Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ni ocekivao, pitanje je vise bilo retoricko :(

Cekam da vidim da li ce i mene zvati za zamenu DVR-a.

Pozdrav
 
Не знам у ком формату је снимао DVR али ако је као што снимају ови нови, онда је време да обришеш све што си снимао. Мени та функција (може да по)служи да некад снимим па касније погледам ако канал нема кечап.
 
Ko hoće da snima mora da uzme hard disk.E sad koja je rezolucija u pitanju nemam pojma.
Kod njih je hd 300 din mesečno,da kupiš nov 5000.
 
Da li plugin za D3 GO podržava 64-bitni Web Browser? Izašla je finalna 64-bitna verzija Google Chrome-a, pa me zanima da li radi? Ako radi, možda i uzmem D3 GO...
 
Nisam SBB korisnik ali me zanima jedna stvar pa ako neko može da mi odgovori: kakvi su HD kanali na SBB-u? Ima li seckanja slike, kašnjenja...???
 
Ja ih nemam ali sam ih gledao dok su ih povremeno puštali za sve. Po meni sasvim dobri. Jedino "seckanje" sam primetio na Travel channelu.
 
Da znaš samo šta mi je bilo u glavi tad, dobro je što sam samo ovo napisao.
 
Hvala svima još jednom!!!

:wave:
 
Da malo pohvalim SBB... (inace kad uradim search na forumu "sbb" ne iskoci nista?! bug ili feature??)

Pocetkom meseca, izgube se neki d3 kanali, na nekima kockice, analogni degradiraju.. nazovem, jave mi se odmah sledeci dan, ali nisam bio kuci i zamolim da ostavimo za posle vikenda. Dodje covek u ponedeljak (a jako nam je komplikovana zgrada, adresu je nemoguce naci i svaka im cast sto znaju gde je koji kabl, znaci da ipak vode dobru evidenciju!!), posle sat vremena mi se javi, kaze namestio sto je moglo, crklo pojacalo 3 zgrade dalje zbog groma - mora da zakaze radove i tek sutra popodne. Nazalost tu izgubim i net, malo se smorim, ali sam preziveo. Stvarno rese sutra popodne, slika perferktna.

Vratim se sa mora, posle par dana, opet d3 baby tv nema, analogni pun smetnji. Nisam bio kuci, pa posaljem juce ujutru mail. Odmah mi se popodne jave i pitaju kad sam kuci danas, kazem >18h, ok nema problema. Sad je decko bio, nastelovao opet pojacala u zgradi i sad je sve super. Kaze zbog naglih padova temperature (prakticno smo uleteli u jesen sa +40)...
Malo me brine sto su im instalacije tako osetljive na vreme, ali sto se reklamacija tice, imam samo OK iskustva.

Jedini duzi problem koji sam imao je kad su bili radovi u ulici iza coska, tad mislim da je neki ozbiljan kabl stradao, pa smo 4 dana bili osakaceni (ako se ne varam samo je analogna radila). Uredno mi je call centar rekao sta je problem..

Ne radim za SBB ;) ali cu da preselim i kevi i bratu fixni :)) onog telekoma ne mogu ocima da vidim....
 
Mislim ne znam, ali valjda te iste kablove koriste svuda, a kod mene izgleda nisu tako osetljivi :)
 
Da malo pohvalim SBB... (inace kad uradim search na forumu "sbb" ne iskoci nista?! bug ili feature??)

Reč mora da ima vise od tri slova da bi search radio. To je valjda nek se smanji opterećenje servera prilikom searcha.
 
Zdravo ljudi, imam jedno pitanje u vezi SBB provajdera. Pošto se od 1. septembra preseljavam u novi stan,
planirao sam da otkačim ADSL i pređem na SBB, iz razloga što za iste pare mogu da imam duplo veću brzinu.
Interesuje me sledeća stvar:

Planiram da uzmem samo internet, XL+ paket da budem precizniji, ali me interesuje da li je cena koju su naveli konačna (znači nema više troškova poput blabla modem iznajmljivanje, neka održavanja, itd.),
jer bi u tom slučaju pretrpeo i hiljadu dinara gore i 10 mbps manje i uzeo kablovsku+internet za 5 hiljada (Isplati se iako i ne gledam tv, nego da dajem samo za internet 4k + još neka marža).
 
Nije konačna cena jer na cenu interneta dodaš i održavanje kablovske. Kod nas u Srbiji nigde ne možeš da kupuješ samo internet već moraš i osnovni paket KTV-a.
 
Све у свему, за сличне паре можеш да имаш само интернет 60/3 или интернет 50/2,5 плус свакаква телевизија па шта ти више значи.
 
Ok, mislim da ću uzeti 50+tv za 5k, za to znam da je u pitanju konačna cena i gotovo.
Hvala na savetima narode.
 
Vec drugi modem, najnoviji predpostavljam onaj koji u sebi ima WiFi i uz koji moze telefon, mi veoma cesto pisti/cvili. :wall:

Prvi put su mi zamenili i dali takav isti ali koriscen koji je nekoliko meseci radio kako treba ali je i on propistao.

Jel ima neko preporuku koji modem da trazim i koje oznake ? Negde procitah da su bolji oni koji nemaju WiFi vec ruter ide posebno, jel to tacno ? Sta da trazim, preporuka ?
 
Hvala. Jel zna neko zbog cega se javlja to pistanje mozda je nesto sa signalom ?
 
Loša izrada uređaja, ja sam na jednoj lokaciji prijavio da home gateway (HG) uređaj pišti, odmah su napravili nalog za zamenu i sutradan su ga zamenili, bez ikakvih dodatnih pitanja.

Inače, da ih pohvalim malo, kod ortaka sam svojevremeno napravio mrežu sa dva rutera i WDS tako da je imao lepo pokrivenu kuću i dvorište. U međuvremenu je potpisao ugovor za Duo paket pa su mu zamenili stari modem za HG uređaj i tu su krenuli problemi. Em sam uređaj nije mogao da izbaci više od 25Mbit preko wifi (ima paket 50/2.5), em WDS nije lepo radio, pa dvostruki NAT, em je net loše radio (online igranje bilo nemoguće). Zvao sam SBB i tražio da promene HG uređaj za EPC3208, obrazložio sam zbog čega ne odgovara HG na šta je lik iz podrške rekao da nema ovlašćenja da izda nalog za zamenu uređaja ali da će proslediti zahtev službi koja to može. Nismo očekivali da će upaliti ali su se sutradan javili iz SBB i rekli da će zameniti HG za modem, samo da ugovorimo termin.

HG je zamenjen modemom u petak, ceo vikend milina kako radi internet. Online igranje ponovo moguće. Uglavnom, moguće je zameniti HG za modem :)
 
Ako ti uz paket sleduje Wifi, dobićeš home gateway uređaj, ne daju više EPC3208 + wifi ruter (davali su pre TP-Link 740N ako se ne varam).
 
Evo dobio novi modem. Cisco 3928s.

1.Sta je potrebno da podesim da bi mogao na njega da nakačim i svoj router. Njegov wifi bih isključio.

2. Kako da znam koje filmove mogu da gledam u video clubu, a da su free? Ja sam na trio gold od 3380 din.
 
Poslednja izmena:
A koji ruter za WiFi daju uz EPC3208 ?
Ako ti uz paket sleduje Wifi, dobićeš home gateway uređaj, ne daju više EPC3208 + wifi ruter (davali su pre TP-Link 740N ako se ne varam).
evo ako je bitna informacija ja mogu da potvrdim da sam prosle nedelje dobio ovaj EPC3208+Tp-Link 740N pri potpisivanju ugovora...ja sam bar tako trazio da mi daju mada je bilo malo natezanja tj korisnicki servis mi rece da to vise nije moguce, pa sam pristao samo modem EPC3208 da uzmem, ali kad je serviser dosao da montira opremu doneo i Tp-Link :)
budi uporan mozda ti se isplati
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno