Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaki se greje ,ne brini.Ne bi trebalo da se plaća ,ako snimaš TV program.Interesuje me da li je taj snimak moguće pustiti na PC-u,(kog je formata)i da li je moguće programirati daljinski.Kao što kažu, za TV?
 
Nisu još uvek omogućili mogućnost snimanja preko USB-a, dok (po njihovim rečima) ne reše pravne zavrzlame oko toga.
 
Provericu to sve kada dodjem sa posla pa cu napisati svoje iskustvo. Koliko smo nesto juce i danas gledali daljinac, mislim da nije moguce vrsiti premestaj kanala i to.. ako na to mislis.. tipa 201 je RTS1..
 
To kod SBB-a nije moguće.Nažalost.Mislio sam na korišćenje jednog daljinskog za oba uređaja.
@Falcon
Hvala!
P.S. Vrlo je pohvalno to što uz sve njihove mane,koje u našim uslovima nisu preterane, osluškuju svoje korisnike.Polako ispravljaju svoje nedostatke.Da je više ovakvih provajdera u Srbiji,nama bi bilo mnogo lepše.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa novim risiverom oko koriscenja istog kao medija centra,odnosno koriscenja hdd preko usb. Ja imam stari d3 pa bih presao na novi samo zbog toga,da se ne petljam sa kablovima i sl...all in one.
 
Ja mozda sam totalni noob ali kada sam ubacio USB - nista se ne desava. Nigde nemam opciju da "citam sa njega".. Da li neko ima neki savet sta kako?
 
jos ne radi usb snimanje, niti media centar...
bice u valjda u bliskoj buducnosti....
 
Provericu to sve kada dodjem sa posla pa cu napisati svoje iskustvo. Koliko smo nesto juce i danas gledali daljinac, mislim da nije moguce vrsiti premestaj kanala i to.. ako na to mislis.. tipa 201 je RTS1..

Moguce je napraviti vise svojih lista, broj kanala nije ogranicen. Za sada je radni snimanje na ext hdd, niti kao media centar. Pin kod novog je 1234.
 
Vlado na sta si mislio kada si rekao - Za sada je radni snimanje na ext hdd, niti kao media centar. Pin kod novog je 1234.

Nije mi jasna ta recenica. radni snimanje na ext hdd? Gde se kuca taj pin kod? 4321 je za ONE kanale :d to radi ali je slika bez veze.. vise se isplati skinuti sa brzim netom nesto konkretno pa onda prebaciti na tv :D
 
Mene zvala neka "teta" iz SBB-a u sredu i ponudila MIX paket. Malo je navaljivala "to koristimo 4 godine internet, verovatno smo zadovoljni", onda sam je presekao pa sam pričao kako sam prošle godine imao horor (pisao na forumu) i to dva puta, na šta nije rekla ništa. Hvalila je novi D3 risiver i tako to, kako će internet biti duplo brži...

Lepo sam je se otarasio.

Danas od 12 do 13 prekid signala - totalni :crash:. Još uvek kucam preko mt:s interneta (WiFi tetering).
 
Jel se nekom dešava da mora svaki dan da resetuje ruter koji sbb daje na korišćenje i da li može da se reši taj problem?
 
Ruter ili modem :) pa to je obavezna procedura, veoma cesto i nekoliko puta dnevno :D:sly:
 
To ume da pravi veliki problem ko pristupa racunaru spolja, ili pak, ako mu zabode cela download lista jer nije pored racunara da bi isti restartovao..krastavac jeste gadno..
 
U Nisu juce i evo sad SBB net radi katastrofalnooo (pocetak bulevara Nemanjica), tj vise ne radi nego sto radi :)
 
Ja sam nedavno uzeo MIX paket + osnovni HD, uz ugovor od 24mes, dobio sam Ciscov recorder 8398 (kao vecina u poslednje vreme). E sad, iskreno ja to snimanje na disk uopste ne koristim, VOD ionako imam samo u promo periodu (valjda), a pocinje Uzasno da me nervira to coktanje diska u Ciscu, ponekad se tako zaglupi bez razloga i krlja li krlja, kad gledam tiho tv, samo hdd cujem... Pa sam razljisljao da ih zovem i da pitam da mi zamene uredjaj za ovaj novi risiver 4682.. kako on stoji sto se "buke tice"? Takodje jel ta USB multimedija radi il' ne radi? Ne zanima me snimanje vec pustanje sa ext hdd-a. Vidim da ima dva porta, spreda i od pozadi :)

btw. jel moguce promeniti taj pin, da ne bude 4321, tesko mi da nabodem u mraku... :D
 
Poslednja izmena:
Setup na daljincu,pa nađi opciju promena pin koda.
 
Na tablet mi je max protok d3 go 262580, a na galaxy I ide do 850000
 
@gvlada
Da li si potpisao novi 2god MIX ugovor i dobio wifi ruter, jer meni su rekli kada su doneli D3 2.0 da se wifi ruter daje samo novim korisnicima, odnosno licima koja do sada nisu imala SBB mix uslugu?
Ako si dobio da li si potpisao neki revers ili potvrdu da su ti isporučili uređaj?
 
Potpisao sam koriscenje multiroom usluge bez vremenskog ogranicenja. Meni MIX ugovor istice krajem godine a trenutna ponuda mi ne odgovara da se vezujem, dok ruter imam. Ruter dobija svako ko potpise novi 2 god ugovor.
 
Može li se nekako isključiti prevod na novim D3 v2 risiverima?
 
Izaberes subtitle - none. Osim na domacim i 2 HD kanala, gde je SBB krajnje neinteligentno izabrao nalepljeni prevod kod History HD i Travel HD.
 
@gvlada
Meni ga nisu dali, još sam eksplicitno pitao i dobio negativni odgovor kada sam potpisao novi ugovor.Rekli su da se wifi ruter daje samo novim korisnicima...
 
Onda su te nesto slagali... i na SBB forumu napisali su da od 14.06.2012. wifi ruter dobija svako ko potpise ugovor (novi ili stari produzis) na 2 god.
 
OK.Potpisao sam ugovor baš 14.juna.
Sad ću da ih opletem preko pm...
 
Jel su uveli ono da samo jedan D3 receiver za sve televizore u kuci, citao sam nesto o tome, da ne mora za svaki tv posebno?
 
Uspeo da isključim nekako. Iz nekog razloga nije odmah reagovao na izbor "subtitle - none".
 
Imao sam nameru da postanem korisnik, potpisao ugovor, da bih posle skoro mesec dana (i ko zna koliko poziva call centru) tek po odlasku u poslovnicu saznao da ne mogu da odrade instalaciju jer nemaju tehnickih uslova... sto mi naravno niko nije javio. Iako i dalje pricam da imaju najbolju ponudu, odnos prema korisnicima je ocigledno totalni fail. I posle svega (zvanicna zalba i slicno) i dalje cekam poziv "nekog od nadleznih".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno