Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Duze od mesec dana uplink na sbb-u mi je neverovatnih 2.4mbit/s! Paket je Super HD Mix M. Da li to SBB planira povecanje upload-a pa testira na pojedinim korisnicima ili ?!?
 
Jel zna neko da li ugovor sa SBB-om mora da potpise vlasnik stana ili moze i neko ko nije vlasnik, a zivi na istoj adresi?
 
Mozes i ako nisi vlasnik stana, s tim sto onda kad se iselis ide i sbb sa tobom :)
 
Duze od mesec dana uplink na sbb-u mi je neverovatnih 2.4mbit/s! Paket je Super HD Mix M. Da li to SBB planira povecanje upload-a pa testira na pojedinim korisnicima ili ?!?

Daj neki ss
 
sta znaci kad 2x blinka lampica "cable" pa pauza 2 sek pa opet na sbb modemu? nez dal moji nisu platili ili je nesto drugo u pitanju, pre 2 dana cackali banderu, komsiji lose radio net, i od tad meni lose radi, tj vise ne radi nego sto radi, i odem u sbb kaze zovi call centar kad si pored modema... :mad:
 
Ako ti cable lampica treperi, onda ne bi trebao da radi internet uopste. Cable treba konstantno da svetli.
 
Jel zna neko da li ugovor sa SBB-om mora da potpise vlasnik stana ili moze i neko ko nije vlasnik, a zivi na istoj adresi?

Ja već 7 god ne mogu to da uradim u centru Beograda...tako da to sigurno ne može!!!
 
Ovo je i moje misljenje, ali negde su napisali da moze uz ovlascenje... sto me je zaprepastilo, jer znam da su pi*dili ljudi ispred mene sto ne mogu sa ovlascenjem da urade ranije...
 
Ako je u pitanju ugovor za internet onda sam ja dva puta vec potpisao ugovor na moje ime ali je uvek glavni nosilac ugovora vlasnik stana. Dakle onaj na koga glasi kablovska televizija, prakticno je on na kraju lanca, odgovoran i za internet.
Primer : nestanem ili dam lazne podatke kao podstanar i odem sa lokacije i naravno ne moze niko nikada da me nadje ili umrem , vlasnik ugovora za kablovsku televiziju bi snosio troskove i njemu bi se obracali a ne potpisniku ugovora za internet.

:wave:
 
Čovek lepo pitao... da li ugovor sa SBB-om mora da potpise vlasnik stana ili moze i neko ko nije vlasnik, a zivi na istoj adresi?

Ja u jednom stanu imam SBB potpisan ugovor od strane moje majke.Koji glasi na KABLOVSKU a internet sam ja potpisao i nije bilo problema...a u drugom stanu mi ne daju da ja potpišem ugovor za KABLOVSKU tj uvođenje jer je vlasnik moj deda koji ima 90 god i nema blage veze sa tim jer i ne živi u tom stanu...Po logici SBB-a koja je meni ne shvatljiva kablovska mora da ide na vlasnika a sve ostalo boli ih uvo!
 
Kao podstanari u Nišu smo potpisali ugovor za TV i internet uz fotokopiju lk. i saglasnost vlasnika, a sve se vodio na mene.
Kada smo izlazili iz stana, sa vlasnikom otišao do SBB, potvrdili da nema dugovanja i preneli kablovsku nazad na vlasnika.
 
Sad ste gotovi vi sa kablovskim netom kad vam utrcimo mi sa 16mbit ADSL,odbaceni i godinama omalovazavani telekom zombiji zeljni osvete i downloada...:exploder:...ni ADSL overhead vam ne moze pomoci...vec smo vam u kablovima i osecamo miris GB koje ne mozete spasiti....(au a'l mi nije dobro):angel:

Salu na stranu,zna li neko da li za ADSL SBB koristi svoj link ka inostranstvu kao na kablu ili zavisi od telekoma?
 
Jel ima neko na SBB-u problem da neki put nece da mu otvori neke stranice nasumicno u poslednje vreme? Na primer speedtest.net nece da otvori. A ni pingtest.net itd.
 
Poslednja izmena:
Da,zato sam i postavio to pitanje ne mogu 5 minuta na google,YT a mogu na benchmark,pcberzu i onda sve ok posle 5 minuta,celo vece tako...
 
Da,zato sam i postavio to pitanje ne mogu 5 minuta na google,YT a mogu na benchmark,pcberzu i onda sve ok posle 5 minuta,celo vece tako...

E, evo ni meni ne radi YT. Nece da ucita uopste. A sto se tice linka, ja mislim da SBB koristi sopstvene linkove ka inostranstvu. Cackao sam bio nesto oko tracert sad, i videh da pojedini linkovi imaju ili veliki ping 150+ ili time out-uju.
 
Proradili neki sajtovi, dok drugi jos zezaju. Pre se ovo nije desavalo, veceras pocelo. Cas rade, cas ne rade neki sajtovi.
 
Isto, problemi i kod IKOMa, google, gmail, imdb, getglue...
 
Hmm, moguce je da ima nekih problem sa internacionalnim linkovima, mozda nesto opet Telia zeza kao sto je jednom bio slucaj, posto nije samo jedan ISP, nego i IKOM, Telekom, SBB itd. Mozda lupam, ne razumem se bas :d
 
Meni kod Beotela, cam4 često ne radi, i još po neki sajt.
 
Zeza na SBB i na Ikom, proverio sam obe mreze, problem se javlja kao kad dns-ovi ne rade kako treba, neki sajtovi se teze otvaraju, neki skoro nikako...dok neki rade normalno.
 
SBB, isto nije radio net tokom noći.

Sad je sve u redu, koliko vidim.
 
zivim u Novom Pazaru, imao sam telekomov box paket 6 meseci, ali nisam bio zadovoljan uslugom, veza mi je cesto pucala, trebas da ih zoves po 5 puta da dodju da ti oklone kvar, ma katastrofa, pre njih sam imao sbb, ali sam ih kaznio zbog slabog uploada, ali trenutno sto se tice brzine neta nemaju premca, barem u NP-u. Ceo jul nisam imao net, rekoh da se odmorim malo od stalnog buljenja u ekran, vec sam se malo i uzeleo, a i sada krece polako i liga sampiona i prvenstva pa ce mi trebati zbog stream-ova. E sada, da ne duzim mnogo, u nedoumici sam, zbog targo telekoma, a zbog nekih najavkjenih telekomovih akcija, verujem da ce i sbb da krene sa nekim akcijama. Zbog toga sam u nedoumici da li odmah da uzimam sada net, ili da sacekam do kraja avgusta? Da napomenem, potpisao bih ugovor na godinu dana zbog ece brzine. Kada bi uz ovu brzinu ponudili i wireles ruter odmah bi uzeo, ovako dvoumim se?
 
Ja sam imao do skora Telekom ADSL, sad SBB, i meni mnogo vise puca SBB :) Iako je ono bio ADSL+WiFi ruter, a ovo direkt ;) I duze traju prekidi i sta ne vec...
To se desava izgleda po potpuno random principu kome sta ne radi...

Uvedi SBB dok je besplatno, valjda moze i na mesec samo, do kraja avgusta da imas a posle odluci... moji cekaju kraj avgusta da odluce da li da zadrze ADSL, istom logikom - valjda ce biti tada nesto a jedan mesec nije problem.
 
vidis, toga se nisam setio. Verovatno cu tako i da uradim, pa cu ugovor potpisati kada bude neke akcije. Ima li neko neke insajderske informacije, cudno mi je da telekom nema nikakvu akciju u ponudi, sa ovim cenama nisu uopste konkurentni?
 
Jel ima neko neki inside info o povećanju brzina, svi operatori (Vektor Ikom) najavljuju neko povećanje brzine jedino SBB ćuti! Koliko se sećam najavili su povećanje svake jeseni i proleća, ako neko zna nešto neka piše!
 
Bolje da smanje cene nego da povecavaju brzinu. Sta to koristis pa ti fali brzina?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno