Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel može neko da prokomentariše ove jačine signala? Nisam toliko upućen... :)

U pitanju je EPC3825, problem je što više puta dnevno puca veza.
 

Prilozi

  • signal.PNG
    signal.PNG
    8.8 KB · Pregleda: 200
Prikazani nivoi signala nisu uzrok pucanja veze, sasvim su korektni i relativno daleko od margina na kojima bi se problemi dešavali. Pitanje je kakvi su nivoi signala u trentku neposredno pred pucanje veze i šta je uzrok tih povremenih smetnji. Ako možeš menjaj se sa nekim ko ima SBB pa probaj drugi modem/ruter kod sebe, čisto da isključiš mogućnost da je tvoj epc3925 uzrok problema.
 
Skoro uvek je slab signal kriv za pucanje veze. Odnosno opadne u tom trenutku i zato pukne.
 
Ima situacija i kada je modem neispravan pa dolazi do pucanja veze iako signali deluju ok. Imao sam takav slučaj u firmi, mada u pitanju je bio više godina star modem epc2100 a ovde je reč o novom uređaju. Ništa ne košta da se isproba sa drugom opremom, ako postoji mogućnost. Podrazumeva se i pretres kućnog dela instalacije.
 
Ruter je neispravan, najčešći kvar je u naponskoj sekciji rutera jer često strada neki od kondenzatora. Probaj to da servisiraš, prilično je jednostavno i jeftino a ako to ne reši problem probaj drugi ruter i takođe isključi modem opet na duže.

Odneo sam danas ruter u prvi servis na koji sam naišao i kaže mi lik da se ne isplati da se popravlja. Bukvalno nije hteo ni da ga pogleda.
 
Koji je ruter u pitanju ?
 
Svi kukaju da nema posla a ovog "servisera" mrzi i da pogleda šta je. Jeste da je ruter jeftin ali ne treba gomilati otpad i kupovati novo ako je popravka jeftina i brza. Skoro sam siguran da se radi o elektrolitima u naponskoj sekciji jer se ruter definitivno resetuje u kratkim vremenskim intervalima. Zamena istih traje <10 min i < 100 dinara za nove elektrolite (kondenzatore). Ako imaš nekoga ko ima lemilicu i zna najosnovnije stvari sa njom neka ti to zameni.
 
Ako bi mogao ovu temu da iskoristim za pitanje vezano za TV i D3 posto nisam nasao drugu temu gde bi mogao ovo pitanje da postavim.
Zanima me samo da li na digitalnom resiveru mogu da obrisem ili onemogucim prikaz kanala za koje nisam pretplacen tj. koji su zakljucani? Jer me jako iritira kada skrolujem kanal po kanal i onda naidjem na prazan prostor bez kanala. Znaci ako je kanal 102 a sledeci 200 da preskoci te koji su nepostojeci i prebaci se na prvi gde ima slika.
Video sam da ima favoriti da se ubace. Ako nema resenje da se otarasim ovako sa nekim dodavanjem na neku listu kanala koji su kao nepostojeci onda bi resio sa favoritima.
 
Ne možeš obrisati kanale koji se nalaze u postojećim listama, D3, TV, Full itd. Suludo je uopšte i koristiti njihove liste jer su svi kanali na gomili, eventualno onih nekoliko lista što su filtrirane po tipu sadržaja. Najbolje da kreiraš favorite liste po svojoj želji gde ubaciš kanale koje gledaš i po rasporedu koji tebi odgovara.
 
Kreiraj favorite i miran si. Pri tome možeš da postaviš da kanali idu onim redom kojim ti hoćeš, od 1 pa naviše, a ne od f'ing 200, pa moraš da kucaš 3 cifre da bi prebacio... Sopstvena lista i uživaj.
 
Tako cu i uraditi, hvala na savetu. Tolko me je ovo nerviralo + sto sporo prebacuje sa kanala na kanal da nisam ni voleo digitalnu da palim nego sam gledao analognu. Bas kada nesto planski hocu da gledam onda prebacim na digitalnu.
 
Upravo tako. Digitalna SBB je s***e. U mom slučaju (Panasonic plazma 42 in + idealan analogni signal), slika na digitalnoj tv je SLABIJA od analogne. Boje prenaglašene, kontrast, osvetljenje... - jednostavno slika je slabija.
Onda dolazi na red sporost prebacivanja - to posebno iritira, katastrofalno loši meniji, epg...
 
Upravo tako. Digitalna SBB je s***e. U mom slučaju (Panasonic plazma 42 in + idealan analogni signal), slika na digitalnoj tv je SLABIJA od analogne. Boje prenaglašene, kontrast, osvetljenje... - jednostavno slika je slabija.
Onda dolazi na red sporost prebacivanja - to posebno iritira, katastrofalno loši meniji, epg...

Pa znaš li ti koliko je teško postići idealan analogni signal?
A boje jesu loše na digitalnoj.
 
Upravo tako. Digitalna SBB je s***e. U mom slučaju (Panasonic plazma 42 in + idealan analogni signal), slika na digitalnoj tv je SLABIJA od analogne. Boje prenaglašene, kontrast, osvetljenje... - jednostavno slika je slabija.
Onda dolazi na red sporost prebacivanja - to posebno iritira, katastrofalno loši meniji, epg...


Kod korisnika koji imaju "idealan" analogni signal i D3 će biti maksimalnog kvaliteta jer je kod njih količina smetnji u signalu minimalna a jačina signala optimalna. Pitanje je samo kakva su podešavanja slike za analogni ulaz a kakva su za HDMI port na kome je risiver.

Više puta sam video kod ljudi da ostave fabrička podešavanja na HDMI portovima gde su kontrast, osvetljenje kao i razni mpeg i color filteri napucani do besvesti, pa posle ispadne da je slika na tim ulazima u startu lošija od slike na nekom od ulaza gde je neko slučajno ili namerno podesio sliku kako treba. Ja do sada nisam video na istoj lokaciji na istom TV-u da je analogna bolja od D3, kod mene je ta razlika drastično u korist D3. Možda je taj Panasonic izuzetak, npr. ima jako dobar tjuner i filtere za analognu ali loše procesiranje sa digitalnih ulaza, ko zna.

Što se sporosti prebacivanja tiče, kada je signal dobar, da ne kažem idealan, brzina prebacivanja nije drastično sporija od one na analognoj. Jeste sporija ali ne da bi je okarakterisao kao iritantnu, osim ako se ne radi o kompulsivnom šaltanju kanala u svrhu smirivanja živaca :) Moramo uzeti u obzir da se pored slike učitava i EPG a kod ljudi koji imaju nakačen HDD kreće i automatsko snimanje (mada nema opravdanog razloga za ovo)


Da rezimiram, tamo gde je signal dobar i analogna i D3 su odličnog kvaliteta, tamo gde je signal preslab/prejak i sa puno smetnji sve je loše.
 
Poslednja izmena:
Jel može neko da prokomentariše ove jačine signala? Nisam toliko upućen... :)

U pitanju je EPC3825, problem je što više puta dnevno puca veza.

Jačina signala zadovoljavajuća mada je odnos signal šum na granici. Meni se od par dana takođe javalja problem mikro prekida

...Najbolje da kreiraš favorite liste po svojoj želji gde ubaciš kanale koje gledaš i po rasporedu koji tebi odgovara.
Kreiraj favorite i miran si. Pri tome možeš da postaviš da kanali idu onim redom kojim ti hoćeš, od 1 pa naviše, ...... Sopstvena lista i uživaj.

Koji je broj kanala po listi, tj da li su liste ograničee brojem kanali ili je moguće recimo staviti 100 kanala na jednu listu sa prilagođenim rasporedom
 
Nema ograničenja broja kanala u listi za Cisco 4682DVB risiver (D3 v2.0), taj limit postoji na Cisco 3375DVB (SD) risiveru, oko 30 kanala po listi, posle toga je dobio novi softver pa je možda to promenjeno.
 
Poslednja izmena:
Evo jednog trivijalnog i po malo glupog pitanja:

Da li da gasim noću D3 risiver ili neka šljaka non stop a, naravno, da gasim TV?
 
A da uparis tv sa daljinskim od sbb a i da jednim klikom gasis oba ? :)
 
Nađeš kod za marku tvog tv-a i uprogramiras ga u daljinski. . Ae kad budem pored kompa šaljem ti na pm neki tutorial. . Mada možeš i sam sigurno da nađeš, ako ne šaljem ti ja...
 
Nađeš kod za marku tvog tv-a i uprogramiras ga u daljinski. . Ae kad budem pored kompa šaljem ti na pm neki tutorial. . Mada možeš i sam sigurno da nađeš, ako ne šaljem ti ja...

Mučiš me Stefane :d
Ne znam kako da uprogramiram kod svog LGa u D3 daljinski (nisam ni znao da može) :(
Kad stigneš, pošalji.
tnx
 
Po modelu uređaja izguglaj uputstvo za daljinski i sve će ti se samo kas'ti :) teško je za objasniti preko foruma :)
 
Skini upustvo i ukucaj kod. Uglavnom, mozes da koristis power dugme, da prebacujes source, radi volume, rade kanali. Meni dosta.
 
Jel uzimao mozda jos neko d3v1.0 za 500kinti na prikljucak na kojem je bila samo analogna kablovska i koliko vam je racun? Navodno, bez ugovora i bez dodatnih troskova, samo po ceni mesecnog odrzavanja (procitao sam ovo negde, a zatim i pricao sa operaterom koji mi je ovo potvrdio), a sad vidim racun na kome je 1346din za uplatu. Vise me nervira sto me prave budalom, nego tih 200kinti razlike.
 
http://www.sbb.rs/cms/view.php?id=5583

Takođe, veliko nam je zadovoljstvo što korisnici analogne televizije od sada imaju mogućnost da gledaju 90 kanala u digitalnom kvalitetu, sa TV vodičem, bez dodatnih mesečnih troškova. Digitalne kanale mogu da gledaju uz jednokratnu priključnu taksu od 500 dinara za digitalni prijemnik (CISCO SD Z3375), dok im mesečna pretplata ostaje ista. Ponuda važi dok traju zalihe.

Piše upravo ono što su ti rekli i usmeno, a ipak ti naplaćuju mesečnu rentu od 210 din za risiver. Pozovi ih i traži da ti to storniraju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno