Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@gvlada

Različitost tržišta je jedan od faktora koji utiče na kreiranje cene, pa samim tim i ponude.
Naši korisnici mogu uskoro očekivati nove pogodnosti u okviru usluga i paketa, a o svemu tome ćemo blagovremeno obavestiti javnost putem naših glasila.

Ево званичног одговора. Докле год се корисници не буне, зашто би мењали?
 
Nije dok se ne bune, nego dok nemaju alternativu. A nemaju.
 
Нема побуне док трају двогодишњи уговори јер нико није спреман да онолико пукне за раскид. Зато и не очекујем битно побољшање до идуће јесени, осим ако нека конкуренција не ојача. Надам се да ће Телеком да буде брз са инсталацијом истурених степена и ехе-нет са ширењем оптике.

То ускоро вероватно подразумева неке нове наслове у клуб зони или како се то зове, отварање нових шоурумова, веће плате СББ директора ... а не, то неће да објаве ... а можда прошире покривеност своје бежичне мреже. Да ћемо да се обрадујемо нечим ... нећемо. На пролеће ће да крене навала на СББ коју ће да искулирају а после лета ће да понуде нешто ново и 99% корисника ће да продужи уговор.
 
Da li postoji trenutno neka akcija za HBO premium? I da li se moze uzeti na prm. meces,dva... pa posle odjaviti ili se ide na neki ugovor i na koliko? Takodje isto pitanje za standarni HBO paket?
 
Нема побуне док трају двогодишњи уговори јер нико није спреман да онолико пукне за раскид.

Koliko da pukne za raskid? Pitam jer prošli put nismo uspeli da utvrdimo tj. niko iz sbb-a nije hteo eksplicitno da kaže koliko se plaća raskid. Ako misliš da se plaća puna cena do isteka ugovora, nije tako.
 
Koliko da pukne za raskid? Pitam jer prošli put nismo uspeli da utvrdimo tj. niko iz sbb-a nije hteo eksplicitno da kaže koliko se plaća raskid. Ako misliš da se plaća puna cena do isteka ugovora, nije tako.

Placa se razlika u odnosu na sve sto imas u paketu po punoj ceni ,na primer placas 2700 nesto sto je 3200.Znaci 500 din puta broj meseci koliko si koristio usluge.Tako sam pocetkom godine platio raskid posle cetiri meseca koriscenja.Sad ako je drugacije informacija bi dobrodosla:)
 
Poslednja izmena:
^Da, ali nije bilo moguce odrediti kolika je puna cena, jer nije postojala pojedinacna cena za sve stavke iz paketa. Ljudi su vise puta pitali SBB na njihovom forumu i niko nikada nije dobio konkretan odgovor.

Tuzna je istina da je SBB od lidera postao firma sa osrednjom ponudom, ne-fleksibilnom politikom prema korisnicima, sumnjivim tehnickim kapacitetima,...

Pozdrav
 
Ма плаћа се пуно, не преостале претплате до краја ... мада би то морало да може. Рецимо имам још пар месеци, хоћу да раскинем и платим следеће две рате. Што то да не може? Наравно, у том случају не бих наставио са тим провајдером или шта је већ а опет, не видим разлог да одједном платим него ћу да користим до краја и плаћам кад дође време. Сећам се глупог примера мог сестрића, изнервирао га мт:с па је раскинуо постпејд уговор и платио неколико месеци ... питао сам га зашто је бацио тих неколико месеци али сам остао без неког смисленог одговора.

Раскид на почетку уговора је и гора варијанта. Превише претплата до краја а увели су харач који ће тешко ко да прихвати. Мени су објаснили како а углавном то не кажу конкретно на примеру него свакоме израчунају на позив.

Рецимо мој пример, имам Голд Екстра пакет и 30/2 интернет. Онда се израчуна колико би то коштало да сам користио појединачно све услуге. Нема баш пакета са 30/2 па вероватно рачунају сличну брзину у пакету без уговорне обавезе. Можда Turbo XL+ са 24/3 који кошта 6.990 месечно. Онда Д3 ... прво прикључна такса 2.034 за пријемник, онда месечна рента 210, пакети Плус 560 и ХД 460 месечно, па Клуб зона 460 месечно па кечап 110 месечно па Д3го 210 месечно ... можда сам нешто и пропустио. Збир за неких 9 месеци би био 2.034+9х(6.990+210+560+460+460+110+210) ... око 83 кила пара под условом да нисам нешто заборавио. Онда би се од тога одбило 9х2.554 тј око 23к пара и остало би да платим око 60 кила. Превише. Ко није спреман да изгура две године, боље да и не потписује уговор.
 
Ма плаћа се пуно, не преостале претплате до краја ... мада би то морало да може. Рецимо имам још пар месеци, хоћу да раскинем и платим следеће две рате. Што то да не може? Наравно, у том случају не бих наставио са тим провајдером или шта је већ а опет, не видим разлог да одједном платим него ћу да користим до краја и плаћам кад дође време. Сећам се глупог примера мог сестрића, изнервирао га мт:с па је раскинуо постпејд уговор и платио неколико месеци ... питао сам га зашто је бацио тих неколико месеци али сам остао без неког смисленог одговора.

Раскид на почетку уговора је и гора варијанта. Превише претплата до краја а увели су харач који ће тешко ко да прихвати. Мени су објаснили како а углавном то не кажу конкретно на примеру него свакоме израчунају на позив.

Рецимо мој пример, имам Голд Екстра пакет и 30/2 интернет. Онда се израчуна колико би то коштало да сам користио појединачно све услуге. Нема баш пакета са 30/2 па вероватно рачунају сличну брзину у пакету без уговорне обавезе. Можда Turbo XL+ са 24/3 који кошта 6.990 месечно. Онда Д3 ... прво прикључна такса 2.034 за пријемник, онда месечна рента 210, пакети Плус 560 и ХД 460 месечно, па Клуб зона 460 месечно па кечап 110 месечно па Д3го 210 месечно ... можда сам нешто и пропустио. Збир за неких 9 месеци би био 2.034+9х(6.990+210+560+460+460+110+210) ... око 83 кила пара под условом да нисам нешто заборавио. Онда би се од тога одбило 9х2.554 тј око 23к пара и остало би да платим око 60 кила. Превише. Ко није спреман да изгура две године, боље да и не потписује уговор.

Nem pojma ja sam rekao da idem u inostranstvo, raskinuo ugovor,platio oko 1600din i to je to.Vratio opremu i dovidjenja.:)
Nikakve desetine hiljada mi nisu uracunali niti bi trebali:)
 
Ja bih rekao da je to po dobrom starom običaju okini pa ako prođe i da zavisi od službenika na kog naletiš...
 
Овако су мени објаснили али су тада ипак биле мало другачије брзине па је бржи пакет био спорији од најбржег стандард интернета. Стварно не знам како би наплатили интернет за онај Премиум пакет ... интернет је једина непознаница, Д3 и остало се лако прерачунају.
Све у свему, СББ пази да корисник што теже раскине обавезу па је добро да се унапред размисли. Зато и буду ударне акције на две године па после мртвило до следеће.
 
Upravo su me zvali iz SBB-a - kazu da od 15.09. stari HD-DVR uredjaji nece moci da podrze usluge "Video na zahtev" i "72 casa unazad" i da mi nude zamenu uredjaja. Naravno, ne nude uslugu prebacivanja snimljenog sadrzaja (nisam ni ocekivao, ali cisto da proverim).
Rekao sam im da cu razmisliti i javiti. Jedino sto povremeno koristim je VoD, a imam neki snimljeni materijal koji povremeno pogledam. Ako uspem to da nadjem na net-u, verovatno su ga zameniti.


Pozdrav
 
rekose i na sbb forumu da ce od 15-og biti neki novi digitalni paketi....
 
И да ће мин брзина бити 25М али са новим диг пакетима. Нови уговори, ново потписивање, нови корисници по 1дин а стари...
 
^ a stari mogu da predju kod drugih operatera. Tamo ce makar dobiti neki popust kao novi korisnici... :(

Pozdrav
 
СББ објавио да се цене неће мењати, само ће пакети имати бржи нет и више ХД канала.
 
Jedan insajder info...
Od 15-og se povecavaju brzine interneta. Npr ko je imao duo gold premium sa 50/2.5 bandwithom dobija 100/3.5. Za ostale pakete nisam detaljno zagledao.
 
Mene interesuje koliki će biti upload na osnovnom paketu.
 
Samo dajem info za ono sto sam video svojim ocima.
 
^ trazi da te prebace na taj novi - ako bude povoljnije. Ako nece, raskini ugovor, plati penal za jedan mesec i onda potpisi novi...

Pozdrav
 
Код СББ-а углавном може да се потпише нови уговор на нове две године док траје стари, неће да одбију ново везивање корисника, нарочито ако нешто промене. Пре мање од годину дана су имали кампању са потпуно новим пакетима и морао је да се потпише и нови уговор, овога пута се најављују само неки нови програми и нове брзине па можда то буде важило за све. Ја нећу да потпишем нови уговор осим ако не буде нека битна промена типа 30/2 на бар 50/2,5 или нешто још крупније. Мада можда и прескочим, ни ових 30/2 ми није нешто потребно а имам још неке муз'Ћке жеље за СББ типа локални програми у дигиталном облику и више Д3 уређаја.
 
Samo dajem info za ono sto sam video svojim ocima.

okej cool , videcemo dal' ce biti zaista tako, :)
valjda ce uskoro da objave tu novu ponudu , ne moraju bas da cekaju ponedeljak :D
ps.
Nikola Karanović kad kazete nove HD kanale mislite li na ova nova tri Trace sport,Short Movies,Dis Science ili na jos novije kanale ?
Like · 17 hours ago

SBB Dragi Nikola, mislimo na još novije, Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Kada i da li ce biti mogucnosti da se dobije treci d3 uredjaj za kucu?
 
Тешко да ће то да ураде јер нема ни у најави а мислим и да су помињали да то неће да може. Телеком је решио обичним свичем што ваљда и ови могу али је питање да ли софтвер у мастер пријемнику то подржава а ако не, онда морају да чекају да то неко други уради. Овде сви мисле да СББ прави софтвер за рутер који ограничава неке опције или очекује плагин за D3go за линух као да би у СББ неко то умео да направи. Могуће је да постоји екипа која максимално преводи неке детаље и убацује локалне понуде али за озбиљнији рад ... тешко. Вероватно они раде ово што брља, по томе се лако препознају. ;)

За сада ми личи да је трећи пријемник могућ уз додатни уговор па је 460 месечно начин да се и на њему добије ХД пакет и сви основни. Није ни то лоше јер би се трећи пријемник у сваком случају наплаћивао а овако се избегне обавезно повезивање са газда пријемником.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno