Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja nemam problema sa Android telefonima. Doduše moj TP-Link je u pitanju. Uradi update firmware za ruter.
Potpuno različiti telefoni i hardvera što se tiče i verzije softvera. Niko ko je došao kod mene nije imao problema.

Evo sada se koriste tri bez problema u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
Pa problem pravi epc3925, ja sam ga vratio i uzeo 3208 i dali mi i tp link ruter i sad sve radi. Ne znam da li mozda ima neke veze onaj qss sto se na ruteru podesava, kao neka dodatna zastita, iskljuci to
 
Kako da odradim upgrade?

Ne mogu da nadjem taj file na njihovom sajtu..
 
Poslednja izmena:
Kako da odradim upgrade?

Ne mogu da nadjem taj file na njihovom sajtu..

Ako su ti dali TP-Link. Idi na TP-Link nađi model i nađi koji je najnoviji Firmware. Onda uđi u podešavanja rutera, nađi gde je Firmware update, i onda izaberi taj fajl što si skinuo i sačekaj da završi i restartuje se.
 
Fala tebrex..
 
Koji je ruter u pitanju? Neki tplink-ovi imaju problem kada rade bgn modu, n pravi problem na wifi. Prebaci na b+g pa probaj.
 
I TP-Link uvek zajebava na Firmware s kojim stigne. Ovaj moj je često gubio konekciju, dok mu nisam stavio noviji. A ista stvar je bila i na nekom drugom, pa sam isto tako rešio probelme koje je pravio.
Imam utisak da namerno izbacuju s lošim. Jer identičan probelm na dva različita modela, i razlika u godinama. I rešeno sa update.
 
Jel poceo sbb da deli onaj cisco 3928 ili kako vec?
 
Tu smo da se pomažemo
 
Imam crnu sliku bez zvuka na digitalnim kanalima dok analogna, net i telefon rade normalno.
Znali neko u čemu je fora. Zvao sam servis ne mogu da ih dozovem.
 
Jel imaš možda RTS1 ili RTSHD a ostali ne rade ili je baš sve crno, nema ni menija niti nikakve slike sa risivera?
 
Interfejs radi normalno... svaki deo i ono dole šta je na programu i EPG i meni i sve. Slika na SVIM kanalima je crna i bez zvuka, znači bukvalno kao da sam okrenuo kanal a oni puštaju crnu sliku, tako izgleda.
 
Jel si probao da ga ugasiš na prekidaču pozadi, ako to ne pomogne probaj reset na početna podešavanja iz menija. Ako ni to ne pomogne ne ostaje ti ništa nego da čekaš da prođu praznici pa da ti dođu iz SBB-a, nažalost.
 
Malo mi je nedostupan risiver pa nisam znao da ima prekidač pozadi :wall: ja probao da ga resetujem na ovaj prednji.
Resetovao je signal i sad radi! Hvala puno.
 
Poslednja izmena:
Taj je odlican, ako te zadovoljavaju B i G standardi, tj max 54Mbps. Po meni, bio je odlicna kupovina pre 5 godina, danas ne.
Pozdrav
 
Ty.. Probacu da skupim lovu za ovaj TP link.
 
Treba danas da zovem SBB da dodju da mi uvedu kablovsku (cao zdravo aDSL i IPTV) pa me zanima iz vasih iskustava dal cu dobiti neki iole dobar wifi ruter uz opremu?
Imam sad neki Linksys ali posto je na drugom spratu u sobi skroz slab mi je signal u prizemlju (2 ploce). Sad planiram ruter da stavim na prvi sprat kuce da bi cela kuca bila bolje pokrivena wifi signalom.
Dal odma potpisati ugovor ili uzeti mesec dana probno da vidim kako to radi? Burazeri imaju u dvojnoj kuci SBB vec neko vreme i nisu imali nekih vecih problema.
 
Wifi ruter koji daje SBB nije dobar uređaj, u stvari ruter kao ruter je ok, ali softverski je izmenjen u odnosu na fabričku verziju pa ima nekoliko problema. O tome je više puta pisano i u ovoj temi. Ako ti je bitan jak signal i pravilan rad problematičnih aplikacija na smatr telefonima bolje od SBB-a traži da ti donesu modem epc3208 pa nakači svoj ruter, ~20€ koliko košta korektan wifi ruter nije cifra zbog koje bi trebalo rizikovati sa EPC3925.

Ako možeš preporučujem ti da se raspitaš kako SBB funkcioniše u tvom kraju, ako nemaš kod koga obavezno bar mesec dana probaj internet konekciju u nekoj varijanti bez ugovora (Prepaid/postpaid). Ima i ovde ljudi kojima SBB godinama ima česte probleme u radu pa da ne potpisuješ ugovor ako si u nekom problematičnom području.
 
Uveo sam prošle nedelje SBB i na drugu lokaciju, zgrada ima svoj pojačivač pa je signal odličan. Pošto nisam hteo HG dobio sam modem 3208 i TP Link 740. Nije neki ruter ali sve radi OK za sada.
 
Imam i Qualcomm i MTK "mobilne" a imam i Cisco EPC3925 ruter i sve besprekorno funkcionaniše što se neta tiče a i ovako...
 
Koliko je jak signal, da li 3925 uspeva da odrzi neku stabilnost? Uzeo bih njihov paket od 20mb/s uz koji se dobija i ovaj modem/ruter. Koju brzinu postize preko wi-fi na udaljenosti 10-20m uz 3 zida sa vratima, da li ima npr. 17mb/s?
Vidim da za iste pare (2990) nude fiber paket (ul 5mb/s). Koja je prednost fibera?
 
Fiber nude u jednom malom delu grada i to ćeš teško da uvedeš.
 
Koliko je jak signal, da li 3925 uspeva da odrzi neku stabilnost? Uzeo bih njihov paket od 20mb/s uz koji se dobija i ovaj modem/ruter. Koju brzinu postize preko wi-fi na udaljenosti 10-20m uz 3 zida sa vratima, da li ima npr. 17mb/s?
Vidim da za iste pare (2990) nude fiber paket (ul 5mb/s). Koja je prednost fibera?

Latencija i veće brzine što se tiče fiber-a.
 
Jel zna neko da li je moguce da nekako rucno povezem 2 telefona i laptop na oval tp link 740 a da mi ne puca veza non stop? Ne razum se u ovo ni najmanje. Neke staticne ip adrese ili nesto, izbacuje mi svakih 2h greske prolikom potvrde autenticnosti ili neku ip gresku. A na lapu se samo pojavi zut trougao. Restart rutera resava problem na nekih par sati..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno