Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ova akcija 3 meseca za dinar,jel se odnosi samo na one koji prvi put uzimaju kablovsku,ili i na one koji je imaju,al bi sad potpisali ugovor i uzeli neki od paketa?
Пише у реклами, могу да узму сви који су имали само кабловску или и интернет али без уговорне обавезе, ваљда само обичан постпејд. Ако си некада имао уговорну обавезу, онда не важи. До сада си имао само кабловску телевизију и ниси имао уговор за интернет?

Најбоље је да ипак питаш тамо где би склапао уговор.

TP link 941nd има 100-мегабитни свич па ће тешко да погура свих 100Mbps. Један од разлога што сам хтео HG је његов гигабитни свич, још увек немам интернет 100Mbps али како је кренуло ... а у сваком случају ми је боље да међу комповима иде брже.
 
Da odg sam sebi i drugima koje je mozda isto zanimalo .Sad sam iz njihove poslovnice ,i saznah da se od sad moze potpisat ugovor i na 12 m,al bez onih benefita 3m za dinar,vec od starta placas punu cenu.Meni je ovo dosta prihvatljivo verovatno cu se odlucit za ovu opciju.Znaci ovo 3m dzabe(ko sto calexx rece) vazi za sve koji potpisuju ugovor sad,ne samo nove korisnike.Mada nije skroz za din.vec placas onu osnovu od 1100 din.3meseca,posle ide normalno za paket koji si izabro.Dodatni d3 mora da se plati 2000 din.

@edit Ovo za ugovor na 12 m je zanimljivo sto niko cini mi se nije pominjao (barem ja nisam procito)?! A po meni je dosta zanimljiva opcija..
 
Poslednja izmena:
Ja imam TP link 941nd i lan vezu sa kompjuterom.
Ali, opet ne izvlačim više od 92 mbps.
Kada kompjuter spojim direktno sa sbb modemom ( Cisco 3212 ) dobijam bez problema 98-99 mbps.
Gde je kvaka?
Upload mi je isti ( 3.48 mbps ) i preko rutera i direktno na modem.

Kvaka je u ovome:
Cisco ima: ETHERNET – RJ-45 Ethernet port connects to the 10/100/1000BASE-T Ethernet port on your PC or your home network
Tvoj TP-Link ima: 4 10/100Mbps LAN PORTS, 1 10/100Mbps WAN PORT

Ne moze punih 100Mbps kroz 100Mbps ethernet - postoji odredjeni overhead. 92-93Mbps je max sto mozes da imas na 100Mbps lanu. Da bi imao punih 100M interneta moras imati gigabitni lan, koji ce izvlaciti 930-950Mbps realno.
 
Ljudi gledam sad ovaj moj paket koji se sad zove digitalni trio gold i sve mi je jasno u tabeli osim dve stavke,a to je sta mu znace ove stvari:
-Klub zona na 12 meseci,a isto tako i ovo sta mu je:
-Na vise televizora u kuci (osnovna ponuda)
Aj nek neko pojasni?
 
kad sam ja potpisivao ugovor na 12 meseci (duo gold) krajem avgusta meni je receno da klub zonu promo 12mes dobijaju samo oni sa ugovorom od 24meseci
tako da ako spadas u tu grupu onda bi trebalo da imas ovu klub zonu free narednih godinu dana :) mada mozda i ima promena ko zna
a ovo na vise televizora, bojim se da je samo analogna ali nadam se da gresim :) mene to isto zanima
 
То прво је важило и раније, Голд пакети имају 12 месеци фрај Клуб зону а после ... мислим да може да се откаже али би то требало да се провери. Голд Екстра и Премиум имају Клуб зону фрај обе године уговора.
Ово за више телевизора ... вероватно се мисли на то да ови пакети укључују аналогну телевизију која може на више телевизора мада може да значи и најављено откључавање неких дигиталних канала. Пре бих рекао да је оно прво јер је то нека предност у односу на IPTV код кога постоји само дигитални сигнал.
 
Ljudi gledam sad ovaj moj paket koji se sad zove digitalni trio gold i sve mi je jasno u tabeli osim dve stavke,a to je sta mu znace ove stvari:
-Klub zona na 12 meseci,a isto tako i ovo sta mu je:
-Na vise televizora u kuci (osnovna ponuda)
Aj nek neko pojasni?

Ovo "Na vise televizora u kuci (osnovna ponuda)" se verovatno odnosi na cinjenicu da na postojecu analognu kablovsku mozes da prikljucis vise TV-a bez ikakve kontrole ili ogranicavanja od strane SBB-a. Skoro 100% sam siguran da pod ovim nisu mislili da ces moci da prikljucis vise od 1 TV-a na digitalni receiver/ili da ces dobiti vise od jednog receivera.

Pozdrav
 
Da li sam nešto propustio???
http://www.speedtest.net/my-result/3763798757

Izgleda da jesam...

Screen Shot 2014-09-16 at 13.43.37.png

Ni meni još uvek nije pušten Fox HD...Da li bi trebalo uopšte da bude za korisnike prethodnog DUO Gold paketa, pošto mog paketa više i nema.
 
Poslednja izmena:
Сада ти се пакет зове DIGITALNI DUO TV+NET и у њему је Хит а пошто су поменути канали сада у том пакету, требало би да их имаш. Или нешто касне или опет греше па мора да се исправља.

едит: изгледа да веб мајстор штрајкује и бојкотује, сада на сајту исто показује и за DIGITALNI DUO TV+NET и за DIGITALNI DUO TV+TEL тј стоји слика овог другог. Јуче цео дан није било информације о новим пакетима, неко време је уз телефонски пакет писало да је гратис 512Mb/s ... мора да слике а и сајт прави нека ... плавуша?
 
Poslednja izmena:
Sada citam i nije mi jasno kako je moj tv nasao samo sedameset i nesto TV stanica od 90 koje su dostupne na mom digitalnom silver duo paketu???
 
Sad sam razgovarao sa tehničkom podrškom.
Ko nema Fox HD neka isključi, pa ponovo uključi digitalni risiver, pojaviće se (bar se meni pojavio).
 
Kakve veze ima TV sa digitalnim kanalima?
 
Zasto na D3 GO mi ne radi Fox HD na primer i jos neki HD kanali koji rade normalno na TV-u? Imam Duo Gold TV + Net paket.
 
Bilo bi dobro kada bi SBB pogurao ostale da nesto urade .Recimo Telekom da smanji astronomske cene za pakete ;)
 
Da ne zna neko, zasto mi Dodaj 10/1 nije presao u dodaj 20/1.5, to mu je zamena po novim brzinama? Jel koristi neko ove dodatke? Ckode u podrsci nije imao pojma o cemu se radi?
 
Teško je sad uklopiti sve pojedinosti u sistemu.Treba sačekati malo da se sve iskristališe i stabilizuje.Verovatno će opcije ubrzanja raditi kad prođe odrećeno vreme.
 
Jesu li nam ograničili P2P protok? Jer koliko ja vidim, ima tendenciju da radi sporije, nego pre povećanja.
 
Није примећено, све иде нормално, једино што је све теже наћи довољно оних који могу да покрију оволике брзине. Пробај нешто од провереног.
 
Ide mi do 2,5MB ovo što sam skidao. Pre mi je išlo 3. A pri tome imam duplu brzinu sada. Videću sa još nečim da budem siguran.
 
Meni DL zakucan na 4,5, duogold naravno. Ne znam da li tripujem al' ping je dosta lošiji u zadnjih par dana pa i danas
 
Što da tripuješ, izmeri ga i uporedi sa pingom pre povecanja brzine.
 
Jel zna neko sta znaci ovo Klub Zona (12 meseci) u Duo Gold paketima?
 
Što da tripuješ, izmeri ga i uporedi sa pingom pre povecanja brzine.


Sad je oko 70ms kada odradim test, wifi, slabiji je odziv definitivno a ne sećam se kada sam poslednji put proveravao brzinu jer je sve radilo kako treba
 
Код мене неко време пинг углавном не мрда (мада понекад кратко време буде неких проблема али се брзо опорави) па буде отприлике овако:

 
Max torrent kod mene 10,2MB,ali dosta ide gore dole.:)Na wifi 9,6MB max.Mada su oscilacije dosta veće nego pre ovog ubrzanja.Što se tiče pinga,stanje isto kao i pre.
 
Jel zna neko sta znaci ovo Klub Zona (12 meseci) u Duo Gold paketima?
Зар ти није одговорено? Клуб зона је фрај за Голд Екстра и веће пакете док Голд има 12 месеци фрај а после или се плаћа или вероватно може да се откаже. То је Клуб зона а не Видео зона па када бираш, фрај је само део под овим именом.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno