Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikad te dve u jedan stvari ne valjaju. Jedna radi za ovo, jedna za ono. Nije da je sad to veliko kao orman :)
 
Pa onda ti ne treba ruter, vec 802.11ac access point za njega...na EPC-u iskljucis njegov WiFi i ubodes AP u njega i to je to...znaci gledaj sta ima kod nas od Access Pointa koji podrzavaju 802.11ac standard + ti trebaju oni USB wifi adapteri za ostale racunare koji isto podrzavaju ac standard..mogu oni linksys ili neki drugi (neko je vec kacio link ka njima)
 
Poslednja izmena:
kupio sam 1043nd v2, ali signal je zaista slab, sa svoje tri ultra mega giga antene slabije dobacuje nego drljavi 340g, meni je to nedopustivo za toliko skup ruter. zato sam ga i prodao i izgubio na g.o.v.n.Y 3500 dinara.
Ja sam V1 još davno kupio za 3000din. nov. :p
A signal nije da je loš, meni pokriva, jos mogu na ulici da ga hvatam, kad izađem iz zgrade.
 
ja sam bas zbog odlicnih reci ljudi sa foruma i sa neta za 1043nd v1 i gledao da kupim v2, misleci da je unapredjena i po pitanju wifi konekcije ne samo flesha i cpu-a, ali prc. :(
Gledacu da uzmem neki router koji ce moci da radi sa ovim cisco sokocalom kako valja i da daje dobru brzinu.

I primetio sam da kada ubodem 340g u cisco, da lampica za taj lan port sija zuto/narandzasto, a kada nakacim samo laptop, onda sija zeleno. Jel to ok?
 
Шарајте мало по каналима, можда је само гужва. Малопре сам пробао са аутоматским и изабрао је канал 11 па је резултат био овај:



Онда прабацим на 8. који ми се најбоље показао и одмах је било другачије:



Кабл је мало раније измерен и он је стандардан:



Ипак, мало касније ни 8. канал није могао преко 50Mbps. Колико видим, имам око 25 wireless конекција у ваздуху па је и загушење могуће.

Само да поновим, мерено на лаптопу (осим оног резултата са кабла) који је у другој соби а између њега и EPC3925 који сасвим нормално користим је дебео зид. Ко зна како би било да однесем лаптоп у собу у којој је HG. ;)

Едит: управо сам опет измерио на каналу 8:



Хм, оправио се и канал 11:



Како год, постоји много детаља који могу да промене резултат па је мало бзвз одмах кривити хардвер. Можда ће они скупи да буду стабилнији али се и то плаћа а уређаји које добијамо на коришћење никако не могу да буду врхунски и скупи па на њих мора тако и да се гледа.
 
Ma svi imaju rutere po stanovima,pa se kolju ko ludi:)Kod mene u stanu 25 konekcija i sve full :)
 
Evo ja koristim ovaj sbb-ov home gateway, ovo 3u1 čudo već skoro 2 godine i do sad bez problema. Dva uređaja su povezana preko kabla, i jos par se kači bežično. Unutar kuće odličan signal, i pokriven je veći deo dvorišta. Jednom ili dvaput se zalupio do sad, restart i problem resen.
 
I primetio sam da kada ubodem 340g u cisco, da lampica za taj lan port sija zuto/narandzasto, a kada nakacim samo laptop, onda sija zeleno. Jel to ok?

Zeleno je 1Gbps, a narandzasto je 100Mbps konekcija.
 
Da li neko koristi stari TrioMix paket? Koliki je DL/UL?
Исти као што је био кад си последњи пут потписао уговор/неки анекс. Нове брзине важе само за уговоре потписане после 22.10.2013. године а добро је то што свако може да потпише нови уговор без обзира до када траје претходни.

Сад сам погледао стари ценовник, стари ТриоМикс има брзину 10/1.
 
Koliko vremena prodje do aktivacije D3? Juce mi bio majstor i sve postavio al jos uvek nemogu da gledam skoro ni jedan kanal stoji mi pretplatite se na kanal pozivom na 19900.
 
Hteo bih da uzmem dodatni risiver D3 za drugi televizor. Zanima me da li je moguce povezati tako nesto na stari "katodni" televizor?
 
Kako misliš da povežeš bez korišćenja konektora?
 
Koji ti je zauzet i antenski je za analognu antenu.
 
Skart je zauzet. Antenski je trenutno zauzet antenom od analogne tv, ali pretpostavljam da bi taj kabl isao u risiver a risiver bih onda povezao preko antenskog na antenski ulaz.
 
Ne može to tako. Možeš na skart ili na činčeve.
 
Nema skart na d3 2.0, samo HDMI, komponentni i kompozitni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno