Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ја сам помињао али не као мало минута него као лажну понуду. Мени није потребно, фиксни једва трошим (добро, сада сам почео кад је већ фрај) али је битно због моје мајке која користи само фиксни. Нестане струја, нестане СББ сигнал из било ког разлога а ја нисам кући ... она не би могла да позове нити би њу неко могао да добије. То су моје замерке СББ телефонији а не минути. Све то је само зато што неће да уложе у модеме са батеријом као и у агрегате на чвориштима. Ако сам ја могао да уложим у УПС, може и СББ у батерије и агрегате. Када то реше, можда и пробам телефонију ... али само уз Телеком фиксну која је ипак сигурнија. Ко каже да сутра Телеком неће да понуди и фрај позиве у фиксној и мобилној мрежи?

Hahahaha to ce biti dan. Pa da su mogli Telekom bi nas jos drzao na 512kb/s i naplacivao bi nam papreno za to. Oni zive od ljudi kojima naplacuju preplatu za telefon i tu pretplatu malo malo pa podignu jer su primetili da ljudi sve manje koriste fiksni.
Jeste, sbb ima manu sto umre sve kad nestane struje ali znas sta, ja i ovako imam sve bezicne telefone po kuci, kad nema struje svakako mi nijedan fon ne radi. Zato postoje mobilni telefoni. A situacije kada struja nestane su toliko retke i kratke da je glupo i spominjati. Barem kod mene ne nestaje, drugi mozda imaju problema na mrezi.
Sto se Telekoma tice, bilo bi lepo da i oni ponude neke flat pakete ali u ovom trenutku to je svetlosnim godinama daleko jer i dalje imaju lepu zaradu ovako i svaka promena bi im isla na stetu. Makar dok je vecina korisnika kod njih. Ja sam zato i drugu liniju prebacio na sbb, cekam da realizuju to. Nedam telekomu ni dinar vise.
 
Drugari kako funkcionise u praksi kada bi danas prijavio HD paket , da li bi isti bio pusten npr do ponedeljka. Zelim da gledam US open na ES u HD?

Poz.
 
Meni su na jednom ugovoru uključili bukvalno dok sam bio na vezi ca call centrom. Jedan click je to njima. I ne treba restart risivera.
 
"ali znas sta, ja i ovako imam sve bezicne telefone po kuci, kad nema struje svakako mi nijedan fon ne radi. " - isto to sam ja rekao teti iz Telekoma kad me zvali, kad su dobili zahtev za prenos. Kao: znate da kad bude nestanak struje, da nemate vezu, a kod nas imate? :) :)
 
Meni su na jednom ugovoru uključili bukvalno dok sam bio na vezi ca call centrom. Jedan click je to njima. I ne treba restart risivera.

Zvao sam sad call centar i kaze mi dama da ako bi aktivirao danas (od ponedeljka) morao bi da platim za ceo avgust i septembar ( potrebno mi je i prvih dana septembra )
 
Ti uopšte nemaš D3 v2.0 ili DVR?
 
Jeste, sbb ima manu sto umre sve kad nestane struje ali znas sta, ja i ovako imam sve bezicne telefone po kuci, kad nema struje svakako mi nijedan fon ne radi. Zato postoje mobilni telefoni. A situacije kada struja nestane su toliko retke i kratke da je glupo i spominjati. Barem kod mene ne nestaje, drugi mozda imaju problema na mrezi.
Није само нестанак струје могућ проблем (мада ћемо да видимо ако зима буде оштра па почну да пуцају каблови) него и евентуални нестанак СББ сигнала који може да буде из разних разлога. Обе ствари могу да реше али неће да се троше. Написао сам зашто је мени то важно.

Не делује ми да Телеком каска и да би оставио 512, они су испред осталих бар што се АДСЛ понуде тиче а помало се гурају и кабловским оператерима. Нису 10/1 или 20/1 а нарочито 50/2 тако лоше брзине.

Што се промене пакета тиче, ја повремено укључим бржи нет и истог тренутка када кликнем ми се рестартује рутер и добије нове параметре. За теве не знам, имам ХД а да додајем неке друге баш и немам потребе. А како је код оних који користе неки старији облик СББ телевизије или интернета немам појма.
 
Није само нестанак струје могућ проблем (мада ћемо да видимо ако зима буде оштра па почну да пуцају каблови) него и евентуални нестанак СББ сигнала који може да буде из разних разлога. Обе ствари могу да реше али неће да се троше. Написао сам зашто је мени то важно.

Не делује ми да Телеком каска и да би оставио 512, они су испред осталих бар што се АДСЛ понуде тиче а помало се гурају и кабловским оператерима. Нису 10/1 или 20/1 а нарочито 50/2 тако лоше брзине.

Што се промене пакета тиче, ја повремено укључим бржи нет и истог тренутка када кликнем ми се рестартује рутер и добије нове параметре. За теве не знам, имам ХД а да додајем неке друге баш и немам потребе. А како је код оних који користе неки старији облик СББ телевизије или интернета немам појма.

Ne deluje ti?! Jel se salis ili stvarno ne znas zasto je telekom povecao pakete? Dsli znas da je Telekom drzao monopol sve vreme i svojevremeno je samo Sezam, ako se secam dobro, uspeo da iskoristi neku rupu u zakonu i zakupi spoljni link. Telekom nam je davao na kasicicu sve i naplacivao nam debelo sve vreme. Tek kasnije kad je SBB uspeo da izboksuje net posle promene zakona Telekom je poceo da povecava pakete da bi ostao konkurantan. Veruj mi, na kasicicu bi nam davali sve i naplacivali bi nam kao lek protiv raka samo da mogu.
Njih najvise ubi ovo sto je sada dozvoljeno da zadrzis broj i prebacis ga kod drugog operatera. Mnogo ce korisnika preci na SBB. Sreca im je sto vecina nije ni informisana pa ce dosta i zadrzati. Dok je vecina kod njih nemaju potrebe da menjaju ponudu.
SBB je za sada korektan skroz, stvarno ne mogu da se zalim.
 
Imam, koristim gold duo mix.
Pa zasto zoves telefonom? Imas u okviru "Moj SBB portal"-a opciju da izaberes paket koji te interesuje. Isto kao promena brzine Internet-a. Ne znam koliko brzo ces dobiti paket ali sigurno ide brze nego kad zoves telefonom. Internet se menja par trenutaka nakon klika.


Pozdrav!
 
Ne deluje ti?! Jel se salis ili stvarno ne znas zasto je telekom povecao pakete? Dsli znas da je Telekom drzao monopol sve vreme i svojevremeno je samo Sezam, ako se secam dobro, uspeo da iskoristi neku rupu u zakonu i zakupi spoljni link. Telekom nam je davao na kasicicu sve i naplacivao nam debelo sve vreme. Tek kasnije kad je SBB uspeo da izboksuje net posle promene zakona Telekom je poceo da povecava pakete da bi ostao konkurantan. Veruj mi, na kasicicu bi nam davali sve i naplacivali bi nam kao lek protiv raka samo da mogu.
Упућен сам и превише у све то. АДСЛ сам увео чим је био могућ на мојој централи (почетак 2007. године) и то код Сезама са којима сам ионако пре тога сарађивао пар деценија на овај или онај начин. После пар година сам прешао на Телеком ... зато што су нудили 3 месеца фрај, wireless рутер и још неке повољности. Телеком се иначе појавио на опште чуђење јер је пре тога важило да је он изнад осталих а да ће Пошта да буде за кориснике. Телеком је утрчао и одмах могао да обрише све јер је имао многоструко мање трошкове ... то није урадио али је увек давао домаћи осталима који су и због тога полако пуцали. Инфо о томе знам јер сам тада помагао другару који је био локални ИСП и имао сам и цене и понуде и знао сам шта и ко ради.
Један од првих са соло линком је био Верат који је имао неку бежичну везу према Мађарској а тек касније је, по промени законе, СББ довукао оптику из Франкфурта. Тада су добили први минус, обећавали су брда и долине када се откаче од Телекомове оптике а добили смо ... оно. Само прелистај СББ форум па ће да ти буде јасније шта су радили. Чак су најчешће (и после довођења сопствене оптике) прозивани да каскају за Телекомом. Сада су имали нека повећања и сигурно не планирају да то побољшају ... осим ако Телеком не буде напредовао са вдсл понудом, тек онда ће и СББ да се покрене. Како год, нека неко иде испред а остали ће морати да прате.

Ради СББ и код мене без грешке, када буде неки проблем ја пошаљем мејл на праву адресу и одмах сутра је проблем решен. Као што сам радио док сам био на Сезаму јер сам знао све отуда или као што радим сада ако Телеком забрља јер и тамо знам кога је потребно да знам. ;)
 
Pa zasto zoves telefonom? Imas u okviru "Moj SBB portal"-a opciju da izaberes paket koji te interesuje. Isto kao promena brzine Internet-a. Ne znam koliko brzo ces dobiti paket ali sigurno ide brze nego kad zoves telefonom. Internet se menja par trenutaka nakon klika.


Pozdrav!

Da, znam ali zanima mi da li cu dobiti HD paket od sutra, ponedeljka bar jer mi treba pre prvog?
 
VDSL je gubljenje vremena i para. Ionako će morati da pređu na direktnu optiku. Bolje odmah to da rade.
 
Упућен сам и превише у све то. АДСЛ сам увео чим је био могућ на мојој централи (почетак 2007. године) и то код Сезама са којима сам ионако пре тога сарађивао пар деценија на овај или онај начин. После пар година сам прешао на Телеком ... зато што су нудили 3 месеца фрај, wireless рутер и још неке повољности. Телеком се иначе појавио на опште чуђење јер је пре тога важило да је он изнад осталих а да ће Пошта да буде за кориснике. Телеком је утрчао и одмах могао да обрише све јер је имао многоструко мање трошкове ... то није урадио али је увек давао домаћи осталима који су и због тога полако пуцали. Инфо о томе знам јер сам тада помагао другару који је био локални ИСП и имао сам и цене и понуде и знао сам шта и ко ради.
Један од првих са соло линком је био Верат који је имао неку бежичну везу према Мађарској а тек касније је, по промени законе, СББ довукао оптику из Франкфурта. Тада су добили први минус, обећавали су брда и долине када се откаче од Телекомове оптике а добили смо ... оно. Само прелистај СББ форум па ће да ти буде јасније шта су радили. Чак су најчешће (и после довођења сопствене оптике) прозивани да каскају за Телекомом. Сада су имали нека повећања и сигурно не планирају да то побољшају ... осим ако Телеком не буде напредовао са вдсл понудом, тек онда ће и СББ да се покрене. Како год, нека неко иде испред а остали ће морати да прате.

Ради СББ и код мене без грешке, када буде неки проблем ја пошаљем мејл на праву адресу и одмах сутра је проблем решен. Као што сам радио док сам био на Сезаму јер сам знао све отуда или као што радим сада ако Телеком забрља јер и тамо знам кога је потребно да знам. ;)

E da, Verat je bio, nije Sezam :d
Telekom je bio monopolosta i svi ostali su kupovali protok od njih. Oni su uleteli u privu i moglo im se da imaju najbolje uslove.
Sto se SBB-a tice, oni su kompletnu infraskturu morali od nule da rade, Telekom je izdejstvovao da se SBB-u zatvori "lokal" zbog piraterije. To je SBB-u bila najveca prednost i posle toga su poceli da ih prozivaju. Secam se i ja svega osim Verata. Imao sam ja ADSL tada da razumemo ali Telekom je na sve nacine gledao da sabotira sbb kako zna i ume. Isto i sto se telefonije tice. Godinama su imali monopol i ovo sada boli ali niko im nije kriv.
Ja bih najvise voleo kada bi im 60% korisnika pobeglo i vezalo se ugovorima na 2 god kod nekog drugog pa da imaju vremena dobro da razmisle kako posluju i kako da se vrate i budu konkurentni. Sve sto su do sada radili je povecanje pretplate, skracivanje impulsa i sl.
 
СББ је инфраструктуру добио од претходника које је куповао. Код мене је некад давно Поглед увео кабловску а после их узео СББ и пустио сигнал. Још увек је тај К2К кабл мада је пре неколико месеци ипак нешто урађено и доведена је оптика у комшилук па неће да буде проблем да се добаце и до мене. ;) Телеком је отприлике у исто време мењао каблове, уместо двојничке К2К везе сам добио подземни кабл и дигиталну линију илити ИСДН. Тако сам и мнеого пре СББ-а имао 128/128 па не могу да се жалим на Телеком. :)

СББ вероватно ради у позадини али неће да се излете и понуде нешто што баш није изнуђено. Некада су имали wifi мрежу па је то и овде постојало, данас то само у шоуруму постоји. Годинама одбијају да уведу локалне теве програме у дигиталну телевизију, да убаце више од 1+1 пријемник, да крену оптику (даље од онога што је почео ТТ и где је и СББ стао), мобилну телефонију су најавили одавно па ућутали ...

Не верујем да ће број оних који ће да пређу са Телеком фиксне на остале да буде преко статистичке грешке, можда који проценат. Можда се то промени када услуга постане озбиљна, за сада је то превише експериментално да бих се ослонио на такву телефонију. Мада ће телефонија да стагнира, потез СББ-а и није био правовремен, боље да су се окренули према мобилној, то има будућност.
 
Da, znam ali zanima mi da li cu dobiti HD paket od sutra, ponedeljka bar jer mi treba pre prvog?
Ако је тачно оно што пише на страни са додацима, активација је тренутна а трајање додатног пакета је најмање 30 дана. Значи ако сада укључиш ХД, мораш да га трошиш бар 30 дана а после га гасиш ако нећеш даље.
 
Ако је тачно оно што пише на страни са додацима, активација је тренутна а трајање додатног пакета је најмање 30 дана. Значи ако сада укључиш ХД, мораш да га трошиш бар 30 дана а после га гасиш ако нећеш даље.

Mislim da nije. Ako ga danas uljucim platicu ceo iznos u avgust racunu i ako ga budem koristi i dan u 9 mesecu isto cu platiti ceo iznos dodatka. Glupost.
 
Не знам за то, никад нисам узимао додатне Д3 пакете.

Svi korisnici paketa DUO i TRIO imaju mogućnost da promene i/ili dodaju D3 paket, osim D3 paketa koje imaju uključene u odabranom Duo ili Trio paketu. Minimalno trajanje D3 paketa je 30 dana od trenutka aktivacije i tokom tog perioda korisnik ne može da pređe na niži paket.
 
E da, Verat je bio, nije Sezam :d
Telekom je bio monopolosta i svi ostali su kupovali protok od njih. Oni su uleteli u privu i moglo im se da imaju najbolje uslove.
Sto se SBB-a tice, oni su kompletnu infraskturu morali od nule da rade, Telekom je izdejstvovao da se SBB-u zatvori "lokal" zbog piraterije. To je SBB-u bila najveca prednost i posle toga su poceli da ih prozivaju. Secam se i ja svega osim Verata. Imao sam ja ADSL tada da razumemo ali Telekom je na sve nacine gledao da sabotira sbb kako zna i ume. Isto i sto se telefonije tice. Godinama su imali monopol i ovo sada boli ali niko im nije kriv.
Ja bih najvise voleo kada bi im 60% korisnika pobeglo i vezalo se ugovorima na 2 god kod nekog drugog pa da imaju vremena dobro da razmisle kako posluju i kako da se vrate i budu konkurentni. Sve sto su do sada radili je povecanje pretplate, skracivanje impulsa i sl.

kako sam cuo, SBB je godinama nelegalno koristio (a mozda i danas koristi) Telekomovu TT kanalizaciju.
 
СББ углавном има прастару К2К инфраструктуру ако мислиш на везе према корисницима. Чак и оптички кабл који је дошао до мог комшилука (а отишао и свуда около) иде од бандере до бандере па на кров.
До пре неку годину су користили Телеком оптику за везу међу градовима а сада имају своју оптику. Линк од споља иде од Франкфурта а улази преко румунске границе.
 
СББ је инфраструктуру добио од претходника које је куповао.

ovo je netačno, odnosno, delimično je tačno samo za onaj delić infrastrukture koju čine razvodi po zgradama, bar što se tiče Vojvodine
 
ovo je netačno, odnosno, delimično je tačno samo za onaj delić infrastrukture koju čine razvodi po zgradama, bar što se tiče Vojvodine

I u tom segmentu su dosta toga dodali.Lik koji je bio na servisu kod mene je rekao da su imali nekih 10 vlakana ka delu grada gde živim, kad su krenuli sa radom.Sada imaju preko 200.
 
Logicnije bi bilo da ide preko Madjarske.
Не верујем да је радила логика, можда је постојала готова мрежа кроз коју је могло да прође а Румунија је ближа Београду него Мађарска.

Што се тиче инфраструктуре, СББ је почео са наслеђеним К2К и касније додавао своју К2К, наравно да су тако радили јер пре десетак година није било много каблова. Написао сам и да су код мене променили долазни кабл, уместо коаксијалца који је дошао у мој крај и онда даље развлачен (наслеђено) СББ је довукао оптику по сред насеља и сада је ту чвориште. Уместо скоро километра коаксијалца од чворишта до мог насеља, сада је оптика на пар десетина метара од мене. Али и даље без коришћења Телекомове или неке друге канализације. На то се односила моја порука, не на то да СББ није ништа поставио. Јесте али не знам да је негде ишао под земљу, осим наравно повезивања градова или долазног линка.

И да додам, када су јесенас кренули нови пакети, код мене је била лоша ситуација. Да ли је проблем у неспособној техници која није умела (или су намерно) да подеси, тек код мене ради све како ваља од како је кренуо тај линк преко оптике. Без проблема ради 30/2, повремено и 40/3 а некад ми падне на памет да пробам и 60/4.
 
Logicnije bi bilo da ide preko Madjarske.

SBB je prvo povezivanje radio sa Rumunijom taj link je i dalje u funkciji, 2013 godine povezani su optičkim linkom preko Bugarske, 2010 sa Hrvatskom, a takođe imaju link i prema Mađarskoj i BiH...

Takođe SBB ima potpisan ugovor o međugradskom povezivanju i korišćenju Telekom infrastrukture gde nisu izgradili svoju mrežu.
 
Poslednja izmena:
Do sada sam bio relativno zadovoljan SBB-om ali danas su me baš razočarali.Zvali me da me obaveste o tome da prestaje podrška za D3 DVR uredjaj koji sam do sada koristio I nude mi zamenski uradjaj koji nema hard disk.Ako hoću da snimam program moram ili iznajmiti od njih hard disk za 300 din mesečno ili da kupim svoj.Pri tom mi uopste nisu spomenuli da li mi se pretplata smanjuje.
Zaista ne mogu da verujem da nemaju mogućnost čuvanja sadržaja na njihovim serverima ili nešto slično.U Crnoj Gori to ima već godinama.
 
Pretplata ti se smanjuje ako si plaćao DVR kao posebnu stavku (jedino ako nisi uzimao na nekoj akciji ovaj resiver onda ništa od smanjenja računa). Postoji opcija za odredjene kanale 72 sata unazad, ali se naplaćuje 110din. Moraju da ti zamene resiver jer više isti neće podržavati VoD funkcije. Bićeš zadovoljan novim resiverom jer je brži od DVR-a.
 
Ma nije loša ta opcija za premotavanje ali snimanje je snimanje.
 
A sta sa snimljenim materijalom? Jel nude da ti to prebace negde?

Pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno