Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fala, znači neka (polu)proizvoljna visoka matematika.
Вероватно може да се нађе формула али је циљ да се корисници одбију од размишљања о промени. Сада после овог убрзања скоро да и нема потребе јер је ваљда већина задовољна што не значи да то неће да се промени.
 
Prvo, @#%%&. A drugo, treba da je standarnda ponuda.
 
Па шта сад, да се враћам на само 30Mbps? Не, хвала. ;) А стварно им то превише за наплатно место, требало би да им пусте 2/1.
 
Prvo, @#%%&. A drugo, treba da je standarnda ponuda.

Nemoj da se sekiraš, to je wifi zona u Kralja Petra, u njihovom prodajnom mestu.
Bilo mi dosadno dok sam čekao pa rekoh da probam speedtest i eto šta sam dobio sa sgs3.
Meni upload ne znači preterano (nije mi bitno za posao) ali da je odnos bar 2:1 bilo bi mnogo bolje i korisnije.
 
Da li s kome dešava da mu net zakuca na par sekundi pa posle proradi? Osjeća se u online igranju baš :/ Počelo da se dešava posle povećanja neta
 
Da li neko zna Cisco IR Code za 4682DVB ?
 
Hoćeš da koristiš neki drugi daljinac za kontrolu 4682DVB ili ti trebaju kodovi kojim ćeš koristiti Ciscov daljinac za kontrolu TV-a?
 
Poslednja izmena:
Da li s kome dešava da mu net zakuca na par sekundi pa posle proradi? Osjeća se u online igranju baš :/ Počelo da se dešava posle povećanja neta

Dok sam bio na SBB-u ovo se cesto desavalo iz dva razloga:
- Posle bilo kog povecanja, tj. menjanja brzine, koji dan, ali ne secam se da li je to na igre uticalo (svi su imali neke zamerke tih dana)
- Kad, kako oni kazu, kabl nije bio dobar, tj. onaj deo sto coax. kabla koji se zavrce (sraf...). Trebalo je 2 meseca da dodju to da srede, pre toga sam morao svaki dan da zovem, i popravili su 5 dana pre nego sam ga otkazao :D

U svakom slucaju, sacekaj neki dan od ubrzanja da se stabilizuje malo mreza, da tako kazemo. Ako i tada ne radi, proveri prvo sam kabl, posle ih cimaj svaki dan.
 
Чек мало, ти користиш модем или рутер а онда си на то повезао још један рутер?

Pogresno sam se izrazio, povezao sam SMC Barricade Gigabit modem (uglavnom zbog boljeg wifi signala) na SBB-ov ruter.
 

I pretpostavio sam da je u pitanju "teža" varijanta. Realno ta opcija mi ima smilsla samo ako imaš neki dobar (Logitech harmony ili sl.) univerzalni daljinac kojim možeš kontrolisati sve uređaje po kući jer takvi daljinaci obično imaju learning mogućnost da najčešće korišćene opcije direktno prekopira as originalnog daljinca.
 
Ma sad su 3 velika daljinca u sobi, mislio sam da pojednostavim i da sa jednim " nije harmony ili slicno " radim sve :). " Teza " je zbog ?
 
Da, znam taj problem, ja sam sa 4 komada (TV, D3, AV risiver, računar) uspeo da svedem na 3, tj. Ciscovim kontrolišem osnovne funkcije na TV-u (paljenje, gašenje) dok bi sa nekim daljincem tipa Harmony mogao da rešim da bude 4u1. Ali preskup je :(
 
Pogresno sam se izrazio, povezao sam SMC Barricade Gigabit modem (uglavnom zbog boljeg wifi signala) na SBB-ov ruter.
Па то сам мислио, повезао си додатни уређај ... тај SMC је ваљда рутер а не модем. Јеси ли пробао основно повезивање, откачиш додатни рутер, искључиш wireless, убодеш један комп каблом на EPC3925/8 и онда се играш?
 
Meni taj Cisco super radi, 3D opcija na TV-u ga takođe pali i gasi. Kao i neka komanda na daljincu za resiver/pojačalo. Tako da, ono, povremeno pizdim.
:D
 
Команда на даљинцу ти пали/гаси рутер??
 
Gasi mu D3 risiver.
 
Kod mene nešto stabilnija situacija.Nema drastičnih oscijacija.Nek tako i ostane.
Untitled.png

 
Kod mene nešto stabilnija situacija.Nema drastičnih oscijacija.Nek tako i ostane.
Pogledajte prilog 150496


Znaci kada se setim 2005 brzina 128 Kb/s a ja odusevljen kada se prvi put uvelo i naravno nije bilo 2680 nego hiljadu i nesto dinara...
Od 2005 do 2014 proslo je 9 godina da sa osnovnog paketa 128 Kb/s dodjemo na osnovni paket 25Mb/s sto je porazavajuce...
Minimum bi trbao sada da bude 50Mb/s i naravno minimum 4Mb/s UP
 
Poslednja izmena:
Imam trio gold paket, pre 10-15 dana sam ga uzeo, ali imam samo jedan SK HD, na sajtu pise da treba da imam hit i SK HD paket kanala povrh osnovnog paketa. Da li treba da reklamiram? Ne znam da li su oni u medjuvremenu poboljsali ponudu, da li da reklamiram i imam li pravo na to ako su izmenili pakete posle mog potpisivanja ugovora?
 
Dok sam bio na SBB-u ovo se cesto desavalo iz dva razloga:
- Posle bilo kog povecanja, tj. menjanja brzine, koji dan, ali ne secam se da li je to na igre uticalo (svi su imali neke zamerke tih dana)
- Kad, kako oni kazu, kabl nije bio dobar, tj. onaj deo sto coax. kabla koji se zavrce (sraf...). Trebalo je 2 meseca da dodju to da srede, pre toga sam morao svaki dan da zovem, i popravili su 5 dana pre nego sam ga otkazao :D

U svakom slucaju, sacekaj neki dan od ubrzanja da se stabilizuje malo mreza, da tako kazemo. Ako i tada ne radi, proveri prvo sam kabl, posle ih cimaj svaki dan.

Zahvaljujem na odgovoru :/ Ma smaranje totalno, radim puno vremena, uveče sam kući, da odigram nešto i cvrc, nadams e da neću morati da ih zovem...
 
Imam trio gold paket, pre 10-15 dana sam ga uzeo, ali imam samo jedan SK HD, na sajtu pise da treba da imam hit i SK HD paket kanala povrh osnovnog paketa.
Зови их, мораш да имаш цео SK HD пакет поред старт и хит пакета. Шта се дешава са осталим SK HD пакетима, пише да позовеш и претплатиш се на њих?
 
Pozvacu ih, mozda je do njih nesto. Imam jos jedno pitanje, da li se razlikuje D3 GO u zavisnosti za koji je ugovor vezan, znaci ako imam trio gold da li cu imati sve HD kanale koje imam na tom paketu i na D3 GO?
 
Da, imaćeš sve isto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno