Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj je EPC3928S .. Evo urpavo je opet pukao,kao da se restartuje ruter obratio sam sada paznju posto sam bio tu, ugasile su se sve lampice i onda se upalila ona skroz levo i posle par minuta su se popalile i ostale i opet ga troubleshoot sredio -.-'
 
Jel zna mozda neko o cemu se radi i kako da sredim komp/modem/ruter tako da ne puca net sam od sebe?:mad:

Meni se to događalo noću, kada se ne koristi internet. Probudim se, ruter pišti, a neta nema. Rešio sam tako što sam LAN kablom povezao ruter i D3 risiver. I oko godinu dana radi kako treba, nije se više ponovilo. Možda mu D3 risiver ne dozvoljava da ode u neko stanje mirovanja, ko bi znao.
 
Ma očajno. Koliko je prethodni modem radio stabilno, toliko ovaj zeza.
 
Meni se to događalo noću, kada se ne koristi internet. Probudim se, ruter pišti, a neta nema. Rešio sam tako što sam LAN kablom povezao ruter i D3 risiver. I oko godinu dana radi kako treba, nije se više ponovilo. Možda mu D3 risiver ne dozvoljava da ode u neko stanje mirovanja, ko bi znao.

E bas to je i meni palo na pamet, priv put mi se desilo sinoc dok sam spavao a drugi put danas dok nisam bio kod kuce... Ali evo sada mi se treci put desilo dok sam bio za racunarom i koristio net aktivno... Kod mene nema nikakvog pistenja samo se "restartuje" ili sta vec uradi ruter i onda dok ne kliknem troubleshoot problems nemam net..:) A cim se tako jednostavno popravlja(2 klika) verujem da postoji jednostavan nacin i da se spreci da dolazi do toga:S
 
Ne kapiram ova zadnja 2 komentara, kakav modem? O cemu vi?:)

Ja sam trazio da mi ostave stari modem ali su mi stavili ovaj novi sto zeza..;/
 
Ne kapiram ova zadnja 2 komentara, kakav modem? O cemu vi?:)

Ja sam trazio da mi ostave stari modem ali su mi stavili ovaj novi sto zeza..;/
EPC3208 je modem, nema Wi-Fi,
EPC39XX je modem i ruter u jednom, ima Wi-Fi i zeza.
Gore navedeni modem, radi perfektno.
 
Jel bih mogao ja sada da im trazim da mi zamene ovo 39xx djubre za taj modem onda?

Jel igrom slucaja zna neko resenje za moj problem bez menjanja modema?:D
 
EPC3208 je modem, nema Wi-Fi,
EPC39XX je modem i ruter u jednom, ima Wi-Fi i zeza.
Gore navedeni modem, radi perfektno.

Ja imam taj EPC39xx i kada nestane net nestane ne samo meni,nego svima... Zadnji put kada se nesto desilo bilo je pre oko 3 meseca kada je net nestajao i vracao se dva dana...

Dosli majstori rekli mom caletu koji to ne zna kao provescemo vam mi neki crni kabl i nece se desavati vise to... Oni sproveli jednom se posle desio neki prekid 7,8 dana od uvodjenja toga i to je bilo to do sada nista...
 
Poslednja izmena:
@Dark Magician, tako je, ovaj uređaj radi perfektno! :)

Obavezno tražite da vam Home Gateway zamene za Cisco EPC 3208 modem. Kao razlog zamene navedite sve probleme koje se uočili i moraće da vam zamene. Meni su zamenili bez pogovora još odavno i odmorio sam se muka.

Ako ste nov korisnik i tek ste potpisali ugovor za neki od paketa, insistirajte da vam donesu EPC 3208!
 

Prilozi

  • epc3208.jpg
    epc3208.jpg
    681.1 KB · Pregleda: 977
Kako bre, svi imate taj modem EPC 3208, jedino ja imam EPC 3212 :)
Mada i ja nemam baš nikakvih problema sa njim....
 
Ma znao sam da je trebao da mi ostavi onaj stari modem + moj ruter... Nikada mi se nije desilo da mi pukne net osim ako nije neki ozbiljni kvar pa svi izgube net i sl... Sada evo na svakih 2-3 sata pukne po bar jednom na 5 sekundi... Nista, trazicu im da mi donesu taj epc 3208 kad vec niko ne moze da pomogne oko ove kante od rutera:D
 
Poslednja izmena:
1 pitanje:

korisnik sam sbb paketa duo mix ili ti silver kako se sad zove (d3 tel. i 10 mb neta),jel istina da mogu sada za iste pare da placam net od 25mb tako sto cu produziti ugovor?
i jos ovo:

koliko bi me izneo gold duo paket ako sam jos pod ugovorom ?
 
Ja sam uzeo Silver paket u januaru sa netom od 15/1.5 Mbps. Od danas je 25/2 Mbps.

Ako produžiš ugovor, trebao bi da plaćaš i dalje isto (ako plaćaš 2790 din za net i tv) sa novom brzinom od 25/2 Mbps.

Duo gold je na njihovom sajtu 2990 dinara.
 
Ja sam uzeo Silver paket u januaru sa netom od 15/1.5 Mbps. Od danas je 25/2 Mbps.

Ako produžiš ugovor, trebao bi da plaćaš i dalje isto (ako plaćaš 2790 din za net i tv) sa novom brzinom od 25/2 Mbps.

Duo gold je na njihovom sajtu 2990 dinara.

znaci samo produzim ugovor ok.

pa nzm dal da uzmem taj gold ako je cena samo 200 kinti skuplja,sta se po vama vise isplati ?
 
^

Pa da, ali svakako se konsultuj sa njima oko svega pre potpisa ugovora.

Što se interneta tiče, ako ti 40 Mbps treba, onda 200 dinara nije neka razlika. Za televiziju ne znam šta da ti kažem jer nemam nijedan LCD/LED TV u kući pa HD programe i ne gledam.
 
1 pitanje:

korisnik sam sbb paketa duo mix ili ti silver kako se sad zove (d3 tel. i 10 mb neta),jel istina da mogu sada za iste pare da placam net od 25mb tako sto cu produziti ugovor?
i jos ovo:

koliko bi me izneo gold duo paket ako sam jos pod ugovorom ?

Ja sam imao 10mb net ali to je Flat home paket nevezano za te duo i trio pakete pa sam morao da potpisujem duo paket relativno skoro da bi mi dali 20/1.5 net (koji je sada unapredjen na 25/2). Najbolje bi bilo da proveris na speedtest.net brzinu, ako pise da imas preko 25 download i preko 2 upload onda su ti automatski pojacali paket,ne moras nista novo da potpisujes:)
 
Ja sam imao 10mb net ali to je Flat home paket nevezano za te duo i trio pakete pa sam morao da potpisujem duo paket relativno skoro da bi mi dali 20/1.5 net (koji je sada unapredjen na 25/2). Najbolje bi bilo da proveris na speedtest.net brzinu, ako pise da imas preko 25 download i preko 2 upload onda su ti automatski pojacali paket,ne moras nista novo da potpisujes:)

10mb imam proverio sam ,nego ono za gold htedoh da pitam sta cu imati vise u odnosu na silver sto se tice d3-a?
 
Primetio sam da predvecerje i u toku noci brzina neta dosta varira ,maltene duplo.Jutros i sinoc kasno probao ,i imao sam 59 mb ,medjutim malopre u nekolko navrata oko 30mb.Deluje mi kao da dolazi do zagusenja saobracaja ,ako uopste to ima smisla,ali sam siguran da mi ujutru i kasno uvece net radi kako bi i trebao.Evo i slike koje pokazuju podatke iz rutera ,ne razumem se mnogo u to ,pa ako neko zna nek kaze jel signal ,slab ,normalan ili sta vec .. Nekako mi nelogicno da ako je los signal ,neradi lose preko celog dana ,nego samo u udarnim terminima.

Samo da napomenem da imam gold extra paket ,koji bi trebalo da ima 60mb/s down.



 
Poslednja izmena:
Primetio sam da predvecerje i u toku noci brzina neta dosta varira ,maltene duplo.Jutros i sinoc kasno probao ,i imao sam 59 mb ,medjutim malopre u nekolko navrata oko 30mb.Deluje mi kao da dolazi do zagusenja saobracaja ,ako uopste to ima smisla,ali sam siguran da mi ujutru i kasno uvece net radi kako bi i trebao.Evo i slike koje pokazuju podatke iz rutera ,ne razumem se mnogo u to ,pa ako neko zna nek kaze jel signal ,slab ,normalan ili sta vec .. Nekako mi nelogicno da ako je los signal ,neradi lose preko celog dana ,nego samo u udarnim terminima.




Ja sam imao 20/1.5 a pokazivao mi je na speed testu i po 50mb/s a evo sada imam 25/2 i malopre kada sam proveravao imaso sam 28mb/s dowload i 2.4 upload...Verujem da odradjuju onu pricu ako trenutno ne koristi previse ljudi net oni puste dodatan protok na nas koji koristimo, ako je guzva taj protok se smanji... Ako kapiras sta pokusavam da kazem, ne znam bas sta pisem umoran sam:D


Mene zanima jel imao neko danas probleme sa SBBom? Sada sam shvatio da mozda nije ovo pucanje do rutera nego zbog toga sto su danas pojacali net..?
 
Poslednja izmena:


Evo ,o ovome pricam.Proslo 12 otiso narod da spava ,vratila se brzina :) .Zvao bih ih da im reklamiram ,ali ne znam sta mogu popravit.Dok ljudi malo izgustiraju ove nove brzine ,pa ce mozda biti bolje :) .
 
Naravno da ce biti bolje. Mada tebi je taj ping cudan ... ne bi trebao da je preko 10 ms
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno