Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auuu ko da su ti bubreg izvadili jbt ... Da ti net ili tv ne rade kako treba pa i da se zalis, ali posto ti rade savrseno, zasto trazis dlaku u jajetu ? Opusti se, vozis najbolji internet u zemlji, to je privilegija danas.

Ovo samo u Srbiji ima, da se osećaš privilegovano dok ti deru kožu. Sbb ima kod nas najbrži internet ali je bezobrazno skup. Može da diktira cene usluga jer mu to dozvoljava njegov monopolistički položaj na tržištu dobijen političkim vezama. Dok god se budemo zadovoljavali mrvicama bolje nećemo ni dobijati.
 
A ti se vrati na drzavni ptt kds pa uzivaj u komadinama hleba (ne mrvicama) kad si vec toliko nezadovoljan ... Jbt, do pre par nedelja si proklinjao ptt a sad ti ni sbb nije po volji. odluci se vec jednom za koga si :D
 
Zbog prirode posla kojim se bavim potreban mi je stabilan internet, sbb kod nas nudi relativno kvalitetan internet ali i dalje jako precenjen. Jedno zlo sam zamenio malo manjim zlom.
 
To ti je isto ko da si rekao, mercedes je jako kvalitetan i udoban auto samo sramota je sto su mu nabili takvu cenu. Imas izbor, predji na losiji internet, bice i jeftinije na kraju meseca. Pokusavas sta ? Nisi mi jasan ...
 
Mercedes jeste kvalitetan i udoban auto i sigurno jedan od najboljih proizvođača automobila u svetu. Ti tvrdiš da je i sbb jedan od najboljih svetskih provajdera? Ok, ti si svoj posao agitacije za sbb dobro obavio, šef će biti zadovoljan.
 
Domaćih sigurno, i bez konkurencije, za sada i 10 godina unazad.
 
Verovatno će tako i ostati,bar još neko vreme.Ne kažem da je provajder bez greške,ali je totalni lider u ponudi u Srbiji.Akcijom TotalMix totalno mrsi račun telekomu koji je najblaže rečeno bezobrazna kompanija.Ostali lokalni ISP su marginalni po pitanju konkurencije i diktiranja uslova i cena u Srbiji.Tu spada i TargoTelekom koji jednostavno samo prati ponudu SBB-a,čak i ako trenutno ima u planu minimalni deo korisnika gde bi mogao da pokaže pun potencijal i privuče mnogo budućih(tuđih).Dugo će u Srbiji biti ovako po pitanju ISP-a.Koristim superhdmix S kod SBB-a,i sve radi bez greške.
 
To ti je isto ko da si rekao, mercedes je jako kvalitetan i udoban auto samo sramota je sto su mu nabili takvu cenu. Imas izbor, predji na losiji internet, bice i jeftinije na kraju meseca. Pokusavas sta ? Nisi mi jasan ...

Mercedes jeste kvalitetan i udoban auto i sigurno jedan od najboljih proizvođača automobila u svetu. Ti tvrdiš da je i sbb jedan od najboljih svetskih provajdera? Ok, ti si svoj posao agitacije za sbb dobro obavio, šef će biti zadovoljan.

Domaćih sigurno, i bez konkurencije, za sada i 10 godina unazad.

Nas drug i kolega @dulsrules je do skoro bio na ptt-kds-uuuuuuuuu (cini mi se) i za njega je SVE BOLJE od toga, pa mu se zato cini da je seo u mercedes, neka ima vremena, progledace vremenom i nauciti... polako druze @Benčmark ne zesti se...:d
 
istekao mi je ugovor kod telekoma,pa bih da pronadjem novog i povoljnijeg provajdera sa cenama(da ne bih placao 1500 din za 1,5mb/sec),pa vidim da to jedino moze biti SBB,koji za tu cenu od 1500 i nesto din nudi brzine od 6mb ili 10 (?!) ako se uzme na period od najmanje 12 meseci......ako sam dobro razumeo......takodje bih uzeo i kablovsku tv pored interneta.....iz Panceva sam,ako to nesto znaci

zanima me kakav je SBB sto se tice samog kvaliteta veze?.....da li se desava da internet puca,zagusuje se i tako te gluposti sto je bio slucaj sa tim privatnim provajderima do pre par godina?..........meni,ruku na srce,internet kod telekoma je SAVRSENO funkcionisao 5-6 godina,nikada nisam imao nekih tehnickih problema,pa me zanima da li bi to tako bilo i sa SBB-om?

takodje,zanima me da li SBB kao provajder uzima adsl od telekoma kao sto je,takodje bio slucaj pre par godina(laicki receno)?........(pa kod koga god da ste,kod telekoma ste).....laik sam sto se ovoga tice,jer od kada sam uzeo adsl kod telekoma nisam se uopste interesovao o internet ponudama kod drugih.....
 
Nećeš znati kako radi SBB kod tebe dok ga ne probaš. Zato prvih mesec dana idi na prepaid flat (2Mb/s), pa ako ti to bude radilo bez problema onda potpisuj ugovor na godinu dana.
 
Poslednja izmena:
zanima me kakav je SBB sto se tice samog kvaliteta veze?.....da li se desava da internet puca,zagusuje se i tako te gluposti sto je bio slucaj sa tim privatnim provajderima do pre par godina?..........meni,ruku na srce,internet kod telekoma je SAVRSENO funkcionisao 5-6 godina,nikada nisam imao nekih tehnickih problema,pa me zanima da li bi to tako bilo i sa SBB-om?

takodje,zanima me da li SBB kao provajder uzima adsl od telekoma kao sto je,takodje bio slucaj pre par godina(laicki receno)?........(pa kod koga god da ste,kod telekoma ste).....laik sam sto se ovoga tice,jer od kada sam uzeo adsl kod telekoma nisam se uopste interesovao o internet ponudama kod drugih.....
SBB ima sopstvene linkove ka Rumuniji i optičku mrežu širom Srbije... što se tiče "kvaliteta veze", kod mene je uvek funkcionisalo perfektno, a praktično nisam sreo nekog ko se žalio od poznanika (NS), ali pošto je SBB nastao spajanjem različitih lokalnih kablovskih provajdera kvalitet lokalne infrastukture može da varira od kraja do kraja...
 
Ja jesam bio na ptt kds-u do skoro. Sad sam na sbb-u. To je bukvalno ko kad predjes sa magarca na R1. Kacio sam skrinove sa speedtesta u odgovarajucoj temi. Ping minimalan, brzina uvek maksimalna, digitalna televizija cista ko suza. 2500 din placam mix s paket i zato kazem, sbb pljuje samo onaj ko nije osetio sta znaci los internet.
 
mene danas sbb zeza zestoko, nadam se da ce se sutra popraviti situacija, imam paket 6 mb, a brzina mi bila 1mb dok sam igrao cs mec i gori sam bio nego lager u onom animiranom cs klipu -.-
 
Какво је то месечно одржавање када је SBB у питању ? Колике су најниже цене интернета у SBB,интересује ме комплетан износ новца са свим трошковима ?
Не могу се снаћи на њиховом сајту.
Интернет не може одвојено већ мора да се купи кабловска,зар не ?
 
Какво је то месечно одржавање када је SBB у питању ? Колике су најниже цене интернета у SBB,интересује ме комплетан износ новца са свим трошковима ?
Не могу се снаћи на њиховом сајту.
Интернет не може одвојено већ мора да се купи кабловска,зар не ?
948 din. odrzavanje + 1540 din. internet FlatHome S paket = 2488 din. to ti je minimalna cena koju moras da placas mesecno,da bi imao internet,koristio ne koristio kablovsku televiziju.
 
Poslednja izmena:
Problem, n puta pomenut, je da SBB vecini dobro radi (i kad dobro radi onda je sigurno najbolji net u sr), ali onima kojima ne radi taj bas krv propljuje sa njima, jer su cesto bezobrazni i krajnje neozbiljni. Takodje zaposleni u call centru, koji je sad u BG za celu srbiju, nema vise kome da se pominje familija u NS, generalno imaju sklonost da tretiraju sve koji ih zovu kao ******e i da se maksimalno prave blesavi, tako su ih valjda trenirali... takodje ovi lokalni nesrecnici koje salju po stanovima, budu razni...

Zato i treba prvo probati pa onda uzeti :)
 
948 din. odrzavanje + 1540 din. internet FlatHome S paket = 2488 din. to ti je minimalna cena koju moras da placas mesecno,da bi imao internet,koristio ne koristio kablovsku televiziju.

znaci za 2488 din mesecno imas internet od 6/10mbit u i osnovni paket kablovske televizije od 70ak programa?

a sta konkretno predstavlja to "odrzavanje"?
 
Cenu kablovske televizije? :eek: Satro "odrzavanje" mreze ali ne dozvoli da te to buni :)
 
ustvari,najvise me bune negativni komentari korisnika SBB-a,kojih ima podosta na net-u.......mada ima i onih koji su extra zadovoljni

ne znam sta da radim,da li da rizikujem i prelazim sa telekomovog 1,5 mb adsl-a,koji mi odlicno radi od 2006......smorio bih se uzasno kada bih presao na SBB,pa krene da mi puca internet,da se usporava ucitavanje stranica,da strepim da li ce "odrzavanje" svakog meseca da poskupi za 100,200,500 dinara,itd,itd i sta sve nisam citao o SBB-u po netu.....

na ovom telekomovom adsl-u svega toga nemam......iako mi je internet visestruko sporiji.......
 
I ADSL ima "održavanje" !
 
500 i kusur
 
1. oni kojima lose radi se glasno :)) zale i to bas zbog ovakvih stvari koje sam ti ja rekao... verujem da je realno ispod 1 promila onih koji stvarno imaju problema sa sbb-om... ali ko sto rekoh jer im je korisnicki servis takav kakav je ovi ljudi se bas napate...
2. vidi nekog komsiju koji ima sbb ako vec neces sam da platis jedan mesec prepaid paket i da vidis kako ti radi.

ustvari,najvise me bune negativni komentari korisnika SBB-a,kojih ima podosta na net-u.......mada ima i onih koji su extra zadovoljni

ne znam sta da radim,da li da rizikujem i prelazim sa telekomovog 1,5 mb adsl-a,koji mi odlicno radi od 2006......smorio bih se uzasno kada bih presao na SBB,pa krene da mi puca internet,da se usporava ucitavanje stranica,da strepim da li ce "odrzavanje" svakog meseca da poskupi za 100,200,500 dinara,itd,itd i sta sve nisam citao o SBB-u po netu.....

na ovom telekomovom adsl-u svega toga nemam......iako mi je internet visestruko sporiji.......
 
ma uzmes bez ugovora ako vec imas sbb kablovsku i ako ti se ne svidja samo vratis opremu i cao poz...mene nesto zeza od sinoc, u vecernjim satima, bas kad treba da igram cs meceve, nema ni veze, hodam 5 sekundi pa mi 2 sekunde zamrznuta slika...ako se ne popravi u sledeca 2,3 dana, moracu da se zalim prvi put posle 2 god koriscenja...

181289_3946570433114_2117529423_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Najbolji savet je dao peja cini mi se. Nikako odma ugovor... Prvo testiraj sa nekim paketom cisto da vidis kvalitet cvorista,veze, kablova i tako toga. Posle ako vidis da je ok potpisi ugovor i vozi. Ja imam ovaj flathome S valjda, 10mbit i kablovska, plus sam dobio 3 meseca i ruter. Dobra je to ponuda, realno. :)
 
Nema bolje u Srbiji, realno :)
 
Ok je net ali bezobrazno skup. Odnos kvaliteta i cene prilično nizak...
 
A sto ne prestanes da placas ako ti je skupo ? Znao si cene kad si potpisivao ugovor.
 
Mogao bi SBB da uz ugovor od 24 meseca da popust na pretplatu ili laptopove po nizim cenama kao sto to radi Vip za svoj net.

Posledica nikakve alternative.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno