Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nece.. Niti mi stize nova sifra na mail.. A ovi tutubani iz podrske su unikati.
 
Za portal user je: [email protected],pass koji si koristio.U koliko si zaboravio,menjao ili iz bilo kog razloga ne radi, imaš ovo Untitled.png.Radi iz prve,probao
 
Probao sam i to, ne stize mi mail..
 
Kako to uvek bude kod SBB-a nekom to radi nekome ne radi.

Uglavnom kako ih neko nazvao ovde "tutumraci" :D nisu izdali saopštenje koje bi trebalo ali... adresa home.sbb.rs je bila u funkciji (uvid u račun, promena paketa, email itd...) e oni su uradili resetovanje tj. na mala vrata uveli "Moj SBB" portal, kada kažem uveli na mala vrata to je postojalo i ranije ali su prebacivali nešto i čačkali, tako da su ukinuli pristup home.sbb.rs i nisu obavestili korisnike da više nije u funkciji nego da od sada koriste navedeni portal, a da se prethodno registruju za one koji nisu registrovani. (ako se neko pita odakle ova adresa home.sbb.rs ima je na ugovorima koje ste potpisivali tj. tu su reklamirali za uvid itd....)

Naravno uvek nešto mora da koči, a zvanično saopštenje usmeno od podrške jeste sledeće, da budem precizniji od supervizora: Postoje problemi sa funkcionisanjem dostave email-a nakon registracije na portal "Moj SBB" zbog prevelikog broja zahteva korisnika. Budite strpljivi radimo na rešavanju problema, a email bi trebao da vam stigne u toku dana sa aktivacionim linkom

Samo da napomenem od tada je prošlo 4 dana, email se negde zagubio kao da ga šalje kineska pošta pa treba da stigne 20-30 dana, prođe carinu i tome slično...

Na sve ovo treba dodati da je bilo osvežavanje gMail naloga jedno 5 puta, zapela podrška da tako radim i ubeđivala da je kod njih sve uredu, a ubeđenje je nestalo istog momenta, posle rečenice "Molim Vas sačekajte, da proverim o čemu se radi" i onda izvinjenje i priznavanje postojanja problema, i ono što sam napisao...

Sumiranje:

- Postoje tehnički problemi sa dostavom aktivacionog link-a na email
- Postoje tehnički problemi sa dostavom email poruka usled velikog broja zahteva
- Tehnički problemi su nastali usled ukidanja pristupa web adresi home.sbb.rs
- Korisnici nisu obavešteni o ukidanju pa je zbog toga nastala frka
- Sistem nije optimizovan za veliki broj zahteva
- Ovo je urađeno zbog usklađivanja usluga i objedinjavanja, a sve zbog mreže UniFi
- Tehnička podrška je neobaveštena kao Koštunica
- Tehnička podrška Vas ubeđuje da je sve uredu, a posle demantuje

Na kraju stari dobri SBB, sa njima nikad nije dosadno... :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da onaj njihov (SD) D3 uredjaj koristi 'fake standby'. Odnosno on u standby mod-u samo iskljuci izlaz a trosi isto struje kao kad je ukljucen.
Znam da je struja kod nas jeftina, i da je to sve mala potrosnja, ali SBB ima na hiljade a mozda i stotine hiljada takvih uredjaja u mrezi.
Drugi problem sa tim je sto on stalno drzi pin 8 na SCART-u na naponu. Zbog toga, izmedju ostalog, nece da se TV prebaci na SCART kad se ukljuci iz standby.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da onaj njihov (SD) D3 uredjaj koristi 'fake standby'. Odnosno on u standby mod-u samo iskljuci izlaz a trosi isto struje kao kad je ukljucen.
Znam da je struja kod nas jeftina, i da je to sve mala potrosnja, ali SBB ima na hiljade a mozda i stotine hiljada takvih uredjaja u mrezi.
Drugi problem sa tim je sto on stalno drzi pin 8 na SCART-u na naponu. Zbog toga, izmedju ostalog, nece da se TV prebaci na SCART kad se ukljuci iz standby.

Meni od kada sam priključio d3 na tv, kad god uključim tv uvek bira taj ulaz i pošto je d3 isključen onda "no signal"
 
i meni. i to je upravo zbog onog sto sam napisao, jer d3 nije stvarno iskljucen. jedino resenje je da se gasi na prekidac pozadi.
 
Ја сам имао такав проблем када сам својевремено пробао IPTV па је телевизор стално пребацивао на AV због чега ми је једино решење било да чупам кабл из СТБ што са оним ситним пиновима није паметно ... све док се једна иглица није савила. Пошто је кабл специфичан, било ми је поглу да га чачкам. Са класичним SCART каблом је мањи проблем, само прекинем тај пин и више нема аутоплеј опције.

Слично је било некада са VCR, чим се стисне плеј, одмах пребацује телевизор на касету а за време гледања практично нисам могао да пребацим на програм јер је одмах враћао. Зато сам одувек користио каблове који су имали само AV везу, без овог свича. Срећом, овај нови Д3 и нема SCART а у сваком случају је HDMI бољи избор.

Пошто Д3 (као некада и VCR) има сат, нека струја мора да се троши. Ипак, као што ни телевизор никада нисам гасио на главно дугме, као што и VCR нисам, тако ни Д3 никада не гасим, ни на стендбај а нарочито не на дугме позади. Неколико вати на сат могу да истрпим. Па кад појачало не гасим ... па ево има 22 године, могу ваљда то да радим и са Д3 пријемником. :)
 
Može li neko da okači rezultate sa speed test-a (treba mi najnoviji datum) pošto brat radi neki seminarski na temu Fiber pa je tu uključio Telekom VDSL, Orion, SBB, Targo...?
 
Sećam se da je pričano o tome ali ne uspevam da nađem sada. Dakle prelazim sa starog mix paketa na duo gold. Sada imam stari WebSTAR EPC2100R2 plus sopstveni ruter. Kad sam potpisivao ugovor kaže čovek da mora da se menja stari modem zbog brzine? Htede da mi uvali gateway :D ja se opirao i na kraju smo se dogovorili da kad me pozovu pre dolaska kažem šta bih želeo. Pitanje je šta da tražim? Je l' imaju neki običan noviji modem a da nije gateway?
 
Imaju mislim da je tacna oznaka epc3208, moguce da sam neke cifre permutovao, mozda krenu da ti pricaju kako ih trenutno nemaju na stanju.
Uglavnom i hg ce ti ok raditi ako mu iskljucis wireless i nakacis svoj, imaces jos jedan hop u lokalu
 
Poslednja izmena:
Prelazim sa duo mixa na trio gold. Imam epc 3208 cisco tp link wifi ruterom. Sada cu dobiti nov uređaj sa wifi. Za ovaj novi uređaj kažete da je krš? On daje veće brzine neta od starog epc 3208? Šta je to hop?
 
Ako se dobro secam neko rece da podrzava do 120Mbit ovaj epc 3208, tako da ne vidim zasto bi ti menjali, a i ovaj modem i wifi zajedno je krs.


Edit: To je za upload 120Mbit, a za download je 440 Mbit.

Nemoj da te prevare.
 
Poslednja izmena:
Oba su docsis 3.0 tako da nema potrebe da se menja
 
Imam njihov standard net paket(S+) ,bez ugovora.Kako moze da se ne koristi njihov net naredna npr. 2 meseca,a da se ne vrati oprema?Dakle mislim da izmirim ovo sto imam do sada,da im ne dugujem,ali da "pauziram" neka 2 meseca.Ili mozda traze da im se odmah oprema vrati .Jel imo ko iskustva sa tim?
 
Пређи на припејд, плати један месец па после не мораш неколико док не потраже опрему.
 
Sećam se da je pričano o tome ali ne uspevam da nađem sada. Dakle prelazim sa starog mix paketa na duo gold. Sada imam stari WebSTAR EPC2100R2 plus sopstveni ruter. Kad sam potpisivao ugovor kaže čovek da mora da se menja stari modem zbog brzine? Htede da mi uvali gateway :D ja se opirao i na kraju smo se dogovorili da kad me pozovu pre dolaska kažem šta bih želeo. Pitanje je šta da tražim? Je l' imaju neki običan noviji modem a da nije gateway?

U istoj sam dilemi..
Mora li da se menja WebSTAR EPC2100R2 ako prelazim na duogold paket ?? Zato sto ne podrzava brzine ??
Hteo bih da izbegnem cekanje na njihove dolaske.
Ako vec mora da li da insistiram na epc3208 ??
 
Insistiraju na zameni starih EPC2100 modema jer su po docsis2.0 standardu, EPC3208 i EPC3925 su docsis3.0. Kod prijavljivanja za zamenu paketa naglasi da pošalju EPC3208 modem, a to isto ponovi i tehničaru koji se bude javljao da zakaže termin dolaska.
 
Imam njihov standard net paket(S+) ,bez ugovora.Kako moze da se ne koristi njihov net naredna npr. 2 meseca,a da se ne vrati oprema?Dakle mislim da izmirim ovo sto imam do sada,da im ne dugujem,ali da "pauziram" neka 2 meseca.Ili mozda traze da im se odmah oprema vrati .Jel imo ko iskustva sa tim?
Trebalo bi da može. Pitaj ih.
 
Pa ako si postpaid idi u poslovnicu i trazi da zamrznes paket, ako si pripaid onda jednostavno nemoj nista da placas :) nece da traze opremu tako brzo mislim tek posle 6 meseci, ako je uopste i traze. Trebalo bi da mozes i TV pretplatu da zamrznes ali nisam siguran koji je minimalni period.
 
ja sam prešao na trio gold i iako sam imao docsis3 modem, zamenili su ga sa all in one epc 3925. rekao mi je momak da moraju da ga zamene zbog telefona jer ma koliko bio ok prethodni modem (imao je na sebi priključak za tel i podržavao je veće brzine neta) brljavio je sa tel. na ovom novom, koji su stavili ne koristim ruter, tj koristim svoj ruter (ciskov) i skroz mi ok radi
 
3208 radi dobro, sa i bez telefona.Bar kod mene.Trio gold premium paket.
 
Ja sam prosli vikend presao sa Duo Gold Extra na Trio Gold Extra (preneo dva fiksna broja) i rekao sam im da po cenu raskida ugovora necu da menjam EPC3208 za HG uredjaj.

Juce su izvrsili prenos fiksnih (zakacene dve linije na modem), za sad nisam imao problema.
 
Odgovorise mi na twiteru da je u toku jedne kalendarske godine moguce zamrznuti na najvise 60 dana.Samo im javim Mac adresu isplatim sve i u toku jednog dana mogu to da odrade.Inace im vrlo dobro radi Twitter tim :).Brzo odgovaraju i uglavnom rese probleme ako ih ima.Eto jedna pohvala :).
 
Ma da odlicno radi i 3208 sa telefonom, to su im fore da neupucenim uvaljuju hg
 
Insistiraju na zameni starih EPC2100 modema jer su po docsis2.0 standardu, EPC3208 i EPC3925 su docsis3.0. Kod prijavljivanja za zamenu paketa naglasi da pošalju EPC3208 modem, a to isto ponovi i tehničaru koji se bude javljao da zakaže termin dolaska.

Hvala na odgovoru, ipak cu morati da sacekam jos 40-ak dana da mi istekne stari ugovor.
Ne dozvoljavaju potpisivanje novog ugovora jer je stari skuplji 68din..:mad:
A rekli mi telefonom da moze, dzabe sam trosio vreme odlazeci u poslovnicu. :smash:
 
Hvala na odgovoru, ipak cu morati da sacekam jos 40-ak dana da mi istekne stari ugovor.
Ne dozvoljavaju potpisivanje novog ugovora jer je stari skuplji 68din..:mad:
A rekli mi telefonom da moze, dzabe sam trosio vreme odlazeci u poslovnicu. :smash:
Pa može...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno