Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam je jednom slučajno aktivirao (gledaj ispočetka opcija) i poslao sam im mejl da mi objasne koje sve opcije na daljinskom mogu slučajno da aktiviram i da mi račun za taj mesec bude veći. Evo šta su mi odgovorili:

"Zahvaljujemo Vam na upućenom e mailu.
Usluga 72h unazad se tarifira sa 110,00 dinara, korisnicima koji su koristili duže od 5 minuta u kontinuitetu bez obzira na broj sadržaja.
Navedena usluga se ne tarifira u Duo Gold, Duo Gold Extra, Duo Gold Premium, Trio Gold, Trio Gold Extra i Trio Gold Premium paketu.
Ovaj servis se može deaktivirati pozivanjem Kontakt centra na broj 19900 ili slanjem maila na ovu adresu.
Srdačan pozdrav"

Nakon ovoga kada pokušam da pristupim opciji "gledaj ispočetka", izađe mi poruka da je servis nedostupan i da nazovem 19900 ako želim da aktiviram.
 
Opcija je vrlo korisna. Tv vrlo retko gledam "live" a mnogo više "u nazad". Ono što je loše je već rečeno: mnogo kanala bez usluge, ni jedan HD kanal (verovatno jer treba više prostora kod njih pa se štekuju) i često bagovanje (mada u zadnje vreme ne toliko kao ranije). Ipak 100 dinara nije neka cifra pa se može reći da nije skupo. Ko je ima u paketu, odnos vrednosti i uloženog je veoma dobar.

Sad mali ot. Ima neki servis koji reklamira lepa Brena. Zaboravio sam kako se zove ali je fazon net tv t.j. gledanje tv programa preko neta. Namenjen je inostranstvu. Ali zanimljivo je što se nudi isto ovakvo gledanje "u nazad" je se program čuva 7 dana. Nemam pojma kako realno funkcioniše servis ali obzirom na povezanost grand tv i SBB ne bi me čudilo da oni stoje iza toga.
 
Opcija je vrlo korisna. Tv vrlo retko gledam "live" a mnogo više "u nazad". Ono što je loše je već rečeno: mnogo kanala bez usluge, ni jedan HD kanal (verovatno jer treba više prostora kod njih pa se štekuju) i često bagovanje (mada u zadnje vreme ne toliko kao ranije). Ipak 100 dinara nije neka cifra pa se može reći da nije skupo. Ko je ima u paketu, odnos vrednosti i uloženog je veoma dobar.

Sad mali ot. Ima neki servis koji reklamira lepa Brena. Zaboravio sam kako se zove ali je fazon net tv t.j. gledanje tv programa preko neta. Namenjen je inostranstvu. Ali zanimljivo je što se nudi isto ovakvo gledanje "u nazad" je se program čuva 7 dana. Nemam pojma kako realno funkcioniše servis ali obzirom na povezanost grand tv i SBB ne bi me čudilo da oni stoje iza toga.

Naravno da stoje a ona im je sad zaštitno lice i suvlasnik u grandu
 
Ako neko ne zna za taj Tv unazad 72h,
kada su ti jednom aktivirali uslugu moraš baš da zoveš call centar da ti je isključe
inače stiže na računu i sledećeg meseca bez obzira koristio/ne koristio.

Naučeno na sopstvenom iskustvu, aktivirala keva slučajno, rebnuli 150d i ja kao ok neću više koristiti, rekao kevi i svim ukućanima...
kad ono na sledećem računu opet naplaćeno?! Ja napravim istragu, niko nije dirao... i onda mi u poslovnici kažu moraš da zoveš.
Naravno, tada je već započeo i sledeći mesec tako da sam i 3. mesec za redom platio nešto što nisam koristio.
 
Da li kad raskidam ugovor za internet placam samo do tog dana ili za ceo mesec koji je zapocet?
 
Ako neko ne zna za taj Tv unazad 72h,
kada su ti jednom aktivirali uslugu moraš baš da zoveš call centar da ti je isključe
inače stiže na računu i sledećeg meseca bez obzira koristio/ne koristio.

Naučeno na sopstvenom iskustvu, aktivirala keva slučajno, rebnuli 150d i ja kao ok neću više koristiti, rekao kevi i svim ukućanima...
kad ono na sledećem računu opet naplaćeno?! Ja napravim istragu, niko nije dirao... i onda mi u poslovnici kažu moraš da zoveš.
Naravno, tada je već započeo i sledeći mesec tako da sam i 3. mesec za redom platio nešto što nisam koristio.

Meni upravo u poslovnici rekli da se plaća samo ako u mesecu pokreneš, tj. aktiviraš uslugu, ne naplaćuje se automatski svaki sledeći mesec. Moram samo da proverim račun kad dođem kući, pa da vidim da li se slaže sa tim što je rekla.
 
Jel moze neko da protumaci ove parametre. D3 mi radi normalno, ali internet se cudno ponasa.
 

Prilozi

  • cs.jpg
    cs.jpg
    248 KB · Pregleda: 209
@e6111

Power Level - jačina primljenog signala. Vrednost ovog parametra treba da bude izmedju -12 i 12, idealno oko 0.
 
Da li se isplati preci na SBB kao provajdera fiksne telefonije, imaju onaj paket za 3k dinara - kablovski internet, HD televiziju i neke besplatne minute u fiksnoj telefonskoj mrezi? Da li je SBB jeftiniji po minutu od Telekoma i da li se isplati preci na njega?
 
Jeftiniji je oko 10 para po minutu. Ali je tehnologija telefonije drugacija neko kod telekoma. Tako da u slucaju gubitka signala, nestanka struje itd... ne radi ni telefon sto kod telekoma nije slucaj. Ja sam hteo da predjem kod njih na taj paket sa svim uslugama, ali sam se nesto malo zamerio sa njima zbog nekorektnosti prema starim korisnicima.
 
СББ телефонија је добра онима којима су потребни позиви ка иностранству јер основни минути из пакета важе и за те позиве. Ако узмеш скупљи пакет, добијеш и 1500 минута ка свим фиксним мрежама у Србији. Мана је што зависи од струје а стипсе из СББ-а неће да дају модеме са батеријом које смањују овај проблем када струја нестане код тебе или да убаце агрегате на чворишта па ако било где нема стује ... нема ни телефонирања. Ипак, данас је фиксна телефонија скоро непотребна, увек може да се покрије тај нестанак струје мобилним па то ипак није толики проблем. Већи проблем је што се наплаћује харач за увођење, осим ако не потпишеш на две године за услугу која је тек у повоју а знајући СББ, неће да буде чудно да често брља. Више може да напише онај ко је то увео, чујем да се дешава да понекад не могу да те добију без икаквог разлога.
Ја им дајем још 3-4 године да мало науче о овоме па можда онда и пробам. Мада сигурно не уместо постојеће, можда уз њу.
 
Ja sam svesno pre nekoliko meseci uzeo trio gold extra bas zbog fixnog. Realno u odnosu na prethodni paket pretplata mi je veca 200 kinti ako se ne varam a dobio sam dosta kao razliku, izmedju ostalog fiksni sa 1500 minuta razgovora. Samo taj fiksni mi vredi dosta, moji jasu po njemu i potrose oko 500 minuta mesecno. To bi kod telekoma vec bila cifra.
Sto se tice same usluge, radi skroz korektno. Kvalitet je ok, nema prekida. Pre neki dan sam imao prvi prekid jer mi je pola kraja ostalo bez struje. Naravno, nismo imali ni telefon. Ali to je najmanji problem jer imam 3 bezicna u kuci tako da mi telekomova linija nije radila :d
Ali posto imamo i punu kucu mobilnih aparata to stvarno ne mogu da racunam kao manu. Ja sam uslugom toliko zadovoljan da cu najverovatnije i drugi broj prebaciti na SBB.
U tom slucaju pretplata bi bila 200din sa 100 besplatnih minuta. Mislim da je to skroz korektno i daleko vise od onoga sto telekom nudi za mnogo vecu pretplatu.
To su vam moja iskustva, mozda nekome pomogne.
 
Meni se jednom desilo da radi sa prekidima, posle restarta rutera se sredilo.

Kad nema struje ne radi ništa živo, najmanje mi treba fixni telefon sa kablom.
 
Da li je moguce resiti problem sa ruterom koji SBB i dalje deli - Cisco EPC3925 ?

kod mene totalno je neupotrebljiv wifi za laptopove, dok mi na mobilnim uredjajima radi mada je signal po stanu uzasno slab:)

iz do sada procitanog nisam optimista ali ako neko ima ideju bio bih zahvalan
 
Da li je moguce resiti problem sa ruterom koji SBB i dalje deli - Cisco EPC3925 ?

kod mene totalno je neupotrebljiv wifi za laptopove, dok mi na mobilnim uredjajima radi mada je signal po stanu uzasno slab:)

iz do sada procitanog nisam optimista ali ako neko ima ideju bio bih zahvalan
Prijavi problem SBB servisu.
Nešto ti tu ne štima. Možda je glavni dolazni signal slabiji.

Meni taj ruter radi bez greške.
Jedina mana je što se moj mobilni sporije asocira na ruter (od sinovljevog i supruginog) tj. sporije dobije IP od njigovih telefona.
Pokrivenost u stanu mi je odlična...

Mada, generalno, mislim da su i D3 i ruter krševi.
 
ok iscimacu, serviseri ovde u sapcu stvarno se odazivaju na pozive brzo
 
za pocetak... to nije ruter nego gateway sto znaci ruter i modem u jednom.. Cisco EPC3925
a navedeni uredjaj nikome ne moze da radi dobro..@ neogeo ti si neki specijalni slucaj onda...
ja posedujem navedeni gateway otkad su poceli da ga dele i mnogi ljudi sa sbb foruma
maltene 99,9% ljudi ima problem sa wifi signalom , to je posledica interne wifi antene
da je eksterna opseg i signal bi bio jaci , a jos da se napomene da ni softverski nije dobro odradjen
kod mene je primer takav da laptop u drugoj sobi izvuce 25mb/s umesto 50mb/s , dok u dnevnoj sobi (do koje nema nijedan zid izmedju, samo hodnik dugacak 7 metara) , signal je minimalan i cesto se gubi.
pokusavali smo i promene kanala rada u Setupu ali dzaba sve,
nadam se da ce ponuditi neki kvalitetniji gateway u buducnosti

;)
 
Poslednja izmena:
za pocetak... to nije ruter nego gateway sto znaci ruter i modem u jednom.. Cisco EPC3925
a navedeni uredjaj nikome ne moze da radi dobro..@ neogeo ti si neki specijalni slucaj onda...
ja posedujem navedeni gateway otkad su poceli da ga dele i mnogi ljudi sa sbb foruma
maltene 99,9% ljudi ima problem sa wifi signalom , to je posledica interne wifi antene
da je eksterna opseg i signal bi bio jaci , a jos da se napomene da ni softverski nije dobro odradjen
kod mene je primer takav da laptop u drugoj sobi izvuce 25mb/s umesto 50mb/s , dok u dnevnoj sobi (do koje nema nijedan zid izmedju, samo hodnik dugacak 7 metara) , signal je minimalan i cesto se gubi.
pokusavali smo i promene kanala rada u Setupu ali dzaba sve,
nadam se da ce ponuditi neki kvalitetniji gateway u buducnosti

;)
krastavac, mada sam primetio da mi u dečjoj sobi signal nema ustaljenu vrednost tj. jačinu. Probao sam da namestim AP, koji mi je ostao od ranije, u Repeater mod međutim, i nakon toga, signal mi je ostao isti tj. nestalan.
Sada se sve nekako sredilo i to (bez APa) funkcioniše odlično. Ponavljam, stan mi je odlično pokriven osim što moj fon sporije dobija IP od rutera nego ostali fonovi u stanu.
Apropo svega iznešenog, i Telekom ruteri nemaju antenu pa im je signal odličan tako da odsustvo antene nije merilo jačine i prostiranja signala...
Telefonija nije loša, mada bi mogla biti bolja. Često mi se desi da pozovem nekoga, pozvoni jednom i na tome se sve završi, i tako u nedogled dok meni ne dosadi pa batalim zvanje. No, ispeglaće oni to...
 
Tražite da vam zamene gateway modemom, kupite neki dobar ruter i rešili ste problem na duže staze.
 
Tražite da vam zamene gateway modemom, kupite neki dobar ruter i rešili ste problem na duže staze.

Dobar ti je predlog, ali mi ne pada na pamet da ulažem išta dodatno mada mi nije jasno zašto mi ovaj AP/Repeater nije odradio posao kako treba?
 
Ја баш и нисам меродаван за wireless везе али према неким порукама, проблем је везан за неки тип мобилних тј неки чипсет. Пробао сам са Алкателом 992D и малим Хавајцем и wireless је радио без проблема, пустио D3go, пустио неки тупави download и бар сат времена није ни пукло ни прекинуло. Лаптоп немам а глупо ми је да убацујем wireless картицу кад модем/рутер ионако стоји на компу. ;) Иначе 992D иде преко 20Mbps док Хавајац ретко пређе 10 па због тога прво код њих тражим проблем.
Наравно, најбоља варијанта је модем плус неки добар рутер али ни ја немам намеру да улажем у нешто што ми није потребно. Ако једном купим лаптоп па решим да изађем негде испред и хоћу да имам фул 30Mbps или више ... онда ћу да размишљам о томе.

Е да, мени су у старту донели 3208 и оставили рутер који је био код мене али сам тражио да ми замене и донесу 3925. Ето, бар мало да допринесем некоме ко неће овај гејтвеј. ;)
 
Dobar ti je predlog, ali mi ne pada na pamet da ulažem išta dodatno mada mi nije jasno zašto mi ovaj AP/Repeater nije odradio posao kako treba?

Tvoje i njihovo poimanje "kako treba" će se uvek razlikovati, osim ako nisi Joe Average, kome je i namenjen taj uređaj. Za sve u životu važi, pa i za ovo, dokle god možeš problem da rešiš parama, realno nemaš nerešiv problem.

Jednom kupiš dobar ruter sa gbit portovima, n ili još bolje ac wifi i miran si nekoliko godina.
 
Ne shvataji ljudi to, odavno pricam da se od provajdera ocekuje (i zahteva) uredjaj koji ce kvalitetno dovesti internet konekciju u objekat. Raspodela te konekcije je vec neto drugo i jedino pametno resenje je da bude odradjena korisnickim uredjajem odgovarajucih karakteristika. Ocekivati od bilo kog provajdera dobar wifi ruter je nerealno i dovodi takve korisnike u situaciju da im konstantno nesto ne radi i da moraju da prihvate kompromise.
Meni je licno takva situacija mnogo losija od jednokratno "izbijenih" 50-60€ za pristojan ruter.
 
za pocetak... to nije ruter nego gateway sto znaci ruter i modem u jednom.. Cisco EPC3925
a navedeni uredjaj nikome ne moze da radi dobro..@ neogeo ti si neki specijalni slucaj onda...
ja posedujem navedeni gateway otkad su poceli da ga dele i mnogi ljudi sa sbb foruma
maltene 99,9% ljudi ima problem sa wifi signalom , to je posledica interne wifi antene
da je eksterna opseg i signal bi bio jaci , a jos da se napomene da ni softverski nije dobro odradjen
kod mene je primer takav da laptop u drugoj sobi izvuce 25mb/s umesto 50mb/s , dok u dnevnoj sobi (do koje nema nijedan zid izmedju, samo hodnik dugacak 7 metara) , signal je minimalan i cesto se gubi.
pokusavali smo i promene kanala rada u Setupu ali dzaba sve,
nadam se da ce ponuditi neki kvalitetniji gateway u buducnosti

;)

I ja sam specijalan :)

Sasvim dobro mi radi ruter i po kuci i u dvoristu. Cak na vecoj daljini daje punu brzinu wireless-a od tp linka koji sam koristio pre njega.

Cak sam dobrih mesec dana koristio ovaj u kombinaciji sa ruterom bas zato sto mnogi pljuju wireless na EPC3925.
 
Ja gateway isto koristim samo kao modem dok mi je na njega nakacen ruter koji sam koristio i pre toga. Sve sljaka kao sat. Ako je vama lakse da se patite s tim uredjajem onda ok ali niste mi jasni jer bolje necete dobiti. Mozete zameniti taj uredjaj za modem ali posle toga ce vam svakako trebati ruter u gajbi i opet cete morati da ga kupite. Kako god da okrenete dupe vam je pozadi ;)
 
ovo mi nije najcisitje... on nema bridge mod (to je glavni problem ustvari, sto je SBB osakatio fw)
znaci ti si zakacio ruter kablom na cisca? obojica rutiraju, natuju i ti kazes da sve super sljaka? torrenti prolaze kako treba?
neka je i tako, opet je bolje kad je jedno rutiranje umesto 2.

kod mene uglavnom ok radi, ugasim ga jednom nedeljno kad zena prijavi da nema wifi. moj telefon se cesto zakaci,a nema neta, ali to resim wifi off/on na telefonu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno