Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Можда једном затражим да мало појачају јер је раније са истим разделницима био бољи сигнал али пошто је брзина стално на максимуму, а и ја бих могао да утичем прескакањем скретнице, не журим и не зовем их. Шта знам, можда буде прејак сигнал па то смета, овако све савршено ради. ;)
 
yry5u4a7.jpg
Drugari ja cu sa SBB-om da dobijem secer.
Dakle ovo je 15-i put minimum da imam probleme sa Analognom slikom ( koja nikad nije bila dobra) digitalnom i automatski sa internetom.
Ekipa iz Cacka uredno izadje na teren kao danas ali naprave jos gore (kao danas) uvek su objasnjenja toplo hladno vreme , umeravanje...
Trenutno nemam nista...
Postoji li neka visa istanca za zalbe, neko ko moze konacno da resi problem koji se javlja 2-3 puta mesecno pa onda pauza od 2 meseca pa sve u krug...?uploadfromtaptalk1411423537286.jpguploadfromtaptalk1411423553151.jpguploadfromtaptalk1411423564541.jpguploadfromtaptalk1411423642647.jpg

Prva slika je analogni signal.
 
Poslednja izmena:
Da ti objasnim ja. Zoveš ih dvesta puta. Svaki put kažeš šta je i tražiš umanjenje računa. I onda u nekom trenutku poprave, do sledećeg problema.
 
Da ti objasnim ja. Zoveš ih dvesta puta. Svaki put kažeš šta je i tražiš umanjenje računa. I onda u nekom trenutku poprave, do sledećeg problema.
Upravo.

@cacanin
Sa SBBom moraš biti uporan i na kraju će rešiti problem. Što više smaraš, to će ti dodeliti "viši prioritet". Još bolje je ako vas više u ulici\zgradi ima isti problem, obavezno svi zovite.
 
@ cacanin

to kod tebe je posledica prevelikog broja linijskih pojačavača u lancu (što bi se reklo vezanih na red)...imaš dosta velik (jak) signal ali i ogroman šum :(
 
@Risko
Samo jos dvoje stanara u zgradi ima SBB, prijavljujemo od pre 2 meseca...

@Djidji77
Kako znas sta je u pitanju, sta su ustvari linijski pojacivaci, da li je dobro sto imam jak signal ili lose i na osnovu cega si to primetio?
 
Ajde meni laiku objasnite ukratko zašto direktno preko kabla na laptopu imam 89 Mbps, a kada raskačim kabl i konektujem se preko WiFi onda je maksimalno 20 Mbps??? Čini mi se da niko nije napisao zašto se to dešava, već je samo bilo govora o rešenjima.
 
Ajde meni laiku objasnite ukratko zašto direktno preko kabla na laptopu imam 89 Mbps, a kada raskačim kabl i konektujem se preko WiFi onda je maksimalno 20 Mbps??? Čini mi se da niko nije napisao zašto se to dešava, već je samo bilo govora o rešenjima.
Dešava se da ruter može toliko da pošalje kablom i laptop da primi.
Bežično ili ruter ne može toliko da pošalje, ili laptop da primi, a verovatno su oba.
 
Zašto onda na bežičnom ruteru piše max 150 Mbps ako ne može da gura više od 20? Znači jedino rešenje je ulaganje u bolje rutere tj. opremu? :) U tom slučaju, od tog posla nema ništa, radije ću kabl udenuti. :)
 
Kod mene je isti problem što se tiče brzine interneta na lap - top - u , kada se kačim preko wi-fi! Vrti se oko 15-20Mbps, dok na telefonu (preko istog wifi) 'ladno izgura skoro maksimalnih 40Mbps. Ja verujem da je do lap-topa i nekog ograničenja u primanju signala ili možda grešim :(
 
Poslednja izmena:
Koje gluposti. Meni obrnuto, pisao sam vec. Laptop wifi 40/2.5 a fon nece preko 10mb
 
Na osnovu malo informacija koje si dao, možemo da nagađamo naširoko:
- možda ti laptop ne podržava N standard
- možda ti ruter podržava samo 802.11n draft
- možda ti je slab signal
- možda ti je wifi podešen na neki kanal gde imaš previše smetnji
- možda generalno imaš previše wifi mreža u etru

itd.
 
Јел каблом од рутера долази само до твог компа/лаптопа и нико му се не меша у посао? А када идеш кроз ваздух, ту су разни ометачи, комшије на истим каналима, додатна подешавања на оба уређаја, слабији квалитет неког од њих ... немају ни све USB 3.0 флешке исту брзину иако се зна који је USB 3.0 стандард.
Конкретно, мој лаптоп преко кабла иде до око 79 (од могућих 80) а преко ваздуха некад буде 20, некад 30 а најчешће 70-75. Мени је то довољан знак да ни СББ ни EPC3925 нису битни за смањене брзине и уопште ми не смета што један мобилни изгура до око 30 а други једва пређе 10.
 
@jaygee:

Detaljno proveri podesavanja wireless kartice na laptopu i rutera - moguce je da tu nesto nije u redu, tj nije konfigurisano kako treba.

Sa druge strane, moguce je i da je lokacija takva da je etar prezagusen i da postoji previse ometanja. Jedno od resenja je da instaliras neki WiFi skener program i da probas da vidis kakva je situacija kod tebe.

Pozdrav
 
@Djidji77
Kako znas sta je u pitanju, sta su ustvari linijski pojacivaci, da li je dobro sto imam jak signal ili lose i na osnovu cega si to primetio?

priča je vrlo kompleksna i složena, pa ću pokušati da ti uprostim.
linijski pojačavači su uređaji koji pojačavaju signale i koriste se u CATV distributivnom sistemu za kompezaciju gubitaka na prenosnim vodovima. izgledaju otprilike ovako:
CATV_amplifier.jpg

prilikom projektovanja i izvođenja CATV mreže MORA se voditi računa o dosta stvari a između ostalih i o tome da signal na priključku kod krajnjeg korisnika ne sme biti ni previše velik (jak) niti preslab pri čemu S/N (odnos signal šum) mora da bude veći od 40dB - poželjno veći od 43dB. ovo se odnosi za analogne signale a kod digitalnih je situacija još zahtevnija! i to u smislu da je dinamika (raspon između najvećeg i najmanjeg signala na ulazu u digitalni uređaj) vrlo mala, cca 12-15dB pri čemu S/N mora biti veći od 24dB za 64QAM (za BER bolji od 1*10-4) i veći od 30dB za 256QAM (BER bolji od 1*10-4).
da skratim priču, parametri signala na priključku modema, TV-a, setup BOX-a itd MORAJU da budu sledeći:

Nivo signala: od -5dBmV do +5dBmV +-2dB
S/N: >32dB

u tvom slučaju imaš signal od +11,7dBmV i S/N od 29,5dB što je za zahtevani BER za 256QAM nedovoljno i za posledicu ima pikselizaciju TV slike i nestabilan internet.
 
Poslednja izmena:
Meni brzina neta previse varira zadnjih par dana.

Upravo sam prijavio kvar i koliko znam imaju obavezu da se pojave u roku od 3 dana. Javicu sta je bilo.
 
@djidji77 Podaci iz mog rutera su na nivou ovih koje si naveo ,a opet od 17 do 24 casa imam velike padove brzine neta.Verovatno dolazi do nekog zagusenja,tada mi speedtest pokazuje od 10mb/s do 30mb/s ,iako imam 60mb/s.Zanima me samo jel sve sa signalom koji dolazi do mene u redu ,i uopste da nije do mene nesto problem.Prijavio sam kvar ,ocekujem da dodju,kazu da primecuju probleme,ali eto da znam ,da ne svaljuju nesto krivicu na mene :) . SLika podataka iz rutera i ping google.rs ,iako ja nista nisam radio na netu u tim trenucima.Cesto je i preko 100ms,kao da ceo komsiluk koristi moj net.Kasno uvece ,i preko dana do 16 casova ,radi odlicno!

 
Poslednja izmena:
tebi je signal što bi se reklo, vrh! voleo bih i da je tako kod mene.... :) tako da je najverovatnije problem do njih tj neki problem je u tvom čvorištu.
 
priča je vrlo kompleksna i složena, pa ću pokušati da ti uprostim.
linijski pojačavači su uređaji koji pojačavaju signale i koriste se u CATV distributivnom sistemu za kompezaciju gubitaka na prenosnim vodovima. izgledaju otprilike ovako:
Pogledajte prilog 150278

prilikom projektovanja i izvođenja CATV mreže MORA se voditi računa o dosta stvari a između ostalih i o tome da signal na priključku kod krajnjeg korisnika ne sme biti ni previše velik (jak) niti preslab pri čemu S/N (odnos signal šum) mora da bude veći od 40dB - poželjno veći od 43dB. ovo se odnosi za analogne signale a kod digitalnih je situacija još zahtevnija! i to u smislu da je dinamika (raspon između najvećeg i najmanjeg signala na ulazu u digitalni uređaj) vrlo mala, cca 12-15dB pri čemu S/N mora biti veći od 24dB za 64QAM (za BER bolji od 1*10-4) i veći od 30dB za 256QAM (BER bolji od 1*10-4).
da skratim priču, parametri signala na priključku modema, TV-a, setup BOX-a itd MORAJU da budu sledeći:

Nivo signala: od -5dBmV do +5dBmV +-2dB
S/N: >32dB

u tvom slučaju imaš signal od +11,7dBmV i S/N od 29,5dB što je za zahtevani BER za 256QAM nedovoljno i za posledicu ima pikselizaciju TV slike i nestabilan internet.

Ok hvala druze, ja kad imam parametre u D3 2.0 > podesavanje > teh podesavanja > signal :

S/N ratio 35-37

Kvalitet signala 40+%

Jacina signala -2 do +2 db ( obicno je 0db kad je sve u redu sa slikom )

Nemam problema sa slikom ( internet odlicno radi )

Da li su ovo dobre vrednosti, bez obzira na moj slucaj ( bez problema u slici )

Sad su mi parametri

S/N 24
Kval signala 9-12% seta
Jacina -4db

Slika secka a na nekim kanalima je zablokirala.
 
Imam Box paket Telekoma i planiram od promenim to, jer mi istice ugovor uskoro, pa me zanima kakva je procedura da predjem na Digitalni Trio Gold paket od SBB-a? Koliko traje sve to? Koliko dugo cu biti bez neta i televizije?
 
Imam Box paket Telekoma i planiram od promenim to, jer mi istice ugovor uskoro, pa me zanima kakva je procedura da predjem na Digitalni Trio Gold paket od SBB-a? Koliko traje sve to? Koliko dugo cu biti bez neta i televizije?

U sustini nema pravila.Zavisi kolko imaju prijavljenih prije tebe,mada se sve moze zavrsiti i za 2-3 dana.A da ostanes bez tv-a ne moras ni dan,jer se ti prijavi za sbb ,sacekaj da dodju ,i onda idi i odjavi IP -tv.
 
SLika podataka iz rutera i ping google.rs ,iako ja nista nisam radio na netu u tim trenucima.Cesto je i preko 100ms,kao da ceo komsiluk koristi moj net.Kasno uvece ,i preko dana do 16 casova ,radi odlicno!
Ово су параметри у време када интернет ради лоше? Да ли мериш на каблу и са искљученим wirelessom?
 
Ja sam pre neki dan obnovio ugovor i uzeo duo gold 40/2,5 pa imam jedno pitanje.
Na epc3928 je nakacen jedan pc i na njemu je brzina ok.
Na epc3928 je nakacen i ovaj ruter http://support.netgear.com/product/WNR2000v3 preko kog se ja wireless-om kacim sa pc-ja a na pc-ju imam ovo djubre od usb karte http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wn722n.
Ne mogu da pebacim preko 10 mbps dok mi upload radi ok.
E sad mene interesuje sta je tu usko grlo?
Pretpostavljam ovaj usb adapter,ali ako neko ima savet sta i kako da izmenjam neka kaze da ne placam dzabe ovaj paket kad ne mogu da ga iskoristim trenutno :)

Izvinjavam se ako je post malo konfuzan :)
 
Nevezano za tvoje pitanje, koliko si udaljen od centrale? Pitam posto guras 40mbita bez problema.

U sustini nema pravila.Zavisi kolko imaju prijavljenih prije tebe,mada se sve moze zavrsiti i za 2-3 dana.A da ostanes bez tv-a ne moras ni dan,jer se ti prijavi za sbb ,sacekaj da dodju ,i onda idi i odjavi IP -tv.

U sustini mi nije toliko bitna televizija koliko internet. Mislim, 3 dana bez neta, mislim da bi bilo mrtvih u kuci. :) Plus mi treba svaki dan zbog posla.
 
Nemam pojma,u ulici su sve prizemne kuce,nema zgrada.
Mozda to ima neke veze s tim :)
 
Nevezano za tvoje pitanje, koliko si udaljen od centrale? Pitam posto guras 40mbita bez problema.

Kakve veze ima to koliko je udaljen od centrale ?? Ovo je kablovski a ne ADSL. Jedino je bitno koliko mu je optereceno cvoriste na koje je nakacen.

U sustini mi nije toliko bitna televizija koliko internet. Mislim, 3 dana bez neta, mislim da bi bilo mrtvih u kuci. :) Plus mi treba svaki dan zbog posla.

Vec ti je zuke dao odgovor. Zoves SBB da te prikljuce i kad vidis da sve radi odjavis ADSL toliko jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neki dan obnovio ugovor i uzeo duo gold 40/2,5 pa imam jedno pitanje.
Na epc3928 je nakacen jedan pc i na njemu je brzina ok.
Na epc3928 je nakacen i ovaj ruter http://support.netgear.com/product/WNR2000v3 preko kog se ja wireless-om kacim sa pc-ja a na pc-ju imam ovo djubre od usb karte http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=tl-wn722n.
Ne mogu da pebacim preko 10 mbps dok mi upload radi ok.
E sad mene interesuje sta je tu usko grlo?
Pretpostavljam ovaj usb adapter,ali ako neko ima savet sta i kako da izmenjam neka kaze da ne placam dzabe ovaj paket kad ne mogu da ga iskoristim trenutno :)

Izvinjavam se ako je post malo konfuzan :)

Skeniraj etar preko android aplikacije wi-fi analyzer i postavi router na kanal koji je slobodni. Nista ne bi trebalo da bude usko grlo jedino zavisi koliko je udaljen router od tog PC-a.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno