Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Занимљиво како у Србији за 4080дин у оквиру Трио пакета добијају 30/2 нет док преко Дрине Телемах за 70км у Трио пакету нуди 60/4 нет (тренутно на акцији за 45,9км).
 
Занимљиво како у Србији за 4080дин у оквиру Трио пакета добијају 30/2 нет док преко Дрине Телемах за 70км у Трио пакету нуди 60/4 нет (тренутно на акцији за 45,9км).

Eh lako je nama mi cemo dobiti 200 HD kanala za 1din. :p
 
Осим ако не буде нека изненадна кампања, мислим да ћемо да сачекамо следећу јесен када истичу уговори већини старих корисника и онда ће опет да буде нека привлачна понуда и опет ће сви да потпишу две године и опет ће толико и да чекају за неку следећу промену.
Овог пута имам у резерви ехе-нет понуду да за ~2к6 добијем FTTH 60/5 и комплет дигиталну телевизију па чак и телевизор, СББ ће морати да понуди више. До сада није било ни понуде која би била на нивоу тренутне СББ понуде, сада их већ има много преко.
 
Оптика са 60/5... кад им Телеком даје линк па се стисли за уп. Иначе, 2,6к дин је 40/3 и диг тв... има ли нека акција за 60/5? Хтео сам да пређем на Ехе али им понуда канала ужасна, немају згодне опције као 72ч уназад а и онда би фиксни морао дупло да плаћам Телекому за 10х мање мин.
 
Оптика са 60/5... кад им Телеком даје линк па се стисли за уп. Иначе, 2,6к дин је 40/3 и диг тв... има ли нека акција за 60/5? Хтео сам да пређем на Ехе али им понуда канала ужасна, немају згодне опције као 72ч уназад а и онда би фиксни морао дупло да плаћам Телекому за 10х мање мин.
Ово је специјална понуда за неке па сам добио пакет по цени нижег. Телевизија ме не занима превише а ако баш толико значи, оставио бих СББ аналогну и за 460 месечно (не плаћам одржавање) имао све СББ ХД канале а за још 110 и кечап. Или само аналогну за џ.
Што се фиксног тиче, сада тестирам ;) коришћење па ћу да видим да ли ми је потребно више од 150 минута ... мада то увек могу да допуним неким мобилним минутима.

Како год, на пролеће ћу да преломим да ли да гасим Бокс а на јесен шта са СББ осим ако дотле и СББ не промени планове и окрене се мало корисницима, нарочито оним старим. ;) Ова ехе-нет понуда ће да буде основа, можда дотле дође неки истурени степен а можда све ово повуче СББ да мало крене и овде са оптиком. Нас су потпуно откачили, вероватно заслугом овдашњег представништва, а из Unifi понуде лепо може да се види колико мисле на нас:

Ниш:



Београд:

 
Pa dobio si 3 HD kanala od kojih možda jedan vredi....:)

Тачно! :)

Ово је специјална понуда за неке па сам добио пакет по цени нижег. Телевизија ме не занима превише а ако баш толико значи, оставио бих СББ аналогну и за 460 месечно (не плаћам одржавање) имао све СББ ХД канале а за још 110 и кечап. Или само аналогну за џ.
Што се фиксног тиче, сада тестирам ;) коришћење па ћу да видим да ли ми је потребно више од 150 минута ... мада то увек могу да допуним неким мобилним минутима.

Како год, на пролеће ћу да преломим да ли да гасим Бокс а на јесен шта са СББ осим ако дотле и СББ не промени планове и окрене се мало корисницима, нарочито оним старим. ;) Ова ехе-нет понуда ће да буде основа, можда дотле дође неки истурени степен а можда све ово повуче СББ да мало крене и овде са оптиком. Нас су потпуно откачили, вероватно заслугом овдашњег представништва, а из Unifi понуде лепо може да се види колико мисле на нас:

Ниш:



Београд:


Да, то се види да је Ниш опет задња, можда предзадња рупа на свирали. Што се тиче тебе, изузетак си а не правило тако да други људи не могу се позивати на твој случај. Ако не плаћаш одржавање зато што СББ дајеш струју за разводник кутију провери колико то месечно струје потроши и дода на рачун. Знам лика коме то терало рачун у наредну зону где је све скупље па био у минусу на крају. Ехе има могућност да нуди доста, по ок ценама али за сада није конкурентан за оне који не желе само нет.
 
Никога ја не терам, само наводим своје планове. Иначе у мојој згради не постоји активна опрема, само један разделник на 3 (коме је касније накалемљен још један сличан) па им нико не даје струју. Знаш да ме телевизија ионако не занима, погледам нешто једном недељно, некад мало више ако ме занима али генерално не гледам. Предност ехе-нета је поред телевизора који дају и то што су им нишки канали на списку дигиталних (као и код осталих, осим код СББ-а) а и ко зна колико ће да шире понуду. Када оптика уђе у стан, лако се после добијају брзине. Комшија ;) поглавица је већ поменуо да је за тест добио стотку а ноћу му одвежу ... то ће он сам да покаже колико.
Е да, специјалну понуду сам добио зато што сам пре неколико година од њих купио RB750, уопште им није било тешко да неким својим корисницима дају повољнију понуду. СББ даје три месеца фрај само најновијим корисницима мада и то уз следеће две године плаћања. Стари добијају оно у оно.

Све у свему, уговор са СББ ћу да продужим ако ми уз идући уговор понуде бар ... рецимо 80/8 и ако уз то дају и телевизор. Или нешто адекватно. Не очекујем нове понуде до следеће јесени до када траје већина уговора, неће они да понуде више ако баш не морају. Ако су са ТТ имали среће, надам се да ће ехе-нет да настави како је почео.
 
Да, надам се и сам да ће Ехе наставити да се развија. За сада је ХД пакет у огромној предности код СББ.

Тренутно мене Трио Голд Екстра кошта 4к дин док би ме исто толико коштало ако узмем Ехе 40/5 + тв ( + додатни рисивери) + фиксни код Телекома.
Добио бих оптику, 10М али изгубио ХД канале које Ехе још увек нема, 72ч и смањио доста мин фиксног тел.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, ima li neko informaciju kakva je praksa u SBBu za priključenje novih korisnika koji nemaju tehničkih mogućnosti za priključak.
U mojoj ulici postoji SBB kablovska ali samo do dela ulice, udaljen sam manje od 100m od mesta gde se završava SBB kabl. Pitao sam u SBB poslovnici kazu da nema kapaciteta na čvorištu (i ako se ljudi i dalje prikljucuju,mreža se širi ali samo kuća za kućom, bez preskakanja, moja je udaljena 5 kuca od poslednje koja ima SBB), rekli su mi da podnesem zahtev pa će oni AKO NEKAD bude bilo širenja mreže imati to u vidu .....
Ima li neko sličnog iskustva, da li će oni uopšte ikada hteti širiti kapacitete zbog jednog korisnika ili će morati biti veće interesovanje da bi proširili kapacitete čvorišta? :)
 
(i ako se ljudi i dalje prikljucuju,mreža se širi ali samo kuća za kućom, bez preskakanja, moja je udaljena 5 kuca od poslednje koja ima SBB)

Mislim da si ovim sam sebi odgovorio. Nešto ne verujem da hoće samo za tebe da razvlače liniju.
 
Mislim da si ovim sam sebi odgovorio. Nešto ne verujem da hoće samo za tebe da razvlače liniju.

Ja sam im rekao da bih platio priključak i ako je u toku ova akcija "Priključak za dinar" međutim nije problem u toj udaljenosti od 100m nego kako kažu u kapacitetu čvorišta.
 
Vidi sa komšijama u nizu ispred i iza tebe, da li je još neko zainteresovan za priključenje na SBB mrežu.
 
Pre mene teško, posle mene i možda, čisto sumnjam da bi neko uzeo samo zbog kablovske,ali ako ide net i fixni u paketu onda bih i mogao da ih "ubedim", mada mi je i to malo glupo jer onda znači da u potpunosti otkazuju Telekom, a ako SBB kojim slučajem ne bude radio lepo ispašću ja kriv što sam ih navukao...
U svakom slučaju hvala, ako neko ima još nešto zanimljivo neka napiše :)
 
Poz, shta moze da bude jer preko hdmi-a sa 2 razlicita kabla (koja oba rade) ne pusta sliku sa D3.Proverio sam i na samsungu i na LG-ju i na oba tva nema slike (pc,xbox i ps3 vidi bez problema preko oba HDMI ulaza ).
Shta da radim ?
 
Poz, shta moze da bude jer preko hdmi-a sa 2 razlicita kabla (koja oba rade) ne pusta sliku sa D3.Proverio sam i na samsungu i na LG-ju i na oba tva nema slike (pc,xbox i ps3 vidi bez problema preko oba HDMI ulaza ).
Shta da radim ?
Restartuj ga. Možda je crkao HDMI izlaz.
 
Ma uradio to, meni je najvaznije da nije do tv-a (bilo bi abnormalno da na oba crkne hdmi, sto je u promilu sansa ako je i promil jel pusta sliku sa ostalih uredjaja preko hdmi)
Nije do TV-a ako rade drugi uređaji na njemu. Da li TV podržava HDCP?
 
Ima li nekih insajderskih nagovestaja da ce uskoro omoguciti da u kuci dobijes vise od 2 D3 uredjaja? Fali mi jos jedan, ako vec placam 5500 din mesecno, hocu za te pare jos jedan minimum uredjaj.
 
Pozdrav drustvo, stigao mi je gold trio paket, sve sljaka kul, samo jedno pitanje, posto sada fixni mora da se nakaci u modem koji mi je gore na spratu, a ja zelim da mi fixni stoji dole bez busenja plafona i sprovodjenja kablova, kakav telefon da kupim u toj situaciji, tipa sa 2 baze ili slusalice ili nesto trece...?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko vršio prebacivanje broja koji se ne vodi na njega i da li je to moguće? Tj da li je moguće da telefonski broj koji se vodi na mene, već na mog oca prebacim u SBB i objedinim sa već postojećim SBB paketom koji se vodi na mene?

Uskoro ističe 2 godine od početka ugovorne obaveze pa bih objedinio sve u neki od novih silver ili gold paketa.
 
Mozes, mora vodis caleta u SBB. Tako sam i ja uradio, na mene su bili net i kablovska u SBB, i jedan fiksni, a caletov drugi fiksni. Otisli smo zajedno, tamo potpisali par papirica, da bi oni u njegovo ime trazilo prenos, a kad predje u SBB, ide na tvoje ime sve ....

Ali morate obojica u SBB sa licnim kartama......
 
Inace nema veze sto ti kod njuh obaveza,mozes da prekines uvek ... Ja sam bio svega 6 meseci u jednoj obavezi, imao jos 18 do kraja, i. Bez problema produzili opet na 24 .... Ne mora da istekne, njima odgovara ....
 
Ma ističe sad za 10-15 dana, tako da je svejedno.
Hvala na pomoći! :happy:
 
Meni ovo kao korisniku SBB-a smeta!!!
Za iste pare u BIH!!!Upload bi mi baš dobro došao.
Untitled.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno