Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+1

Sa tim što ukoliko u prvi mah ti paketi nisu vidljivi na D3Go moraš ih pozvati da sinhronizuju D3 i D3Go pakete.
 
Ja sam zamenio ruter,ali brzina i dalje ne prelazi 10mbps.
Nije problem u usb wi fi sticku posto i na telefonu ne mogu da prebacim preko 10mbps.
Probao sam zamenom kanala,ali nista nisam dobio.
Da li da probam da menjam b/g/n standarde i koji je najbolje da stavim?
 
Probaj da prebacis na WPA2 ako vec nije.


Kako je najbolje izmiriti packet loss?
 
Poslednja izmena:
Jeste na wpa 2 je.
Hiljadu puta sam podesavao rutere ali na ovaku zezanciju nisam naisao.
Mozda nesto treba podesiti na sbb-ovom ciscu a da ja ne znam za to?
 
Nešto kod tebe nije u redu, ja bukvalno ništa nisam nameštao na ruteru i brzina je ok i na fonu i laptopu...
 
To i ja znam,ali istrazujem sta je problem :)
I ja kad se nakacim na cisco da li lanom da li preko wi fi imam 40/2,5 brzinu,ali na ovom ruteru sto je nakacen na cisco ne mogu da prebacim 10mbps.
 
čekaj, nešto nam nisi dobro objasnio. jel' ti taj Netgear zakačen kablom na EPC3928 ili... ?
 
Da,imam razvucen lan izmedju dva objekta,ima mozda 50m kabla.
Sada je zakacen tp link ali to je nebitno,ni jedan ni drugi ne prebacuju 10 mbps.
 
dobro, znači LAN kabl jedan kraj u LAN port na EPC3928 drugi kraj u LAN port WNR200?
 
Tako je.
Ne znam da li kabl moze biti problem,ali onda ne bi nikako radilo. . .
 
Zelene boje su sve sem za wi fi koja je plava.
Trenutno sam nakacio tp link da te to ne buni.
 
OK, nema veze... jel' ti na EPC3928 na mestu gde si "ubo" taj LAN kabl sija žuta LED?
 
Sija.
Sve radi ok,imam net na tom tp linku,ali nece down da prebaci 10 dok up ide redovno do 2,5 mbps.
 
Da djidji Ali on ima samo 10 Mbs.

@chobby ja big probao Sa drugim kablom izmedju ta dva rutera ...kracim, bilo kakvim, samo da se uverimo da je kabal kriv.
 
To ce biti malo teze.
Ima tu jedno 50m kabla razvucenog kroz kucne lavirinte pa preko tavana kroz buzir do konektora u zidu :)
Ako se neko seti jos necega neka javi,u ocaju cu probati svasta,sem menjanja kabla :D
 
Kabal je verovatno samo pogresno krimpovan Ali to treba I da dokazemo. Mozes da uporedis redosled boja na svom kablu, na obe strane, Sa slicicama kojih ima I ovde na forumu a I izlistace ti se ako kucas straight true u google. Drugi nacin je ovaj koji Sam ti predlozio - otkaci ruter iz udaljene prostorije I prenesi ga u onu gde je Cisco I povezi ga obavezno drugim kablom. Ako brzina bude OK onda znas da treba da prekrimpujes dugacki kabal u skladu Sa standardom.
 
To cu prvo uraditi ujutru pa cu javiti rezultat. Hvala na savetu.
 
Ух, ти имаш EPC3928 и онда 50м кабла до другог рутера и само на њему не може брже wireless? Па јеси ли пробао да закачиш комп каблом на тај рутер, све би било јасније? Овако је врло могуће да ће да буде чудо да је уопште до рутера долазио сигнал, 50м је превелика дужина ако је кабл лоше кримпован. Ако је исправно рађен, онда 50м не смета али пошто ниси баш сигуран ...
То су два начина да пробаш, један је поменути да однесеш рутер до EPC3928, повежеш их добрим каблом и ту пробаш. Други да на тај рутер каблом закачиш комп/лаптоп и пробаш.
Сад још да кажеш да си користио неодговарајуће каблове (конектор на пун кабл или утичница на fly, повезивање ван стандарда, кабл који иде паралелно са струјним кабловима или пролази поред неког места где не би смео ...) и биће право чудо што имаш и тих 10Mbps. ;)
 
Nije dobro krimpovan sigurno,secam se kad sam gledao. Probacu da odnesem ruter do cisca pa kratkim kablom da prikacim i probam.Ako bude ok,krimpovacu kabl ponovo.
 
Da javim epilog.
Nakacio sam kracim kablom tp link na cisco i brzine su bile ok,sto je dovelo do zakljucka da lose krimpovan kabl pravi problem.
Krimpovao sam ponovo po B semi i sad radi kao munja :)
Hvala kolega marxista a i ostalima koji su se smarali sa mnom u vezi resavanja ove gluposti :D
 
Meni se jedno vreme net stalno zaglupljivao, dolazili su odlazili ali je uvek bilo isto. Onda sam u trenucima očaja (ja imam home gateway) podesio lease time da bude maksimalan (mislim da je maks 1 dan, a bilo je namešteno na 60 min) i od tada mi veza ne puca...pa eto probaj i to...

:)

Sad stigoh da proverim lease time opciju, vec mi je podeseno na max 1440, izgleda niej do toga problem.
 
Da javim epilog.
Nakacio sam kracim kablom tp link na cisco i brzine su bile ok,sto je dovelo do zakljucka da lose krimpovan kabl pravi problem.
Krimpovao sam ponovo po B semi i sad radi kao munja :)
Hvala kolega marxista a i ostalima koji su se smarali sa mnom u vezi resavanja ove gluposti :D
Super :)

...al samo da znas da si kod mene u minusu za jednog jelenka :d
 
Nikakav problem :)
Ako nekad svrnes u NS javi se da popijemo po jedno ili na nekom okupljanju kad se vidimo :)
 
Da li je ovo normalna jačina signala? Mada nemam neke posebne smetnje osim što me sagovornici preko fiksnog slabije čuju...

signal.PNG
 
DJmihailo ...power lvl signal je na granici

"Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude izmedju -12 i 12, idealno oko 0 "
 
pozdrav ljudi, kratko pitanje, koliko mogu da ocekujem down/up preko wirelessa na ciskovom ruteru koji trenutno dele? danas dolaze tehnicari sa opremom za trio gold pa bih da istestiram na licu mesta. da li da trazim samo modem posto imam dual band router Netgear WNDR3700?
 
Traži modem ako imaš svoj wifi ruter, jedina prednost njihovog Home gateway uređaja su gigabitni portovi.
 
Ако имаш свој добар рутер, тражи модем да лакше подесиш. Ја за (тренутни) пакет 80/5 на каблу извлачим 77-78 а wireless догура негде до 74-76. Upload је у оба случаја онај који би требало да буде.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno