Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemam u paketu gledanje unazad, nisam našao na sajtu jel besplatno dok je promocija, pa sam im postavio pitanje.


Inače, kada mi je uključen paket odmah sam krenuo sa torentima i neprijatno se iznenadio kada sam video brzinu 5.
Trebalo mi je par minuta da ukapiram da je to 5 Mb/s, a ne 5 kb/s. 10GB skida za pola sata!?

Ovih 50/2 će ti trajati oko 5 dana. Download-uj internet dok možeš. :) Ja sam se tih 5 dana tako navikao na dl od 5MB/s da mi je posle standardnih 2 i kusur (duo gold je 20mbps) bilo sporooo.
Svi programi otključani tačno 30 dana.
 
Pitanjce za sve koji znaju (pošto ja ne znam, jelte):
Kakvi su mi signali na ovom screenshotu?
Pogledajte prilog 141865

Neki baja iz BG SBBa mi je rekao da mi je jedan od svih ovih parametara loš (nije mi rekao koji) i da će mi to izazivati povremene do učestale restarte pa je poslao terenca da to proveri, međutim terenac nije mogao dići jer sam ja bio na poslu itd...
Zato pitam članove foruma za pojašnjenje.

TNX

Kazi ti "bajama" da je tebi slab signal
 
Povratno signal ti je van specifikacija, otuda nestabilan ping i verovatno slabiji upload. Zovi ih da ti to rese sa tim sto slobodno navedi da imas prekide.

Zvao sam i momak mi je rekao da ce u toku nedelje da dodju...
Inace,ovo nije SBB,nego Telemark,jer kod mene u Gornjem Milanovcu nema SBB...
I da,upload jeste slabiji...
 
Kakvi su ovi rezovi?

Rekose mi poslednji put kada su menjali nesto na banderi da treba najverovatnije menjati kabal ali nisam jednostavno imao zivce da ih zovem i docekujem i oko toga...

@ neogeo Ako ti srede problem javi sta su uradili.
 
Ovo je dobro..
 
@neogeo

To oni sve vide tamo, ima odstupanja na ovome sto si prikazao. Zovi i resice ti to.
 
Poslednja izmena:
Pitanjce za sve koji znaju (pošto ja ne znam, jelte):
Kakvi su mi signali na ovom screenshotu?
Pogledajte prilog 141865

Neki baja iz BG SBBa mi je rekao da mi je jedan od svih ovih parametara loš (nije mi rekao koji) i da će mi to izazivati povremene do učestale restarte pa je poslao terenca da to proveri, međutim terenac nije mogao dići jer sam ja bio na poslu itd...
Zato pitam članove foruma za pojašnjenje.

TNX

Imaš previše jak dolazni signal (iznad granice). Neophodno je da se oslabi dolazni signal na vrednost ispod 10dBmV kako bi sve ok radilo
 
Kod mene je to sve na nuli čini mi se.
 
Istice mi ugovor kod SBB , koliko ja znam, a mozda i gresim, dokle god se ne izjasnim, placacu staru cenu starog paketa?
Ako bih potpisivao verovatno bih uzeo DUO GOLD.
E sad ono sto me zanima je sta dobijam ako hocu da potpisem taj ugovor?
Jel se menjaju uredjaji koji su do sada bili Cisco Z3375 i onaj mali crni modem)?I treba li da ih menjam?
 
Da, stari paket odnosno onaj za koji si potpisao ugovor dok ne potpises novi.
Da, menjaju se modem i risiver za tv, postoje dve vrste modema, onaj sa integrisanim wifi modulom i izlazom za telefon i onaj koji dolazi u kombinaciji sa tp-link wifi ruterom.
 
Poslednja izmena:
...
@ neogeo Ako ti srede problem javi sta su uradili.

Ja, tehnički, nemam baš nikakvih problema, osim što mi je operater rekao da postoji mogućnost da mi učestalo izbacuje ruter (što se nijednom do sada nije desilo)...
 
Pa imas odstupanja, to moze da pravi problem, ali ne mora da znaci. Ima drugih faktora koji to amortizuju. Mozes prijaviti da se proveri, sto da ne.
Ipak, ima ona cuvena, ne menjaj tim koji pobedjuje. :D
 
Da, stari paket odnosno onaj za koji si potpisao ugovor dok ne potpises novi.
Da, menjaju se modem i risiver za tv, postoje dve vrste modema, onaj sa integrisanim wifi modulom i izlazom za telefon i onaj koji dolazi u kombinaciji sa tp-link wifi ruterom.
Jel i dalje varijanta da mozes da trazis da ti daju onaj sa odvojeno wi-fi ne onaj sa ugradjenim?
 
Da li vazi promocija 3 meseca po 1 din za prelazak iz postpaid-a bez UO (nikad nisam imao ugovornu obavezu) ili samo za nove koristnike?

Ako potpisem ugovor za duo silver paket, a posle par meseci se odlucim da predjem na duo gold? Da li tada ide nova ugovorna obaveza od 24 meseca ili ostaje po starom kako sam potpisao duo silver?
 
Колико знам, три месеца по динар је само за нове кориснике тј оне који нису имали постпејд интернет. Остали добијају варијанту да прва три месеца плаћају цену коју су до сада имали а онда још 24 месеца.

Када мењаш уговор, потписујеш нови на нове две године. Више нема онлајн промене пакета, можеш да додајеш брзину или теве пакете али остајеш на истом уговору. Нови уговор значи све од почетка.
 
Jel i dalje varijanta da mozes da trazis da ti daju onaj sa odvojeno wi-fi ne onaj sa ugradjenim?

Ako se nesto nije promenilo u prethodnih par meseci, insistiraj na tome i moci ce sigurno. Ja na kraju nisam menjao ovaj sa integrisanim wifi modulom, izbacili su novi firmware pa je cini mi se malo bolja situacija ali ipak uzmi onaj sa odvojenim wifi-jem ako moze, po svemu sudeci je bolja opcija.
 
Колико знам, три месеца по динар је само за нове кориснике тј оне који нису имали постпејд интернет. Остали добијају варијанту да прва три месеца плаћају цену коју су до сада имали а онда још 24 месеца.

Када мењаш уговор, потписујеш нови на нове две године. Више нема онлајн промене пакета, можеш да додајеш брзину или теве пакете али остајеш на истом уговору. Нови уговор значи све од почетка.

Ako sam te dobro razumeo to je prakticno ugovor na 27 meseci? 3 meseca placas kao sada+24?
Nevidjena glupost, i ovo sto stalno mora novi ugovor na 24 meseca. Dodaj, oduzmi mi kanale, smanji mi brzinu, ali sto opet na 24 :S
 
Слично важи и за нове кориснике који имају 3 месеца по динар па после опет још 24. Не видим ништа страшно осим што мало дуже задржавају корисника под уговором ... јер углавном увек неки месец пред крај већине уговора понуде нешто сасвим ново и опет већина прелази на следећи пакет. Ја сам са HD Mix Hit прешао на нови пакет после мало више од годину дана уговора ... сада сам прва три месеца плаћао цену тог пакета па после новог али ће СББ сигурно још да мења и нуди нове пакете (у којима ће да дода таман толико да се сви полакоме иако ће опет да кошта више) па ћу сигурно да пређем на неки други пре краја 27 па и 24 месеца.

Зато лепо измериш па узмеш пакет који ти највише одговара. Ја сам планирао да имам HD пакете па ми је боља варијанта био Дуо Голд Екстра него Дуо Голд па да доплаћујем HD јер се на овај начин добија више. Да пређем на Премиум ... тешко, јер ми толика брзина и ХБО не оправдавају превелику разлику у цени. Зато можда али можда размислим о Трио Голд Екстра ... мада чисто сумњам да ћу после пола године да потпишем нови уговор. Да је нешто битно али телефон ме не занима. Да је СББ решио питање струје и модема са сопственим напајањем па да размислим. Овако могу понекад да додам 10/1 мада сам то једном урадио и само бацио 700 кинте.
 
Kako bacio ? Pa valjda si dobio sto si platio, povecan protok ?
 
Ne palika keve ti, ovo je prvi put otkako je na forumu da nije sve 100% afirmativno rekao o čobanima iz SBB:d
 
Па ти мало читај моје поруке па ћеш да видиш да их ја најцрње критикујем ... али реално, док већина плаче као дете коме си узео звечку или хоће већу чоколаду.

Јесам добио то што сам доплатио али ... шта би ми битно значило да ми уместо 3,5MBps download буде 4,5MBps? Уместо за 20 минута, неки ДВД ћу да довучем за 16. Аудио лослес албум ћу уместо за 100 да довучем за 80 секунди. Да је разлика 2:12 или 6:16 па да значи, овако 30:40 и није неки напредак. Ни 30 ми није нешто неопходно али ајде, било у пакету а да могу да смањим за 10/1 и платим 700 мање, одмах би то урадио.
 
Pa ti onda uzmi jaci net dodatak :eyebrows::-devil-:
 
Не, више би ми одговарао слабији нет додатак. ;)
 
Ljudi imam jedan problem koji je jako cudan! Od pre par dana kad god ukljucim utorrent meni nestane internet(ne radi ni wifi,na drugim uredjajima) a i fiksni? Pise kao da je povezan ali ne radi(ponekad stoji i da je doslo do prekida konekcije ali retko)i tako nekih 3-5min i onda sve proradi? Problem je sto ni to nije stalno ali se uvek desi kad startujem torrent klijent! Posle tog jednog prekida radi torrent ali ako ga iskljucim i opet ukljucim postoji 80% sanse da ce opet net nestati?! Zvao sam KS i rekli su mi da ih zovem bas kad mi nestane neta jel ovako je sve ok i tako sam i uradio i kod njih u sistemu je tada stojalo da je modem van mreze,rekli su mi da nebi trebalo da je do skidanja torenta i kao proverice to ali mi se cini da oni ovo nece znati da rese a ni meni ne pada na pamet sta moze da bude? Sve je radilo ok do pre pet dana sa istim sistemom i programom,probao sam da izbrisem i ponovo instaliram utorrent a i bitTorrent ali je opet isto? Ka dse skida bilo kako drugacij eili samo surfuje nisam primetio da mi se tada gubi net,sto je jos cudnije? Jesam otvarao port za utorrent i u ruteru i u firewall-u ali je radilo pre tako,ne znam sto bi to sad zezalo,jedino sto sad utorrent prijavljuje da kao nije otvoren port i ako jeste??! Ni to ne znam do cega je? Ima jos jedan cudna stvar na koju pre nisam obracao paznju pa cu okaciti ovde slike da vidite o cemu se radi:

4.jpg


Prvo mi nije jasno zasto stoji jos ovih 5 local area??? A koristi se samo jedna? I zasto gore u prvom delu slike stoji Javna mreza: Local area 2 i 6? To ne razumem?


I evo ovo je signal na liniji,ja mislim da je ok?!


4524.jpg
 
Poslednja izmena:
Izbriši za početak sve mreže osim network 2.
Pa restartuj komp i isprobaj.
Pa ako je ostao problem idi u control panel, device manager i deinstaliraj ethernet.
Restartuj komp posle toga i kada prepozna ethernet mrežu (ako ne prepozna automatski instaliraj ručno odgovarajuće drajvere za tvoju lan karticu) namesti da bude home network i trebalo bi onda da radi.
Ako ipak ni onda ne radi, isprobaj sa nečijeg tudjeg kompjutera ili laptopa priključenog na tvoj lan internet da li se dešava ista stvar sa torentima.
 
Poslednja izmena:
Restartuj podešavanja rutera, jer si otvarao port, i možda si nešto usput pogrešno namestio, kad sve rikne kad pokreneš.
 
Uradio sam sve gore navedeno i sve se isto dogadja??? Ne znam samo kad se restaruje ovaj EPC3925 da li podesavanja za port i wifi trebaju da ostanu kakva su bila,posto kod mene sve stoji isto? Ja sam isao na device restart,ako je to to uopste? Prosto neverovatan problem,sve radi dok ne krenem da koristim torrente i da se razumemo ne pukne net odmah,krene on da skida i onda posle nekoliko minuta prsne net,jako cudno!?
I,da pitam jos ovo... Jel se ovde otvara port,da ne bude da je zbog toga :trust: Otvoren je takodje i u zastitnom zidu!


4.jpg




EDIT:

Upravo ovo gore navedeno sam iskljucio i sada testiram,i za sada radi kako treba??? cak i bittorent pokazuje da je otvoren port i ako na modemu nije,samo na firewall-u,nije valjda da je bilo do ovog a radilo je do pre par dana sasvim normalno? Naravno jos nije sigurno mozda i nije to ali evo vec nekih pola sata ukljucujem i iskljucujem bittorrent i za sada radi!
 
Poslednja izmena:
Kod mene identičan problem, sa istim ruterom, sve sam probao, na kraju sam skinuo sa seed-a sve torrente, i sada radi. Nije mi jasno u čemu je problem, SBB nema objašnjenje za ovu situaciju. Moje mišljenje je da je problem do rutera.
 
Naravno da je problem do rutera, zato se i sve vreme savetuje da se taj model ne uzima. Ako već mora zamena starog modema EPC2100 za novi uređaj zbog prelaska na veće brzine onda samo EPC3208 modem, ništa drugo, pa i po cenu ne potpisivanja ugovora dok ne obezbede traženu opremu. Dosta ljudi koji nisu verovali da je EPC3925 loš sada kukaju jer SBB ne priznaje da postoji problem sa opremom i odugovlači sa zamenom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno