Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Udaljen je 2 metra,ali gledam da izbegnem kablove po kuci,zato sam na wi fi.Probacu to pa javim sta se desava.
 
Udaljen je 2 metra,ali gledam da izbegnem kablove po kuci,zato sam na wi fi.Probacu to pa javim sta se desava.

Pa ako je dva metra sta je onda problem da spojis kablom ?? Jedino ako je na razlicitim stranama sobe...
 
Ово су параметри у време када интернет ради лоше? Да ли мериш на каблу и са искљученим wirelessom?

Ta slika jeste dok mi je bio los net.Mada su i parametri dok je bio dobar net vrlo slicni.Merim na kablu,ukljucen wll jeste ,ali niko nije koristio.Mada sam probao i sa iskljucenim..
Od kako mi je stigao ovaj paket ,imam isti problem .Isti termini su u pitanju ,tako da se ne moze pricati o slucajnosti.Dakle odlicno radi od 12 uvece do 15 casova.Onda sve gore i gore.Dodje do perioda (oko 20) kad mi speedtest pokazuje 10-15 mb/s.Verovatno je problem do cvorista .Prijavio sam preko twittera(najbolja iskustva imam sa tom njihovom podrskom),neko se javio ,rekao da su "uocene smetnje na mrezi" i sad cekam rasplet :) .
 
Pa ako je dva metra sta je onda problem da spojis kablom ?? Jedino ako je na razlicitim stranama sobe...

Da,na razlicitim stranama sobe stoje :)Prikacicu ja kabl ako budem morao,ali sam mislio da moze da se prenese 40 mbit preko wi fi.
 
Prikacicu ja kabl ako budem morao,ali sam mislio da moze da se prenese 40 mbit preko wi fi.
Не би требало да ти овај хардвер прави толике сметње. За почетак провери који су канали слободнији од осталих (код мене су сви око 1 или око 11 па сам изабрао 8 као најбољи) а онда укључи WMM Support у QoS на рутеру, од када сам то урадио пре неколико дана, брзина иде само тако.

На почетку wireless није радио добро па сам већ размишљао да пукнем 180 кинте и купим 5м кабл па да повежем (зид је одавно избушен баш за ово) али сада ради добро, никад није испод 50-60 а најчешће је око 70Mbps па ћу оне паре да претворим у њопи. ;)
 
Sta je konkretno taj wmm support?Pogledacu cim dodjem kuci pa cu probati da ukljucim tu opciju ako je ima.
 
Некаква WiFi Multimedia, СББ КС од почетка форсира да се то искључи али како сам укључио, тако ми је брзина скочила. Можда само за SpeedTest, нисам мерио реалан проток са и без али ... сви се ионако жале да им је SpeedTest лош. :)
Видим да је уобичајено да се препоручује да се то искључи али је ипак ово СББ код кога све ради обрнуто од очекиваног.

Једна реченица са неког Linksys форума:
You're correct, you need to have WMM support enabled to achieve the full benefits (link rates higher than 54mbps, that is) of wireless-n.
 
Kod mene je to default enable a No ACK disabled. Treba li ovo drugo omoguciti?
 
Pozdrav svima, imam pitanje. Koristim usluge kablovskog interneta i digitalne televizije preko KDS-a (mislim da je to u stvari SBB). Vec dosta dugo mi se dasava da mi internet puca po 20-30 sec pa onda ponovo sam od sebe proradi. Promenio sam modem pre par meseci medjutim isto se dogadja. Da li je neko imao ovakav problem i kako da ga resim,, da li da zahtevam novi ruter, jel moguce da on pravi problem?
 
Ја нисам а оно прво јесте свима укључено па онда послушамо СББ КС па искључимо и не обраћамо пажњу на то. Ако ти је прво укључено а wireless не прелази неке брзине, онда остаје проба канала. Мени углавном са већином не прелази 30-40 док 8 скоро увек иде преко 60. Провери како су заузети канали у околини па изабери слободан или најмање оптерећен.
 
Pozdrav svima, imam pitanje. Koristim usluge kablovskog interneta i digitalne televizije preko KDS-a (mislim da je to u stvari SBB). Vec dosta dugo mi se dasava da mi internet puca po 20-30 sec pa onda ponovo sam od sebe proradi. Promenio sam modem pre par meseci medjutim isto se dogadja. Da li je neko imao ovakav problem i kako da ga resim,, da li da zahtevam novi ruter, jel moguce da on pravi problem?
Verovatno je do mreže. Prijavljuj problem, dok ne reše.
 
Prijavljivao sam vec, rekli su da je sve ok, mada nisu dolazili kod mene. Verujem da taj njihov ruter pravi problem, ali oni tvrde da je ispravan.
 
Колико често се то дешава? Да ли онда и на модему/рутеру видиш да је пукао интернет или не? Какви су ти параметри сигнала?
 
Signal je ok, ne iskljucuju se lampice, ne restartuje se. Desava se konstantno, recimo krenem da igram neku online igricu, ne izdrzi duze od sat vremena da mi se ne desi prekid od 30 sec.
 
Ако се не гасе лампице, онда тешко да они могу да ти помогну. Када се опет деси, пробај да одмах приступиш рутеру па видиш како је на њему. Да ли се мења она иконица за конекцију тј да ли она покаже прекид?
Да ли се исто дешава и када не играш игрице, када само сурфујеш или ти само ради неки трансфер?
 
Da li koristite SBB-ov DNS? Meni se desava from time to time da kad se probudim nemam neta i kad odem ono da vidim sta je problem izbaci mi ovo:

dns.png

Kad koristim Google-ov DNS skoro da se i ne desava. Mada bolje radi net preko SBB-ovog DNS-a, a Google-ov mi je onako samo eto cisto da proradi.
 
Ne sećam se da mi se to ikada desilo.
 
Koliko košta prevremeni raskid ugovora, 5000 kao i ranije ili ... ?
 
Da li koristite SBB-ov DNS? Meni se desava from time to time da kad se probudim nemam neta i kad odem ono da vidim sta je problem izbaci mi ovo:

Pogledajte prilog 150371

Kad koristim Google-ov DNS skoro da se i ne desava. Mada bolje radi net preko SBB-ovog DNS-a, a Google-ov mi je onako samo eto cisto da proradi.

Ne znam ni sta je DNS :D,

Puca net i pri obicnom surfu i kada recimo igram igru, nebitno je. Sto je najgore zvao sam i servisera za mreze pre par meseci i on mi rekao da je kao sve podesio sto je mogao i opet isto... Menjao je i drugi modem...
 
Zakucaju sve sprave povezane na net u istom momentu, sto preko lan kabla, sto wifi...
 
Da, samo sto oni nece da promene ruter, kazu ispravan je... Ovaj modem je nakacen na ruter: SMC Barricade Gigabit
 
Poslednja izmena:
Koliko košta prevremeni raskid ugovora, 5000 kao i ranije ili ... ?
Много ти матор инфо, сада израчунају колико си мање плаћао зато што си имао уговор у односу на све пуне цене за све услуге у пакету које би платио појединачно. Урачунају таксу за прикључење пријемника, ренту за њега, интернет по цени која важи ако немаш уговор ... сваком прерачунају а не дају детаљне информације да сам то урадиш. Углавном превише, некад се исплати да изгураш уговор до краја. Нарочито када овако повећају неке брзине.
 
Zakucaju sve sprave povezane na net u istom momentu, sto preko lan kabla, sto wifi...
Ниси одговорио, да ли се то дешава само кад играш игрице или и када нормално сурфујеш или довлачиш нешто? Кабл или бежично?
 
Много ти матор инфо, сада израчунају колико си мање плаћао зато што си имао уговор у односу на све пуне цене за све услуге у пакету које би платио појединачно. Урачунају таксу за прикључење пријемника, ренту за њега, интернет по цени која важи ако немаш уговор ... сваком прерачунају а не дају детаљне информације да сам то урадиш. Углавном превише, некад се исплати да изгураш уговор до краја. Нарочито када овако повећају неке брзине.
Fala, znači neka (polu)proizvoljna visoka matematika.
 
Meni se jedno vreme net stalno zaglupljivao, dolazili su odlazili ali je uvek bilo isto. Onda sam u trenucima očaja (ja imam home gateway) podesio lease time da bude maksimalan (mislim da je maks 1 dan, a bilo je namešteno na 60 min) i od tada mi veza ne puca...pa eto probaj i to...

:)
 
Poslednja izmena:
Pa odgovorio sam. Puca i pri igranju i pri surfu, nebitno je. Pukne u isto vreme i na uredjajima povezanim kablom i wifi-jem...

@niki999 hvala na savetu, pokusacu da povecam lease time.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno