Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Моја два телефона имају тотално различите резултате па ми је логично да је до њих а не до рутера. Наравно, без b/g/n на лаптопу не би требало очекивати превелике брзине, тек са /n је нормално да се добију веће.

Што се оптике тиче, не шири се понуда али мислим да СББ ради на томе около-наоколо јер шире оптичку мрежу. Безброј пута сам поменуо да је пре скоро годину дана поред моје зграде прошао оптички кабл и направљено оптичко чвориште (како год се то зове) у комшијској згради. После су ми рекли да је ту у близини развучено безброј оптичких каблова и да их убрзано постављају. А пошто СББ иде на FTTB, тј не доводи оптику у стан, ја сам такорећи под оптиком, само што још то не знам. ;)

Ипак, не знам зашто би ми значила оптика ако је DL брзина иста, UL мало повећан али и цена. Да уместо 60/3 добијем 80/10 па да ми нешто значи, овако за 400 кинте више добијем 4Mbps UL више (60/7) ... што и није нека вајда.
 
Iz Kragujevca je SBB krenuo, a i dalje nema optike ovde ccc

A taj upload bi mnogo značio za cloud servise ;)
Šaljem 100GB 10 dana sa 2.5 Mb/s ...
 
Poslednja izmena:
Можда сам мало карикирао али сам мислио на то да се разлика од 4 плаћа 400 и ту је крај док vdsl има +5 за 250 тј +10 за 500 кинте и то преко тлф парице. Зато ми је та понуда оптике бзвз и није ми интересантна док основна не буде рецимо 80/10 уместо 60/3 за мој пакет. Али змије у џепу раде посао.
 
dao sam zahtev sbb za pre;azak fiksnog telefona kod njih. posle 4 dana dobijem poruku od sbb da je telekom odbio zahtev jer je pogresan jmbg ?!
ovu poruku je dobilo i nekoliko mojih drugara koji su licnim odlaskom u telekom videli da je jmbg u sistemu dobar. ovo je izgleda generisana poruka koja treba da odbije mene kao korisnika usluge da prenesem broj. procedura kod sbb je sledeca: ja licno odem u telekom, ispravljam krive drine i svadjam se, pa onda sbb ponovo salje zahtev telekomu za preuzimanje broja.

sto se mene tice, ja idem u telekom da resim pitanje jmbg pa onda saljem telekomu i sbb mail sa papirnim dokazom da je jmbg dobar. u mailu moram da pomenem i ratel koji ce se ukljuciti u sledecoj prepisci ukoliko telekom nadje jos neki izmisljeni problem.

cinjenica: ja hocu i zelim da prenes broj i telekom me nemoze zadrzati. odugovlacenje? pa tek sada sam siguran da necu ostati kod njih!! a sigurno cu povuci i sve prijatelje i ljude sa kojima poslovno saradjujem.

hvala telekomu ali vise nema ljubavi izmedju nas
 
Ja kad sam prebacivao nije bilo problema ali ocigledno je da gube ogroman broj korisnika i da zele na svaki navin da ih odbiju od prelaska ili da im otezaju isti sto vise. To je bilo neminovno onog trenutka kada je donet zakon da mozes da zadrzis svoj broj. Godine i godine dizanja pretplate im se obija o glavu konacno. Ja nisam hteo da placam pretplatu za ono sto ne koristim pa sam presao na sbb gde placam duplo manje i imam brdo minuta makar ih nikad ne koristio.
 
Danas kod mene čitav dan nije bilo TV sve dok nisu odradili reset kod njih (nije prvi problem) i pitam se da li sam se žestoko zeznuo prelaskom kod njih jer mi je Telekomov box radio perfektno - na stranu to što su funjare neke druge vrste...

Inače, kad bih bio siguran da uz postojeći Cisco 3928 neki WiFi n adapter ili mreža rešavaju sigurno stvar da net bude ~ 60 Mbps kupio bih odmah neki, ovako bojim se da ne bavim pare...
 
Pa kad im sbb posalje pogresan jmbg ne moze telekom da primi tacan ;-)
gde je izvor da ogroman broj prenosi fixni u sbb daj link? koliki je taj broj ?
 
Nemojte da ste naivni,ovo sve fore lopovskog telekoma da bi vi odustali od prenosa broja.
Licno ja kad sam prelazio u Sbb stize obavestenje od Sbb da ne mogu preneti broj kod njih jer je broj nepostojeci.
Pitam ovde na forumu i lik kaze isto to da je dobio kao odgovr a zivi u drugoj Bgd opstini od mene.
Isto tako kolega sa foruma rece da se to resava odlaskom licno kod telekoma i "finim" razgovorom sa njima,sto je i on uradio.
Zovem ja telekom i oni kazu kao da jeste nepostojeci jer su kao radovi na mom cvoristu,isto to rekli i tom liku,znaci ispada da ceo Bgd rade,sve se bojim da je tako.
Onda ja budem "jako fin" i oni mi normalno omoguce,kao time cemo prekinuti radove na poboljsanju vase linije i nesto tako lupa. Ja reko prekidajte,begam od vas i tacka i normalno posle toga sam tek uspeo preneti.
Poenta cele price je da se vode politikom da ce vas mrzeti opet da se cimate,jer umesto samo jednim podnosenjem zahteva u Sbb vi morate 3 puta da se cimate.
A da se zalite nemate kome jer je to drzavna firma,
 
Zar stvarno mislite da nekom u Telekomu smeta sto prenosite broj kod drugog operatera, pa izmislja neke situacije, samo da bi vas mozda zadrzao dan-dva duze?

Usput, kad je neko pomenuo rad na cvoristima, u proteklih godinu dana, Telekom je prebacio preko 100.000 fiksnih korisnika sa starih analognih centrala na novije digitalne. Procedura prebacivanja je, napr. jedna od realnih situacija u toku koje moze doci do problema ukoliko korisnik tada zahteva prenos broja.

Pozdrav
 
Inače, kad bih bio siguran da uz postojeći Cisco 3928 neki WiFi n adapter ili mreža rešavaju sigurno stvar da net bude ~ 60 Mbps kupio bih odmah neki, ovako bojim se da ne bavim pare...
Ја сам већ показивао да стари НР лаптоп извлачи 75Mbps са својом draft N картицом, EPC3925 је у другој соби, зид се подразумева. ;) Сада сам вратио стару брзину па од 60/3 извуче око 55-56.
 
Zar stvarno mislite da nekom u Telekomu smeta sto prenosite broj kod drugog operatera, pa izmislja neke situacije, samo da bi vas mozda zadrzao dan-dva duze?

Usput, kad je neko pomenuo rad na cvoristima, u proteklih godinu dana, Telekom je prebacio preko 100.000 fiksnih korisnika sa starih analognih centrala na novije digitalne. Procedura prebacivanja je, napr. jedna od realnih situacija u toku koje moze doci do problema ukoliko korisnik tada zahteva prenos broja.

Pozdrav

Poenta price je da odustanes i posle jos neko vreme ne trazis prenos broja ili mozda nikad vise.
Zar ti stvarno mislis da im ne smeta,pa odakle mislis da nas muzu i placaju te silne partijske ljude sto rade u telekomu?!
Sto se tice tih novih centrala da si mi ziv i zdrav ja je imam vec godinama tako da je ovo njihovo samo da bi ljudi odustali jer masovno prelaze u sbb i druge operatere,nema ni veze sa tim da nesto opet renoviraju i sl.,sem toga to nam je i ona iz poslovnice rekla kad smo je napicili,a njene reci su bile "sta da vam kazem,to je naredjenje",a ti citaj izmedju redova.
 
Претпостављам да је број пренетих бројева ;) на нивоу статистичке грешке и да Телеком то не узбуђује превише. Још и са новим Бокс пакетима који су пристојни за већину која користи бар две њихове услуге ће да добију нове кориснике под УО. Телекомова фиксна је много боља од СББ по много чему, осим што је скупља, мада то важи само за оне који већ користе СББ а тај број је далеко мањи од броја Телеком фиксних и то неће много да се промени.

Силне партијске људе ће врло брзо да растерају и из Телекома, тешко је да се брзо реши оно што се деценију пакује. Надам се само да ће ови да доведу оне који знају па макар били и партијски, претходни су доводили само оне који трутују.
 
Mene npr. mts nije hteo da primi u mrezu kad sam radio prenos mobilnog (062) broja iz telenora u mts, o cemu sam vec pisao na forumu, jer je u sistemu stajalo da je taj moj 062 broj vec u mts-u ! :) Da, trajalo je dok to nisu resili (uz ok komunikaciju sa njima), gde saznas, ako hoces da saznas, da su to vec imali (da nisam prvi sa tim problemom) i da hoce da rese i da treba malo vremena, zatim, da postoje interne baze podataka, zatim ratel baza podataka o prenetim brojevima u kojima se mogu naci netacni zapisi itd itd.

dzosua: jel mogu saznati odakle ti informacija da je puno fiksnih preneto u sbb mrezu, da li znas cifru? Hvala.
rafiki: to ujedno znaci da je time ove godine 100000 prikljucaka dobilo mogucnost adsl-a? Mmmm, impresivno ulaganje/prosirenje. Nekad kad je kretao adsl spisak novih centrala sam pratio na eunet-ovom sajtu - dok nije doslo do mene ;-) Gde bi se to sad moglo pogledati? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao na SBB fixni bez zadrzavanja broja, sto je tada proteklo glatko. A kada sam iz MTS-a presao u VIP, uz prenos broja naravno, to je bila melodrama, da bi mi na kraju sluzbenica MTS-a rekla.... "ako sad prebacite broj kod drugog operatera, Vi vise NIKADA!!! necete moci biti nas korisnik!!!" Zao mi je samo sto nisam snimao kamerom, dobila bi oskara.
Nije mi uopste jasno taj stav zaposlenih. Kao da je to "njihovo" vlasnistvo. Pa tek ce da vide ako se uskoro privatizuju, pola ce da dobije otkaz odma drugi dan.
 
Zar stvarno mislite da nekom u Telekomu smeta sto prenosite broj kod drugog operatera, pa izmislja neke situacije, samo da bi vas mozda zadrzao dan-dva duze?

nije poenta da zadrze dan-2 vec da se odustane. moj komsija je odustao od prenosa jer je prvi put odbijen zbog pogresnog jmbg, drugi put odbijen zbog tehnickih radova na liniji... kaze da mu se ne ide vise do telekoma je ce da bije nekoga. covek nije znao za Ratel. Pokazao sam mu sta da radi i sada je im je napisao celu istoriju setanja i maltretiranja i prilozio sva dokumenta koja je dobio, i sad cekamo :)

znaci, telekom ima naredbu da maksimalno otezava i obbeshrabruje korisnike od odlaska. e ovde nece moci!!
 
Poslednja izmena:
Upravo tako,to i pokusavam da im objasnim. To je lopovska firma i iz vrha im je receno da otezaju prenos broja.
I mnogo mi je smesan onaj komentar sa statistickom greskom par postova iznad.
Pa cekaj prijatelju,ti poredis Telekom koji je visedecenijski monopolista u fiksnom i Sbb koji je tu oko godinu dana?!
Za ovih par meseci koliko je omogucen prenos broja dosta ljudi koji imaju uslove za prenos su presli u sbb.
To se vec meri desetinama hiljada,a velika vecina njih ni ne zna da to postoji. Tako je i za mob prenos.
Ja jos zaticem ljude da ne znaju da se broj moze preneti,a to je vec moguce godinu,dve u mib telefoniji.
I imaj na umu da sbb fiksni ne moze uzeti svako,vec samo oni koji imaju sbb u svom kraju.
Tako da verujem da gube dosta korisnika.
Sto bi ja bio lud da telekomu dajem 650 i jos oko 100 za identifikaciju i za to dobijem 150 min.
Kad mogu lepo kod sbb za 390 din dobiti free identifikaciju i 200 min i jos svaki naredni potroseni minut je jeftiniji u sbb.
Znaci solidna usteda.
 
Не, СББ је овде много дуже а сам коментар се односио на број оних који могу да пређу због тога што имају СББ а тај број је мали. Десетине хиљада? Као да СББ има милион корисника и онда је десетине хиљада прешло. Нисам пратио цифре али је могуће да је реда нешто преко десетак хиљада од неколико стотина хиљада СББ корисника. Када бар половина СББ корисника промени фиксни, онда би Телеком могао да буде у проблему.

Направи анкету овде па да се види колико је СББ корисника одавде, а овде је већина мало боље поткована из ове области, прешло на СББ телефонију. Вероватно ће број да буде двоцифрен. Ето ја први имам и СББ и Телеком фиксни и нема шансоне да пренесем. Јесте да сам ја у специфичној ситуацији и мени је Телеком фиксни далеко повољнији од СББ фиксног али нисам једини. Можда реда ради пробам у трај&бај варијанти месецак дана СББ телефон али не још. Нека прележе дечје болести.

Проверио сам, до пре месец дана је укупно пренето око 20к фиксних бројева. Нека од тога 80% (како се рекламирају) буде у СББ, то је 16к корисника од пар милиона постојећих у Телеком фиксној. Испод 1% ако се добро сећам броја корисника. Ни целзијус не могу да прођу. ;)
 
Prenos broja je moguc tek 6-7 meseci,racunaj tek sledece godine da ce veca kolicina ljudi znati da je to uopste moguce.
Tako je bilo i za mobilnu u prvih godinu dana nesto mrsavo,a posle vec pun gas,ja i danas srecem ljude koji ne znaju da je prenos jos uvek moguc u mob telefoniji,tako da ovo za fiksnu gledaj tek za godinu dana ;)
Uglavnom onaj podatak od 83% je stari,novi je da je cini mi se 91% prenelo u Sbb,kako god,ima sigurno vise od 20000 u Sbb prenetih,a sigurno ce dati neku novogodisnju akciju.
Uglavnom do kraja sledece godine ce to biti vec pristojan broj prenesenih u sbb.
Ja sam npr.prezadovoljan i kod njih sam skoro odma po omogucavanju prenosa preneo broj.
Pojasni mi kako je tebi telekom povoljniji od Sbb?
Telekom oko 750 sa identifikacijom i 150 min,a sbb 390 sa identifikacijom i 200 min,znaci daleko povoljniji sbb :D E,sad jezino ako telekom ne daje neki popust ako uzmes one objedinjene pakete,to vec ne znam jel imaju :D
 
Ja sam cuo od ovih sto su uzeli fixni kod sbb-a da uopste nisu zadovoljni i da uskoro otkazuju - kad se ruter zablokira - nema ni telefoniranja - tacnije niko vas ne moze dobiti na telefon a sto je najgore vi to ni ne znate sve dok ne podignete slusalicu pa reset rutera.. Ko vas je zvao u medjuvremenu - nemate pojma, koliko sati je ruter trokirao i time sprecio dolazne pozive - nemate pojma itd itd

Takodje, do kraja sledece godine usluga ce poskupeti a problemi sa uredjajima ce ostati - jer su hteli da prodju jeftino.
 
Poslednja izmena:
Koristim sbb fiksni vec 4 meseca bez problema, za sada sam baš zadovoljan
 
u mojoj zgradi 4 fiskna presla u sbb. ja i komsija smo u procesu prelaska. od nas 6, samo sam ja na forumu. pa ti sad vadi statistiku.
 
I ja se pridruzujem zadovoljnim korisnicima,za ovih pola godine nijedan problem.
Net i fiksni fercera ko zmaj,jedino me nekad zeza D3 risiver pa uspori,ali ga resetujem i bude ok.
Cim i ako dobiju novije risivere trazicu zamenu (dobijam sigurno,da ne pocne neko "nema sanse da ti daj" i sl.) ;)
 
moj brat je probao taj sbb-ov voip pa odustao. kvalitet je primetno losiji.
ako zovem nekog ko je presao na sbb, jel placam isto ko pre?
 
Pojasni mi kako je tebi telekom povoljniji od Sbb?
Telekom oko 750 sa identifikacijom i 150 min,a sbb 390 sa identifikacijom i 200 min,znaci daleko povoljniji sbb :D E,sad jezino ako telekom ne daje neki popust ako uzmes one objedinjene pakete,to vec ne znam jel imaju :D
СББ уз телефонски прикључак даје 100 минута а 200 иде у пакету са неким интернетом. Зато ја и поредим фиксне телефоније уз остале пакете а не посебно. Имам Бокс 3 за 2.699 у коме су интернет 10/1 (реална али промоцена је 1.549) плус тлф (реално 659 плус 65 за другу ISDN линију) и остаје да за 426 добијам мобилни постпејд са 300 минута плус остало. У пакету имам CID и остале тлф додатке (које и не користим), две линије које не зависе од нестанка струје, рада на чворишту, нестанка СББ сигнала из било ког разлога и још уз 150 минута ка свим фиксним имам и неограничене позиве у Телеком фиксној а 99% оних које зовем су у тој мрежи.
Без пакета бих опет имао две линије за мало преко 700 и са 150 минута док би код СББ-а то коштало мало мање од 700 уз све наведене мане.

Мислим да је једина предност СББ-а то што минути могу да се користе за позиве према иностранству али ја тамо немам никога.

Не бих ја ово мењао. ;)
 
I meni za sada SBB fiskni radi dobro - zvuk odličan, identifikator poziva radi bez podešavanja ...
Manja pretplata - šta će mi više :)

Jedino još nisu dali taj njihov telefon koji je kao promocija, ali dobro - kada bude bude ...
 
Uz trio gold extra daju 1500 minuta npr. Ja sam se odrekao jedne linije na telekomu, vratio sam im broj i uzeo sam broj po mom izboru na sbb-u, drugu liniju sam prebacio. Kod mene rade odlicno telefoni, ja sam zadovoljan. Nema nikakvih problema.
Prelaze ljudi samo tako, polako ali sigurno prelaze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno