Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je neko proverio brzinu na telefonu sa app speedtest i kasnije na kompu? I dalje na Samsung Note 3 down nece preko 20mb dok upload ide na 3mb. Preko laptopa ide 40/2.6
To je ograničenje ili rutera ili telefona. Takođe može da bude loše podešen ruter. Ja na telefonu izvlačim 20+, laptop može 45 max. A žičano imam 60.
 
Daj da pisemo neku peticiju nek daju 10/10 u najslabijem paketu... Nista mi ne znaci ovih 30 downloada kad se zagusi uplink sa torentima, mailovima i igrama

To bi interesovalo možda max 5% korisnika, ostalima je svejedno da li je up 10 ili 1.
 
Da napravimo tajni dogovor sa SBB-om za našu manjinu. Ugroženi smo. :D
 
Ovolicni upload bi bio smesan, da nije zalostan.
Jedino gore sto moze od ovoga je da ga skroz ukinu.
Pozdrav
 
Zasto nije 100 Mb nego 97 mislim tako njih 100 koji imaju podpisano na 100Mb/s oduzme po 2.5 ,3Mb/s a nekome i popar destina Mb/s koliko vidim i eto ti oko 500 Mb/s koji se placaju a ne dobijaju ko zna koliko je ta racunica na kraju ...

Mislim za pocetak neka lepo nameste da nema veceg osdstupanja od 1 Mb/s na paketima od 100 Mb/s

I da zanima me koliko torent ide vama sa 100 Mb/s u punoj brzini ? :)

A jesi naprimer uzeo u obzir da čovek možda ima 100mbps mrežnu karticu (malo verovatno) i/ili 100mbps router (više verovatno) i da gubitak od <3% je u granicama normale za 100mbps routere?

A i ovo što si napisao da uzimaju svakom po 2.5 - 3mbps i onda se nakupi - lupio si kad očigledno ne znaš kako funkcioniše agregacija. Šta ti misliš ako npr jedan provajder ima ukupno 10 korisnika koji imaju paket od 100mbps (10 korisnika i 100mbps sam uzeo za primer čisto da lako mozes izračunati) da taj provider ima spoljašnji link od 10x100mbps odnosno 1Gbps? Razmisli ponovo.

A torrenti bi trebalo da idu ~12 MB/s.
 
Da se ne lažemo, odnos DL:UP neće biti bolji od 10:1 još duugo, jednostavno velikoj "većini" to ne treba niti postoji konkurencija koja to može da promeni niti će postojati u skorije vreme, da je Targo opstao i raširio se malo bilo bi nekih pomaka, ovako je potpuno bespredmetno postavljati to pitanje jer je kristalno jasno da od toga nema ništa.
UP će možda biti 30 kada DL bude 500 ili 1000.
 
Poslednja izmena:
Na kablu je ok, ali oni nigde nisu napisali da to je to preko kabla samo.

Evo rezultata sa kablom


Dal da kupim neki bolji ruter koji moze da podrzi 100? Bas me ovo nervira


Treba ti i ruter za wi-fi i adapter sa bar N standardom i posle malo cima oko podesavanja ali preporucljivo bi bilo danas neki AC standard...
 
Da se ne lažemo, odnos DL:UP neće biti bolji od 10:1 još duugo, jednostavno velikoj "većini" to ne treba niti postoji konkurencija koja to može da promeni niti će postojati u skorije vreme, da je Targo opstao i raširio se malo bilo bi nekih pomaka, ovako je potpuno bespredmetno postavljati to pitanje jer je kristalno jasno da od toga nema ništa.
UP će možda biti 30 kada DL bude 500 ili 1000.
Moj je 20:1. Tako da nema ni toliko.
 
To je ograničenje ili rutera ili telefona. Takođe može da bude loše podešen ruter. Ja na telefonu izvlačim 20+, laptop može 45 max. A žičano imam 60.

Hmmm nije rutera cim sa laptopom preko wi-fi dobijam 40/2.5 . Opet ne mogu da verujem da je do telefona, da note 3 ima ogranicenje?
 
Hmmm nije rutera cim sa laptopom preko wi-fi dobijam 40/2.5 . Opet ne mogu da verujem da je do telefona, da note 3 ima ogranicenje?
Ima ograničenje ali nije toliko nisko. Verovatno ti je zagušen etar drugim wi-fi mrežama. Skeniraj programom wifi analyzer i prebaci router u najnezaguseniji kanal ili kupi 5GHz router.
Ovo je rezultat Note 2 gde u okolini nema nijedna druga mreža:

2333b075bd1c3a29599307e0fb09ed4e.jpg
 
Meni je zagušen ceo spektar skoro. Ali na 11-om kanalu laptop izvuče 45, dok inače izvadi 30.
Teoretski mu je 65, ali mislim da ni u perfektnim uslovima nema šanse.
 
Ima ograničenje ali nije toliko nisko. Verovatno ti je zagušen etar drugim wi-fi mrežama. Skeniraj programom wifi analyzer i prebaci router u najnezaguseniji kanal ili kupi 5GHz router.
Ovo je rezultat Note 2 gde u okolini nema nijedna druga mreža:

2333b075bd1c3a29599307e0fb09ed4e.jpg

Kada skeniram wi-fi mreze imam moju i jos tri mreze.

"Skeniraj programom wifi analyzer" ( da skinem aplikaciju na mob?) i "prebaci router u najnezaguseniji kanal " kako ovo da odradim?
 
Otvori podešavanja rutera u browser-u s računara. Idi na wireless, i tu će stajati izbor kanala.
 
Jel ima nekog iz KV, a da mu je povecana brzina?
 
100 Mbps neces izvuci ni uz upotrebu 2x2n - sem ako ne podesis 40MHz kanal - na 2.4GHz time zauzimas vise od pola svih kanala dostupnih.

Takodje, dzaba ti takav ruter ako tvoj laptop, telefon itd ima samo 1x1n.

Meni na paketu 200/50 (exe GPON) na laptopu sa 2x2n izvlaci oko 86-90Mbps (20MHz sirina kanala), dok na iPhone 5 i LG Nexus 5 nema sanse preko 45Mbps jer oni nemaju 2x2n u njima.
 
Meni na paketu 200/50 (exe GPON) na laptopu sa 2x2n izvlaci oko 86-90Mbps (20MHz sirina kanala), dok na iPhone 5 i LG Nexus 5 nema sanse preko 45Mbps jer oni nemaju 2x2n u njima.

Čudo trebalo bi više da izvuku N5 i iPhone 5. Slabo mi to 45. Pogotovo za iPhone pošto je on poznat da ima dobar modem i wifi čip.

A evo i gore rezultat sa Note 3.
 
Čudo trebalo bi više da izvuku N5 i iPhone 5. Slabo mi to 45. Pogotovo za iPhone pošto je on poznat da ima dobar modem i wifi čip.

A evo i gore rezultat sa Note 3.

Ja nemam taj rez druze :(


Cudno mi je da je do rutera, u pitanju je njihov wifi ruter. Da ponovim da laptop daje pravi rezultat. Kako to da na laptopu dobijam ono sto placam a na N3 ne?
 
Morate da razumete koje standarde podrzavaju vasi uredjaji, i kako su podeseni i zasto... Evo kratkog dela teksta sa wikipedije:

http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009#Data_rates
Assuming equal operating parameters to an 802.11g network achieving 54 megabits per second (on a single 20 MHz channel with one antenna), an 802.11n network can achieve 72 megabits per second (on a single 20 MHz channel with one antenna and 400 ns guard interval); 802.11n's speed may go up to 150 megabits per second if there aren't other Bluetooth, microwave or WiFi emissions in the neighborhood by using two 20 MHz channels in 40 MHz mode. If more antennas are used, then 802.11n can go up to 288 megabits per second in 20 MHz mode with four antennas, or 600 megabits per second in 40 MHz mode with four antennas and 400 ns guard interval. Because the 2.4 GHz band is seriously congested in most urban areas, 802.11n networks usually have more success in increasing data rate by utilizing more antennas in 20 MHz mode rather than by operating in the 40 MHz mode, as the 40 MHz mode requires a relatively free radio spectrum which is only available in rural areas away from cities. Thus, network engineers installing an 802.11n network should strive to select routers and wireless clients with the most antennas possible (one, two, three or four as specified by the 802.11n standard) and try to make sure that the network's bandwidth will be satisfactory even on the 20 MHz mode.

Dakle, ako neki od uredjaja koji koristite nema vise od jedne antene (a koristi N standard) - brzine su teoretski oko 72Mbps, ali su u praksi blize cifri od 50Mbps.

Ja trenutno koristim dva nacina za povezivanje wifi uredjaja po kuci - 802.11n 2x2 (dve antene) na 2.4GHz u 20MHz modu - realne brzine su izmedju 80 i 90Mbps.
Naravno uredjaji koji imaju samo jednu antenu (ukljucujuci i iPhone 5 i Nexus 5) u rezimu rada na 20MHz sirini kanala nema sanse da predju 50Mbps.

Drugi deo je wireless na 5GHz bendu. Ovde je mnogo slobodniji spektar (narocito u zatvorenom prostoru jer se signali tesko probijaju kroz zidove). Na 5GHz koristim takodje 2x2n ali u rezimu rada na 40MHz sirine kanala. Uz ovakvu mrezu dobijam skoro duple brzine u odnosu na gore pomenute. Mane su sto svi uredjaji moraju da budu 802.11a/b/g/n - tj da podrzavaju 5GHz bend. Pored toga, prostorna pokrivenost kuce je drasticno manja, pa izbegavam smartfone da kacim na 5GHz, odem dve sobe dalje, signal uzasan.

U doglednoj buducnosti treba preci na 802.11ac - uz napomenu da 802.11ac radi samo na 5GHz bendu, tako da za uredjaje na 2.4GHz ostaje 802.11n - kompromis izmedju pokrivenosti prostora signalom i brzine ipak postoji. A realno sta ce mi vise od 50Mbps na telefonima (i 5 bi bilo okej realno).
 
Ne treba više. A kome fali čeka ad standard koji načelno će da radi na 60GHz.
 
Ja imam TP link 941nd i lan vezu sa kompjuterom.
Ali, opet ne izvlačim više od 92 mbps.
Kada kompjuter spojim direktno sa sbb modemom ( Cisco 3212 ) dobijam bez problema 98-99 mbps.
Gde je kvaka?
Upload mi je isti ( 3.48 mbps ) i preko rutera i direktno na modem.
 
Ova akcija 3 meseca za dinar,jel se odnosi samo na one koji prvi put uzimaju kablovsku,ili i na one koji je imaju,al bi sad potpisali ugovor i uzeli neki od paketa?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno