Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ljudi, imam par pitanjaca za vas. Kuci na prvom spratu imam sbb-ov modem ovaj novi sa wifi, a nabavio sam i za prizemlje modem epc2100r2 (mislim da mi je taj bio pre ovog novog), e sad problem je u tome sto preko ovog epc2100 ,kad ga povezem, nemam net(no internet access). Kad se pokusam nesto da otvorim u pretrazivacu izadje obavestenje od sbb da mi internet usluga nije validna. Je li moguce ova kombinacija sto ja pokusavam, da imam 2 modema? Ili me je sbb vezao za 1 modem konkretno ovaj sa wifi? Hvala
 
Не можеш да имаш два модема, нарочито не можеш сам да их набављаш. Иначе би сви набављали модеме на бљуваку и користили фрај интернет.
 
sbb mi dao cisco epc 3928 (valjda isto ko 3925) . da li moze da se namesti wake on lan za njega? ja sam uspeo da upalim pc ali tek neposredno posle gasenja (ili jos neki minut). kao da HG posle nekoliko minuta zaboravi IP pc(npr 192.168.0.15) i onda mrka kapa ,nema paljenja kompa sa interneta .
 
Stavi kompu fiksnu IP adresu ili produzi DHCP lease time.
 
Stavio sam pc—u fiksnu ip (ako za lokal mislis), probacu kasnije ovo za dhcp. Hvala.
 
Stavio sam pc—u fiksnu ip (ako za lokal mislis), probacu kasnije ovo za dhcp. Hvala.

Dobio sam od sbb-a isti modem pre neki dan, na starom modemu je wol preko interneta radio bez problema, sada radi samo nekoliko minuta posle gasenja kompa.Izgleda da ruter nekako brise kes iz ARP tabele gde se nalazi IP adresa kompa.Pokusao sam da produzim DHCP lease time na 1 dan (1440 min) ali bez uspeha.Ako je neko uspeo ovo da podesi neka javi kako...
 
Bili mi iz Sbb-a pre neki dan...kazu intervjuisu korisnike da vide koje usluge imaju i koliko su zadovoljni...svi im se zale na epc3925 :d
 
Pa da, a ja kad im kažem da mi ga ne donose prave se blesavi. Niko im se ne žali na njega, svi oni ga imaju kući i radi im super.
 
Hahaha...problem jeste bio taj da su ostali u manjku sa kombinacijom modem + ruter pa su zato svima davali taj, ali neko rece ovde da je dobio novu verziju epc3928...ne znam da li je kod njega to popravljeno...ja cu videti da ako je to moguce zatrazim zamenu za njega u neko dogledno vreme
 
Ja sam pre par dana dobio epc 3928S, ne moze da se podesi bridge, jel uspeo neko da aktivira wake on lan preko interneta sa ovim HG-om? Imam i TP-Link sa DD-WRT firmware-om, kad ga stavim u wan-lan vezu izmedju kompa i ciska da li mu je uopste moguce pristupiti preko javne ip adrese ?
 
Cek, a kako radi sam wifi na Epc-u ? Jel daje snazan i stabilan signal ili je isto kao na starom modelu?
 
Cek, a kako radi sam wifi na Epc-u ? Jel daje snazan i stabilan signal ili je isto kao na starom modelu?
Dobio 3928 pre neki dan zato što je grom spalio 3925 svima u ulici :) WiFi radi isto.
 
Isto...e sra*e
 
Ja imam modem sa WI-FI signalom i samo sam ga iskljucio i povezan je na TP-Link..

Nikada nije bilo nikakvih problema sto se stabilnosti i brzine tice ,sem prekida signala tu i tamo tri cetri puta u mesecu...

Bice nekog povecanje brzine ? :/
 
Poslednja izmena:
Nemaju zašto da povećavaju. S toga neće.
 
Mora da se misli na Adsl koji nudi 50/2 u nekim paketima ali na zalost mali procenat ljudi ima uslove za to i Targo koji koliko citam ako se ne proda ili ne nadje neku veliku debelu finansijsku inekciju ce se zatvoriti.
 
Tržište nam je mrtvo kao američko. A svi znamo kako tamo izgleda ponuda i cene za internet.
 
U tehnoloskoj nam Americi :D tesko mi je da poverujem u to al aj :d
 
Čuj hoćete povećanje brzine, a koj će da plati otvaranje novog ShowrRoom-a u Bulevaru Kralja Aleksandra 34, i plus novi prodajni objekat moderan, ultra-mega-giga u Jagodini, ih sitničarite jeste bili na SBB FB stranici pa mi zvanično imamo prosek brzine 11.39mbps, plus nam omogućili da koristimo besplatno UniFi do kraja godina... e jeste na kraj srca :D i imamo Jefi od 390 din mesečno... za koji nije u planu poskupljenje i plus nam daju 200 minuta fraj... :D

Dragi XXXXXXXX, prosečna brzina interneta u Evropi dostiže do 19,47 mb/s.
Prosečna brzina interneta u Srbiji prema Net indexu iznosi 7,06 mb/s.
Prosek brzina kablovskog internet u Srbiji iznosi 11.39mb/s.
Prosek najvećeih provajdera ADSL-a 4,82 mb/s.
Minimalna brzina u našim Duo i Trio paketima je 15 mb/s što nas čini liderom u Srbiji, a uz internet dodatke brzina interneta može dostići i 120 mb/s.
Svakako da na unapređenju svojih usluga konstantno radimo i uvek spremamo novo I bolje za naše korisnike.
 
Da, a gde je taj njihov Wi-Fi u Nišu? Jer ga ja nigde nemam. I koliko sam video na onoj njihovoj mapi, samo je u Showroom-u. Tako da mi mnogo znači "besplatno" što ne mogu da koristim. U BG-u koliko vidim je na pristojnom broju mesta. I nigde drugde.
 
Pa i u Kragujevcu postoji samo u njihovoj poslovnici.
SBB-u se mora odati priznanje za jedno, a to je da mnogo vole da se hvale u reklamama :D. Jeste da je to svrha reklame ali oni baš vole. Sve ultra giga mega ali zato moraš nekad čekati i 10 sekundi da bi prebacio kanal.
 
Poslednja izmena:
Da, a gde je taj njihov Wi-Fi u Nišu?
Пре пар година је СББ променио тактику за wifi па су кренули да среде Београд па онда остале. Ми још нисмо дошли на ред а каће, не зна се. Иначе списак на сајту нема везе, ја сам на њиховом форуму неколико пута покушао да им објасним али они из Београда немају појма како је овде а ови одавде немају појма ... уопште. Зато и није чудно што је пре пар година нишки СББ прешао у руке крагујевачког и они одлучују о свему ... не знам да ли се то променило али нисам чуо да је а према овима овде, не верујем да су им вратили нешто.
Два кафића у сокачету уопште не постоје, поред хале такође нема сигнала, остају Броз/Трајван у центру и још пар места која нисам проверио. Све у свему, као да га и нема.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno