Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam trio gold paket i stavka "klub zona na 12 meseci" mi nije bas najjasnija?
Jel to znaci da ceo sadrzaj sto se nalazi u vod/market/klub zona mogu gledati za dzabe godinu dana,jel tako?
A svi ostali osim klub zone se tarifiraju?
Jel ko zna da mi ovo potvrdi jel tako? :D
 
Sad sam totalno zbunjen ovim. Kada je majka otišla u poslovnicu da podnese zahtev, rečeno joj je da prva tri meseca plaća 1 dinar. Pre toga nije bio nikakav paket. Odvojeno se plaćalo održavanje, osnovni d3 paket i postpaid net bez obaveze. Sad gledam aneks sto je potpisala, piše da plaća 3 meseca stari postpaid. Koliki će joj onda biti račun? Ja sam je nagovorio da uzme silver paket jer je jeftinije, ali ako placa staru cenu onda je to vise nego cena silver paketa.

Nazoveš KC i pitaš.Promo cena ne može biti veća od trenutno potpisane!Pertplata + D3 osnovni = samo održavanje + net koji nije bio pod ugovorom = 0 Možda grešim,ali trebalo bi da bude samo održavanje prva 3 meseca?Ili samo cenu starog postpaid paketa za net? Koji je u pitanju?

@DZOSUA 100% tako.:)
 
Poslednja izmena:
@spaad

Hvala, to sam i ja hteo da uradim, ali kevi kao sve jedno. Ne znači joj sad nešto mnogo da li će je na kraju počastiti ta tri meseca ili neće. Račun joj je i dalje manji na mesečnoj bazi (prenela i telefon), a ima više stvari uključenih u cenu. Veću frku ja podigao, zbog pogrešne informacije u poslovnici, ali ako njoj ne smeta, ja se neću mešati.
 
Ima li neko iskustva sa preseljenjem usluga kod SBB? U pitanju je isto mesto a druga adresa? Kako sta ide i koliko se placa to zadovoljstvo?
 
У ценовнику пише да је 1.000 за стан и 4.000 за кућу. Можда може и фрај, то ће најбоље да зна неко ко је селио прикључак.
 
Prošle nedelje smo prešli na paket trio silver. Jel neko zna koliko traje promo povećan internet i otključani HD kanali ?
Hvala...
 
Meni su uključili tri meseca kad sam uzeo trio silver, tj. kad sam dodao fiksni u duo silver.
 
Meni su uključili tri meseca kad sam uzeo trio silver, tj. kad sam dodao fiksni u duo silver.

Stvarno? I ja sam uzeo od ovog meseca trio silver, znači mogu da se nadam da će potrajati do kraja godine

@ugh!
A koju promotivnu brzinu su ti pustili? Ja imam 25/2, kao što je u paketu
 
Poslednja izmena:
Ja sam prešao na duo gold sredinom jula i imao sam otključane sve kanale do kraja septembra. Internet je bio onakav kakav i treba da bude u tom paketu.
 
Kako mogu da predjem sa gold duo na gold trio,ako mi se fiksni vodi na majku,da li je neko imao vec taj slucaj,hvala.
 
Poslednja izmena:
Povedes nju u SBB i ponesete lk i to je to. Oni sve ostalo srede sa tekomom.
Nemoj da prebacujes tel na sebe kod telekoma, a posle da ides u SBB. U tom slucaju ces morati da cekas 6 mes da prebacis tel u SBB.
 
Kako mogu da predjem sa gold duo na gold trio,ako mi se fiksni vodi na majku,da li je neko imao vec taj slucaj,hvala.
Pozoveš telefonom KC i daš sve podatke tvoje majke ( ili ona to sama uradi ) koji im trebaju. Za dva dana joj brzom poštom pošalju zahtev za prenos broja na potpis. Ako je sve u redu za jedno nedelju dana tvoja majka je na SBB-u
 
Hvala ljudi još jednom na odgovorima....

@kloshar Promo je bila puštena 50/2 sada je već 25/2 na koliko je i ugovor :)

@ljubomilko Kod mene je bila situacija da se Internet vodi na mene a tel kod Telekoma na oca. Pošto smo hteli da zadržimo istu numeraciju, otišao sam sa ocem do SBB-a i prebacio TV i internet na njega (uz lične karte obojce potpisali izjavu), potpisali zahtev za prenos broja u SBB i to je bilo to. Kada je telefon postao aktivan na SBB mreži i time objedinjena usluga kod njih, otišao sam u SBB i samo odneo izjavu na kojoj se otac odriče ugovora u moje ime i prebacio ugovor na moje ime.
Druga opcija koja je postojala je da telefon u telekomu prebacimo na moje ime ali su nam rekli da onda ne može da se telefon prebaci kod drugog operatera narednih 6 meseci.
Ustvari nama fiksni telefon ni ne treba i ovako žena i ja koristimo mobilne i svi nas na njih zovu osim mojih i njenih roditelja.
Na poslednjem računu bez saobraćaja kod Telekoma 660 din + identifikacija poziva (koja se kod njih i dalje naplaćuje) 90 din sa sve PDV-om .... 750 din..... svaki mesec....
 
poz ljudi,moze samo neke informacije oko ove ponudu klub zona na 12 meseci u okvru gold paketa??da li tih 12 meseci moze da se gleda besplatno sadrzaj iz video klub opcije i sta konkretno?nov sam korisnik sbb tako da nisam u toku.hvala
 
Kada otvoriš video klub imaš sekciju "Klub zona". Sadržaj unutar klub zone ti je besplatan za gledanje u narednih 12 meseci.
Sadržaji van klub zone se naplaćuju dodatno.
 
Ima li neko iskustva sa preseljenjem usluga kod SBB? U pitanju je isto mesto a druga adresa? Kako sta ide i koliko se placa to zadovoljstvo?
Dva puta sam se selio. Pre 8-9 godina sa jedne adrese na drugu gde već ima SBB. Tada ništa nisam platio ali sam imao problem što je druga adresa bila na drugom čvorištu pa mi nije odmah radio modem jer tu nije bio registrovan njegov mac . Pa dok su skapirali šta je problem... Tad još nije bilo ovih paketa itd nego sam bio na pre paid.
Drugi put sam pre 6 meseci prešao na adresu gde nema SBB pa su ga uveli u zgradu na moj zahtev. Tad su mi rekli da je najjednostavnija varijanta raskid prvog ugovora i sklapanje novog na novoj adresi. Nisam plaćao nikakve takse za preseljenje i slično.
 
Hvala ljudi još jednom na odgovorima....

@kloshar Promo je bila puštena 50/2 sada je već 25/2 na koliko je i ugovor :)

@ljubomilko Kod mene je bila situacija da se Internet vodi na mene a tel kod Telekoma na oca. Pošto smo hteli da zadržimo istu numeraciju, otišao sam sa ocem do SBB-a i prebacio TV i internet na njega (uz lične karte obojce potpisali izjavu), potpisali zahtev za prenos broja u SBB i to je bilo to. Kada je telefon postao aktivan na SBB mreži i time objedinjena usluga kod njih, otišao sam u SBB i samo odneo izjavu na kojoj se otac odriče ugovora u moje ime i prebacio ugovor na moje ime.
Druga opcija koja je postojala je da telefon u telekomu prebacimo na moje ime ali su nam rekli da onda ne može da se telefon prebaci kod drugog operatera narednih 6 meseci.
Ustvari nama fiksni telefon ni ne treba i ovako žena i ja koristimo mobilne i svi nas na njih zovu osim mojih i njenih roditelja.
Na poslednjem računu bez saobraćaja kod Telekoma 660 din + identifikacija poziva (koja se kod njih i dalje naplaćuje) 90 din sa sve PDV-om .... 750 din..... svaki mesec....
Hvala puno na svim odgovorima.
 
Stvarno? I ja sam uzeo od ovog meseca trio silver, znači mogu da se nadam da će potrajati do kraja godine

Pise ti u ugovoru negde koje pogodnosti imas. Meni pise 3 meseca po ceni starog paketa, tj. ne naplacuju mi fiksni 3 meseca i otkljucani svi kanali.
 
kad se potpise nov ugovor, svi kanali su otkljucani 60 dana od tog trenutka...
poz
 
Dva puta sam se selio. Pre 8-9 godina sa jedne adrese na drugu gde već ima SBB. Tada ništa nisam platio ali sam imao problem što je druga adresa bila na drugom čvorištu pa mi nije odmah radio modem jer tu nije bio registrovan njegov mac . Pa dok su skapirali šta je problem... Tad još nije bilo ovih paketa itd nego sam bio na pre paid.
Drugi put sam pre 6 meseci prešao na adresu gde nema SBB pa su ga uveli u zgradu na moj zahtev. Tad su mi rekli da je najjednostavnija varijanta raskid prvog ugovora i sklapanje novog na novoj adresi. Nisam plaćao nikakve takse za preseljenje i slično.

Hvala na odgovoru. Ali ako si raskidao vec postojeci ugovor,nisi odplatio taj do kraja,vec samo raskinuo i potpisao novi bez penala i sl. ? Posto je meni proslo 8 meseci od potpisivanja ugovora a trebao bi uskoro da menjam adresu? I koliko je trajala ta procedura?
 
Ovaj poslednji put već mi je bila istekla 24mesečna obaveza ali sam iz razgovora u korisničkom centru saznao da mi ne bi pravili problem ni da sam raskidao takav ugovor jer postoje opravdani slučajevi kad može da se prekine obaveza. Naročito ako uspostavljaš novi ugovorni odnos sa njima na drugoj adresi.

Inače, raskid je posao od 10 minuta a za novi ugovor sam se nalazio sa njihovim akviziterom i trajalo je nekih 5 dana pošto su morali da mi priključe zgradu na mrežu (pre toga nije bilo SBB mreže u mojoj zgradi).
 
Poslednja izmena:
Malopre me zovu na fiksni iz sbb-a i nude nove pakete,ovo,ono...a ja se vec spremao da ih posetim u vezi novog ugovora.
Potpisao bih ugovor na 24 meseca za digitalni duo tv+net gold extra pa me interesuje koji bi ja popust u stvari dobio u trenutnoj akciji.
Sluzbenica mi govori da prva tri meseca placam odrzavanje 1136 dinara a sam paket po 1 dinar a kasnije onih 21 mesec punu cenu 3690 dinara.Da li sam ja lose skapirao,jer jedna cena je flajerima,druga na stranici sbb a trece pricaju preko telefona.
Dobijam li popust 3 meseca po 2554 dinara koliko je gold extra paket ili full cenu paket + odrzavanje?
Posto se zadnjih dana dosta polemise i uredjajima,da li da uzmem "problematican" 3928 i po pricama kidam zivce ili trazim modem 3208 + njihov ruter (a mogu i da koristim moj ruter d link 524 mada cini mi se on ima malo manji "kapacitet"
Koristim naravno desktop racunar,tablet i android (ova druga dva za wifi)

izvini tek sam usao u ovaj tread al me jako zanima ovaj deo tvoje recenice "da li da uzmem "problematican" 3928 i po pricama kidam zivce" oko 3928 ja sam ga dobio pre par dana i zaista kidam zivce sa njime , bila mi i tehnicka podrska sve mi je isto svakih par minuta puca konekcija na po 2-3 sekunde ..da nema neko ili ti informaciju kako to da se sredi ? dok pisem ovu poruku pukla je jedno 2 do 3 puta
?
 
Poslednja izmena:
Je l neko ima iskustva sa pucanjem 72h unazad na v2.0 koje traje.. 10 dana & counting? Sta god da probam da pustim unazad, risiver uzvraca:
Streaming RTSP Error (Error_Streaming_22)
Service unavailable

Uvek ta (neodredjena) greska i - ne pusta nista, ni unazad ni On Demand. (ceo VOD je otiso iako se uredno azurira EPG i pojavljuje onaj kruzic za vracanje - al kad kazes 'pusti, majstore' on izbaci tu gresku i pusti kanal uzivo)

Glupi v2.0 i to prisiljavanje na prelazak (svi sa DVR moraju da predju na 2.0 inace gube vracanje unazad - ja preso, i umesto da dobijem tj nastavim da imam, izgubio :) - radio 3 dana na novom risiveru bez problema i - crko..
Btw: Na DVR-u mi je VOD radio sve vreme (3 godine), eventualno se zaglupi pa restartujem pozadi i odma se vrati.. na ovom "novom" koji "od skoro jedini moze i da vraca i da snima" nista ne pomaze: ni support, ni tip koji pojacava signal, ni svi moguci restarti (iz menija, dugmici na risiveru, remote, remote od strane "napredne podrske" etc) nista, vrtim se u krug a greska ostaje. Ako stvarno signal mora da bude ne-znam-kolko-jaci da bi to radilo na novijem risiveru, ima da im trazim da mi vrate stari i da ukljuce VOD kako znaju i umeju. (krastavac, volim to vracanje unazad, tako uglavnom jedino i gledam TV)

+ sta vama stoji u Meni/Podesavanja/Tehnicka podesavanma/VOD info? (meni je Service Area ID: prazan - to valjda ne valja, tu treba da budu neki brojevi, Link status: Operational a VOD Authorization: Disabled)
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da sam na History Channel video reklamu da uskoro dolazi H2 (History 2), nisu napisali gde ali pretpostavljam prvo na SBB mrežu. H2 je dokumentarni istorijski kanal za razliku od History Ch. koji je postao nešto tipa reality kanala. Iako na i na H2 ima emisija od vanzemaljcima i tako nekim stvarima ipak ima dokumentarnog programa na tom kanalu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno