Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juce bio da prenesem broj u sbb. Sve sto treba da uradis je da platis poslednji racun (podrazumeva se da su svi prethodni izmireni) i sa tim racunom i licnom kartom ides u sbb ( takodje se podrazumeva da si vlasnik telefonskog i sbb naloga). Dalje oni sredjuju, u ugovoru pristajes da telekom posle prenosa broja prekine paricu ili sta vec rade, tvoje je samo da najkasnije za 30 dana platis onaj poslednji racun koji ti stigne i zavrsio si sa telekomom. Meni ce danas javiti da li mi je odobren prenos pa cu napisati ovde sta i kako je bilo dalje.
 
SBB telefonija ima mali problem sa 0800 brojevima (banke, firme, domovi zdravlja...), naime, od kako je SBB počeo da radi kao fiksni operater, Telekom je na kvarno za 0800 brojeve uveo dvostruko tarifiranje. Konkretno, za one koji pozivaju iz Telekom mreže nema nikakvih problema, za njih je poziv besplatan jer sve troškove snosi primalac poziva. U slučaju da je pozivaoc sa SBB mreže, cena poziva za primaoca je u tom slučaju oko 3 puta viša pa je na primaocu ostavljeno da odluči da li želi da prima pozive sa SBB mreže. Ukoliko primaoc odluči da neće da plaća za pozive sa SBB mreže, taj 0800 broj nije dostupan za SBB korisnike. Za takve slučajeve primaoci poziva ostavljaju i klasične direktne brojeve ili mobilne, ali ako ne ostave, nastaje problem.

Radi se na tome da svi brojevi budu dostupni i sa SBB mreže ali ako imate problem da nemožete da dobijete neki 0800 broj, prijavite to SBB-u odmah.

* Info od korisnika i iz SBB poslovnice.
 
Пошто су 0800 бројеви ваљда Телекомови, они могу да одлуче колико кошта позив. Па и позив из СББ мреже према Телекомовој је многоструко скупљи него позив из СББ према СББ. Пре неколико година је СББ увео своје бројеве који се другачије наплаћују па је позив из СББ фрај а из Телекома кошта ваљда и више него обичан. Нека сада СББ понуди и онима који имају фрај 0800 своје фрај бројеве па ће да и ту буду изједначени.
Ту и нема зараде него само трошкова, то неће да ураде док год могу. Као што су престали да уводе оптику, као што су престали да причају о мобилној, тако ће да буде и овде. СББ више воли паре него да нама буду повољнији позиви па ће тако и да се понашају, а успут ће увек да окриве неког другог.
 
Mozda je skuplji kad se potrose minuti, u okviru onih 200 tarifira se normalno, svejedno je da li zoves telekom ili sbb fiksni broj. Isto vazi i u suprotnom smeru, proverio kod telekoma.
 
Poslednja izmena:
Не, скупљи у смислу да је позив са СББ према СББ бесплатан па је онда и тај динар или колико кошта позив према Телеком фиксној многоструко скупљи. :)
 
Aha, razumem. Mene iskreno boli uvo za fiksni, ostavio sam ga da bi me babe i dede zvali jer ne mozes da im dokazes da je mobilni isplativiji a nemam telekom adsl pa nema poente da placam skuplje ono sto i ovako ne koristim. A i dobio sam malo brzi net i d3 go sad u trio paketu a i imam jedan racun manje.
 
Не, скупљи у смислу да је позив са СББ према СББ бесплатан па је онда и тај динар или колико кошта позив према Телеком фиксној многоструко скупљи. :)

Ista je cena i kod Telekoma.Koji je uzgred 10x skuplji od SBB ponude fiksne telefonije.Naravno pod uslovom da vam ona treba.
 
Poslednja izmena:
Нисам мислио да поредим цене него је све било због фрај позива према 0800 који не раде увек из СББ фиксне. Зато сам писао да и једни и други имају такве бројеве па би и СББ могао да организује своје варијанте а не да се ослања на постојеће Телеком 0800 и сличне бројеве.
Иначе је мени Телеком фиксни много повољнији јер имам фрај позиве у мрежи а од бројева које позивам је само један у СББ и сви остали у Телеком фиксној. За два фиксна броја који имају неограничене позиве у мрежи ми не делује да је прескупо, нарочито ако рачунам све мане СББ телефоније које још дуго неће да буду оправљене.
 
Ko ima box njemu se ne isplati da menja fiksni, to je odavno jasno. U principu prica oko fiksnog se vrti od slucaja do slucaja, nema univerzalne situacije.
 
Poenta je, da je besmisleno koristi fiksni kod Telekoma u koliko koristite bilo koju opciju kod SBB-a.Što se tiče problema u SBB telefoniji,ja ih za 50 dana korišćenja nisam video?
 
Мени није бесмислено, имам две дигиталне линије (по цени једне) а сада имам флет према Телеком фиксним бројевима, пре тога 150 минута према свим фиксним мрежама. Не волим да мењам бројеве а да пребацим у СББ ... тешко да бих могао да пребацим оба а други ми је важнији.
Проблеми су првенствено због везе линије и сигнала СББ-а. Нема струје у чворишту, згради, негде успут ... нема телефона. Није неки проблем јер је ту мобилни али је решив а СББ неће да уложи у то. Повремено читам да неки са СББ телефонима нису доступни па и ту може да брља. Зато вероватно нећу да прелазим, док они то реше, фиксна ће престати да постоји.
 
Kako se dobija flat fixni kod Telekoma?
 
Узмеш Бокс.
FIKSNI

150 minuta za razgovore ka svim fiksnim mrežama u Republici Srbiji.

Neograničene razgovore sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija, jer je minut razgovora uvek 0 dinara nakon potrošenih 150 minuta za razgovore ka svim fiksnim mrežama u Republici Srbiji. Ostali saobraćaj za fiksnu telefoniju i sve dodatne usluge se tarifiraju prema zvaničnom cenovniku.
 
Šta će mi Box kad je od SBB kablovska i net?
 
Pa ne treba ti, o tome i pricamo ovde. Box jeste povoljnija varijanta pogotovo sa mobilnim ali ja sbb net/tv nikad ne bih menjao za ptt adsl/iptv.
 
Telekom nema flat fiksni ni u Box-u,jer ima samo 150 min. ka svima.Posle se plaća.Nema ga ni SBB,ali 1500+200 ka svima je teško potrošiti.Čak i mojoj ženi!!!:d Za 390 din. koliko me to košta,super.
 
Poslednja izmena:
Ima Telekom flat u mreži.
 
Ту су наизглед једнаки, СББ такође има флет у мрежи али ... сва моја родбина по Србији и у граду, сви које знам и зовем на фиксни су на Телеком фиксној, осим једног другара. Када и ако се обрне тај број, може и СББ флет у мрежи да ми значи нешто.
 
Mali update, juce su botovi iz telekoma zvali nesto posle 08h da pitaju zasto prebacujemo broj u sbb, danas mi je stigla poruka od sbb-a da je prenos odobren i da ce se izvrsiti 25.08. izmedju 12 i 15h. Javljam u ponedeljak kako je sve proslo.
 
SBB ima flat u celoj fixnoj tel. za 390 din.
 
Ако флат значи 1500 минута, онда има. Подсећа ме на типа који нас је убедио да идемо у обилазак Боке његовим чамцем речима ... неограничено бесплатно пиће у чамцу. А у чамцу пола литра лозе и дволитраш пива и онда ко колико хоће може да пије.
 
ili Homera J.S. i 'all you can eat' :)
 
Svakako je bolje od "u mreži".
 
Jedan dan ima 1440 minuta. Po vama flat je kad mogu da vas zovu mesec dana?
 
Ако постоје мобилни пакети са 2000 или 4000 минута (плус нешто у мрежи) онда ни 1500 минута није баш флет. Наравно да је то много и да ће ретко ко да разговара 50 минута сваки дан ... мада кад мало размислим, ако неко користи телефон онда сат дневно и није неко трајање.

Како год, погрешан потез СББ-а, ладно су могли да пусте прави флет и опет би 90% корисника трошило много испод 1500 минута месечно али су они хтели подвалом да направе јачу рекламу. Слично као неки мобилни који рекламирају неограничене разговоре или поруке а онда под звездицом дописано ... неограничено али ако потрошите више од ххх минута, е онда наплаћујемо. Не знам како пролазе такве понуде. Да је СББ написао ... ево чак 1500 минута у свим мрежама, добили би подршку и сви би сами рекли да је то малтене флет. Овако они кажу да јесте иако није, реално лажна понуда.
 
Poslednja izmena:
Marketing!SBB je zadnjom ponudom naterao korisnike koji koriste jače pakete da plate više,svi ostali su potpisivanjem novog ugovora dobili više uz malo(stvarno malo) više novca.Koristio sam SuperHDMix S za nekih 4300 din. mesečno.Da bi ostao na istim uslovima i ponudi morao sam da uzmem GoldPremijum,jer je u nižem paketu svaka doplata za opcije koje sam koristio bila besmislena i mnogo skuplja.Naravno,dobio sam mnogo brži net + neke TV pakete ,za razliku od 800 dinara.Mislim da su izuzetno dobro uradili procenu tržišta i napravili ponudu koja je prihvatljiva u odnosu na ponudu na tržištu.Kad su me zvali iz Telekoma zbog prenosa broja,prvo pitanje je bilo: Zašto? Pa vi imate 5 ugovora kod nas.Odgovor je bio da kada Telekom bude imao adekvatnu ponudu u odnosu na SBB koji sada koristim ja se vraćam na Telekom totalno_Objektivno,Telekom takvu ponudu neće imati skoro!Ako se prenos broja nastavi ovim tempom(opet u odnosu na širinu mreže SBB)Telekom će tu patiti opasno(fiksna telefonija).Uzmite kao primer SilverTrio uz Telekomov MixNetM (50% popusta) što zajedno košta 3600 din.Pa to uporedite sa Box paketom za 3700 din.!Da ne govorim o problemima u Box-u kad imate 2 STB-a i net!O tome da vam danas poprave,a sutra poprave nekom komšiji,pa vama opet nešto neće da radi.:S:Možda ja samo imam sreće.:)Mada ne osećam da me nešto baš prati.:S:pre će biti da je to naša realnost.
:wave:

p.s. Imam još nešto da dodam.:)Imao sam reklamaciju na račun koji je njihovom greškom umanjen za 50%,i na jačinu signala prošle nedelje.U roku od 48h ,pregledana je instalacija u kući i dovedena nova "osmica"(ma šta to značilo,njihov sleng) na banderu preko puta.Prevezano i sad(a i do sad je radilo)radi kako treba.Sad je jačina signala od 0 do -2 ,kako kad.Nadam se da će ovo moje iskustvo nekom značiti.
:wave:
 
Poslednja izmena:
Ok, neki ovde ocigledno razmisljaju na neki svoj nacin. 1500 minuta za 390 kinti, jel to mnogo? Pa sta hocete, da vam daju neograniceno da pricate i ako moze da to bude dzabe.
To "flat" je cist marketing ali realno 1500minuta je vecini vise nego dovoljno i za te pare vise nego povoljno. Moja keva jase taj fon i potrosi 500-600 minuta, ja ga ne diram uopste.
 
Ја сам помињао али не као мало минута него као лажну понуду. Мени није потребно, фиксни једва трошим (добро, сада сам почео кад је већ фрај) али је битно због моје мајке која користи само фиксни. Нестане струја, нестане СББ сигнал из било ког разлога а ја нисам кући ... она не би могла да позове нити би њу неко могао да добије. То су моје замерке СББ телефонији а не минути. Све то је само зато што неће да уложе у модеме са батеријом као и у агрегате на чвориштима. Ако сам ја могао да уложим у УПС, може и СББ у батерије и агрегате. Када то реше, можда и пробам телефонију ... али само уз Телеком фиксну која је ипак сигурнија. Ко каже да сутра Телеком неће да понуди и фрај позиве у фиксној и мобилној мрежи?
 
Marketing SBB kompanije je jako čudan, bar pokazuje primer reklamne kampanje za fiksnu telefoniju usmere na stariju populaciju marketinškom forom "Dormeo", "TopShop" još samo da dodaju ko pozove u narednih pola sata dobija duplo više minuta u naredna tri meseca, duplo više minuta za zvanje izvan SBB mreže i fore koje primenjuju navedene kompanije.

PS. Samo da kampanja ne bude otišla malo predaleko pa ponude otklanjanje bolova u kostima uz SBB fiksnu telefoniju sa garancijom godinu dana besplatnog ručka i najjeftinijeg soka, a sve to za samo 2999,00 dinara mesečno... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno