomom zbog nečeg što je njihova greška a ti slobodno ne moraš da mi veruješ - nemam ništa od toga ni ako mi veruješ ni ako ne veruješ ali te najljubaznije molim da ako nemaš bilo kakav dokaz da je bilo drugačije ne nazivaš ljude lažovima.

A ako te ipak baš interesuje vrlo rado ću ti na pp poslati broj telefona i prezimena (iz ugovora i stvarno prezime) gde ćeš preko imenika utvrditi da je prezime stvarno pogrešno napisano.
 
Ma ajde molim te, problem sa jednim slovom u prezimenu a 100% sam siguran da mu je racun uredno dolazio sa ispravnim prezimenom. Nemoj da si naivan. Sad odjednom gomili ljudi nije ispravan maticni broj i sl. Sve same slucajnosti? :eyebrows:

Vidi gornji post a račun MI je uredno dolazio na pravu adresu ali sa pogrešnim prezimenom i uredno je plaćan. Ako i ti sumnjaš i tebi ću rado poslati na pp podatke kako bi mogao, ako želiš, da se uveriš da je bilo tako kao što pričam.

Inače Telekom je prvo ispao bezobrazan zato što nas je uslovio da uopšte i moramo da uzmemo fiksni da bi imali IPTV i net jer nam on, s obzirom na tehničke uslove, uopšte nije trebao (navedeno je išlo preko optike a ne preko ADSL)...
 
Ma ajde molim te, problem sa jednim slovom u prezimenu a 100% sam siguran da mu je racun uredno dolazio sa ispravnim prezimenom. Nemoj da si naivan. Sad odjednom gomili ljudi nije ispravan maticni broj i sl. Sve same slucajnosti? :eyebrows:

http://www.prenesibroj.rs/?lang=sr_c#uputstvo-fiksna

Оператор давалац броја може да одбије захтев за пренос броја ако је:

1 захтев поднело неовлашћено лице;
2 захтев за пренос броја нетачан или непотпун;
3 утврђено да постоје неиспуњена доспела дуговања претплатника;
4 број већ у поступку преноса, или је од последњег преноса броја протекло мање од шест месеци;
5 број непостојећи, привремено или трајно искључен из мреже даваоца броја;
6 тражен пренос броја који је један из везане серије бројева или припада корисничкој групи бројева у мрежи оператора даваоца
7 захтев за пренос броја истовремено и захтев за промену географског приступног кода;
8 број на систему који не омогућава пренос бројева.
...

Teorija zavere pada na bar dve stavke - stavka 2 , to je taj problem sa prezimenom, zatim pominje nekih sest meseci - stavka 4 - pokusaj da vam objasne da necete moci nazad cak i ako odlucite da hocete nazad, mozda imamo i problem sa neproknjizenim racunom - stavka 3 ... Radovi na cvoristu (objasnio rafiki) - stavka 5 - ovo objasnjava jos nekoga ko se ovde zalio i obuhvatice svakog drugog ko je jos na analognoj centrali mada verujem da je to sad vec jako mali broj.
 
Iz dobre namere dajem objasnjenja, verujem da lazete sami sebe u pogledu uzrok-posledica - nisam rekao da je bilo ko lazov, ispravljanjem netacnog podatka iz zapisa o vlasniku telefonskog prikljucka bi nestale i sve prepreke za prenos.
Ovo bi sigurno trajalo sa njima para dana dok ne rese pa i razumem zasto je bilo bolje izabrati novi broj.
 
...prezime stvarno pogrešno napisano...

Ja ti verujem svako slovo jer i sam trpim zbog necije greske u kuckanju.

Posto pomisljam da se mozda jos nisi detaljno informisao podelicu s tobom info koja ce ti olaksati i uciniti mogucim kakvo takvo resavanje problema. Elem, zbog te greske koju su ONI napravili kucajuci ugovor ti neces moci ni da ga raskines bez puno muke. Neverovatno, da ...ali u istoj si poziciji i kad je raskid ugovora u pitanju?! E pa, u razgovoru sa njihòvim ljubaznim sluzbenikom ja sam saznao kako je najlakse resiti problem - ovako: ne platis 2 zadnja racuna zbog cega ti iskljuce broj ...a onda ih platis na njihovom salteru pre utuzenja ali uz napomenu da ne zelis ponovno prikljucenje.
 
Kad već spomenuste par postova iznad taj A120 što daju. Imam čudan problem, a to je da me ne čuju najbolje sa druge strane ili me čuju uz eho, međutim nije problem do linije pošto stari panasonik, takođe bežični, radi lepo, zvuk je čist, apsolutno nikakvih problema. Je l' moguće možda da mi se mešaju signali te dve baze pa je zbog toga? Mogu li to nekako da rešim?
 
Iz dobre namere dajem objasnjenja, verujem da lazete sami sebe u pogledu uzrok-posledica - nisam rekao da je bilo ko lazov, ispravljanjem netacnog podatka iz zapisa o vlasniku telefonskog prikljucka bi nestale i sve prepreke za prenos.
Ovo bi sigurno trajalo sa njima para dana dok ne rese pa i razumem zasto je bilo bolje izabrati novi broj.

Ja kažem šta mi je rekao njihov radnik / operater, bez ulaska u to da li je bio u pravu ili ne i nemam apsolutno nijedan razlog da lažem ni sebe a kamoli bilo kog drugog. A dobro nam je poznato kakvih se sve stručnjaka može naći kod njih (i ne samo kod njih). Moguće je da bi ispravljanjem netačnog podatka nestale sve prepreke za prenos a opet, moguće je da bi sada našli i nešto drugo.

Naposletku, nek traje i samo nekoliko dana - to je za mene veliko maltretiranje i cimanje zbog njihove greške tim pre što bih ušao u naredni mesec a nisam želeo da im platim još jedan mesec uslugu koju realno ne moram.
 
Kad već spomenuste par postova iznad taj A120 što daju. Imam čudan problem, a to je da me ne čuju najbolje sa druge strane ili me čuju uz eho, međutim nije problem do linije pošto stari panasonik, takođe bežični, radi lepo, zvuk je čist, apsolutno nikakvih problema. Je l' moguće možda da mi se mešaju signali te dve baze pa je zbog toga? Mogu li to nekako da rešim?

Ovaj Siemens je DECT, ne bi smelo da dolazi do mešanja signala. Probaj da isključiš Panasonic bazu i telefon pa onda da pričaš preko Siemensa.
 
@kenny_sp86
Je l' ti radi identifikacija na Panasonicu? Kako ti je tačno sve povezano?
 
@Falcon
Sa isključenom Panasonic bazom, Siemens radi odlično.

@ljubanve
Radi identifikacija na oba telefona. Iz modema ide u spliter, iz splitera jedan kraj u Siemens, drugi kraj u Panasonic.

U pitanju je ovaj Panasonic model http://www.videofon.rs/panasonic/pdf/tg1311.pdf
 
Nisam ni znao da mogu da ih povežem na jednu bazu. Izguglaću uputstvo i šta dalje, pa ću probati. Hvala.
 
Ja nemam smetnje, Kenny ima. Meni radi sve okej osim što nemam ID kad neko zove.
 
Takođe, ako registrujem Panasonic na Siemens bazu nema identifikacije.

Obratno da registrujem Siemens na Panasonic bazu nisam uspeo, tj. ne znam ni da li je moguće jer nisam našao način kako da biram baze na Siemensu. Pronalazi samo tu svoju.
 
sinoc u poslovnici Telekoma stavili moj jmbg jer sam prethodno odbijen i jasno sam im rekao da je to zbog prenosa broja u sbb. danas otisao u sbb, ponovio zahtev sbb ka Telekomu za prenos broja i evo dobih poruku da sam opet odbijen. razlog, nije placen racun za oktobar. alo breeee, pa zar u poslovnici telekoma nije mogla da mi kaze to jer je znala da prenos broj!!! ajd sad opet da proverim kolika dugovanja imam pa opet u sbb da ponovim zahtev.. e ludilo. zato sto su nefer (da ne kazem da su smradovi) necu da koristim nista njihovo. sve je moglo da se zavrsi odmah. pa znaju u poslovnici sta mi sve treba. ne ... ovako 5 puta da dolazim. ma sve komsije cu da popalim u zgradi da predjemo kolektivno na sbb. u subotu je sastanak kucnog saveta. taman!
 
sinoc u poslovnici Telekoma stavili moj jmbg jer sam prethodno odbijen i jasno sam im rekao da je to zbog prenosa broja u sbb. danas otisao u sbb, ponovio zahtev sbb ka Telekomu za prenos broja i evo dobih poruku da sam opet odbijen. razlog, nije placen racun za oktobar. alo breeee, pa zar u poslovnici telekoma nije mogla da mi kaze to jer je znala da prenos broj!!! ajd sad opet da proverim kolika dugovanja imam pa opet u sbb da ponovim zahtev.. e ludilo. zato sto su nefer (da ne kazem da su smradovi) necu da koristim nista njihovo. sve je moglo da se zavrsi odmah. pa znaju u poslovnici sta mi sve treba. ne ... ovako 5 puta da dolazim. ma sve komsije cu da popalim u zgradi da predjemo kolektivno na sbb. u subotu je sastanak kucnog saveta. taman!

Znači počeli su baš da drndaju.... Meni su pre mesec i po dana bez problema dozvolili promenu broja i pored toga što nije bio plaćen poslednji račun ( pošto ga nisam ni dobio )
Verovatno je odliv i pored calexove statistike:D veči nego što su očekivali pa su rešili da probaju malo da ga otežaju... E sada ću iz inata i kod moje majke u stanu da prenesem broj...
 
Znači počeli su baš da drndaju.... Meni su pre mesec i po dana bez problema dozvolili promenu broja i pored toga što nije bio plaćen poslednji račun ( pošto ga nisam ni dobio )
Pa naravno, ispunio si uslove pravilnika i dobio si prenos kao što kažeš - bez problema.
Ovima što imaju probleme ću još jednom postovati link ka pravilniku pa ako hoće videće gde su pogrešili:
http://prenesibroj.rs/?lang=sr_c#uputstvo-fiksna
Verovatno je odliv i pored calexove statistike:D veči nego što su očekivali pa su rešili da probaju malo da ga otežaju... E sada ću iz inata i kod moje majke u stanu da prenesem broj...

Što bi rekao pouzdani izvor DZOSUA - ogromna *količina* ljudi je počela da prelazi u sbb eeek ;-)
 
Ako je sacinjen racun, postoji dugovanje. Ako nije jos ne postoji. A od trenutka podnosenja zahteva do trenutka prenosa moze nastati. To se desava negde od 1. do 10. u mesecu. Pa planirajte da ne trazite tih dana ako niste uzmirili racun.
 
Posto vidim da ovde ima poznavaoca tematike imam jedno pitanje: sta se desava ako ne platim dva racuna MTS-u za fiksni telefon koji glasi na starog vlasnika stana (baba koja je odavno umrla) ??
Znam da se gasi tel linija, ali da li sam obavezan da izmirim naknadno racune (ne glase na trenutnog vlasnika stana)? Kad sam probao da ugasim liniju u poslovnici MTS su mi trazili dokumenta za babu (umrlicu) koju nisam imao i nisu hteli da prekinu ugovor. U medjuvremenu ja nisam placao racune jedno 6 meseci, a nije mi stizala nikakva opomena. Pitam da mi ne nekace neku grdnu kamatu pa da posle moram sve da izmirim..
 
Pa naravno, ispunio si uslove pravilnika i dobio si prenos kao što kažeš - bez problema.
Ne vidim u čemu je razlika između mene Belog Maga.... On nije platio račun za OKTOBAR koji nije mogao ni da dobije
I ja nisam platio račun koji nisam dobio, ali bez problema mi je omogućen prenos broja....iz toga sam i doneo zaključak o " drndanju "
Ja sam generalno protiv svih monopolista, tako da sam i protiv Telekoma...
Ne branim ni SBB, neka se pojavi neka bolja ponuda od njihove ( po mojoj računici naravno ) kada mi istekne ugovor i odoh ja dalje :wave:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno