Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U moru modema, kakav im je ovaj Cisco Model DPC3925 i koja je generalno razlika u receiverima HD 4398 DVB, HD 8398 DVB i HD 4682 DVB? Koji je najbolji od modema koje imaju a koji receiver od napred nabrojana tri?
 
О модему (тј о HG) се много писало а што се пријемника тиче, постоји само тај последњи, остале прескочи јер их више нема. И о њему се писало.

То 50/2 је нека промо брзина коју пусте док се не активира пакет који си платио. Обично буде више од пакета да се мало навикнеш и навучеш ... мада је сада 50/2 осредња за њихову понуду. :) Могли би да пусте 100/5 као промо па да се види на делу оно наше ... имао па немао.
 
О модему (тј о HG) се много писало а што се пријемника тиче, постоји само тај последњи, остале прескочи јер их више нема. И о њему се писало.

Pošto ima mali milion strana pregledao sam solidni deo zadnjih ali nisam našao ništa konkretno o receiveru (jel krš u odnosu na one koji su deljeni ranije ili je bolji) a za 3925 me samo interesovalo šta mogu da uradim sa njim ako bude problema sa signalom pošto imam i svoj ruter D-Link DIR 300... Nije nešto ali...
 
То 50/2 је нека промо брзина коју пусте док се не активира пакет који си платио. Обично буде више од пакета да се мало навикнеш и навучеш ... мада је сада 50/2 осредња за њихову понуду. :) Могли би да пусте 100/5 као промо па да се види на делу оно наше ... имао па немао.

Sad baš pogleda www.mojsbb.rs i piše Aktivacioni Internet Paket :)
Znači mesec dana ta brzina i svi kanali, a posle vraća na 40/2.5 i START+HIT+SportKlub HD paket što mi je i više nego dovoljno ...
 
Mislim da će ti ta brzina biti samo par dana dok su promo kanali duže.
 
Meni je aktivacion paket za net trajao 6 dana (na portalu piše: 20.09.2014. 18:44 - 26.09.2014. 19:01)
 
Pa dobro nije ni važno - koliko traje da traje 40 ili 50 Mb/s ne pravi neku ogromnu razliku, samo da upload bude stvarno 2.5 Mb/s jer je to mnogo važnije...
Sad sam stavio da skida neki ISO fajl čisto da testiram kako ide down :

50 Mb/s bi u idealnim uslovima trebalo da daje 6.25 MB/s download, a koliko vidim ide 5.7 - 5.9 MB/s što je super za torrent :)
 
Poslednja izmena:
Zadnjih par dana šta god da pustim ispočetka (u nazad) , jedva da može da se gleda, koliko koči slika. Mnogo iritantno. 4 godine nisam bila sbb korisnik i sad kada sam konačno rešila da im se vratim i da pokušamo da sarađujemo, izgleda da će opet biti ista priča. Stalno neki problemi sa njima.
 
meni je to bilo, rešili ovi iz suporta, nešto su radili dok sam bio na vezi, nije uspelo iz prve, pa su ponovili i od tada je ok
 
Znaci opet moram da ih zovem. Ko sta radi, ja zovem sbb [emoji33]
 
Pitanje za korisnike fiksne SBB telefonije:

- Da li SBB koristi Telekomovu infrstrukturu, to jest, hocu li i dalje imati dosadnasnji telefonski prikljucak ili ce on biti precvikan, a SBB razvuci prikljucke sa svog kabla?
 
Telefon ce koaksialnim bablom doci do home gateway-a i u njega ces ukljuciti telefon. Ne koristi se uopste telekomove zice.
Tako da ako zelis nekoliko telefona po gajbi morao bi od sbb uredjaja da povezes na postojecu instalaciju ili jednostavno da koristis nekoliko bezicnih telefona. Jednu bazu koristis za signal, ostale samo za punjenje. Kod mene to radi savrseno ;)
 
Uh, malo sam se zbunila. Moj operater JET TV (koji je SBB-ovo vlasnistvo) je kablove razvlacio po stubovima za struju. Postojeci prikljucak su mi sproveli do terase na potkrovlju, pa odatle razdelnikom po ostatku kuce.
Telefonski prikljucak je pod kosinom (neiskorisceni deo tavanskog prostora, gde imam pristup iz kuce), a odatle je razvuceno po kuci (kablovi su ustemovani u zidove).
E sad, ako sam te dobro razumela znaci li to da je izvodljivo taj sbb uredjaj povezati na taj prikljucak na tavanu, tako da mogu koristiti telefonske aparate (po jedan na prizemlju i potkrovlju) bez dodatnog burgijanja i obijanja zidova?
 
Ne bih da budem dosadna. Zanima me jos i da li je moguce traziti da se prekine zahtev za prenos broja (podnet je 23.10.) bez da se plate neki veci penali.
Ja ****** sam bila ubedjena da se koristi stara infrastruktura a da JET TV (SBB) samo preuzima naplatu. Na njihovom sajtu nema nikakvih detalja o prikljucivanju. Ne mogu da priustim sebi rovarenje kuce. Ipak su u pitanju dve etaze i nije jednostavno razvlaciti kablove kao po stanu. Da se pitam ja bih taj fiksni i odjavila, ali roditelji ga koriste, i hteli samo da nas izadje jeftinije, a kako vidim izaci ce nam na nos.
Molim vas za odgovor.
 
Uh, malo sam se zbunila. Moj operater JET TV (koji je SBB-ovo vlasnistvo) je kablove razvlacio po stubovima za struju. Postojeci prikljucak su mi sproveli do terase na potkrovlju, pa odatle razdelnikom po ostatku kuce.
Telefonski prikljucak je pod kosinom (neiskorisceni deo tavanskog prostora, gde imam pristup iz kuce), a odatle je razvuceno po kuci (kablovi su ustemovani u zidove).
E sad, ako sam te dobro razumela znaci li to da je izvodljivo taj sbb uredjaj povezati na taj prikljucak na tavanu, tako da mogu koristiti telefonske aparate (po jedan na prizemlju i potkrovlju) bez dodatnog burgijanja i obijanja zidova?
Sbb telefon se priključi u njihov modem/ruter i to je to. Zaboravi na prethodnu telefonsku instalaciju
 
Није тако страшно. Претпостављам да телефонска инсталација значи једна линија и паралелно повезани прикључци на више места. Када ти буде пуштена нова линија, добићеш (ако већ немаш) модем са два тлф прикључка и из њега иде кабл за телефон. Ако није компликовано, повежи тај кабл тамо где ти почиње телефонска инсталација а ако јесте, мислим да неће да буде проблем да кабл убодеш у било коју постојећу телефонску прикључницу јер је то само обична паралелна веза. Требало би да ради, ја иначе никад не бих повезао више телефона паралелно али знам да многи тако раде.
 
Ja sam samo "ucvikao" kabl koji ulazi u kuću od telekoma.

Kupio Y skretnicu, telefon (jedan od 3) koji stoji pored mene, sam isključio, taj kabl koji išao u njega uključio u tu Y skretnicu, iz nje jedan opet nazad u fon i drugi u modem .... i sve radi ...
 
Hvala na odgovorima. Mada neke stvari mi jos nisu jasne.

Kabl koji je doveden do moje kuce je na terasi. Tu je razdeljen i razvucen po potrebi. Kad dobijem taj gateway, znaci li da ce se to na terasi raskaciti, kabl provuci u kucu, i ukopcati u gateway, a od gateway-a se razvlaciti kablovi za telefon, net i televiziju? Posto sam googlala taj Cisco gateway 3928. i videla sve te silne prikljucke.To je neprakticno i jedva izvodljivo da ne znam kako ce skarabudziti.

Konkretno, imam 1/3 razdelnik. Dva prikljucka su iskoriscena. Jedan kabl ide na potkrovlje i tu je ukopcan u tv, drugi u prizemlje, u sobu (tik ispod terase) i unutar sobe je ubudzen u internet/tv razdelnik.
Da li ce sve to morati da se raskaci, i da se iz gateway-a (planiram da bude na potkrovlju) vuku zasebni kablovi za tv i net. To znaci bar tri rupe na potkrovlju (glavni kabl koji je uvucen u kucu, i jos dva kabla koja ce biti izvucena napolje i dovedena do sobe u prizemlju gde bi se morala busiti dodatna rupa u fasadi, posto sada imam samo jednu?

Uh, kako sam se zaebala :wall:
 
Имаш интернет? Који модем или рутер користиш? Ако није новији са тлф прикључцима, онда ће да ти га замене или за нови модем или за Home Gateway, не верујем да ћеш да добијеш још један. Све остаје како је било, само можда добијеш нови модем/HG уместо постојећег, повежеш тлф излез из њега у најближу тлф прикључницу коју користиш и требало би да ради.
 
Ja još čekam da pozovu da preuzmem kao taj njihov telefon ...
Mada fiksnu telefoniju skoro da ne koristim tako da mi i nije nešto važno - kontam da 80% uzme SBB fiksni zato što je manja pretplata i što mogu dve babe da melju do sutra u SBB mreži besplatno :D
 
Имаш интернет? Који модем или рутер користиш? Ако није новији са тлф прикључцима, онда ће да ти га замене или за нови модем или за Home Gateway, не верујем да ћеш да добијеш још један. Све остаје како је било, само можда добијеш нови модем/HG уместо постојећег, повежеш тлф излез из њега у најближу тлф прикључницу коју користиш и требало би да ради.

Imam Cisco EPC2100R2 (tako stoji na nalepnici). U njega ide koaksijalni kabl. Samo sto ja opet ne kapiram:

- Odakle ce da mi se razvlace kablovi za televiziju, iz tog gateway-a ili ostaje stari razdelnik i kablovi (koji su napolju)?

- Treba mi samo jedan internet prikljucak, u prizemlju i pomocu kabla, necu nista bezicno. Ako mi uvale taj gateway u sobu gde je komp, onda moram da vucem telf kabl kroz sobu i busim prag ili zid i lepim ga za pod hodnika (jer ne moze da se obilazi), pa jos uza zid do najblize uticnice. I to bi naravno bilo za telefon u prizemlju a sta je sa onim na spratu? Kao i sa televizijom, jer kao sto rekoh ne razumem odakle ce se vuci kablovi za tv?

Ja se stvarno izvinjavam, vi se ubiste da mi objasnite.

Da ne tupim, moze li se nabudziti SBB telefonija, a da mi se ne dira i ne razhebava nista od postojece infrastrukture?
 
Poslednja izmena:
Ајде опет, претпостављам да ће да ти замене тај модем па добијаш или други новији модем (Cisco EPC3208) или HG (Cisco EPC3928). У комбинацији коју помињеш би био добар и модем али је питање шта ће да дају. У принципу за тебе небитно.

Модем/HG иде где је сада модем и ту се ништа не мења. HG нема везе са телевизијом, сви антенски каблови остају где јесу. Чак и да одлучиш да узмеш и дигиталну телевизију, то опет не мења ништа везано за каблове.

Нови модем или HG имају позади тлф конекторе и одатле иде сигнал за телефон. Мораш тај кабл да довучеш до било које тлф утичнице коју користиш. Није ваљда да немаш телефон уз комп? Како год, тај кабл иде до прве утичнице (мада би најелегантније било да оде тамо где сада улази фиксна линија да све буде по старом) и нема другог решења. Када га повежеш, онда ће да ради са свим телефонима, нема везе да ли су доле, горе, било где ... под условом да је садашња инсталација најобичнија паралелна веза. Када сада неко позове, сви телефони зазвоне и свако може да прислушкује?
 
callex hvala na iscrpnom i jasnom pojasnjenju. Da mozemo da prisluskujemo jedni druge.

Problem je sto nemam telefonski prikljucak u istoj sobi gde je racunar, vec u hodniku, tacno preko puta vrata od sobe.
Kada samo dobili telefonski prikljucak 90-ih, iz tavanskog prostora razvucena su ona dva kablica jedan u prizemlje, jedan u potkrovlje. Ovaj u prizemlju je jos ustemovan u zid. Onaj u potkrovlju nije, vec je iz rupice u cosku plafona, spusten uza zid, pa razvucen do suprotnog zida gde je uticnica (sve je relativno blizu).

Malo pre sam zvala operatera i objasnio mi je isto kao i ti da se telefon povezuje sa modemom i onda radi, ali meni to pravi velike probleme.
Prvo moram da busim zid ili prag sobe, onda kabl ce ici preko poda (komplikovano je da ide dole uz kraj zidova pa da obilazi) i opet mi radi samo telefon u prizemlju, a na spratu - sipak. Da uzmem neki spliter i to je muka, treba busiti i razvlaciti.

Ja sam pitala operatera, da li je moguce prekinuti postupak, on je nesto mrsio, na kraju je napisao kao neki nalog/reklamaciju da se prenos broja obustavi i prosledio svojim nadredjenima.
Nevolja moze biti sto je uz zahtev za prenos broja potpisan i ugovor za trio silver paket. Razmisljam da sutra ranom zorom pozovem i Telekom kontakt centar i da pitam mogu li da mi ucine i odbiju prenos broja.
Toliko sam nervozna i ljuta zbog svoje gluposti sto se ranije nisam raspitala kako sve funkcionise, jer sam bila ubedjena da se koristi Telekomova infrastruktura (koja je zapravo drzavna) a da se placa JET-u (SBB-u). Daj boze da uspem sve da obustavim inace sa u deep sh*t.

Naravno, ni gospoda nisu na sajtu navela da je moguce koristiti samo jedan telefonski aparat (moze i vise ali uz peripetije i budzenje tipa ''seci usi krpi nos''). Pa ni ljudi u stanovima ne koriste samo jedan aparat, a kamoli u kucama.
Ne znam sta ce ispasti na kraju, neka mi je Bog u pomozi kad nisam imala pameti.
 
S obzirom da je pretplata za fiksni telefon u Telekomu duplo skuplja u odnosu na SBB (računajući i identifikaciju poziva), sve ovo i nije neki problem. Sve se može odraditi da šljaka kako treba.
 
S obzirom da je pretplata za fiksni telefon u Telekomu duplo skuplja u odnosu na SBB (računajući i identifikaciju poziva), sve ovo i nije neki problem. Sve se može odraditi da šljaka kako treba.

Vala, Mickey, ja stvarno ne znam kako to moze da se izvede a da se ne zavrsi kao u pesmi SMF "Noseci zid". Tako da mi tih 300 rsd viska za pretplatu dodje kao naknada za dusevni mir i da mi kuca ne lici na arheolosko nalaziste. Plus, sto nisam imala pojma da fixni nece raditi kad nestane struje, pa kako onda da zovem Distribuciju? Nadam se da cu uspeti namoliti Telekom da ne prepuste broj (zahtev je podnet u petak poslepodne, valjda nije jos reseno), posto sumnjam da ce ovi iz JET-a pristati da obustave.

Jasno mi je da je krivica najvecim delom moja jer se nisam raspitala o svemu do detalja, a ovi su na prefidan nacin kao stare rave istakli samo "te ovoliko kanala, te onoliko besplatnih minuta, te toliki protok" a nigde detalji o prikljucenju i funkcionisanju telefona. Naravno potrosaci u ovoj zemlji su ovce koje valja makar osisati, a po mogucstvu oguliti na zivo.
 
Opet je počelo da mi se dešava ono, svakih 5-10 minuta mi zašteka net na par sekundi -_- SMrt za online igranje. Moram zvati servisere.
 
Uh, malo sam se zbunila. Moj operater JET TV (koji je SBB-ovo vlasnistvo) je kablove razvlacio po stubovima za struju. Postojeci prikljucak su mi sproveli do terase na potkrovlju, pa odatle razdelnikom po ostatku kuce.
Telefonski prikljucak je pod kosinom (neiskorisceni deo tavanskog prostora, gde imam pristup iz kuce), a odatle je razvuceno po kuci (kablovi su ustemovani u zidove).
E sad, ako sam te dobro razumela znaci li to da je izvodljivo taj sbb uredjaj povezati na taj prikljucak na tavanu, tako da mogu koristiti telefonske aparate (po jedan na prizemlju i potkrovlju) bez dodatnog burgijanja i obijanja zidova?
Da, to bas to znaci. Samo treba da sprovedes nekako kabl od modema do tavana i tu prikacis. Posle toga ces koristiti normalno sve instalacije sprovedene po kuci.
Ja sam to izbegao koriscenjem bezicnih telefona iako sam lako mogao da povezem to. Bezicne i ovako koristim po kuci tako da je to daleko najlaksa varijanta.
 
Da, to bas to znaci. Samo treba da sprovedes nekako kabl od modema do tavana i tu prikacis. Posle toga ces koristiti normalno sve instalacije sprovedene po kuci.
Ja sam to izbegao koriscenjem bezicnih telefona iako sam lako mogao da povezem to. Bezicne i ovako koristim po kuci tako da je to daleko najlaksa varijanta.

Sto ce reci da telefonski aparati ostaju prikljuceni gde jesu i ne moraju da se uklucuju direktno na gateway?

Pa to i nije neko veliko zlo. Posebno kad se uzme u obzir da je tavanska kosina sa tlf prikljuckom bas iznad moje sobe i da u predelu tog prostora imam izbusenu rupu iz koje duz fasade do mog prozora visi neki (cini mi se) dvozilni kablic, koji je nekada ulazio u moju sobu i na njega bila nakacena uticnica, pre 100 godina dok sam koristila ADSL. Cak imam i rupice u drvenoj podlozi prozora i zidu sobe tik uz radni sto. To je budzio tatin najbolji prijatelj, laka mu zemlja, bio je sila od elektricara.
 
Ја поновио безброј пута да је најлакше да одвучеш кабл до тавана а тек сада то примећујеш? Па и да повежеш на било коју прикључницу, углавном ће да буде исто.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno