Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
preporodio se sa brzinom, tražio sam da mi zamene hg za modem. koristim svoj ruter (cisco ea 2700) i sa njihovim hg 3928 brzina mi je bila 50-60, a sada sa modemom 97-98mbps :)
 
Ljudi vidim da su otvorili kancelariju u Jagodini jel to znaci da sire biznis? Mislim kako cu moci da ih dovucem do mene jel treba opet ono saglasnost pola zgrade ili sta? Kako ste zadovoljni uslugom? Imam IPTV ali njega sam uzeo pored kablovske zbog Arenasporta a obzirom da od ove godine ABA liga ide na SK nema potrebe da zadrzavam IPTV pa sam razmisljao da otkacim i njih i Kopernikus jer je slika ocajna i uzmem samo SBB.
 
Ljudi vidim da su otvorili kancelariju u Jagodini jel to znaci da sire biznis? Mislim kako cu moci da ih dovucem do mene jel treba opet ono saglasnost pola zgrade ili sta? Kako ste zadovoljni uslugom? Imam IPTV ali njega sam uzeo pored kablovske zbog Arenasporta a obzirom da od ove godine ABA liga ide na SK nema potrebe da zadrzavam IPTV pa sam razmisljao da otkacim i njih i Kopernikus jer je slika ocajna i uzmem samo SBB.

Nema nista od toga kancelarija sluzi samo za Total TV i ADSL a kablovsku verovatno necemo videti nikada, osim u slucaju da SBB kupi Kopernikus.

"SBB : trenutno nemamo razvijenu kablovsku infrastrukturu u Jagodini, Ćupriji i Paraćinu.
Dok ne stigne kabl, možemo da Vam ponudimo korišćenje Total TV uz ADSL internet usluge."
 
Nema nista od toga kancelarija sluzi samo za Total TV i ADSL a kablovsku verovatno necemo videti nikada, osim u slucaju da SBB kupi Kopernikus.

"SBB : trenutno nemamo razvijenu kablovsku infrastrukturu u Jagodini, Ćupriji i Paraćinu.
Dok ne stigne kabl, možemo da Vam ponudimo korišćenje Total TV uz ADSL internet usluge."
Ta kupovina bi bila ilegalna, zbog monopola. Ali me ne bi čudilo da bude odobrena.
 
I da.. je l ovaj v2.0 nema ono šaltanje po četvrtinama (premotavanje sadržaja na 25%, pola, 75% i kraj, uz pomoć dugmeta u boji na daljincu-valjda crvenog trougla ili žutog kruga), ili ja to ne nalazim?
To je išlo brže nego x30..
Слабо то користим али увек имаш оно премотавање по 15 минута што лако прескочи и дужу емисију.
 
Svi korisnici SBB osnove ponude mogu besplatno da gledaju čak 16 digitalnih kanala!

Svim korisnicima osnovne kablovske ponude koji poseduju televizor sa ugrađenim DVB-C tjunerom će po nepromenjenoj ceni pretplate, bez kupovine i instalacije dodatnih uređaja, pored kanala iz nacionalne inicijalne mreže (RTS1, RTS2, RTS Digital, RTS HD, B92, RTV1, RTV2, Pink, Prva, Happy, Studio B) biti dodatno omogućeno i gledanje digitalnih kanala: Prva Plus, SK1, Ultra, Cinemania i Grand.
 
Biće im omogućeno ono što je obavezno. Kako jedu govna.
 
Da li je neko na Cisco EPC3928S uspeo da namesti standardni windows PPTP VPN? Unutar mreze radi ali s polja ne stize nista... Ukljucio sam port forward za 1723 i 47 i enableovao security / PPTP Passthrough. pokusao i sa disableovanim firewallom. nista ne pomaze. Ako ne, da li je neko uspeo da namesti bilo koji VPN :)
 
Stvarno mi nije jasno sta da uradim. Sinoc, posle reseta modema je krenulo normalno. Evo sad ponovo izuzetno sporo. Npr. hteo sam da prebacim na tv Prvu, a nemam pojma na kojem je broju, pa sam isao jedan po jedan...10 minuta je to potrajalo. grrrr
 
Meni ono 3s zakucavanje u online igrama ponovo počelo da se pojavljuje -_- MRzim ovaj SBB; jedno sto puta mi je serviser dolazio,vazda nešto fali.
 
Onaj manji D3 uredjaj ,sto daju ko drugi,osetno brze radi.
 
Otac mi je u fazi kupovine tv-a i ima SBB. E sad posto ja imam drugog kablovskog operatera kod koga nemoram da imam risiver vec kabl direktno ide i tv pa onda trazim kanale. Interesuje me da li se risiver placa uz pretplatu SBB-u i da li je moguce da novi korisnici SBB-a koji kupe nov tv pokusaju da kabl ukljuce u tv i tako skeniranjem nadju kanale? Pretpostavljam da SBB nekako kodira kanale i da treba risiver al rekoh ajd da pitam posto nemam SBB.
 
Углавном иде преко пријемника али пар порука изнад имаш списак неких програма које је СББ од скоро пустио да иду без Д3 пријемника. Плаћање зависи од тога шта се од СББ услуга користи, рента за пријемник је око 200 кинте, може да се узме HD пакет за 460 и онда не плаћа рента, ако узме неки пакет онда нема ренте ... све зависи шта твој отац има од СББ услуга и који и какви програми га занимају.
 
Ja uz Gold duo ne placam nista posebno. Tako je za sve pakete od Golda pa navise.
 
Poslednja izmena:
Svi korisnici SBB osnove ponude mogu besplatno da gledaju čak 16 digitalnih kanala!

Svim korisnicima osnovne kablovske ponude koji poseduju televizor sa ugrađenim DVB-C tjunerom će po nepromenjenoj ceni pretplate, bez kupovine i instalacije dodatnih uređaja, pored kanala iz nacionalne inicijalne mreže (RTS1, RTS2, RTS Digital, RTS HD, B92, RTV1, RTV2, Pink, Prva, Happy, Studio B) biti dodatno omogućeno i gledanje digitalnih kanala: Prva Plus, SK1, Ultra, Cinemania i Grand.

znaci uskoro gasimo analognu ponudu

a cenu?
 
Otac mi je u fazi kupovine tv-a i ima SBB. E sad posto ja imam drugog kablovskog operatera kod koga nemoram da imam risiver vec kabl direktno ide i tv pa onda trazim kanale. Interesuje me da li se risiver placa uz pretplatu SBB-u i da li je moguce da novi korisnici SBB-a koji kupe nov tv pokusaju da kabl ukljuce u tv i tako skeniranjem nadju kanale? Pretpostavljam da SBB nekako kodira kanale i da treba risiver al rekoh ajd da pitam posto nemam SBB.
U stvari, to sto ti pitas je moguce. Znaci, SBB kabl moze direktno u TV i klasicnim pretrazivanjem (automatsko ili manelno/rucno) ce se naci sve iz osnovne ponude. Ne znam tacno ali preko 60 kanala se tako nadje, ima na SBB sajtu spisak. To je klasicna analogna osnovna varijanta plus 16 digitalnih kanala i tada se placa samo "mesecno odrzavanje", ujedno je to i najjeftinija SBB varijanta.

Za sve ostalo (Internet, D3, Telefonija) se posebno placa a u zavisnosti od potreba i mogucnosti korisnika. Sve, do detalja, ima na SBB zvanicnom sajtu.


Pozdrav!
 
Potpisao sam duo silver i na laptopu nece da ide full brzina. Preko kabla ide 50/2 (valjda promo brzina ne znam do kad?), preko telefona 39/2, a na laptopu oko 13/2.
Probao sam i download.. ne prelazi 1 MB/s. Ima li neko predlog kako to da popravim da na laptopu bude koliko toliko brze? epc3928
 
Poslednja izmena:
Potpisao sam duo silver i na laptopu nece da ide full brzina. Preko kabla ide 50/2 (valjda promo brzina ne znam do kad?), preko telefona 39/2, a na laptopu oko 13/2.
Probao sam i download.. ne prelazi 1 MB/s. Ima li neko predlog kako to da popravim da na laptopu bude koliko toliko brze? epc3928
Ima nepoznanica u tvom pitanju....Koji WiFi protokol podržava kartica na tvom laptopu? Gde se nalazi laptop? Kakva su podešavanja na ruteru? Koji ruter imaš?
Mada, ukoliko na telefonu imaš 39/2 a na laptopu 13/2 ja bih se prvo bavio njime...
 
Realtek RTL8187B Wireless 802.11 b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter
Nemam ruter nego samo onaj njihov epc3928. Laptop oko 4m udaljen, izmedju ima tanak zid. Probao sam i b/g/n mixed i b/g only.
 
Mislim da ces morati dodatnu wifi karticu da pazaris.
 
jedno pitanje nisam siguran da li je bilo, ako jeste oprostite:
naime, posedujem scientific atlanta modem (prvi koji je isao uz sbb-ov internet) i od tada ga nisam menjao. negde procitah (ili se istripovah) da je preko njega ostvariti lupam max brzinu od 20mbpsa. obzirom da je sad aktuelan jaci paket od 25/2mbps-a, palo mi je na pamet da ga zamenim tj trazim od sbb-a da mi zamene. da li imam razloga za to i ako imam da li postoji neki modem odredjene oznake koji bih trebao da zatrazim, posto koliko mi se cini sa nekim konkretnim modelima je bilo problema. inace posedujem wifi router, pa da li predlazete neki modem sa wifi-em ili bez? hvala unapred
 
Ако потписујеш нови уговор (што је једини начин да добијеш и нову брзину) вероватно ти следује и нови модем.
 
nisam nista potpisivao, trenutno imam aktivan Net Silver paket, nisam siguran koliki je protok na njemu, ali ako me dobro secanje sluzi bio je 16mbps-a, dok trenutni protok mnogo vise izvlaci...
uspeo sam da iskopam, izgleda da je silver 25/2 bas kako mi se i ponasa, upload mi nikada nije bio 200+ kbps-a. tako da su sami ubrzali, ugovor sam potpisao u februaru.
 
Poslednja izmena:
Углавном иде преко пријемника али пар порука изнад имаш списак неких програма које је СББ од скоро пустио да иду без Д3 пријемника. Плаћање зависи од тога шта се од СББ услуга користи, рента за пријемник је око 200 кинте, може да се узме HD пакет за 460 и онда не плаћа рента, ако узме неки пакет онда нема ренте ... све зависи шта твој отац има од СББ услуга и који и какви програми га занимају.

U stvari, to sto ti pitas je moguce. Znaci, SBB kabl moze direktno u TV i klasicnim pretrazivanjem (automatsko ili manelno/rucno) ce se naci sve iz osnovne ponude. Ne znam tacno ali preko 60 kanala se tako nadje, ima na SBB sajtu spisak. To je klasicna analogna osnovna varijanta plus 16 digitalnih kanala i tada se placa samo "mesecno odrzavanje", ujedno je to i najjeftinija SBB varijanta.

Za sve ostalo (Internet, D3, Telefonija) se posebno placa a u zavisnosti od potreba i mogucnosti korisnika. Sve, do detalja, ima na SBB zvanicnom sajtu.


Pozdrav!

Kao prvo izvinjenje na kasnom odgovoru. Hvala vam na ovim informacijama. Sve ovo sto ste mi napisali cu da mu predocim. Ako mu tih 200 rsd neznaci moze da placa a ako ne onda nek gleda tih 16 digitalnih za analogne znam da nisu bog zna sta na FullHD tv-u. Internet ga ne interesuje(on ni SMS nezna da posalje :)) Ali voleo bih da ga ubedim da samo jedan mesec plati onaj HD paket. Ali dobro otom potom kad kupi tv. Iskreno ja bih voleo da imam SBB kao on a ne budjavi AVcom. Hvala i @armor+ na pp.
 
Poslednja izmena:
ugovor sam potpisao u februaru.
Ок, мислио сам да имаш неки старији пакет. Тражи, кажи да хоћеш да пробаш додатак Убрзај нет 20 а то већ не може да погура стари модем. Онда ће да ти дају нови модем EPC3208 (ако имају и хоће) или рутер EPC3928 на који се многи жале али код мене ради као Докса. Плус је гигабитни што ми одговара. Ако имаш неки екстра рутер тражи онај модем јер ћеш лакше да повежеш и подесиш.
 
Ок, мислио сам да имаш неки старији пакет. Тражи, кажи да хоћеш да пробаш додатак Убрзај нет 20 а то већ не може да погура стари модем. Онда ће да ти дају нови модем EPC3208 (ако имају и хоће) или рутер EPC3928 на који се многи жале али код мене ради као Докса. Плус је гигабитни што ми одговара. Ако имаш неки екстра рутер тражи онај модем јер ћеш лакше да повежеш и подесиш.

cek cek nije mi jasan taj momenat "kazi da hoces da probas dodatak Ubrzaj net 20"? i da, recimo da imam vezu u sbb-u tako da mogu da dobijem model modema koji mi odgovara, sto znaci da idem na ovaj EPC3208? I definisi ekstra ruter :D da ne bih pisao sve, evo ovde sam postavio temu vezanu za problem koji imam u poslednjih 10ak dana, ne znam da li je do modema ili rutera http://forum.benchmark.rs/showthread.php?337549-Sitecom-WL-600-router-problem doduse zadnja 2 dana sve radi ok...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno