Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo posle pertiperija i malo ulozenog novca, kako bi dosao do sto boljeg protoka preko WiFi, dobijam sledece brzine



Morao sam da kupim dva uredjaja

http://www.gigatronshop.com/ruteri/asus_300mbps_wireless_router_-_rt-n12_c1-31413

i

http://www.gigatronshop.com/mrezne_karte_i_adapteri/tp-link_300mbps_high_power_wireless_usb_adapter_-_tl-wn8200nd-24771

I dalje nisam zadovoljan brzinom, ocekivao sam bar izmedju 85-90

EDIT:

Evo i nove brzine sad
Tebi je ocigledno trebao AC ruter...
 
Ја имам неки стар лаптоп са draft N варијантом, немам појма које су карактеристике али се дешавало да неће да се закачи када је на рутеру подешено B/G/N а са B/G ради на око 25Mbps. Мало сам пробао али како год поставим, неће преко 35Mbps. Остаје ми да провучем кабл до собе где користим лаптоп (што није проблем јер сам пре неколико година бушио зид за тако нешто) или да оставим како је, није ни 25-35Mbps толико лоше, нарочито зато што не планирам неки велики саобраћај на лаптопу.
 
Ја имам неки стар лаптоп са draft N варијантом, немам појма које су карактеристике али се дешавало да неће да се закачи када је на рутеру подешено B/G/N а са B/G ради на око 25Mbps. Мало сам пробао али како год поставим, неће преко 35Mbps. Остаје ми да провучем кабл до собе где користим лаптоп (што није проблем јер сам пре неколико година бушио зид за тако нешто) или да оставим како је, није ни 25-35Mbps толико лоше, нарочито зато што не планирам неки велики саобраћај на лаптопу.

Ako nećeš da intenzivno skidaš fajlove (mada je i za skidanje ok) nešto sa laptpa to je i više nego dobra brzina...ja tu jedino vidim ono ljudsko daj još više i najviše i što nije maksimum i tako to...
 
У принципу нећу али неки апдејт, инсталација па понекад довлачење ... осим тога, није у питању никакав трошак или захват, скоро сам сигуран да негде имам гомилу тих каблова (завршио би посао и неки од 5м који иначе у малопродаји коштају ~ <200 кинте) па ћу чим нађем неки да га провучем кроз зид да буде при руци.
 
Mnogo me nervira sto ne moze vise. PC mi je bukvalno 3m od rutera bez ikakvih prepreka.

Da li znate sta bi mogao još da uradim da bi bar došao do nekih 90?

Pa što ga onda ne spojiš sa kablom ako ti bas treba svih 100mbps?
 
Dadoh tolike pare za ruter i adapter, a brzina i dalje nije blizu 100. Čak šta više, evo sad merim i sad mi nekih 60 :(:(


Mnogo me nervira sto ne moze vise. PC mi je bukvalno 3m od rutera bez ikakvih prepreka.

Da li znate sta bi mogao još da uradim da bi bar došao do nekih 90?

Cekaj malo nisi mi nesto jasan sta oces da uradis koliko sam svatio tebi komp glavni nije povezan lanom nego WIFI-em ili?
 
Poslednja izmena:
Dadoh tolike pare za ruter i adapter, a brzina i dalje nije blizu 100. Čak šta više, evo sad merim i sad mi nekih 60 :(:(


Mnogo me nervira sto ne moze vise. PC mi je bukvalno 3m od rutera bez ikakvih prepreka.

Da li znate sta bi mogao još da uradim da bi bar došao do nekih 90?

Ovo: http://www.linksys.com/en-apac/products/routers/e3200/ + http://www.linksys.com/en-apac/products/adapters/AE3000 .

Pritom računar kačiš na 5GHz. Ja mislim da se ovo nikako ne isplati. Samo ruter košta 118e.
 
^^ ako neko ima dosta multimedijalnih uređaja po kući, isplati se svaku paru....

p.s. ako se neko odluči za prelazak na AC varijantu, preporučujem kupovinu uređaja sa eksternim antenama i ako se ima para, MUMIMO ,)
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa prebacivanjem kanala pogotovu nocu. Nekad mi zaledi na odredjenom kanalu pa ne mogu da prebacim na sledeci. Evo bas sad je zakucao na b92 ne znam zasto.
Postoji li neko resenje ili treba da prijavim? Do cega moze da bude? Redovno daje onaj update ali se nista ne desava, i dalje sve isto.
 
Kolega Dark, to je do raspadnutog softvera i uređaja. Žali se, možda i reše.
 
Pa što ga onda ne spojiš sa kablom ako ti bas treba svih 100mbps?
Necu kablom, jer mi je komp u dnevnoj sobi trenutno, a sl nedelje će biti u drugoj sobi
Cekaj malo nisi mi nesto jasan sta oces da uradis koliko sam svatio tebi komp glavni nije povezan lanom nego WIFI-em ili?
Povezan je na wifi i pokušavam da izvučem bar 90mbps preko wifi, ali ne ide. Max nekih 70

Ako neko ima neki predlog, značilo bi mi
 
Poslednja izmena:
Sa 25Mbit sam ocekivao instant ucitavanje stranica. Ali postoji neka zadrska tj. kao da se ne odazove browser odma. Pomislio sam da mozda Avast AV ima neku kontrolu na svaki klik po netu ili je nesto drugo u pitanju. Ping je oko 5-10.
 
Sa 25Mbit sam ocekivao instant ucitavanje stranica. Ali postoji neka zadrska tj. kao da se ne odazove browser odma. Pomislio sam da mozda Avast AV ima neku kontrolu na svaki klik po netu ili je nesto drugo u pitanju. Ping je oko 5-10.

Posle 8 mbps nema razlike u brzini otvaranja stranica.
 
Necu kablom, jer mi je komp u dnevnoj sobi trenutno, a sl nedelje će biti u drugoj sobi

Povezan je na wifi i pokušavam da izvučem bar 90mbps preko wifi, ali ne ide. Max nekih 70

Ako neko ima neki predlog, značilo bi mi

Ja bih probao Ubiquiti opremu..oni su top notch za te stvari (sad cena je manje vise u skladu sa tim sto pruzaju) :)

http://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap-ac/ (wifi ap)
 
Лаптоп и wireless после мало подешавања. И даље EPC3925.

 
Sa 25Mbit sam ocekivao instant ucitavanje stranica. Ali postoji neka zadrska tj. kao da se ne odazove browser odma. Pomislio sam da mozda Avast AV ima neku kontrolu na svaki klik po netu ili je nesto drugo u pitanju. Ping je oko 5-10.
Zavisi i od servera na kom je ta stranica.
 
A ček što si uzeo i ruter i usb adapter?
 
Čovek je već kupio, nema sad kupi još :D jest 500 eura da da na opremu, pa da diluje :d

Nego ja i dalje ne razumem što je uzeo i usb adapter, kada je mogao preko rutera da pušta wifi?
 
Ma ajde dao je 50e za neko Asus [email protected] su pa oni pravili industrijsku mreznu opremu :D
 
Trošak kako god okreneš.. U njegovom slučaju bačene pare, nažalost. :( Kad bi kupovao AC varijantu što sam predložio, dodatni trošak bi mu bio i USB 3.0 kontroler (ukoliko ga nema na ploči ili mu je broj USB 3.0 portova na ploči nededovoljan)...
 
Da ali on hoce 100 MBps protok, a to je nemoguce sa ovim konfekcijskim hardverom..njemu treba AP koji podrzava full duplex 1 Gbps, a to ne moze za 50e i sl. cenu...inace masimo temu :D
 
Koji mi wifi ruter preporucujete uz ovaj cisco 3928. Wifi na njemu je ocajan. Slab signal i baguje. Nesto se mislim da bi wr841n(d) zavrsio posao?
 
Koji mi wifi ruter preporucujete uz ovaj cisco 3928. Wifi na njemu je ocajan. Slab signal i baguje. Nesto se mislim da bi wr841n(d) zavrsio posao?

Ja imam Linksys E900: http://www.linksys.com/en-eu/products/routers/e900 . Koristim ga uz EPC 3208 modem. Savršeno zadovoljava moje potrebe i uvek imam 25/2 na bežičnim uređajima (Digitalni Duo Silver TV+NET). Nema zaglupljivanja i sl. Koristim fabrički firmware, a ima punu podršku za DD-WRT.

Pogledajte ovde test prosečne brzine download-a kod N300 rutera (u igri su Linksys, D-Link,TP-Link i Asus):
 

Prilozi

  • routers_n300_test.JPG
    routers_n300_test.JPG
    58.8 KB · Pregleda: 163
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno