Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja to smatram za isto, samo pod kategorija. A nisam gledao da drugi paketi nemaju zajedno.
 
Imam problem sa internetom. Naime radi se o tome da je jako spor.
Potrebno mu je i po 30 sekundi da otvori neku stranicu, jutjub i ne pusta, klip mora prvo da se pauzira kako bi se ucitao, pa tek onda da radi.
Online igre jednostavno ne mogu da rade, pise da je problem sa internet konekcijom.
Sta da radim?
Koristim windows deluxe na lap topu.
Paket je S, a prema spid test brzine su sledece:
Download je 0.11mbps
Upload je 0.12mbps
 
Poslednja izmena:
Уз њихову помоћ ће да реши проблем до зиме. ;)

Шта показује брзина на модему? Да ли имаш wireless рутер или је уопште још неко закачен на модем? Да ли имаш неки програм који довлачи у позадини? Стартуј неки лајв линух па измери, ту баш не може да ти смета нешто сумњиво у компу.
 
Neće valjda da se žali upravi vodovoda.? Meni su pomogli nekoliko puta. Možda je crko modem, mozda neka skretnica, mozda treba sinhronizacija... Majstora ti pošalju najkasnije sutradan ako se problem ne reši preko telefona.
 
ja bi zamenio taj 'windows deluxe' normalnim OS-om.
 
Wtf is Windows deluxe?
 
Neće valjda da se žali upravi vodovoda.?
Па може да их зове али ће то и да потраје а можда је у питању неки баналан проблем. Да не буде као оно ... јесте ли укључили кабл у модем? Ааа, зар и то мора. ;) А опет, ако неко користи непостојећи оперативни систем, ко зна шта тај садржи. Мени је то најсумњивије. Можда торенти вуку максимално, можда комшије имају непознат бестплатан бежични интернет а не знају одакле, можда се вируси јављају кући и шаљу податке ...
 
Добро де, не мора да буде вируса ... неко је набуџио ХР, додао сега-мега кодек пекове, гомилу фонтова, разне програме за оптимизацију, опоравак, чишћење, убацио неки крек да пролази проверу да ли је легалан или не, разне шарене теме, алатке ... могуће је да је избацио подршку за графичку коју нема, за језике које нема, за остали хардвер који нема е да би све оно стало у паковање.

Јесте кул за оне који слабо стоје са инсталацијама, кликну и имају све програме на свету али је гадно за рад јер ће у већини случајева све то да смета, кочи, брља а богами и успорава интернет. ;)


Е да, стручни савети СББ-а. Пре неколико година сам имао брљање модема, интернет ради тачно 15 минута и онда се прекине конекција и следећег тренутка опет успостави. Графикон од тада емулца је лепо показивао, скоро у секунд. Онда дођу ови из СББ-а и прво ... аха, имаш рутер, то је проблем, тај кочи интернет. Кажем да нема везе, да имам интернет годинама а да се ово дешава пар недеља ... а јел имаш неки антивирус? Имам, али ћеш ти да ми потпишеш да ће СББ да ми надокнади штету коју могу да ми направе вируси ако га искључим ... добро, не мораш. Проверили су мало каблове, на крају отишли по други модем, заменили и све је прорадило. Све у свему сам добро прошао али је питање како би било да се нешто слабије разумем, ко зна како би ме завртали. У сваком случају су после тога знали где долазе и прихватили су све што предложим. ;)
 
Jel zeza nekom net veceras? Radio normalno i sad cas radi cas ne radi. Sto godina otvara stranice...
 
Jel zeza nekom net veceras? Radio normalno i sad cas radi cas ne radi. Sto godina otvara stranice...

+1
Zeza ceo dan vec. Sve usporeno.... restartovao nekoliko puta i menjao dns
paket 10/1

3610327769.png
 
Poslednja izmena:
Blizu Vuka ... malo radi pa onda skroz uspori ili No Internet access. Vidim sad da i komsijama puca, samo odjednom nestane desetak wireless-a :D
 
Poslednja izmena:
Такође, само што мени приказује на иконици да је повезан све време, а веза пуца на свака 2-3 минута.
 
Moze mala pomoc duduku?
Imam neki prastari mix paket gde je net 15 dl a ul 1,5...Keva uzela neki gold, nemam pojma ali ono sto znam da je net 30/2. E sad, imam stari Sci. Atl modem i TP 740N ruter i to sve sljaka bez greske. Rece decko iz SBB-a da taj Sci. Atl modem ne moze da sljaka za 30/2 net.
Da li je to zvaka da bi mi uvalili ovog Cisca?
 
Stari epc2100 je sposoban za brzine do nekih ~50Mbps, međutim on radi na docsis2 standardu a SBB sve forsira na docsis3 jer im taj standard omogućava više korisnika sa većim brzinama po jednom kraku mreže. Ako baš mora zamena obavesti ih da pristaješ samo da ti epc2100 modem zamene za novi docsis3 modem epc3208 i ni pod kojim uslovima ne pristaj na EPC3925 ruter.
 
Traži da ti donesu modem, meni su doneli. Prvo su pokušali da uvale HG, iako je na zahtevu jasno pisalo da ne želim HG.
 
Pardon, sta je HG?
Hm, nisam znao sve to pa sam pristao da mi donesu "wi-fi ruter".
Moracu sutra da ih zovem i napomenem za modem.
 
HG = home gateway tj. Cisco EPC3295

Mnogi se žale na njegov rad, ako si zadovoljan kako ti radi taj TP-Link, insistiraj na modemu.
 
Такође, само што мени приказује на иконици да је повезан све време, а веза пуца на свака 2-3 минута.

Isto i kod mene. Sve izgleda kao da radi ali u stvari nista ne radi :D

Koji ste deo grada vas dvojica? U Zarkovu sljaka ko zmaj.

Nisam iz BG-a, Pozarevac je u pitanju. Tako da je verovatno do njih nesto bilo. Evo i malo pre isto tako zezalo. Uradim tracert na neki sajt i vidim da puca na SBB linkovima.
 
Probaj hard reset uredjaja ili nazovi korisnicki servis, meni radi ok.

Problem je sto to kad uradim onda on skenira sve programe i to traje i traje i traje, a zna i posle toga da mi ne radi, pa moram vise puta da ga resetujem...

A jel ima neko problem ovih dana sa netom? Meni nestaje net oko 12AM i dodje oko 12:30AM. Zvao sam korisnicku sluzbu i rekli su da nema nikakvih kvarova i da oni ne vide prekid signala...
 
Zovem jutros podrsku ( izabrao sam podrsku za net ) raspitao se za promenu modema umesto rutera i covek me ubedjuje da to nije moguce uraditi i da oni za "gold extra" pakete daju rutere kao i da nisu culi za slucajeve gde ljudi zahtevaju modem umesto rutera.:wall:
 
Morate da shvatite da oni odgovaraju po paternu, kad nemaju odgovor prebace vas kod "strucnjaka" sa kojima se razgovor uglavnom zavrsi sa recenicom "poslacemo tehnicku sluzbu". Za svako komplikovanije pitanje vezano za sam ugovor i slicno treba otici direktno u SBB, barem su moja iskustva takva.
 
Tacno tako
 
Jel vam radi mojsbb?
 
Izbacuje mi odjednom da nije tacan password, a nikad nisam to cackao, chrome zapamtio user, lozinku itd.. Resetovao sam pass, ali mi ne stize mail sa novom ceo dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno