Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda ostaje da nam kolega m@ke potvrdi, jer koliko vidim, samo on je ovde dobio taj update. Ne znam dali ima nekakve veze sa lokacijom?
 
Danas sam obnovio ugovor i presao na Gold Duo 40Mb/s paket. Medjutim i dalje imam staru brzinu... koliko im obicno treba da aktiviraju paket? Necu valjda opet morati da se cimam sa njima... I ovako im je trebalo nedelju dana da mi uopste montiraju taj nov ruter ili sta god da je vise :D.
 
Onda ostaje da nam kolega m@ke potvrdi, jer koliko vidim, samo on je ovde dobio taj update. Ne znam dali ima nekakve veze sa lokacijom?

Dobio sam i ja taj update juce,tacnije sam sam proverio i prijavio mi je da ima update.
Mada meni ne znaci nista ta opcija.
 
OK, znaci update postoji. Ni meni licno ne znaci mnogo... ali lepo od njih da se nesto desava, ja se vise nadam onom plavom dugmetu, Picture in Picture.
 
Na SBB forumu, njihov korisnicki servis kaze da je "Media Player" jos u razvoju i da se ta opcija povremeno pojavljuje, ali da i dalje nije zavrsena niti radi.

O PiP ni reci...

Da budem iskren, stvarno bih se iznenadio da puste neku opciju koja radi iz prve.

Pozdrav
 
Meni u zadnje vreme D3 nema ':' kad pokazuje sat. Nakon restarta se vratio, pa opet nestao. Ako ima nešto što će jednom da radi kako treba...
 
Meni sad malo malo pa ne pokazuje tacno vreme, ranije se to desavalo samo kad koristim epg a sad nema pravila, cesto i ugasen ne pokazuje tacno vreme
 
Da li jos neko ima problem sa ,,pucanjem'' interneta? Od jutros na svakim 5min imam prekid.
Kad otvorim troubleshoot centar u win 8.1 on mi kaze da je problem u ,,the default gateway is not available'' i sredi problem. Ili ja rucno idem na opciju enable/disable network adaptera pa net proradi. Sve je to ok ali me zamara da to radim na svakih 5 min.
SBB modem je povezan na wi-fi ruter pa onda desktop (sve je povezano kablom).
Da li postoji neko trajnije resenje?
 
Nema to veze sa SBB konekcijom. Ako ti windows daje poruku da default gateway nije dostupan to znači da ti ruter u tom trenutku ne daje odgovor tj. nedostupan je (IP default gateway = IP rutera). Proveri stanje mrežne karte i rutera. Sa obzirom da puca na svakih 5 minuta odradi npr. ping sa -n 1000 prema ruteru pa ako zabode tu onda je definitivno problem sa vezom ruter - računar.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran kako se to radi ali posle pingovanja gubitak paketa 100%
u cmd sam kucao: ping 192.168.1.1
edit:
Nasao sam netu da bi gasenje "Flow control" u advanced podesavanjima network adaptera moglo da pomogne resavanju mog problema. Odradi to pa sad testiram :)
 
Poslednja izmena:
@virke isto to je tako i mene zezalo samo ne toliko cesto kao tebe,vec mozda 3-4 puta dnevno,ali kad zaglupi,treba mi bar 15-20 min dok ga vrati. Sve zivo su probali.menjali parapetre,da bi na kraju konstatovali da je riknuo tplink ruter sto su mi dali i rekli mi da odem da zamenim za novi.
Otisao,dali mi novi i opet ista stvar (znaci i onaj tplink je bio ok) i na kraju opet ih zvao i taj iz podrske kaze isto tako nesto da ugasim,cak mislim da je ovo sto si i ti rekao i od tad sve ok.
Zanima me sta je tacno ta funckija Flow control,cemu sluzi?
 
Mene to zeza jednom-dvaput dnevno kako kad ali od jutros je krenulo na svakih 5 min. Meni se nista ne zaglupi, samo ugasim mreznu, upalim je ponovo i sve radi ili odem na opciju troubleshoot...
U svakom slucaju smara :)
Od kako sam iskljucio flow control evo vec par sati sve sljaka ok.
 
Da li jos neko ima problem sa ,,pucanjem'' interneta? Od jutros na svakim 5min imam prekid.
Kad otvorim troubleshoot centar u win 8.1 on mi kaze da je problem u ,,the default gateway is not available'' i sredi problem. Ili ja rucno idem na opciju enable/disable network adaptera pa net proradi. Sve je to ok ali me zamara da to radim na svakih 5 min.
SBB modem je povezan na wi-fi ruter pa onda desktop (sve je povezano kablom).
Da li postoji neko trajnije resenje?

Moram i ja probati taj flow control, isto danas ceo dan samo puca na svakih par minuta, a prethodnih 10ak dana mi je ping u fullu, download u fullu, ali je net nekako "kilav". Kilavo učitava sajtove, kad pikam CS, imam ping 20, a laguje mi, itd.

EDIT: Ja uopšte nemam flow control na network adapteru u device manageru, kada odem properties -> advanced.
 
Poslednja izmena:
Imam SBB Gold Trio paket i cisco EPC3925. Brzina interneta poreko kabela je 40Mb/s, a preko WiFi je 18-20 Mb/s.

Kako da mi cisco EPC3925 WiFi brzina bude isto 40Mb/s? Kako podesiti router?

Hvala na odogovrima.
 
Ja imam isti problem sa duo gold I modelom 3928.Koliko sam shvatio iz prethodnih postova stvar je u tome što kada u okolini ima previše wifi mreža to smanjuje brzinu downloada,tako bar kažu u SBB.Ne pomaže ni povezivanje za sopstveni ruter,bar ne za one jeftine koje većina nas koristi.
E sad ja sam pokušao sa promenom b/g/n standarda na b/g ali ne pomaže.Ima i samo n standard ali moj laptop taj ne podržava.Ovo spominjem zato što sam ranije imao problem brzine wifi koji sam rešio prebacivanjem na g standard.Stvar je u tome što ovi njihovi uređaji nemaju opciju da posebno biraš b ili g nego pomešano.
Ako je sve ovo što sam pročitao tačno onda SBB sigurno krši neki zakon o zaštiti potrošača pošto ne mogu korisniku da obezbede obećanu brzinu interneta.
Samo da dodam da mi se brzina razlikuje na 3 različita uređaja,lap top 22,htc tel 25,bb q10 30,valjda zavisi od wifi antene.
Nadam se da za ovu peripetiju ima rešenje,ako ga neko ima molim da ga napiše.
Hvala unapred.
 
To što oni objašnjavaju je notorna glupost i da je stvarno tako niti bih ja kod prethodnog operatera, na Box4, mogao da izguram 10,5 Mbps niti bi drugi u apsolutno identičnim uslovima takođe mogli da guraju max brzinu od oko 59+ Mbps za Gold extra.
 
Izgleda da brzina interneta preko g standarda ne moze da ide mnogo brze od 20 Mbps (iako stoji da je max 54,ali se polovina gubi u prenosu),sto imam prilike i da vidim (max 25).
Za sve brzine preko 20 Mbps mora se koristiti n standard,znaci podesiti na n a ko nema tu opciju (ako kartica u uredjaju podrzava samo b/g) da kupi wireless karticu koja ima n standard i to je to.
Ispravite me ako gresim.
 
Poslednja izmena:
Ако се мисли на гужву на каналима, то може да утиче на брзину. СББ јесте омогућио брзину кориснику (мада брзина није гарантована, што је и нормално али углавном увек буде ОК) када повеже уређај каблом. То да ли ће неки уређај да ради на мањој или већој брзини на бежичној вези није уопште кршење неког права. Не може СББ да одговара ако је нечији мобилни крш или лаптоп не подржава веће брзине или ако постоји превише рутера у околини ... или да буде крив ако неко има армиране зидове, да не кажем за комбинацију да стави рутер у неку металну кутију ...

Слободно стави b/g ако рутер не може b/g/n мада би требало да лаптоп сам подеси ту брзину. Он ће свакако да иде на g а ако баш не може, онда ће да буде b али је и то боље него ништа.

Ја имам стари НР лаптоп, има му бар 5 година, има b/g/n draft и без проблема сам извлачио око 75-76Mbps од могућих 80. Сада са пакетом од 60 иде слично као и кабл, негде 55-57. Једино што је важно је да се укључи WMM Support и пронађе најмање оптерећен канал.
 
Ma sve to stoji što si rekao ali me iritira to što sam ja pitao i operatera i tehničare SBB-a da li će nedostatak n standarda uticati na brzinu konekcije a oni rekli da neće.
Ubrzao sam net do 27Mbps promenivši kanal.
Inače isprobao sam samo stavljen n standard sa telefonom koji ga podržava i nisam dobio više od 30Mbps e sad da li je to normalno nemam pojma.
 
Jel ima neko danas predvece problema sa d3 risiverom? Uzasno sporo menja kanale,cesto zaglupi pa ne pusta kanal i po 30-40 sekundi? Gasio ga pozadi ali opet isto. Sutra ih moram zvati
 
Jel ima neko informaciju sbb-ova optika tj oni fiber paketi, sta se sa time desava, jel se ta mreza siri ili je opet samo dedinje i okolina?
 
Da li je moguće da sa b/g karticom on ne može da izvuče više od 25 Mbps, a i to ne svaki put? Ja znam da postoji ograničenje iste ali da je baš toliko...

Na kablu imam DL od 58,5 Mbps a preko WiFi je 25 Mbps premija...

E sad, pitanje je da li je to samo do kartice u računaru i da li bi b/g/n mrežna kartica poboljšala stanje ili postoji i ograničenje njihovog 3928 gataway-a...
 
Tih 25Mbps je otprilike maksimalna brzina u realnim uslovima za G standard. Retko ko u urbanim sredinama moze da ostvari vece brzine.

Pozdrav
 
A koji je limit za tvoj fon? Mozda zato nece preko 30.
Pa čim ima n standard znači da sigurno može 50Mbps a verovatno i više.
Očigledno da moram nabaviti mreznu karticu sa n standardom za punu brzinu ,ima trenda za jednu crvenu.
Što se tiče D3 risivera imam iste probleme i to često, to je đubre neopevano kao i softver koji koriste.Rekoše mi da prave novi softver pa ako malo pomogne....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno