Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
steta sto je ovo samo test faza :)
 
Poslednja izmena:
Bolje da smanje cene nego da povecavaju brzinu. Sta to koristis pa ti fali brzina?

Cene sigurno neće smanjiti, u to budi siguran. :)

Sad, ako nam daju neko ubrzanje...

Edit:

Vidim da Ikomov paket od 10Mbit, skače na 12Mbit, a verujem da će i Radijus Vektor imati sličnu ponudu, tako da, možemo očekivati da i SBB "odreši kesu". :)
 
Poslednja izmena:
Ma... ne mogu kasvetan net koji radi 99% vremena da daju a vi ocete jos brzi net za manje cene :D
 
Ja sam extra zadovoljan sa uslugom.
 
I mene cudi da sbb cuti. Targo ih opasno ugrozava u BG-u. Povecanje downloada ih ne kosta mnogo, a opet dosta znaci cifra, nesto poput megapiksela ko digitalnih aparata, naguraju megapiksele, a optika ne valja nista :). Doduse, iskren da budem, meni vise znaci download nego upload, posto vise skidam nego sto nesto upload-jem. Mada, vise bi mi znacio neki wifi ruter nego povecanje brzine, ali daj sta das.
 
Kako o mislis "Targo ih opasno ugrozava..."? Mozda jednog dana i hoce, ali u ovom momentu SBB ne mora da se brine zbog Targa. Cekaju da Targo stvarno pocne da radi , pa ce onda da objave svoju ponudu...
 
Kako o mislis "Targo ih opasno ugrozava..."? Mozda jednog dana i hoce, ali u ovom momentu SBB ne mora da se brine zbog Targa. Cekaju da Targo stvarno pocne da radi , pa ce onda da objave svoju ponudu...

Kako ih ne ugrozavaju, sire se po Beogradu najbrze sto mogu, imaju najsavremeniju tehnologiju, Beograd svima donosi najvece prihode, jer je gustina naseljenosti i platezna moc ubedljivo najveca u Srbiji. Jednostavno, sbb ima losu mrezu koja zavisi od vremenskih uslova, sbb nije kopao i sprovodio kablove kroz zemlju, nego je isao na znatno jeftiniju soluciju razvlacenjem kablova nad zemljom, uspeli su brzo da se orosire kroz Srbiju, ali se to odrazilo na kvalitet iste. Svako povecanje brzine sa sadasnjim kvalitetom mreze je rizik za njih, znam to jer mi dobar drug radi tamo, bio sam u njihovoj centrali u Novom Pazaru, to je smesno, vise mi lici na supu nego na centralu. Ali su cak i takvi bolji od Telekoma. Zbog toga kazem da im je targo veoma ozbiljna konkurencija, i veruj mi da su oni toga itekako svesni.
 
Kako ih ne ugrozavaju, sire se po Beogradu najbrze sto mogu, imaju najsavremeniju tehnologiju, Beograd svima donosi najvece prihode, jer je gustina naseljenosti i platezna moc ubedljivo najveca u Srbiji. Jednostavno, sbb ima losu mrezu koja zavisi od vremenskih uslova, sbb nije kopao i sprovodio kablove kroz zemlju, nego je isao na znatno jeftiniju soluciju razvlacenjem kablova nad zemljom, uspeli su brzo da se orosire kroz Srbiju, ali se to odrazilo na kvalitet iste. Svako povecanje brzine sa sadasnjim kvalitetom mreze je rizik za njih, znam to jer mi dobar drug radi tamo, bio sam u njihovoj centrali u Novom Pazaru, to je smesno, vise mi lici na supu nego na centralu. Ali su cak i takvi bolji od Telekoma. Zbog toga kazem da im je targo veoma ozbiljna konkurencija, i veruj mi da su oni toga itekako svesni.

Ako imas vec insajdera pitaj ga sta planira SBB sa optikom (jer ce ona biti pod zemljom ili kako?) jer to ih jedino vadi ali optika je 30% zavrsenog posla u ostalih 70% spada odnos brzina i ping i dovodjene optike do Kuce/Stana i to da ako tamo pise 10 mb ima da bude 10 i ni trunku manje i up 1 mb i ni trunku manje ali ni to ih opet nevadi bas ako nedaju pakete ko targo ukljucujuci 120/60 i da moze da se menja jedan mesec na taj veliki paket a drugi opet na 10/5 ako je optika ako tako urade onda TT moze da im pljune pod prozor ...
 
Poslednja izmena:
Bice sigurno nesto i kod sbb-a u septembru kad krenu djaci u skole koje mnogo vole :D
 
Da li su ikad bile dve nove ponude paketa u jednoj godini? Nesto sumnjam da cemo videti...
 
Dal je ikad bio konkurent koji napada sa najjacim oruzjem (optikom) do sada ?
 
Ako svi podižu brzine, a podižu, 90% će i SBB... :)
 
Sbb je navikao da bude lider kad je rec o brzinama. To nam govori da ce i oni ubrzo da dodaju gas.
 
Risko : Nije sada poenta vise da SBB podigne brzine ovde se vise sada prica o OPTICI meni znaci kada bi podigao SBB brzine ali bi mi jos vise znacilo da umesto toga vidim njihove ponude za optiku i da vidim da li da prelazim na targo ili ne jer nije sve jedno da li dobija nesto putem kabla ovog tv ili OPTIKE!

dulsrules: Bice ali kako ce da bude videcemo toga se bojim....
 
Poslednja izmena:
A vecini bi odgovaralo da smanje samo cene postojecih paketa :)

Bash me zanima neki presek/anketa koliko ljudima treba, a koliko bi bio max. koji bi placali.
 
Napravi anketu.
 
ljudi bi najvise voleli 1Mb/s ako moze za dzabe.
 
U poslednjih 2 god, SBB je imao po 2 povećanja, jesen i prolleće, nadam se da će i ove jeseni biti tako. Sto se tiče Optike, ne verujem da će je širiti baš brzo, fokusiraće se na one delove grada gde Targo gradi svoju mrežu (N.BGD) i tamo biti konkurencija. Znamo da je SBB-u problem upload, tako da ne očekujem tu neko veće povećanje, ali za Download, realno bih voleo bar 50%. :)
 
Ne znam sto ste toliko zapeli za optiku, ona je potpuno nebitna u ovoj prici. Docsis 3 je sasvim dobra tehnologija i SBB moze da parira sa njom bez problema. Optika je nebitna za 99% korisnika (a tih 1% kojima nesto znaci su oni kojima treba bas veliki upload).

Evo da vas pitam: zar je bitno koja tehnologija se koristi ako vam SBB ponudi npr. 20/2 po ceni sadasnjih 10/1?
 
imam insajdera, ali mi je samo potvrdio ono sto se prica ovde na forumu. Planiraju optiku, ali samo u Beogradu, kako se bude sirio targo tako ce i oni. Planiraju postepeno da pokrivaju vece gradove, ali to nece biti skoro, razvlacenje optike zbog kopanja ide sporo. Manji gradovi mogu optiku samo da sanjaju, jednostavno im se ne isplati. Sto se tice povecanja brzine, nije mogao nista da mi kaze, jer jos nije donesena nikakva odluka u vezi sa tim, ali ja ocekujem da povecaju download, bar za 20%. Ali, kazem vam, oni bi tu brzinu u beogradu mogli bez problema da povecaju, ali to moraju da urade i u ostatku Srbije, a tu zbog stanja mreze i centrala imaju problema.
 
Cene sigurno neće smanjiti, u to budi siguran. :)

Sad, ako nam daju neko ubrzanje...

Edit:

Vidim da Ikomov paket od 10Mbit, skače na 12Mbit, a verujem da će i Radijus Vektor imati sličnu ponudu, tako da, možemo očekivati da i SBB "odreši kesu". :)
Ne verujem ni ja da ce da smanjuju cene, samo kazem da bi to vecina zelela. Brzine su sasvim ok samo bi trebalo smanjiti malo cene i poraditi na stabilnosti kao sto je neko vec pomenuo. E tada bi skoro svi bili zadovoljni.
 
tamo gde su monopolisti igraju prljavo, u Novom Pazaru ne daju da uzimas mix pakete, nemamo drugog kablovskog operatera i odmah te uslovljavaju. Sto se tice cena, to i mogu da progutam, ali da se osetno poveaju brzine, bar za 50% i dowload i upload, e to bi po meni bilo ok za 1500 dinara. Ali oni znaju da vecini korisnika ne treba internet brzi od 2-3mb\s, sta ce likovima kojima je faceook jedina opsesija brzi net, i zbog toga i imamo ovakvu situaciju. No videcemo u narednih nedelju dve, licno mislim da ce malo povecati download, cisto zbog marketinga, najmanji targov paket je 10/5, ovi ce verovatno da idu na soluciju veceg downloada, posto su jako "osetljivi" po pitanju povecanja brzie uploada :).
 
I ja mislim da ce tako biti. Povecanje download-a, da bar u tom nizem segmentu imaju najbrzi net. A taj paket je tako modifikovan moguce ponuditi celoj Srbiji, ne samo u Beogradu.
 
Kako ne treba veci upload za facebook, pa treba uploadovati sve vise i vise i vece slike :)
 
Kako ne treba veci upload za facebook, pa treba uploadovati sve vise i vise i vece slike :)

Ha,ha, vala bas! Ma treba i za hd kamericu :). Da li na internetu ima vece gluposti od facebook-a. Znam ljude koji iaju oo 10 porofila, bolest. No da ne skrecemo sa teme. Nestrpljiv sam da saznam sta ce sbb ponuditi, ovaj drug mi je rekao da je moguce da daju i wifi rutere uz ugovor na godinu dana, mada mislim da je to za njih preveliki trosak i da ce se ogranicini na neko minimalno povecanje brzine.
 
Jel se ruteri koje sada daju na 2 godine vracaju nekad u buducnosti ili nakon isteka ugovora od 2 godine prelaze u vlasnistvo korisnika ?
 
Drago mi je, medjutim ima nas koji imamo konstantno probleme, prijavljujemo, ali se sve svodi na "upisana je reklamacija".
 
Drago mi je, medjutim ima nas koji imamo konstantno probleme, prijavljujemo, ali se sve svodi na "upisana je reklamacija".
krastavac, različiti delovi Beograda\Srbije imaju različit kvalitet mreže, nekima radi odlično, dok drugi muku muče...
 
Ja sam u zemunu i net mi je perfektan.Brzina 16/1,5 mb/s.Nikad ni jedan problem sto se tice neta ali zato slika digitalna na d3 risiveru povremeno secka po malo ali stalno.Dolazili su par puta i pokusavali sve da podese i nisu uspeli.Na kraju mi je njihov serviser rekao da je to jednostavno do njihovog softvera i da tu nema bar za sada pomoci.
Razmisljam da uzmem njihov hd mix sa novim risiverima ali ne znam kako ce biti sto se slike tice?Da li ce i dalje slika seckati po malo ili ne?Cekam i da ponude hd mix paket sa brzim netom.Sada je u ponudi samo 10/1 mb/s.Ne bih silazio sa 16mb na 10 mb.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno