Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prestanite više da uporedjujete internet sa Rumunijom i Bugarskom. Oni su svesno uložili ogroman novac u internet infrastrukturu, a zanemarili druge takodje bitne stvari. I mi bi tako mogli da uzmemo kredit od milijardu dolara i da uložimo sve u internet, a ostala infrastruktura nam u buli
 
Prestanite više da uporedjujete internet sa Rumunijom i Bugarskom. Oni su svesno uložili ogroman novac u internet infrastrukturu, a zanemarili druge takodje bitne stvari. I mi bi tako mogli da uzmemo kredit od milijardu dolara i da uložimo sve u internet, a ostala infrastruktura nam u buli

ne oni nisu ni imali telekomunikacionu infrastrukturu van glavnih gradova

kako su pristupili EU pustili konkurenciju koja je od samog pocetka gradila najnoviju fiber-opticku mrezu kako bi uopste mogla da pruza usluge

i zahvaljujuci tome oni danas imaju takve brzine i usluge
 
Prestanite više da uporedjujete internet sa Rumunijom i Bugarskom.

Upravo tako, šta bilo ko od nas u Srbiji ima od toga što se upoređujemo celog života sa nekim drugima zemljama lično od toga nikakve koristi nemamo osim građani tih zemalja.

Mogu oni imati i svemirski internet banoslovnih brzina i sve pogodnosti, mi to nemamo i budimo svesni toga i raspolagati sa onim što se trenutno nudi na tržištu i po tome birati ponudu koja nam odgovara, oni neka vode svoju priču koju su gradili godinama, nama je ponuda takva kome odgovara koristi kome ne odgovara može voditi političke razgovore do sutra od toga nema ništa niti će uticati na pružaoce usluga sve dok ne dobiju konkurenciju, a do toga ima da čekamo i čekamo...

Jedina korist jeste upravo za SBB i slične kompanije koje su povezane na magistralne vodove i uzimaju iz tih zemalja linkove, njima je to profit, a plasiranje usluge po povoljnim cenama na svoju štetu gde je margina osnova profita koji oni žele, pogotovo posle prodaje jedini cilj uvek i svakom će biti profit da što manje ponudi, a što više izvuče i to je realnost... ko razume shvatiće...
 
Poslednja izmena:
Izvini ali kad se to prevede na rečnik koji se zove nezamajavanje ili nemanipulacija cena od 2700 dinara nikako se ne može nazvati jeftinim netom čak ni u Srbiji. Kad bi uporedili cene sa okruženjem tipa i bi tek bila priča.

Čekaj, ako neko ima kablovsku tv i hoće da uvede net šta bi mu preporučio? Glavni uslov da nema ugovorne obaveze. Pogledaj cenovnike svih provajdera pa mi reci.
Sabereš sbb tv od 1200 dinara sa bilo kojim adsl-om i koliko dobiješ u zbiru?

Sbb sve nas ovde nervira prilično iz ovih ili onih razloga ali to ne menja činjenicu da im većina konkurencije nije ništa bolja ni u jednoj kategoriji.
 
Slažemo se u potpunosti što se kvaliteta i čobana iz sbb ali i ostalih tiče.

Poenta cele priče je da nije moguće uzeti internet bez dodatnog plaćanja održavanja. Dakle cena za taj internet je ona koja sam naveo a ona nikako nije mala
 
SBB se isplati ako ti treba sve tj i tv (narocito HD), i interenet pa i telefon. U toj opciji je more or less ok ponuda.
 
Adsl nema sta da trazi pored kabla, a i za telefon mora da se placa pretplata.
 
Pa pretplata za telefon je 520 din, a za sbb pretplata je skoro 1200 din.
 
Da, ali npr ja nemam telefon, odjavio sam ga i sta sad, moram da uvodim telefon (ko zna koliko kosta), a placam kablovsku iovako ionako... Plus sto fiksni ne koristim godinama, pored mobilnog, stojao bi mi za dzabe, placao 500-600 dinara nesto sto ne koristim.
 
Kod sbb-a fiksni ne radi kada nestane struje. Dok to nije slucaj sa Telekomom.
Pritom, u danasnje vreme skoro svi imaju hd tv. Dakle, analogni signal ne zadovoljava, pa se mora na osnovnu cenu dodati jos oho-ho da bi gledanje tv-a imalo kakvu takvupoentu ( ja je i tako ne vidim jer je tv djubre generalno) a to je onda dodatni trosak. Telefon kod telekoma ces moci da iskoristis, pricas sa rodjacima koji nemaju skype ili sa starijim osobama koji nisu navuceni na kompove.

Sve usvemu, ja jurim brzi net za sto manje para a to nije slucaj kod sbb-a, tj. oni daju brz net al po jako visokoj ceni. Kao i hd televiziju.
 
Ma ajde i sve to, pa i kada se plate hd kanali i pukne kes ali onaj mrtvi risiver sa svojim daljinskim i cekanjima... podseca na koriscenje pentiuma krajem devedesetih sa svojim pauzama.
 
Ima li neko problema sa internetom? Od skora su počeli da mi se dešavaju lag spike-ovi na svakih par minuta.
 
mrtvi risiver sa svojim daljinskim i cekanjima...
Imao sa prosle godine iskustvo sa SBB "digitalnom" televizijom i mogu samo da kazem da sam se brze-bolje vratio na klasicnu kablovsku.
Daljinski, popularno nazvan "daska" medju ukucanima je Z kvaliteta, prebacivanje kanala je trajalo citavu vecnost, kada bi se knacno pojavio novi kanal bio bi prekriven popularnim "kutijama", kako smo ih zvali (to bi valjda trebalo da bude EPG), bilo je ispisano nesto kao - no information.
"Slag" na torti je bila slika, koja je bila LOSIJA od klasicne kablovske.
Moja preporuka je da se SBB "digitalna" TV zaobidje u sirokom luku.
 
Nemoj da zezas. Koristim D3 od pocetka u Nisu i kvalitet je neuporedivo bolji od analognog signala. Prebacivanje traje 1,5-2 sekunde, sto nije brzo ali nije ni ultra strasno.
HD kanali tek imaju dobar prijem i slika je mnogo bolja, drugi standard na kraju krajeva.
 
....Sve usvemu, ja jurim brzi net za sto manje para a to nije slucaj kod sbb-a, tj. oni daju brz net al po jako visokoj ceni. Kao i hd televiziju.
+1

Ma ajde i sve to, pa i kada se plate hd kanali i pukne kes ali onaj mrtvi risiver sa svojim daljinskim i cekanjima... podseca na koriscenje pentiuma krajem devedesetih sa svojim pauzama.
Baš tako


Imao sa prosle godine iskustvo sa SBB "digitalnom" televizijom i mogu samo da kazem da sam se brze-bolje vratio na klasicnu kablovsku.
Daljinski, popularno nazvan "daska" medju ukucanima je Z kvaliteta, prebacivanje kanala je trajalo citavu vecnost,....
Moja preporuka je da se SBB "digitalna" TV zaobidje u sirokom luku.
Prebacivanje u većini slučajeva zaista predugo traje i što je gore često se dešava da prilikom prebacivanja blokira risiver


...Prebacivanje traje 1,5-2 sekunde, sto nije brzo ali nije ni ultra strasno.....
Bojim se da si u manjini
 
Imao sa prosle godine iskustvo sa SBB "digitalnom" televizijom i mogu samo da kazem da sam se brze-bolje vratio na klasicnu kablovsku.
Daljinski, popularno nazvan "daska" medju ukucanima je Z kvaliteta, prebacivanje kanala je trajalo citavu vecnost, kada bi se knacno pojavio novi kanal bio bi prekriven popularnim "kutijama", kako smo ih zvali (to bi valjda trebalo da bude EPG), bilo je ispisano nesto kao - no information.
"Slag" na torti je bila slika, koja je bila LOSIJA od klasicne kablovske.
Moja preporuka je da se SBB "digitalna" TV zaobidje u sirokom luku.

Onda po ovome može da se zaključi da ti internet katastrofalno radi ako je prijem signala u risiveru oslabljen onda samim tim povlači i greške u kablovskom modemu jer idu preko istog kabla tj. dobijaju signal.

Sad da je slika usled slabljenja dolaznog signala loša to može biti ništa čudno, a ono što si izostavio šta ti je na to SBB odgovorio i jesi pokušao sa njima da rešiš problem tj. da njihova tehnička ekipa ispita instalacije i izmeri jačinu signala od čvorišta do tebe i da nađu uzrok problema.

Analogni signal i digitalni sigurno nemogu da se porede tj. jasno je vidljiva razlika tako da odmah na pravu onako sa daskama i tarabama to ti je već stvar ukusa korisnika, dal je premalo ili preveliko tipičan odgovor kod ženske populacije.

A kakav je risiver tj. njegove tehničke specifikacije pa to ti je kada radiš "custom" verziju i kada se dodaju i menjaju firmware kako gde stigne bez prethodnog detaljnog testiranja i merenja, da je uređaj kao uređaj loš mislim da nije kao ni modem koji daju, nego je loše odrađen programerski deo posla, koji je onako usputno neprilagođen i sa puno grešaka koje postoje.

Ne trude se da direktno deluju na problem iz korena, nego svaki put rade nadgradnju sa navodnim ispravkama, a svaki put dobijaju nove greške što povlači da neko ne radi dobro svoj posao i ne ulazi detaljno u problem tj. srž problema zašto to sve nastaje, pa da tako svi rade i samo krpe, a ne traže glavni problem pa većina software bi davnih dana bila završena priča...

Uvek je bilo jedno isprave drugo pokvare i to do dan danas traje, iako se oni kako kažu "uvek" trude ali je to nedovoljno jer različita čvorišta različiti problemi, korisnici u ovom slučaju su podeljeni.

Loša optimizacija slika i povlačenje sa servera isto tako dovodi do "zagušenja" samo risivera, pa i EPG koji treba sve to da povuče, da se obradi iskreno slika mogu biti onako usputni pokazatelj, a da su mogli dizajnerski da odrade "light" verziju i srede malo grafiku mogli su naravno ali...ali....ali...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da zezas. Koristim D3 od pocetka u Nisu i kvalitet je neuporedivo bolji od analognog signala. Prebacivanje traje 1,5-2 sekunde, sto nije brzo ali nije ni ultra strasno.
HD kanali tek imaju dobar prijem i slika je mnogo bolja, drugi standard na kraju krajeva.

Bojim se da si u manjini

Trajanje prebacivanja kanala je u direktnoj vezi sa kvalitetom signala. Dok sam imao signal quality >80%, snr ~40 i power level ~0-1db prebacivanje je zaista trajalo do 2s, međutim pre nekog vremena (poklapa se sa vremenom kada je prvi komšija prešao sa PTT na SBB) kvalitet signala je pao na 50%, snr ~35 a power level otišao na ispod -10db i sada prebacivanje ponekad zna da potraje znatno preko uobičajenih 2s, a i risiver se tom prilikom privremeno blokira.

Neophodno je da signal bude što bolji a to zavisi delom do kućne instalacije a, većim delom, do spoljne instalacije i parametara koje podešavaju tehničari na terenu.
 
Poslednja izmena:
u pravu si zato i ne bi bilo loše da se podeli info tipa signal quality, snr, power level kao i lokacija
 
Ma ne znam kako moze da bude losija slika od analogne?!Meni je vidna razlika izmedju digitalne i analogne,a vec HD Kanali uopste nisu ni za kakvo uporedjivanje ,niti sa digitalnom ,a pogotovu sa analognom.Brzina prebacivanja meni uopste ne smeta.Kad sam uzimao ,mnogi su se zalili na to,i moram reci uticali na mene,medjutim ono sto je realnost je da to uopste toliko ne smeta.I ja bih rekao da prebacivanje traje max 2s ,a signal mi kad sam poslednji put gledao bio nesto oko 65-70% cini mi se.Svremena na vreme se dse odredjeni problemi,tipa ono seckanje zbog novog update-a ,ali je to reseno za 2-3 dana.Imao sam posle tog problem sa risiverom.Nisam imao digitalne kanale,ponasao se kao da su mi iskljuceni zbog neplacanja(iako to nije bio slucaj) pronasli kvar ,poslali ekipu i zavrsilo se za 2 dana(novi risiver).Treba pricati realno neke stvari,a ne samo kritikovati jer kao forumi samo za to i sluze!
 
moze lako da digitalna bude losija od analogne kad sbb namerno obori bitrate, kako bi nagurao sto vise kanala. kod analogne je fixna sirina kanala.
 
SBB kad ne platis racun automatski te ugase sa mreze... kako onda ovo???uploadfromtaptalk1397032497356.jpg
 
Čoveče koliko para duguju. A ovamo drže monopol praktično i samo dižu cene.
 
Promenili su vlasnika za milijardu eura, ko zna šta sve treba da se plati.
 
U decembru nisu ništa dugovali. Garant ima veze sa ovom transakcijom.
 
Šta god ali im se toleriše. Zato svako neplaćanje računa korisnika vodi isključenju. Podižu cene kad god ima se ćefne ratel samo aminuje, kvalitet usluge očajan plus monopolisti
 
Ako postoje različita mišljenja o kvalitetu usluga nekog provajdera, onda "kvalitet usluge očajan" može biti jedino individualna ocena.
Ja sam prezadovoljan uslugom jer kod mene radi kako treba, cenom i ne toliko. Monopolisti nisu jer sada možeš u 99% slučajeva da dobiješ internet i "digitalnu" televiziju i preko ADSL-a (i to od više provajdera), znači da alternativu imaš.
To što nemaš mogućnost da koristiš usluge SVAKOG mogućeg provajdera u svom stanu/kući, ne znači da su oni monopolisti. To je nažalost normalna situacija i u EU kojoj svesrdno srljamo.
 
Ja sam prezadovoljan uslugom jer kod mene radi kako treba, cenom i ne toliko. Monopolisti nisu jer sada možeš u 99% slučajeva da dobiješ internet i "digitalnu" televiziju i preko ADSL-a (i to od više provajdera), znači da alternativu imaš.

Samo da konstatujem da sam i ja prezadovoljan korisnik SBB-a, analogna i digitalna TV, kao i kablovski net. ali nisi u pravu kad kažeš da nisu monopolisti, pošto kod mene jesu.
ADSL ne mogu da uvedem, proverio sam, kažu "nema tehničkih mogućnosti", tako da mi ostaje samo SBB kako izbor, pošto ni drugi provajder nema pristupa u moju zgradu.
Ipak, imam sreće sa SBB-om i zadovoljan sam.
 
Ako postoje različita mišljenja o kvalitetu usluga nekog provajdera, onda "kvalitet usluge očajan" može biti jedino individualna ocena.
Ja sam prezadovoljan uslugom jer kod mene radi kako treba, cenom i ne toliko. Monopolisti nisu jer sada možeš u 99% slučajeva da dobiješ internet i "digitalnu" televiziju i preko ADSL-a (i to od više provajdera), znači da alternativu imaš.
To što nemaš mogućnost da koristiš usluge SVAKOG mogućeg provajdera u svom stanu/kući, ne znači da su oni monopolisti. To je nažalost normalna situacija i u EU kojoj svesrdno srljamo.

ADSL nema brzine. I SBB ima monopol na kablovsku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno