Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
a za korisnike koji nisu vezani ugovorom je sve ostalo isto?
 
Свако хоће да обезбеди дужи прилив пара а то се лако постиже двогодишњим уговорима. Зато се и нуде попусти и разне повластице. Уз најмањи припејд се добије само 2Mbps, уз постпејд без обавезе 6Mbps а уз уговор на две године 25Mbps. Слично је и са старим уговорима, ко неће да потпише нову обавезу, он остаје без већих брзина.
 
Хм, велико снижење, не личи ми то на њих. Можда је и ту грешка, ценовник је тренутно склоњен јер ваљда смањују онај гратис интернет са 512Mbps на 512Kbps а можда исправе и ову цену. ;) Мада ... на сајту је промењен ценовник за обичан интернет па је и ту снижена цена, остало изгледа тек спремају. А требало је да буде готово пре поноћи.
 
Kolko se placa dodatni(drugi) D3 uredjaj ,ako imas npr. Gold extra paket?
 
Прикључење 2.034 и после 210 месечно. Ја сам прескочио прикључење јер сам имао други пријемник у претходном пакету па сада дајем само 210 месечно.
 
Da li zbog kise ili cega vec, ali kod mene jos uvek nema adekvatnog upgrade-a. :)

 
posto nemam odgovarajuci tv ( jos sam na starinskoj crt tehnologiji :)) zanima me da li nekom radi DVB-c ? rekose da ce otkljucati nekih 15-ak kanala
 
A sta je ustvari poenta onog N1 kanala,kad nema na njemu nista,samo vrti ono N,glava me zabole? :D
 
Sinoc sam za kratko uhvatio neke njihove vesti.Sigurno je jos u pocetnoj fazi pa nemaju program.
 
bile vesti kako Srbija igra sa Francuskom za finale :D
mene cudi samo kako SBB nije izbacio ni jedan kanal posto su ubacena dva N1 SD i HD :D
 
Poštovani korisnici,

Sa zadovoljstvom Vam predstavljamo novu ponudu obogaćenu novim paketima, HD kanalima i dodatnim pogodnostima.

Kompletnu novu ponudu sa cenovnikom možette preuzeti sa naše Internet prezentacije sa sledeće lokacije:
http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_140915.pdf

U narednom tekstu ćemo pokušati da Vam približimo razne pojedinosti koje nova ponuda nosi.

Digitalni Trio TV+Net+Tel paketi

Prethodni Trio paketi iz naše ponude od 15.09. menjaju naziv u "Digitalni Trio TV+Net+Tel paketi" . Internet brzine u paketima će biti automastki povećane, dok će cene ostati iste.

Digitalni Trio TV+Net+Tel

Silver 25/2 Mbps
Gold 40/2,5 Mbps
Gold Extra 60/3 Mbps
Gold Premium 100/3,5 Mbps

Stari Trio Mix paketi nisu obuhvaćeni ovim povećanjem brzine.

Novi korisnici nekog od gore navedenih paketa dobijaju Maximum promo paket u trajanju od 60 dana i Flat Fiksni do kraja narednog obračunskog perioda.

Digitalni Duo TV+Net paketi

Prethodni Duo paketi iz naše ponude od 15.09. menjaju naziv u "Digitalni Duo TV+Net paketi”. Internet brzine u paketima će biti automastki povećane, dok će cene ostati iste.

Digitalni Duo TV+Net paketi

Silver 25/2 Mbps
Gold 40/2,5 Mbps
Gold Extra 60/3 Mbps
Gold Premium 100/3,5 Mbps

Stari Duo Mix paketi nisu obuhvaćeni ovim povećanjem brzine.

Digitalni Duo TV+Tel paketi

Kao novinu, predstavljamo Digitalni Duo TV + Tel paket koji objedinjuje sledeće usluge: D3 i fiksnu telefoniju i gratis Internet uslugu brzine 512/256 kbps.

Novi korisnici nekog od ovih paketa dobijaju i "Maximum promo" paket u trajanju od 60 dana i Flat Fiksni do kraja narednog obračunskog perioda.

Paket nije dostupan uz korišćenje Prepaid, Standard Postpaid, 24m Postpaid internet paketa.

"Standalone" Internet paketi
U okviru Internet paketa, povećali smo brzinu "FlatHome Plus" paketima (koji dolaze uz ugovornu obavezu od 24 meseca). Internet brzine u paketima će biti automastki povećane, dok će cene ostati iste

Flat home postpaid UO 24 meseca

S+ 25/2 Mbps
M+ 40/2,5 Mbps
L+ 60/3 Mbps
XL+ 100/3,5 Mbps
Studentski paket – brzina je povećana na 25/2 Mbps.

Cena Turbo XL+ paketa je smanjena i iznosi 4990,00 dinara

Brzine FlatHome Plus Standard i Prepaid se ne menjaju.
Brzine u starim FlatHome paketima neće biti povećane.

Modularni dodaci za internet
Svim korisnicima koji žele da dodatno ubrzaju svoj Internet protok, i ovog puta smo omogućili modularne dodatke za Internet uslugu sa novim, većim brzinama. Modularni dodaci se mogu aktivirati preko Moj SBB portal.

Ubrzaj NET 20 - 20/1,5 Mbps - 700,00 din.
Ubrzaj NET 40 - 40/2 Mbps -1.300,00 din.
Ubrzaj NET 60 - 60/2 Mbps -1.700,00 din.

Trenutni "Ubrzaj NET" dodatci će automatski biti migrirani na nove dodatake.
Primer - korisnik sa "Ubrzaj NET 10" će automatski biti migriran na novi "Ubrzaj NET 20" dodatak.

Sve gore navedene promene se odnose i na Fiber power uslugu.

D3 ponuda

Hit paket je obogaćen novim HD kanalima - National Geographic HD i FOX HD i sada sadrži ukupno 6 HD kanala, bez promene cene.

HD paket je već početkom septembra obogaćen sa tri nova kanala (Shorts, Trace i Discovery Science kanali), i ovde se sada nalaze ukupno 28 kanala, a cena se neće menjati. Ukupno u našoj D3 ponudi imamo 32 HD kanala.

U svoju ponudu dodajemo kanal - N1, koji kreće sa emitovanjem početkom oktobra, a do tada će se na ovoj poziciji emitovati promo spotovi koji najavljuju početak radaovog kanala.

N1 je regionalna televizija koja je partner CNN-a za balkanski region. Program će se emitovati iz regionalnih centara u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, koji će međusobno razmenjivati programe, a postojaće i mogućnost preuzimanja relevantnih sadržaja od CNN-a. Programska šema nove televizije će se fokusirati na vesti iz poslovnog sveta, emisijama o aktuelnim privrednim i regionalnim temama.

N1 kanal će biti dostupan na D3 i na D3go platformi (N1 kanal će se nalaziti na poziciji 202, dok će N1 HD kanal biti na poziciji 102 i zameniće Nova RS HD kanal, koji će od sada biti prisutan na poziciji 103).

Takodje, još jedna od novina predstavlja pomeranje mesta "Video Kluba" sa D3 pozicije 200, a na njegovo mesto dolazi Info kanal. Info kanal će sadržati mnogo više materijala koji promovišu video klub, i svi će se emitovati putem Info kanala.

Akcijska ponuda

Kao i do sada, odlučili smo da obogatimo našu ponudu raznim akcijama koje će omogućiti našim korisnicima da, uz dodatne pogodnosti, još kvalitetnije iskoriste ponudjene usluge.

1. Telefoni za nove korisnike Telefonije

Prvih 5000 korisnika telefonije (bilo u standalone varijanti, bilo u okviru Digitalnih Trio ili Digitalnih Duo + Tel paketa) dobija bežični telefon Gigaset A120.

2. Akcija „Pređi na veći paket“

Korisnici internet paketa ili Tel paketa mogu da pređu na bolji paket uz novu ugovornu obavezu od 24 meseca, a bez gubitka usluga koje su korišćene do tada. U tom slučaju ostvaruju pravo da u prva 3 meseca odabrani paket koriste po ceni starog paketa.

3. Akcija za KTV korisnike koji uvode Digitalni Trio TV+Net+Tel pakete

Svi postojeći korisnici KTV-a (ili kombinacija KTV-a sa D3 Standard uslugom ili prepaid internetom) koji se opredele za neki od Digitalni Trio TV+Net+Tel paketa uz UO od 24 meseca dobijaju prva 3 meseca odabrani Trio paket po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni.

4. Akcija za KTV korisnike koji uvode Digitalne Duo pakete

Svi postojeći korisnici KTV-a (ili kombinacija KTV-a sa D3 Standard uslugom ili prepaid internetom) koji se opredele za neki od Duo TV+Net paketa uz ugovornu obavezu od 24 meseca dobijaju prva 3 meseca odabrani paket po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni.

5. Akcija za KTV korisnike koji uvode Telefoniju

Svi postojeći korisnici KTV-a koji se opredele za Telefoniju uz ugovornu obavezu od 24 meseca dobijaju prva 3 meseca Telefoniju po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po ceni od 354 dinara mesečno.

Ukoliko se postojeći korisnik KTV-a koji se opredele za Telefoniju uz ugovornu obavezu od 12 meseci, ne dobija pogodnosti za Telefoniju u vidu promo perioda i mesečne pretplate.

Uz ugovornu obavezu od 24 ili 12 meseci korisnici dobijaju i benefite u vidu 200 minuta ka fiksnim brojevima u Srbiji i Zoni 1, kao i gratis internet od 512/256 Kbps ukoliko nemaju internet.

6. Akcija za nove korisnike koji uvode samo KTV

Priključenje kablovske televizije iznosi 1,00 dinar ukoliko je objekat u neposrednoj blizini SBB mreže, u suprotnom ostvaruje se popust od 50% na priključnu taksu.

Takođe, korisnik se može opredeliti za UO od 24 meseca ili za UO od 12 meseci:
- Uz UO od 24 meseca korisnik prva 3 meseca plaća 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni
- Uz UO od 12 meseci korisnik 1 mesec plaća 1 dinar, a nakon toga 11 meseci po punoj ceni

7. Akcija za nove KTV korisnike koji uvode i Digitalne Trio TV+Net+Tel pakete

Svi novi korisnici KTV-a koji se opredele i za neki od Digitalni Trio TV+Net+Tel paketa, pored priključne takse od 1 dinar ili uz popust od 50% za KTV, uz UO od 24 meseca dobijaju i prva 3 meseca KTV i odabrani Digitalni Trio paket po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni.

8. Akcija za nove KTV korisnike koji uvode i Digitalne Duo pakete

Svi novi korisnici KTV-a koji se opredele i za neki od Duo paketa, pored priključne takse od 1 dinar ili uz popust od 50% za KTV, uz UO od 24 meseca dobijaju i prva 3 meseca KTV i odabrani Digitalni Duo paket po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni.

9. Akcija za nove KTV korisnike koji uvode i Telefoniju

Svi novi korisnici KTV-a koji se opredele i za Telefoniju, pored priključne takse od 1 dinar ili uz popust od 50% za KTV, uz ugovornu obavezu od 24 meseca dobijaju i prva 3 meseca KTV i Telefoniju po ceni od 1 dinar mesečno, a nakon toga 21 mesec po punoj ceni za KTV i ceni od 354 dinara mesečno za Telefoniju.

Ukoliko se novi korisnik opredeli za Telefoniju uz ugovornu obavezu od 12 meseci, ne dobija pogodnosti za Telefoniju (pogodnosti u vidu promo perioda i niže mesečne pretplate), već samo za KTV ( stavka 1.).

Uz ugovornu obavezu od 24 ili 12 meseci za Telefoniju korisnici dobijaju i benefite u vidu 200 minuta ka fiksnim brojevima u Srbiji i
Zoni 1, kao i free internet od 512/256 Kbps ukoliko nemaju internet.


Meni nisu otkljucani Fox i NG HD ? Jel ovo samo kod mene ili?
 
Sto skrtace toliko sa uploadom... Jel ih skupo kosta izlaz ili sta?
 
Kod mene krenulo kako treba :)

SBB-u nedostaje upload booster,kad već nema bržeg u osnovnoj ponudi.:S:

Zasto nije 100 Mb nego 97 mislim tako njih 100 koji imaju podpisano na 100Mb/s oduzme po 2.5 ,3Mb/s a nekome i popar destina Mb/s koliko vidim i eto ti oko 500 Mb/s koji se placaju a ne dobijaju ko zna koliko je ta racunica na kraju ...

Mislim za pocetak neka lepo nameste da nema veceg osdstupanja od 1 Mb/s na paketima od 100 Mb/s

I da zanima me koliko torent ide vama sa 100 Mb/s u punoj brzini ? :)
 
Poslednja izmena:
Kad se u Srbiji sta postuje onako kako je predvidjeno...,nikad.
Tako da oni to ne smatraju nikakvim odstupanjem,a nema drzave da reaguje i tako decenijama,a mi smo ovce za sisanje ;)
 
Problem je sto je to normalno za kablovski ali ne i za opticki net ;)
 
Daj da pisemo neku peticiju nek daju 10/10 u najslabijem paketu... Nista mi ne znaci ovih 30 downloada kad se zagusi uplink sa torentima, mailovima i igrama
 
Zasto nije 100 Mb nego 97 mislim tako njih 100 koji imaju podpisano na 100Mb/s oduzme po 2.5 ,3Mb/s a nekome i popar destina Mb/s koliko vidim i eto ti oko 500 Mb/s koji se placaju a ne dobijaju ko zna koliko je ta racunica na kraju ...

Mislim za pocetak neka lepo nameste da nema veceg osdstupanja od 1 Mb/s na paketima od 100 Mb/s

I da zanima me koliko torent ide vama sa 100 Mb/s u punoj brzini ? :)
Kad bi ih prinudili da daju ono sto pise, preko noci bi u ponudi pisalo 95 umesto 100 Mbit, odnosno svi paketi bi na papiru bili smanjeni srazmerno gubicima u mrezi (pa bi dobio to sto pise)!

Sta bi rek'o da si na ADSL gde su ovi gubici 10-tak %

Ne tako davno smo mastali o internetu brzine 4/1, a sad nam smeta 100/3,5 koji je umanjen (samo dl) za 2 i nesto % ... eeeeej 2%
 
gold duo... brzina download 38,44mbps upload 2,45mbps... jedino sto mi nije aktivirano je fox HD i national HD... Valjda ce i to u toku dana...
Ja zadovoljan sa internetom!!
 
Poslednja izmena:
Meni Duo silver i dalje isto...
 
Mogli bi i da kompenzuju gubitke u mreži. Pa da ima overhead.
 
Da li je neko proverio brzinu na telefonu sa app speedtest i kasnije na kompu? I dalje na Samsung Note 3 down nece preko 20mb dok upload ide na 3mb. Preko laptopa ide 40/2.6
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno