Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene radi kako treba a nakace se i 2 - 3 androida i jedan laptop :) Mislio sam da menjam al nemam razloga za reklamaciju sem da lazem. Doduse i nisam neki zahtevni wifi ovisnik.
 
I ja sam specijalan :)

Sasvim dobro mi radi ruter i po kuci i u dvoristu. Cak na vecoj daljini daje punu brzinu wireless-a od tp linka koji sam koristio pre njega.

Cak sam dobrih mesec dana koristio ovaj u kombinaciji sa ruterom bas zato sto mnogi pljuju wireless na EPC3925.

druze to je prava retkost al' eto ima vas i takvih..
imam jako puno primera koji su kao moj ,gde uopste ne sljaka dobro Wifi na epc3925..
ko zna odakle su oni i nabavljali te gatewaye, i koji je kome zapao...(g***a kineska ) mada , ovi njihovi serviseri su meni menjali uredjaj dva puta al dzaba sve kad i dalje ne izvlaci ni 60% brzine na udaljenosti od samo par metara..
a za sve ostale komentare -naravno da ste upravu treba nakaciti kvalitetan ruter i prica resena ..
nego me mrzi sad tim da se bakćem .:D
 
Poslednja izmena:
Mozda stvarno ima veze sa dolaznim signalom. Meni wifi ne radi nista losije (cak bih rekao da radi i bolje) nego sa dva druga rutera. Malo stariji tp link i novi asus.

ovo mi nije najcisitje... on nema bridge mod (to je glavni problem ustvari, sto je SBB osakatio fw)
znaci ti si zakacio ruter kablom na cisca? obojica rutiraju, natuju i ti kazes da sve super sljaka? torrenti prolaze kako treba?
neka je i tako, opet je bolje kad je jedno rutiranje umesto 2.


Posle silne pljuvacine na racun vajerlesa nisam hteo ni da probam EPC3925 ubedjen da ne valja nista vec sam im trazio da mi donesu modem koji bih kombinovao sa mojim ruterom

Naravno doneli su mi ovaj :)

Instalater mu je u dogovoru sa mnom iskljucio vajerles i nakacio ga na moj ruter. Sve sljaka kako treba jedino nesto nije uspevalo da povuce ip po paljenju kompa pa sam tu redovno morao da restartujem ruter da bih dobio net (samo kod paljenja kompa)

Torente skoro nikad ne koristim ali bih rekao da funkcionisu. Down mi je jako brzo otisao na punu brzinu ali mi je up delovao malo cudno. Mnogo sam malo imao odlaznog saobracaja kad sam probao torente.

Onda sam primetio da mi vajerles u dvoristu nikako ne radi punom brzinom. Reko ajde da probam kako radi EPC3925 sam kad ono savrseno :)
 
Poslednja izmena:
Ja, kada rekoh da mi to sve lepo funkcioniše, okačiste me očas posla :d, ali radiiii ;) i nemam pad signalaa...
Meni dali Cisco za USA tržišteee :d
 
Poslednja izmena:
Да само знаш како сам ја прошао када сам написао да ми 3925 ради нормално. ;) А ко хоће, може да погледа и неке текстове са посебним освртом на последњу реченицу Even in ideal conditions, Anandtech found that the fastest phones may only reach 35 mbps over wifi, with most lower than that.

41747.png
 
Meni se samo cinilo da je up kod torenata problematican. Bas mu je trebalo vremena da potera neki saobracaj i cini mi se da nije ni islo punom brzinom sto je po meni nelogicno kod p2p

down je odmah krenuo full

torente inace skoro i ne koristim pa se nisam dalje udubljivao u taj problem. Sto se ostalog tice sasvim naormalno je radila kombinacija ovog uredjaja sa tp link ruterom.
 
Ja iskljucio Wi-Fi na Ciscu 3925, LAN kablic u WAN ulaz na 150M Wireless Lite N Router Model No. TL-WR740N i to fercera(neko rekao da ne moze Cisco 3925 da radi u bridge modu? :) ) . Sve funkcionise flawless, inace nisam bio zadovoljan sa Cisco Wi-Fi-em zato sto nesto brljavi, gubi se sa MAC adresama, treba mu 100 godina da se sabere i tako dalje(samo moje skromno iskustvo) zato sam odlucio da mu dodam odvojen uredjaj za Wi-Fi. Sta sam sve procitao za Cisco 3925 trazio sam da mi vrate moj stari obicni modem ali sam se na vreme predomislio jer taj stari modem ne moze da opali 20Mbs, dal rekose da mu je max 10 ili 15Mbs mooozda. Apload torrenta mi ide oko 170-179kB . Evo slike speed testa, sto se tice Cisca 3925 zadovoljan sam kako radi kao modem.
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    261.5 KB · Pregleda: 146
^ Samo sto u toj konfiguraciji Cisco i dalje radi kao ruter...

Pozdrav
 
Pa ja to isto pricam. Ja ga koristim isto tako i svoja dva rutera vezana u bridge i sljaka ko zmaj. Stvarno ne mogu primetim razliku u netu, to je najbitnije.
 
Mozete i da uzmete obican AP i da ga utaknete u ruter i resili ste wifi problem :)
 
Neka su 2 nata ja razliku ne mogu da primetim nikako. Torenti rade, sve radi, ping je ok.

Privatni trackeri ili public ? Negde sam naleteo da privatni mogu napraviti problem zbog " skripta " koje drze i da zbog duplog nat-a moze da padne ban, mozda i gresim doduse.
 
Poslednja izmena:
Jedino razlog zašto trpim cisco ruter je što ima site-to-site VPN, što dd-wrt nema.
 
@Falcon
Jesi li siguran da Cisco podržava taj softver
 
Cisco sigurno ne podrzava DD-WRT, odgovor je bio namenjen IzNoGooDu koji napisa da DD-WRT ne podrzava site-to-site VPN.
 
To OK
 
Kako vam radi prebacivanje kanala na D3? Meni radi promenjivo, nekad treba oko sekunda da se promeni kanal ali nekad hoću da ga razbijem kako radi.
Sinoć mi se desilo da 10 sekundi prebacuje na drugi kanal. A jako često mu treba po 2-3-4 sekunde da prebaci. Vredi li da se žalim SBB-u ili je uredjaj jednostavno
krš i nema pomoći?
 
Isto i meni.
Nekada prebaci za 2s nekada se vuče kao mrcina, ali to je samo na nekim kanalima.
Npr. kada sa RTS1 prebacim na NOVA nekada zna da zakove po 7-10s...
 
Meni prebacivanje radi normalno, jedino sto me nervira je sto mi cesto ne radi opcija "72h unazad", izadje poruka da nije aktivirano i da pozovem korisnicki servis, a zapravo je aktivirano...
 
Meni prebacivanje radi normalno, jedino sto me nervira je sto mi cesto ne radi opcija "72h unazad", izadje poruka da nije aktivirano i da pozovem korisnicki servis, a zapravo je aktivirano...

Probaj hard reset uredjaja ili nazovi korisnicki servis, meni radi ok.
 
Ono sto me buni kod paketa duo gold extra je sto pise kao "klub zona sa vise od 2000 naslova" a oni se opet valjda naplacuju?!Sto onda isticu to u odnosu na npr. duo gold ili onaj silver,kad je ista stvar.I tamo se odredjeni naplacuju.Ja imam i D3 tv i net njihov(postpeid 6mb) ,ali oboje bez ugovora.I razmisljao sam da uzmem duo gold extra,ali sad ne znam sta da radim.Jel i onaj 72 unazad i D3Go mora da se placa na ovom paketu bez obzira sto je "cekirano" ?
 
Ono sto me buni kod paketa duo gold extra je sto pise kao "klub zona sa vise od 2000 naslova" a oni se opet valjda naplacuju?!Sto onda isticu to u odnosu na npr. duo gold ili onaj silver,kad je ista stvar.I tamo se odredjeni naplacuju.Ja imam i D3 tv i net njihov(postpeid 6mb) ,ali oboje bez ugovora.I razmisljao sam da uzmem duo gold extra,ali sad ne znam sta da radim.Jel i onaj 72 unazad i D3Go mora da se placa na ovom paketu bez obzira sto je "cekirano" ?
Sve što je ponudom/ugovorom navedeno - ne plaća se!

Ja imam Trio Gold (osnovni paket) i premotavam kanale do mile volje za dž. jer mi je ta opcija ogovorom omogućena. Jedino sam morao pozvati njihov servis da mi to aktiviraju...
 
Ono sto me buni kod paketa duo gold extra je sto pise kao "klub zona sa vise od 2000 naslova" a oni se opet valjda naplacuju?!Sto onda isticu to u odnosu na npr. duo gold ili onaj silver,kad je ista stvar.I tamo se odredjeni naplacuju.Ja imam i D3 tv i net njihov(postpeid 6mb) ,ali oboje bez ugovora.I razmisljao sam da uzmem duo gold extra,ali sad ne znam sta da radim.Jel i onaj 72 unazad i D3Go mora da se placa na ovom paketu bez obzira sto je "cekirano" ?
Neki naslovi u klubu su besplatni. Recimo Hannibal serija je besplatna u HD ima par pristojnih filmova u SD, što je glupost živa lepo treba da ima HD.
 
Мешаш Клуб зону и Видео зону. Прво је део другог и бесплатно је за Голд Екстра и Голд Премиум. У Видео зони има још садржаја и то се наплаћује. Кечап и D3go су урачунати у цену свих Голд пакета и не наплаћују се додатно.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno