Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@icehood86 isti problem imam i ja, otkad sam uveo fiksni konekcija mi puca na par minuta, nekad 2-3 puta dnevno a nekad non stop, najvise puca kad su na modem okaceni i androidi i racunar preko lan-a. Zvao sam ih nekoliko puta, bio kao fin, oni se prave ludi sve kao kod njih je sve u redu, pa onda probaju nesto daljinski, cak mi je i bio terenac jednom i smanjio signal prigusnicom jer je bio prejak, inace imam perfektan signal. Zvao sam juce ponovo, navodno treba da dodju danas. Imam onaj ozloglaseni cisco, ne znam sad oznaku ali onaj problematicni. Sve je pocelo kad su mi pustili fixni, modem je potpuno odlepio.
 
I ja sam imao problema kad je pušten fiksni sa 3208 modemom,ali zbog lošeg signala.( -10 do -13)Prekid konekcije XX puta dnevno.Kad je to rešeno, sve radi OK.Skoro perfektan signal izglada ovako
Untitled.png
U koliko imaš HG i kako se on ponaša to ne znam?
 
Poslednja izmena:
da li postoji varijanta da se doplati za bolji upload? trazim po sbb sajtu ali ne nalazim... a u firmi imamo sbb 20/20.
 
Zamenise mi modem, umesto 3925 (valjda je taj bio) stavljen 3928 i za sada sve fercera.
 
izvini tek sam usao u ovaj tread al me jako zanima ovaj deo tvoje recenice "da li da uzmem "problematican" 3928 i po pricama kidam zivce" oko 3928 ja sam ga dobio pre par dana i zaista kidam zivce sa njime , bila mi i tehnicka podrska sve mi je isto svakih par minuta puca konekcija na po 2-3 sekunde ..da nema neko ili ti informaciju kako to da se sredi ? dok pisem ovu poruku pukla je jedno 2 do 3 puta
?

Ne znam sta bih ti konkretno odgovorio u vezi problema.
Kao i mnogi korisnici,ne samo sa foruma citao sam i citao razne probleme i muke ali kako se kome zalomi.
Nekome radi lepo,nekome katastrofalno.ima mnogo faktora.Nevezano za 3925/3928 ili samo modem 3208.
Ja sam ipak pre potpisivanja lepo zamolio sluzbenicu i ona je ispred mene pozvala magacin,rekli joj da ima na stanju 3208+ruter i tako je i bilo.To su ispostovali.
 
Ma ja to sve zovem modem al' ok, jeste gateway. Imao sam ja i taj obican modem ali sam trazio gateway jer nisam imao wi fi u stanu a nisam hteo da kupujem kad vec oni daju. Lepo je on radio do uvodjena fixnog krastavac.
 
Ja sam juce mislio da mi je zviznuo gateway, nije mi radio net, telefoni, digitalna... Bilo mi je malo sumnjivo ali ajd. Ja izbacio jednu skretnicu iz price, vezao direkt na glavni kabl i gle cuda proradio ali puca net svakih dva minuta i brzina mi ocajna. Danas ljudi trebali da dodju i poprave i zovu me, kazu bio kvar na cvoristu, nakvasili se kablovi pa je signal bio ocajan, popravili su. Reko, hvala, onda nemate potrebe ni da dolazite. Stvarno su popravili to ekspresno, moram da ih pohvalim. Ne znam kakvi su na drugim reonima ali kod mene ferceraju ljudi kao u Svajcarskoj, respekt :)
 
Molim Vas da mi neko kaze jel D3 V2.0 ima opciju slike u slici
Na daljinskom i u njihovom uputstvu za uredjaj pise da ima ali meni ne radi
 
Poslednja izmena:
Nema slika u slici. Otkako se pojavio v2.0 obećavaju da će da bude ali nema.
 
Nekoliko dana mi nije radio epg, nakon poziva sbb-servisa sredili i sada radi. Obicno mi je restart resavao ovo ali sad jok.
Usput sam ih pitao za sporo menjanje kanala i dobio sam info da rade na novom softweru kojim ce otkloniti bag. Nadam se...
 
Da rade na novom SW, to verujem. E sad, problem je sto takvi radovi kod SBB-a umeju da potraju par godina, rese problem - dva, a unesu 10-tak novih...

Pozdrav
 
Било би много боље да не раде на новом софтверу него да набаце неки оригинал са свим функцијама. Не верујем да знају даље од евентуалног превода а промене функција су увек правиле проблеме јер не верујем да имају људе који знају толико.
 
Posle 2 nedelje mrcvarenja sa SBB-om epilog sledeći: Nemaju više (bar me tako lažu) modeme EPC3208 na stanju i ne mogu da mi zamene, svaki drugi dan su mi "podešavali" EPC 3928, ali on i dalje ima iste probleme: Smart tv ne može da mi se poveže kablom na njega, preko WiFi-a mi koče HD filmovi, mislim da i dalje zezaju poruke na Viberu i Whatsapp-u.

I danas kad sam postavio pitanje kako je sve to radilo sa najjeftinijim TP Linkom 740N, dobio sam odgovor: Znate u vašem okruženju postoje dosta WiFi mreža koje vam stvaraju probleme, ako želite bolji WiFi kupite sami ruter od 5GHz, na moju konstataciju da ne mogu postojeći EPC3928 da prebacim u "Bridge mode" kako bi nakačio svoj ruter, operater iz "napredne podrške" mi kaže isključite samo WiFi na njemu i sve će biti u redu. Tu sam izgubio svaku volju za daljom konverzacijom.

Neki predlog šta da radim da popravim WiFi?
 
Jedino da uzmes neki dobar AP i da ga nakacis na njega...
 
Poslednja izmena:
@Danilo Pantelić ja sam imao taj krs od modem-rutera,ali sam izboksovao da mi zamene za 3208 i tplink i od tad sve super,tako da je bolji ;)
 
prodisao mi net od kada su mi sklonili hg i dali 3208
 
Poslednja izmena:
Jel ste to skoro menjali, pošto mene ubedjuju da ih nemaju više na lageru???
 
Ima ih na lageru, samo što iz nekog razloga neće svima da daju, moguće da imaju drastično više epc3925/3928 rutera nego epc3208 modema. Ja sam u firmi zamenio prošle nedelje a prošle godine sam u vreme kada su većini takođe govorili da ih nemaju dobio i za kućnu konekciju. Oba puta je u pitanju bilo potpisivanje novog ugovora, jednostavno uslovite produženje ugovora zamenom uređaja. Znam par ljudi koji su na isti način, kao i ja, dobili ono što su tražili.
Za korisnike koji su već dobili neki od rutera nemam pametan predlog, prilično teško izlaze u susret takvim zahtevima.
 
Jel ste to skoro menjali, pošto mene ubedjuju da ih nemaju više na lageru???
početkom meseca
tražio sam od operatera da mi se obezbedi način da njihov ruter prebacim u bridge mod (naravno, to ne može sa ovim njihovim) on lupetao, ja insistirao, on konsultovao stručnu podršku i ovi ljudi iz cuga izdali nalog za zamenu
meni je stvarno bio problem jer imam dobar ruter koji se izgleda nije baš slagao sa ovim njihovim
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja koristim svoja dva rutera uz hg i bas me briga sto sam iza duplog nata, problema nemam. Uopste nisam ni zeleo da koristim njihov uredjaj za wifi, cim je serviser izasao na vrata ja sam prevezao sve.
 
v2.0 ima dva USB 2.0 porta, i svejedno je da l eksterni hdd kacim spreda il pozadi - isto je, nema boljeg? R/W brzina je ista (oba ne dobacuju do USB 3.0 brzina), nema nikakvih razlika - prednji port nije nista brzi od zadnjeg (u neku ruku elegantnijeg, jer omogucava da se kabl i disk bolje sakriju) ?

cemu 2 USB porta, sto nisu stavili jedan al usb 3.0? nema tu tolke kolicine istovremenog upisa/citanja da bi postojao benefit od brzeg protokola?
ako je tako/ako su oba za diskove, opet - cemu dva -- s danasnjim kapacitetima tesko je napuniti i 1 a kamoli dva od recimo 1TB ili 2 (meni je i onaj na DVRu od ~320 GB bio quite enough, pogotovo kad je krenulo 72h unazad)
sve sto se snimi je zasticeno, nema reprodukcije van risivera tako da sumnjam da su bili dovoljno fini da taj drugi port ostave za "obrnuto" - da moz da pustas sta oces s diska #2 (od sopstvene multimedije tj onoga sto NIJE snimljeno preko risivera na disku #1)

svrha drugog porta je - da zvrji prazan, da se puni telefon? :) /dok sbb ne smisli sta ce i preradi software, a do tad ce uveliko menjati v2.0 za v3.0 posto im s/w ispravke nisu bas jaca strana
ili moze tu da se poveze nesto sto ima smisla povezati, a da nije disk?
 
Тај уређај је направљен да буде и медиа плејер и снимач, можеш позади да закачиш неки хард па често снимаш а напред само понекад некоме снимиш или пустиш снимак са флешке/харда. То што СББ неће да пусти све функције је вероватно зато што их чува за неко ново "изненађење" а могуће је и да им подизвођачи траже паре да то одраде а СББ још није растерао змије из новчаника па за сада неће да плати шта не мора. Можда се надају да једном и софтверисти које су запослили нешто ураде али докле год су то рођаци и плавуше, слаба вајда од тога.
 
Da li je bilo uopste nekih nagovestaja sa njihove strane da omoguce pustanje snimaka sa fleske??
 
Jel ima jos neko problema sa krcanjem zvuka, kada se malo pojaca ton? Uglavnom gledam samo sport na RTS-u i SK-u i tu sam primetio, na ostalim kanalima nisam...
 
Sad upravo dođe žena iz SBB-a namesti ovaj novi EPC3928 :)
Bio sam fin, nisam hteo da insistiram na kombinaciji 3208 + ruter ...
Neka bude ovako pa ćemo videti za dalje.

Čudan je speedtest - verovatno je neka promocija (download treba da bude 40, upload 2.5 Mb/s)

3856351889.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno