Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Telekom uveliko menja ADSL opremu na centralama VDSL opremom, ima/biće i brzine, čak i za manje pare nego kod SBB-a. Samim tim, može da se uzme i IPTV i izbegne monopol ako je to jedini cilj.
 
Telekom uveliko menja ADSL opremu na centralama VDSL opremom, ima/biće i brzine, čak i za manje pare nego kod SBB-a. Samim tim, može da se uzme i IPTV i izbegne monopol ako je to jedini cilj.

Dve opcije je duopol, i nije mnogo bolje. Telekom treba da vodi optiku, VDSL je već kašnjenje za tehnologijom.
 
Duopol bi bio kad bi SBB i Telekom bili u dogovoru, što ovde nije slučaj. Da jeste, imali bi identične pakete kod oba sa visokom cenom (bez povećanja brzina kakve imamo) i ne bi jedni drugima uzimali korisnike.
 
Duopol je svejedno. Jer nema trećeg igrača.
Nije ništa posebno oštra konkurencija. Zato je SBB napravio ovo sa paketima pre nekog vremena. Jer glupi Telekom nema optiku. Nego se zajebavaju sa VDSL. Samo prave troškove za nešto što odmah treba da se menja jer je već zastarelo. Niti nudi impresivne brzine, niti može na dalje od 500m.
 
Telekom uveliko menja ADSL opremu na centralama VDSL opremom, ima/biće i brzine, čak i za manje pare nego kod SBB-a. Samim tim, može da se uzme i IPTV i izbegne monopol ako je to jedini cilj.

Samo da napomenem da ja nemam nikakvu drugu mogućnost za internet osim SBB-a, pošto u mojoj centrali ne mogu da mi uvedi ni ADSL, a kamo li VDSL.
 
Meni je stiglo pismo od telekoma, promo paket vdsl do kraja meseca, ali koliko sam primetio nisu neke cene.

20 megabita je oko 1900 dinara, ako sam ja dobro shvatio
 
Poslednja izmena:
Nevezano direktno za SBB. Zna li neko hoće li neki naš kanal uskoro krenuti u HD? Ili da će RTS krenuti da pušta nešto na svom osim utakmica i par epizoda Ravne Gore?
 
Ajde da je neki kvalitet na nasim kanalima, pa ono da kazes, da bi voleo da gledas u HD-u, ali sa ovakvim kvalitetom programa...
 
Sa ovakvim kvalitetom programa, a ovo se odnosi bukvalno na sve, ne znam šta će mi TV. Ustvari, znam... zbog supruge i da se pogleda neki HD film.
 
Sa ovakvim kvalitetom programa, a ovo se odnosi bukvalno na sve, ne znam šta će mi TV. Ustvari, znam... zbog supruge i da se pogleda neki HD film.

+1

Realno, mene najvise interesuje kako prosecan forumas na benchu pravda toliku zelju za gledanjem televizije kad je danas bukvalno sve dostupno na netu, pocevsi od sporta, preko serija, filmova itd. Ista stvar i sa koriscenjem fiksnog telefona. Ne vidim potrebu za takvim uslugama, pogotovo kod nekoga ko je it pismen.
 
Ček, a vi još gledate tv :D
 
^^ Nadji mi HD Premier ligu i Primeru odmah da odjavim HD kanale
 
Moracu ja to da proverim :D

Nemoguce je. Jesu i ruski komentatori? Gotovo onda, mada ni nase nesto ne razumem :d
 
Imas ruske i engleske komentaroe, zavisi koji kanal strimuju.
Kvalitet vrlo dobar, mnogo bolji kad strimuju putem Torrentstream-a. Sopcast zna da zabaguje jer ide sve sa jednog servera.
 
Kanali jesu krš. Ali me zanima povremeno da pogledam nešto. Tipa jednom u nedelju dana ima nešto vredno pažnje.
Inače palim televizor za DLNA ili za HDMI povezan sa PC.
Recimo bih hteo da gledam Kesića u HD. Pratim ga još dok je na Metropolisu vodio Dezinformator. I šteta je što su ukinuli Fajront Republiku.
Na YT opet ima samo 480p. A YT inače nije poznat po kvalitetu.
Vimeo ima značajno bolji kvalitet slike. Koji je čak i gledljiv na televizoru.
 
Imas ruske i engleske komentaroe, zavisi koji kanal strimuju.
Kvalitet vrlo dobar, mnogo bolji kad strimuju putem Torrentstream-a. Sopcast zna da zabaguje jer ide sve sa jednog servera.

Ja utakmice gledam preko kombinacije wizwig/acestream. Slika je savršena a komentatori su najbolji u poslu (Sky Sports HD).
 
Ako postoje različita mišljenja o kvalitetu usluga nekog provajdera, onda "kvalitet usluge očajan" može biti jedino individualna ocena.
Ja sam prezadovoljan uslugom jer kod mene radi kako treba, cenom i ne toliko. Monopolisti nisu jer sada možeš u 99% slučajeva da dobiješ internet i "digitalnu" televiziju i preko ADSL-a (i to od više provajdera), znači da alternativu imaš.
To što nemaš mogućnost da koristiš usluge SVAKOG mogućeg provajdera u svom stanu/kući, ne znači da su oni monopolisti. To je nažalost normalna situacija i u EU kojoj svesrdno srljamo.
Ivaj tvoj odgovor da si prezadovoljan uslugom (čime kvalitetom signala, rezolucijom, to što ti momentalno prebacuje kanale, nebaguje uređaj, nenestaje epg, rtadi usluga 72 unazad itd) me podseća na jedno istraživanje o zadovoljstvu korisnika uslugom interneta još je bio aktuelan Dial-up ali je već počeo s aradom i kablovski net u tom trenutku 5-10 puta brži. I na uzorku od nekoliko hiljada visoko obrazovanih dobije se podatak da je 90 oricenata prezadovoljno uslugom interneta a pre svega brzinom.

Što se monopola tiče u pravu si nedrže monopol kakav je bio pre par godina ali su pored lelekoma i dalje najvećimonopolisti na tržištu. D ati sad neobjašnjavam sve razloge zašto je to tako





Imaš li ti ovako nešto i za kanale sa dokumentarcima tipa NG, Discovery, History
 
To skidam sa trackera, ako me interesuje.
 
Danas sam posle reklamacije dobio novi daljinski za D3 risiver, svi raniji problemi koje sam imao sa korišćenjem su nestali.

Ovaj novi daljinac radi odlično, ništa više ne koči, odziv na komande je gotovo trenutan, domet iz svih uglova dnevne sobe mnoogo bolji.

Ne bih ni pomislio da tražim novi dok nisam video kako radi komšijin daljinac i probao ga na mom risiveru, ako neko ima iste probleme da zna, tražite zamenu...
 
Koji je to konkretno model daljinca koji ima tvoj komsija, a sada i ti ?
 
Danas sam posle reklamacije dobio novi daljinski za D3 risiver, svi raniji problemi koje sam imao sa korišćenjem su nestali.

Ovaj novi daljinac radi odlično, ništa više ne koči, odziv na komande je gotovo trenutan, domet iz svih uglova dnevne sobe mnoogo bolji.

Ne bih ni pomislio da tražim novi dok nisam video kako radi komšijin daljinac i probao ga na mom risiveru, ako neko ima iste probleme da zna, tražite zamenu...

Mene zanima model moze i slika daljinca i koje si probleme imao?
 
Daljinski potpuno isto izgleda kao i prethodni koji sam prvobitno dobio uz Cisco 4682DVB D3 v2. 0 risiver, verovatno je ta početna serija pravila probleme.

Ranije, sa starim daljincem prebacivanje kanala je bilo pravo mučenje, mislio sam da je to nedostatak sistema, i ostao bih u tom ubeđenju da nisam video kako bez kočenja i problema radi kod komšije...

Problem bih najbolje opisao kao da su baterije u daljincu slabe pa zbog toga teško i loše reaguje na bilo koju komandu, pritisnuti trocifeni broj nekok kanala bilo je nemoguće. Jako brzo sam shvatio da problem nije u lošim baterijama.
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao D3 v2.0 iz prve serije gde je daljinac takodje imao slab odziv i nikakav domet. Utvrdio sam da je to zbog lose IR diode koja je radila jako slabo u odnosu na bilo koji drugi dljinac u kuci, a to se vidi kada kamerom sa telefona pogledate ir svetlost sa D3 daljinca i od Tv-a ili nekog drugog uredjaja, ova od d3 je bila visestruko slabija. Bukvalno se ponasa kao kada su baterije slabe. Sa obzirom da vise volim kada sam resim problem zamenio sam je diodom od nekog starog daljinskog upravljaca i domet, ugao pod kojim se moze koristiti i odziv su od tada mnogo bolji, mada sistem i dalje ima svojih bubica.
 
Nisam baš siguran da je do daljinca. To ne objašnjava kašnjenje komandi po tri dana.
 
Naravno, nije sve do daljinca, ali kod mene je pre zamene diode bilo problema i sa dometom, uglom prijema komandi i generalno neregistrovanjem pritisnutih tastera. Posle zamene stanje je dosta bolje, ali i dalje ima problema kada se risiver zaglupi i usporeno reaguje na komande.
 
Mene u poslednje vreme izludjuje d3 2.0. Uglavnom tv ne gledam ali kad želim nešto da pogledam prebacivanje kanala traje od 2 do 5 sekundi. O dometu daljinca da i ne govorim, nišanim sa njim kao sa snajperom.
 
O dometu daljinca da i ne govorim, nišanim sa njim kao sa snajperom.

Loša IR dioda upravo pravi ovakav problem, mora se nišaniti direkt u prijemni deo risivera a i domet je preslab. Takođe i pored dobrog nišanjenja nekada neće iz prve da prihvati komandu. Sve ostale probleme koje risiver ima su do njegovor softvera i ne mogu se rešiti zamenom daljinca ili IR diode.
 
Pa reklamiraj ili menjaj IR diodu, šta ti je lakše :) Meni je bilo lakše ovo drugo, gotovo za 20 minuta, ko zna koliko bi čekao na zamenski daljinac.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno