Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a jesi li nesto od posebnih podesavanja radio na epc-u. ja sam samo iskljucio wds i wifi interface, jer koristim ovaj od tp linka. Ali evo gledam brzine bas variraju na tp wifi-u. Nema sanse da izgura i 30mbps od 40 ili 39, koliko treba da ima. Ali zato upload je standardnih 2.5mbps. Kada nakacim komp na lan epc-a onda bije 40mbps.

vidim da e900 ima odlican protok, a kakav je sa signalnom, da li bolje bije od starog wr340g?
 
U kucu gde imam sbb u selu sa 1043 tplinkom net ide do 85mb/s otprilike,desktop uparen sa 822n tp linkom.Laptop oko 70ak,ali je sve ok.Brzina je 85/3.5.
Tamo imam 3925 modem ruter onaj.
U gradu imam drugi modem,obican onaj i ea4500 i na 5ghz radi oko 95 mb net.
 
Poslednja izmena:
Da, od juce mi na svakih sat-dva pukne net na BUKVALNO 1-2 sekunde. Verujem da su pokvarili nesto juce kada su povecavali pakete, nista mi drugo ne pada na pamet sve je bilo u redu do juce -.-
 
U kucu gde imam sbb u selu sa 1043 tplinkom net ide do 85mb/s otprilike,desktop uparen sa 822n tp linkom.Laptop oko 70ak,ali je sve ok.Brzina je 85/3.5.
Tamo imam 3925 modem ruter onaj.
U gradu imam drugi modem,obican onaj i ea4500 i na 5ghz radi oko 95 mb net.


kupio sam 1043nd v2, ali signal je zaista slab, sa svoje tri ultra mega giga antene slabije dobacuje nego drljavi 340g, meni je to nedopustivo za toliko skup ruter. zato sam ga i prodao i izgubio na g.o.v.n.Y 3500 dinara.
 
kupio sam 1043nd v2, ali signal je zaista slab, sa svoje tri ultra mega giga antene slabije dobacuje nego drljavi 340g, meni je to nedopustivo za toliko skup ruter. zato sam ga i prodao i izgubio na g.o.v.n.Y 3500 dinara.

E,zaboravio sam,stavio na njega antenu od 7db malko je poboljsalo domet ali je ok ruter za tamo za sta se koristi;).
 
a jesi li nesto od posebnih podesavanja radio na epc-u. ja sam samo iskljucio wds i wifi interface, jer koristim ovaj od tp linka. Ali evo gledam brzine bas variraju na tp wifi-u. Nema sanse da izgura i 30mbps od 40 ili 39, koliko treba da ima. Ali zato upload je standardnih 2.5mbps. Kada nakacim komp na lan epc-a onda bije 40mbps.

vidim da e900 ima odlican protok, a kakav je sa signalnom, da li bolje bije od starog wr340g?

EPC 3208 je modem, nije ruter, EPC 3925 i 3928 su ruteri. Da bi povezao svoj ruter na SBB-ov ruter, potrebno je da na SBB-ovom ruteru ugasiš wireless i da pogledaš da li su iste IP adrese tvog i SBB-ovog rutera. Ukoliko su iste adrese, potrebno je da promeniš adresu SBB-ovog rutera da se ne bi klao sa tvojim. Takođe, ne bi bilo loše da SBB-ovom ruteru rezervišeš statičku IP adresu za tvoj ruter i da IP adresu tvog rutera staviš u DMZ na SBB-ovom ruteru. Bilo bi mnogo bolje kad bi SBB-ov ruter mogao da se stavi u Bridge mod (da radi kao modem), ali mu firmware to ne dozvoljava...

A što se tiče signala, zadovoljan sam. Ne znam kakav signal ima taj wr340g...
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao nove antene one od 5dbi ili 8 ne secam se one tplink i bilo je par % bolje ali ipak je to poražavajuće. Mora to da pršti za te pare a wifi kata mu je slaba.
 
EPC 3208 je modem, nije ruter, EPC 3925 i 3928 su ruteri. Da bi povezao svoj ruter na SBB-ov ruter, potrebno je da na SBB-ovom ruteru ugasiš wireless i da pogledaš da li su iste IP adrese tvog i SBB-ovog rutera. Ukoliko su iste adrese, potrebno je da promeniš adresu SBB-ovog rutera da se ne bi klao sa tvojim. Takođe, ne bi bilo loše da SBB-ovom ruteru rezervišeš statičku IP adresu za tvoj ruter i da IP adresu tvog rutera staviš u DMZ na SBB-ovom ruteru. Bilo bi mnogo bolje kad bi SBB-ov ruter mogao da se stavi u Bridge mod (da radi kao modem), ali mu firmware to ne dozvoljava...

A što se tiče signala, zadovoljan sam. Ne znam kakav signal ima taj wr340g...

Znam da je 3208 samo modem ali reko da je imalo nešto od dodatnih podešavanja. Epc je 192.168.0.1
Tp je 192.168.2.1 jel dobro tako?

Nisam stavljao te adrese za dmz, a i nisam baš toliko upoznat u ta podešavanja.
 
a kako to za dmz?
 
Evo kako je kod mene sa TP Link 1043ND V1, 3x8db i EPC3208,mada od povećanja brzina imam strašne oscilacije u brzini.Klijent list i public torrent na wifi.Untitled.pngUntitled1.png
Paket je 100/3,5
 
Poslednja izmena:
A ček što si uzeo i ruter i usb adapter?
Pa imam PC i trebao mi je adapter za WiFi. Imao sam neku krsinu od 700 din. Kupio sam TP Link adapter sa dve antene od po 5d i skocila mi je brzina sa tadasnjih 20 na 40 sa CISCO EPC3925. Nakacio sam laptop da probam kabal i kabal lagano gura na 100. Dosao sam do zakljucka da je CISCO EPC3925 problem i zato sam kupio ruter, isto sa 2 antene od po 5d i sad mi je brzina izmedju 50-70.

Mislio sam da ce izgurati bar do 90 :(
Vert evo ti i CISCO pro AP-ovi..oni bi trebalo da zavrse posao :)

http://www.amazon.com/Cisco-Aironet..._sbs_pc_3?ie=UTF8&refRID=1BTGTW1269X1GDJ28RGS

Serija 2702i i 3700i (skuplji za 100$) ako ovi ne mogu da isporuce konstantnih 1 Gbps ne znam sta od ove kineske konfekcije moze :D
Odakle da bacam pare na to :)

Ma ajde dao je 50e za neko Asus [email protected] su pa oni pravili industrijsku mreznu opremu :D
Ocekivao sam da ce izvuci vise, pri tom PC mi je samo 3m udaljen od rutera u istoj sobi, bez prepreka

Trošak kako god okreneš.. U njegovom slučaju bačene pare, nažalost. :( Kad bi kupovao AC varijantu što sam predložio, dodatni trošak bi mu bio i USB 3.0 kontroler (ukoliko ga nema na ploči ili mu je broj USB 3.0 portova na ploči nededovoljan)...
Da li bi sa AC varijatnom koju predlazes izvukao na Wifi brzinu 90+?
Da ali on hoce 100 MBps protok, a to je nemoguce sa ovim konfekcijskim hardverom..njemu treba AP koji podrzava full duplex 1 Gbps, a to ne moze za 50e i sl. cenu...inace masimo temu :D
Znaci da bi imao 100 brzinu treba da puknem bar 200-300eur?
 
pa ja mislim da bolju wifi karticu ima v1 nego v2. Na dvojci su povecali memoriju i duplo brzi procesor, ali wifi je zaista slab.
 
Da, od juce mi na svakih sat-dva pukne net na BUKVALNO 1-2 sekunde. Verujem da su pokvarili nesto juce kada su povecavali pakete, nista mi drugo ne pada na pamet sve je bilo u redu do juce -.-

Ovo se desavalo i meni dok sam koristio bratov net(njemu se desava jos uvek verovatno :) ) .Bukvalno na svakih 20m ,30m se desi gubitak neta na 3-4 sek.To i nije strasno za surf i download,ali ako igras igre online to postaje nesnosno.Kao da se ruter sam resetuje ili dodjeljuje nove ip adrese. Ja nemam taj problem ali imam sam smanjenom brzinom u udarnim terminima.Znaci preko dana i posle ponoci imam oko 60mb,ali izmedju radi lose ,cak mi meri i 16mb /s :) .Kontam da je do opstenarodnog zadovoljstva povecanjem brzine i koriscenjem iste u preteranim kolicinama :) ,pa cekam da se situacija malo smiri.AKo se ne smiri moram kontaktirat sbb.
 
Poslednja izmena:
kaze invalid address 192.168.2.1, mora da je 192.168.0.*
 
@Vertumus: da, izvukao bi 90+ sa AC ruterom i AC adapterom sa linkova što sam ti poslao.
 
Ovo se desavalo i meni dok sam koristio bratov net(njemu se desava jos uvek verovatno :) ) .Bukvalno na svakih 20m ,30m se desi gubitak neta na 3-4 sek.To i nije strasno za surf i download,ali ako igras igre online to postaje nesnosno.Kao da se ruter sam resetuje ili dodjeljuje nove ip adrese. Ja nemam taj problem ali imam sam smanjenom brzinom u udarnim terminima.Znaci preko dana i posle ponoci imam oko 60mb,ali izmedju radi lose ,cak mi meri i 16mb /s :) .Kontam da je do opstenarodnog zadovoljstva povecanjem brzine i koriscenjem iste u preteranim kolicinama :) ,pa cekam da se situacija malo smiri.AKo se ne smiri moram kontaktirat sbb.

Ma aj sto igram neku igricu nego sto igram igricu u kojoj se queue ceka po 6+ sati i nema sanse da udjem iz razloga sto kada ti pukne net na sekund izbaci te skroz iz reda:) Zvao sam ih kao restartovali su mi tamo od njih net i rekli da restartujem komp pa ako sutra bude i dalje pucalo da ih opet zovem.. Kontam kroz par nedelja cimanja sa njima cu nekako da sredim sve:)
 
Da ali on hoce 100 MBps protok, a to je nemoguce sa ovim konfekcijskim hardverom..njemu treba AP koji podrzava full duplex 1 Gbps, a to ne moze za 50e i sl. cenu...inace masimo temu :D

evo ga jedan konfekcijski....

3773032143.png
 
Meni SBB radi skroz korektno - imam ovaj ciganski paket 25/2 (kad vidim ove vaše od 100 Mb/s :D) i baš download radi kako treba ~2.9 MB/s
 
Vert jel ti imas EPC 3925 HG od SBB opreme?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno