Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam pojma,meni je juce radilo a sad su bili ovi iz sbb menjali neki razdelnik na banderi i dodatno smanjili signal jer je bio jaci nego sto treba? Imate gore sliku pa uporedite i posto se ne razumem,nek mi neko kaze koji je optimalna jacina signala?

5.jpg
 

Tu ethernet i Local Area Conenection 2 poveži u kvazi bridge i više nećeš imati problema sa torentima
 
Koliko su sad duo gold i silver ako se uzima na dve godine? 2690 i 2990 ili je cena drugačija?
 
Ja imam trio gold,pa ne znam tacno za silver ali ovako kako si ti napisao stoji na sajtu cena sa pdv!
 
Jeste ... ja bio na silver duo, bilo 2690, pa prešao na gold 2990, plaćanje još 3 meseca po staroj ceni...

Platio 2, sad prešao na trio, uzeo i dva fiksna, i treba 3390, ali, ako sam dobro shvatio, opet imam 3 meseca po 2990 ... neam pojma dal će biti tako.
 
Nadam se da necete zameriti ako pitanje nije na pravom mestu *(mozda bi trebalo da ide u "TeVe, HTPC i druge AV komponente" podforum), ali zanimamo me da li je neko i kako uspeo da nasteluje AT3400 remote kao univerzalni daljinac, a sa starim TVom (samsung ck-5066tb).

Da li postoji neki univerzalni kod za starije modele televizora? Probao sam da unesem sve predefinisane kodove iz uputstva i nista, a ni automatsko skeniranje nije pomoglo. Imate li neku ideju?
 
Jeste ... ja bio na silver duo, bilo 2690, pa prešao na gold 2990, plaćanje još 3 meseca po staroj ceni...

Platio 2, sad prešao na trio, uzeo i dva fiksna, i treba 3390, ali, ako sam dobro shvatio, opet imam 3 meseca po 2990 ... neam pojma dal će biti tako.

Ti si opet presao na veci paket pa te opet hvata akcija "tri meseca stari paket" s tim sto je u ovom slucaju stari paket 2990 dinara. Tako da je to ista akcija.
 
Da li se jos nekom desava da epc3925 svakih sat/dva izgubi ping/net na ~4-5sekunde, gubi se i ping ka ruteru.... mada jos nisam resetovao ruter ali uptime mu je tek 10 dana

Smara me...
 
često se ljudi žale na mikroprekide i samo resetovanje tu nepomaže mnogo (čitaj nikako)
 
Imao sam i ja neki prekid juče ili prekjuče. Baš me iznervirao. Ali je bolje svakako od onog gubljenja interneta po par sati, jer su mi samo obarali signal, zbog neispravnog aparata koji je merio da je prejak, a on preslab.
 
Da reset je pomogao... izgleda da treba resetovat 2-3 puta mesecno, iako je i dalje ista IP adresa
valjda ce izbaciti bolji FW
 
Da reset je pomogao... izgleda da treba resetovat 2-3 puta mesecno, iako je i dalje ista IP adresa
valjda ce izbaciti bolji FW

Na zalost, mislim da se uzalud nadas.
Bolje uzmi modem+ruter i neces imati tih problema.
 
Samo da se nadovežem na sve gore izloženo, ali i da iznesem svoj problem.

Naime, prelaskom na SBB fiksni dešavaju mi se, vrlo često, čudne stvari.
Kada pozovem nekoga, fon otkuca broj, pozove, tamo pozvoni jednom i linija se blokira tj. ostane "mutava"i tako u nedogled do nekog proizvoljnog trenutka.
Nema pravila prilikom pozivanja brojeva jer se to dešava nasumično. I, rekoh već ranije, sagovornici me tiho čuju u odnosu na Telekom fiksni gde je sve bilo gromoglasno (međutim ovo nije mnogo bitno) ali postoji kao problem...

Zna li neko (tj. ima li ideju) u čemu je problem i moguće rešenje???

P.S. problem sa netom nemam i nisam ga imao.
 
Problem je verovatno u njihovoj mreži, jer je mlada i puna nedostatka. Prijavi im problem.
 
Jel uzimao mozda jos neko d3v1.0 za 500kinti na prikljucak na kojem je bila samo analogna kablovska i koliko vam je racun? Navodno, bez ugovora i bez dodatnih troskova, samo po ceni mesecnog odrzavanja (procitao sam ovo negde, a zatim i pricao sa operaterom koji mi je ovo potvrdio), a sad vidim racun na kome je 1346din za uplatu. Vise me nervira sto me prave budalom, nego tih 200kinti razlike.
Izgleda da im je fora ako prodje prodje. Komunikacija sa SBB-om putem maila je ocajna, al nakon odlaska u poslovnicu utvrdjeno da se ne placa renta za d3v1.0 tj. placa se standardna cena mesecnog odrzavanja.
Hvala Vuce jos jednom.
 
Pre neke tri nedelje su mi menjali glavni kabl(od bandere do kuce) i secam se da sam bio iznenadjen koliko su se poboljsale up i down vrednosti modema(downstream SNR je bio ~48, upstream PL ~43)...decko mi je tada zamenio i spliter i rekao da je odlicna konekcija i da sam jedini na onom razdelniku/pojacivacu na banderi bla, bla...
E sad, posle onih kisa sam primetio da mi je sam odziv nekih sajtova koje svakodnevno posecujem za nijansu sporiji...sad tek nadjoh vremena da proverim parametre i vidim da se sve promenilo...u granicama normale je i dalje, ali ne znam da li moze za nesto da mi pravi problem(upstream PL me "brine") i da li da ih zovem da provere to...speedtest je gotovo u Kbps identican prethodnom...nisam sitnicar, ali ako potencijalno postoji neki problem voleo bih da prijavim na vreme da se posle ne dogodi da budem bez neta dok oni to rese...
Evo screenshot-a ispod, hvala za svaki savet...
 

Prilozi

  • modem.jpg
    modem.jpg
    42.1 KB · Pregleda: 118
Samo da se nadovežem na sve gore izloženo, ali i da iznesem svoj problem.

Naime, prelaskom na SBB fiksni dešavaju mi se, vrlo često, čudne stvari.
Kada pozovem nekoga, fon otkuca broj, pozove, tamo pozvoni jednom i linija se blokira tj. ostane "mutava"i tako u nedogled do nekog proizvoljnog trenutka.
Nema pravila prilikom pozivanja brojeva jer se to dešava nasumično. I, rekoh već ranije, sagovornici me tiho čuju u odnosu na Telekom fiksni gde je sve bilo gromoglasno (međutim ovo nije mnogo bitno) ali postoji kao problem...

Zna li neko (tj. ima li ideju) u čemu je problem i moguće rešenje???

P.S. problem sa netom nemam i nisam ga imao.

problem je u tome sto je to kod SBB-a u stvari VoIP. kvalitet verovatno nikad nece biti na nivou klasicnog fiksnog.
 
Jel dobio još neko ovu poruku?

uploadfromtaptalk1400886288150.jpg

Jel to znači da i ja sa Silver paketom mogu da gledam ostale kanale? I koji su to dodatni kanali?
 
Da sad sam i ja proverio. Svi HD kanali sem XXX i čini mi se HBO-a i HBO HD-a.

Lepo od njih ;)
 
Sta je lepo od njih? Napravili svinjariju pa sad jeftinim trikovima pokusavaju da se izvuku iz g0vana.
 
Lepo što su častili. Ja nisam platio, a dobio sam mesec dana HD kanale.

Inače nisam u toku, nešto se desilo oko SBB-a?


Pa kažem sve ima SEM HBO i XXX :)

Moja greska...

SBB je ukinuo pola kanala stranih sem sportskih i jos par drugih zbog dana zalosti na svoju ruku, RRA im je zapretila ... pa je usledila deblokada i ova "nagrada"
 
Pošto nije bilo ničeg zanimljivog, ni F1, a ni utakmica, mene nije dotaklo ništa :p

Ono što sam gledao viasat history i još par kanala, meni su radili, pošto ja naše ni ne gledam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno