Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Još jednom da ponovim moje iskustvo par dana nakon što sam dobio novi daljinski, ktv radi baš dobro i problemi koje sam imao pre više ne postoje.
 
Bilo bi dobro da jos par korisnika izdejstvuje zamenu daljinca pa da se definitivno potvrdi tvoja prica. Jedan slucaj cesto bude izuzetak.
 
Znam da nije samo daljinac. Jer sam testirao. Pritisnem jednom, prođe vreme, i onda posle kad se smisli promeni/ugasi se/upali se.
Takođe resiver ima tendenciju da se usija kao ringla, ili moje napajanje pre nego što je crklo.
Ali ovo neće da crkne, samo se vuče na granicama.
 
Imam problem poslednjih par nedelja, skoro svaki dan pukne net u vecernjim satima. Pogledam tamo u network i vidim da pise dns server not reponding. I tako skoro svaki dan puca, onda restartujem ruter i posle 15-20 minuta proradi. Sada sam zvao k. centar ali nista pametno nisam saznao, jer dok smo pricali net je proradio, i lik je zavrsio razgovor sa savetom ako pukne ponovo da ih nazovem.
 
Poslednja izmena:
Meni se to stalno dešava, s tim što su prekidi po minut-dva (odnosno nisu prekidi nego drastičan pad protoka). Jednom su dolazili, nešto prčnuli i ništa nisu uradili. Razočarao sam se SBB-om, na adsl-u mi se to nikad nije dešavalo
 
Stavite Google dns server za primarni: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
 
Stavite Google dns server za primarni: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Ajde malo detaljnije pojasni. Jel' misliš na ovo?

clip.jpg
 
Da, misli na to. Prebaci DNS na manuelno i ubaci te vrednosti. Ili u ruteru ako ga imaš.
 
Moze li pomoc,kod brata se posvadjali serviseri SBB pa ne znam ko je u pravu...

Uveo je D3 kablovsku,pa HD paket...pa je onda uzeo jos jedan D3 za drugu sobu gde takodje ima LCD...onda su dosli da buse pola stana da povezu 2 D3 prijemnika sto snajka nije dozvolila pa su joj za 20EU ponudili WIFI LAN preko utikaca za struju sto su i prihvatili...

Sada se on zali da u sobi ne moze koristiti vracanje 72sata sto mu je neophodno,uopste se ne pojavljuje ta opcija u EPG...3 servisera su nesto merili i kao rekli da uzme brzi paket i da je zbog toga,i da je kao los signal na WIFI...
Obzirom da sve to placa oko 4000din zalio se pa je na kraju dosao 4 serviser da kaze da je to nemoguce i da nema veze ni brzina,ni WIFI nego jednostavno samo se na jedan D3 risiver po jednoj SBB liniji moze koristiti za gledanje programa unazad i ako hoce na oba onda mora jos jednu istu kablovsku da uvede u stan...?Cak mu je i rekao da bi mu vrlo brzo iskljucili drugi D3 go jer ne bi prosao proveru...mislim da je to rekao zato sto su risiveri razliciti modeli sto mu je bilo cudno...

Znaci,o cemu se tu radi,sta mu treba i da li uopste moze funkcija gledaj ispocetka na oba risivera?
 
post-40125-True-Detective-Rush-Cohle-Glor-Gxid.gif


A zasto ta pitanja postavlja serviserima ? Okrene lepo broj korisnickog servisa ili ode licno u poslovnicu pa sa njima lepo na tenane.
To kao da mesara u mesari pitas jel meso od zdravih krava? Mesaru je u interesu da proda to meso kakvo god da je, ali on sam nikako ne moze da zna istinu o istoriji bolesti tih krava cije je meso. To zna samo vet i ljudi u klanici.
Savet, obrati se na pravu adresu.
 
Poslednja izmena:
Сервисери морају то да знају, мада су можда били они који буше зидове а не они који подешавају телевизију.

Није чудно што су рисивери различити, то функционише на принципу мастер-слејв, онај 4682 је мастер и он добацује другом пријемнику инфо о програмима, каналима и остало. Да би то радило, мора да се веже мрежним каблом или струјним адаптерима (што није WiFi) мада ми је цена чудна јер би требало да буде 5.200 што значи да сервисери нешто мувају. Или су понудили за 2х20€ ... што ће да се види на следећем рачуну. Можда је боље да провере шта су потписали.

Колико знам, тај слејв пријемник који има ознаку 2100 PDS за сада не може да враћа пропуштено (мада код мене тренутно тј мало дуже то не ради ни на главном) и чека се нови софтвер који то омогућује. Можда је и решено, не користим тај други пријемник па нисам ни пробао. Једино што брат може да уради је да зове и пита када ће да реше питање слејв пријемника ... ако она(ј) који се јави уопште буде разумео питање. Свакакви раде у том СББ-у и тешко је пронаћи некога ко се уопште разуме у све то.
 
To seljačenje sa master/slave je ******ština. Lepo treba da ti daju dva nezavisna i kraj priče. Ali samo komplikuju.
 
Komplikuju zbog čuvanja svojih interesa, daleko da (im) je to nepotrebno. Glupost je što se to ne reši nekim integrisanim wifi adapterima ili bar preko USB wifi-a, pa nek risiveri komuniciraju koliko hoće dokle god su u dometu. Ali pošto je SBB provajder koji bukvalno svaku sitnicu hoće posebno da naplati pritom ne želeći da investira u kvalitetnu opremu tako je kako je. Loše po nas korisnike je što konkurencija u najboljem slučaju podjednako kilavo radi ili je uopšte nema.
 
Вероватно нема те WiFi варијанте пријемника па иду овим путем. Основни разлог је да неко не узме други и однесе га комшији, рођаку, неком ко живи мало даље. На тај начин би још неко имао рецимо фул пакет а плаћа само додатни пријемник. Није никакв проблем узети још један посебан али се онда плаћају пакети по потреби а овај слејв добија све оно што има и мастер. Једино нисам сигуран да ли слејв без мастера има само основни пакет или неће ни да ради тј после неког времена га искључе.
Не занима ме превише јер управо планирам да га одјавим.
 
Slejvu iskluce sve osim rtsHD kad neprodje njihovu proveru. Meni su dosada dva puta pa sam morao da ih zovem da ukljuce ponovo. Kod mene ja kablaza katastrofa povemeno slika zamrzava na par sekundi i na digitalnoj i na analognoj a i internet se ponasa isto cim ima malo vetra.
 
Ja sam imao problema sa Auth na D3i serverom. Naime, imaju neku kantu od servera coja je Cu i ne radi bas najbolje. Meni se desava da povremeno izgubim pravo pristupa na HD kanalimana D3go. E onda mi se javi genitalac iz call centra koji mi kaze kako ja ne treba da imam pristup svim kanalima i pametuje 10-tak minuta. Onda ide jedan Bitch Slap, pa onda resavamo korak po korak probleme. Najgore je sto su toliko zapetljali sa botovima da ne mozete da dodjete do odgovarajuceg inzinjera koji nesto zna.
 
Ne postoje 4 servisera za isto naselje zato i jesu svi dolazili jer ih je slao SBB kontakt centar,naravno da je sa njima komunicirao pa su ih oni slali...
Ali opet ne vidim odgovor moze li to uopste ili ne?Samo zadnji serviser je rekao da je sve u redu sa linijom a da ta usluga ne moze na 2 risivera bez dve zasebne linije...
 
Може али тренутно (тј још увек ако нису у међувремену оправили) не ради на слејву 2100PDS. Значи радиће када направе софтвер али знајући какви то раде, начекаћемо се.
 
Jel još nekom u Beogradu, trokirao SBB D3 ili je nešto interno do mene?
 
Koje su vrednosti u Technical settings > Signal > SNR=?, Signal quality=? i signal strenght=? Ako je snr =< od 33, signal quality ispod 50% i signal strenght preko +/-10 onda imaš loš signal. Problem je ili u tvom delu instalacije (loš spliter ili oštećen kabl/konektor) ili je nešto u spoljnem delu, a može biti i da je u komšiluku priključen novi korisnik pa je došlo do poremećaja u jačini signala ka tebi.
 
Samo da kažem da sam stavio onaj gugl dns, i evo već par dana nisam imao problema sa pucanjem i zaglupljivanjem neta.
 
Je l' zna neko šta je specijalna ponuda za postojeće korisnike?

Vidim na stranici za trio pakete na sajtu SBB-a da su za nove korisniek prva 3 meseca besplatna
a za postojeće kao da se pozove telefonom da se vidi šta je ponuda.
 
Meni dali odgovor da je specijalna ponuda...besplatni tel aparat.
 
Donesose mi skorije epc3208 (valja) i onaj wireless ruter.

Na 3925 sam imao problem sto mi se na adroid uredjaju prekidala konekcija na wifi bez razloga i bas zbog toga sam trazio ovu kombinaciju koju sad imam.

E sada imam problem naravno sto mi se desava non stop da mi na telefonu i tabletu non stop stoji "Dobavljanje ip adrese" i tako stoji dok ne resetujem mob ili dok ne resetujem ruter i modem.

Jel ima resenja?
 
Ja imam tu kombinaciju 3208, ali i svoj linksys-cisco ruter i nemam taj problem. Probaj da restartujes ruter. Sto se tice telefona i tableta, sve je stock?
 
Jok, sve je rutovano :D Ali stock su romovi, samo otkljucano..

Pre nego sto mi je crko epc3925 prvi koji sam dobio, sve je radilo kako treba, bez ikakvih problema..
 
Cekaj ispada da sad imas veci problem sa 3208 i ruterom, nego sa 3925? :D Mislim da si jedini :)

Sto se tice androida > kernel je taj koji pravi problem, a mozda da vidis neka podesavanja u ruteru, a za to bi mogao mozda da vidis XDA (mozda je neko imao taj problem)


Inace ja sam taj problem imao sa nekim ruterima, jednostavno nece da se zakaci i to je to. Npr u Caribic piceriji u NS-u ne mogu da se nakacim, samo tako ide u nedogled optaining IP adress. Svuda normalno radi... Restartuj ruter, mozda se zaglupeo.
 
Ne pravi kernel problem vec qualcomm procesor, oni koji nemaju taj im radi normalno, ali vecina androida koristi taj
 
Ne znam sta je, nije qualcom nego Mediatek.. Videcu nesto..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno