Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ako je taj, za 20 evra neću se cimam.

Ja trenutno na ADSLu, PTT, koristim 50% promociju, ako budu hteli i dalje da saradjujemo pod promocijom, onda u redu, a ako ne, onda se vraćam na SBB opet na 12 meseci za 10/1
A komentar za ruter je , jer sam već slao mejl, za slučaj da se vratim na postpaid, da li mogu da tražim ruter, (imam onaj njihov modem kući), kažu samo ako potpišem na 24 meseca ... baš me nešto boli briga na 24 da potpišem. ....
 
Je l' mora da se plata RTV pretplata ako se uzme SBB televizija?
 
Harac mora da se plati... kadija te tuzi, kadija ti sudi ...
 
Ovi preuzimaju i ADSL, s tim što će malo teže da ide 16MB zbog teklekomove infrastrukture.

 
Uci ce oni vrlo brzo i u ftth, pazite sta sam vam rekao. Ogroman broj vec postojecih korisnika, rasirena mreza, a i osluskuju trziste. Imam neki predosecaj da targo nece stici ni krila da rasiri a vec ce mu biti polomljena.
 
Zvao sam danas tehnicku podrsku u vezi TOTAL TV Mix paketa i operater je kao po obicaju bio totalna neznalica. Zato sad i Vas pitam jedno:

Ako se kaze da se nude brzine do 16mbita uz TV kanale, da li to znaci ako je na mojoj centrali max 8mbit/s da cu imati zapravo 4mbit/s za surfovanje jer ce mi oko 3 - 4 odlaziti na risiver koji ce da crpi tv kanale?

Pozdrav!

I da li postoji nacin kako izmeriti najvecu brzinu na centrali?
 
Ne odlazi ti nista na risiver ovo su dve potpuno odvojene usluge. Televizija ide preko satelita a internet je ustvari ADSL i ide preko tvoje telefonske linije.

Mozes otpilike da vidis koliko ti podrzava linija ako imas trenutno adsl i da logovanjem u ruter/modem vidis koliki ti je snr margin i line attenuation.

Mada ove parametre treba uzeti sa rezervom, najtacnije moze da izmeri telekom koji ima opremu za to.
 
Da li je ova usluga (16 Mbit ADSL + TOTAL TV) moguca samo u gradovima gde postoji SBB ili je moguce uzeti migracioni kod od Lelekoma pa preci kod SBB-a na ovu uslugu iako oni nemaju predstavnistvo u mom gradu ?
 
Moguca je u celoj Srbiji. Za TOTAL TV imaju razvijeneu mrezu dilera u celoj Srbiji koji montiraju antene a za ADSL mislim da salju modeme/rutere na kucnu adresu postom.
 
Uzmi odmah paket od 10, ako budes koristio 40mb/s ta 3 meseca, 10 ce ti biti premalo, veruj mi na rec :d.
 
Vec sam napisao da SBB nema svoje predstavnistvo u mom gradu tj. osudjeni smo na pilicarski Kopernikus i ADSL. Posto imam ADSL kod Lelekoma i istice mi ugovorna obaveza u septembru, ova ponuda SBB-a tj. ADSL od 16mbit + TOTAL TV mi je veoma primamljiva. Znam da je TOTAL TV moguc svuda u Srbiji ali ne znam da li je moguc SBB ADSL u onim gradovima u kojima SBB nema svoje predstavnistvo ? Dakle, zanima me prelazak sa Lelekom ADSL-a na SBB ADSL putem migracionog koda kao kod prelaska na Orion ili nekog drugog provajdera.
 
A da upises u profil iz kog si grada ? To ti je cas posla ...
 
Ovaj MIX mi izgleda dosta bolje od BOX-a, jedino mi je gnjavaža montiranje satelitske i provlačenje kablova... Šteta što nema samo ADSL :d
 
Jel vam radi promena paketa preko sajta?
 
Malocas sam presao na SBB (akcija 3 meseca 1 din za mix paket)
Evo rezultata

 
Jako lepo kolega.
 
Vec sam napisao da SBB nema svoje predstavnistvo u mom gradu tj. osudjeni smo na pilicarski Kopernikus i ADSL. Posto imam ADSL kod Lelekoma i istice mi ugovorna obaveza u septembru, ova ponuda SBB-a tj. ADSL od 16mbit + TOTAL TV mi je veoma primamljiva. Znam da je TOTAL TV moguc svuda u Srbiji ali ne znam da li je moguc SBB ADSL u onim gradovima u kojima SBB nema svoje predstavnistvo ? Dakle, zanima me prelazak sa Lelekom ADSL-a na SBB ADSL putem migracionog koda kao kod prelaska na Orion ili nekog drugog provajdera.
Pa zovi ih na glavni kontakt, prijavi se, uzmi MIK i oni će ti poslati najbližeg partnera koji pokriva tu oblast za instalaciju satelitske antene i recivera. ADSL će ti poslati poštom koji ćeš sam postaviti lagano zamenom postojećeg.
Suština je u tome da ćeš na ovaj način kapacitete tvoje žice maksimalno iskoristiti za Internet dok će video koji najviše ograničava Telekomovu Internet ponudu uz IPTV dobijati odvojenim sistemima, dakle bez uticaja. Ako su ti žice do Telekomove centrale loše, dugačke dobićeš koliko može za iste pare ali onda znaš da ne bi ni toliko dobio kod Telekoma ako uzmeš od njih i IPTV.
Plaćanje servisa ide opštom uplatnicom u pošti ili banci gde ti je najlakše ili imaš račun i sve je OK.
 
Evo kako izgleda akcija u Šapcu ... C/P mog posta sa SBB foruma

od vjankovic » 18 Maj 2012, 21:58

SBB najbrži internet uz kablovsku televiziju za samo jedan dinar

23.04.2012 sam potpisao ugovor na 2 godine za MIX S paket
Prilikom potpisivanja ugovora pitao sam kada startuju ta 3 besplatna meseca i rečeno mi je da će to obuhvatiti 3 puna meseca tj Maj, Jun, Jul. Tada sam pitao kako će biti regulisan deo između priključenja do kraja meseca, da li će stići kao poseban račun ali mi je rečeno da se taj deo isto neće računati jer je kraj meseca i zavisi kada će biti puštena usluga.
Ne mogu reći, javili su mi se istoga dana i došli su negde popodne oko 17.30 da donesu opremu.
Usluga je puštena sledećeg dana tj 24.04.2012 u jutarnjim časovima.
Danas mi je stigao račun i pogledam specifikaciju računa, a svakodnevno imam prilike gledati razne račune pa mi je odmah bilo jasno šta i kako je fakturisano i da je u besplatni mesec uračunat i april kao prvi mesec pošto je iznos na računu bio za pun mesec.
Ne budem lenj pozovem korisnički servis ali je to nemoguće dobiti, pa kada sam već krenuo na posao svratim do korisničkog servisa i tu počnu da me ubeđuju kako to nije to što ja pričam, pa kada su shvatili da znam o čemu pričam onda je krenulo traženje kako je potpisan ugovor, pa nemam ugovor pa oni to ne mogu da nađu (kao da je potpisan pre jedno 2 veka), ali kada sam im ponudio da meni nije teško da odem i do kuće da ponesem ugovor jer mi je to 3 minuta od korisničkog servisa, onda su odjednom videli da je to ipak zavedeno na April, Maj i Jun kao besplatne mesece. I tu ja pitam i šta će mo sada pa to je tako. Ok onda ću da popričam sa nekim ko je nadležan za to pa ću se prvo obratiti ovako javno preko foruma a ovo će u formi mail-a ići i delje na adrese SBB-u, SBB stranici na FB, i nadam se da će mo to rešiti na obostrano zadovoljstvo.
Da svakako sam odmah izmirio i račun koji je stigao nebitno što je bio 1 dinar.
Samo ne želim da me niko laže jer da nisam pitao kako će biti obračunat i naplaćen taj deo i kako će biti obračunati besplatni meseci pa da bude da me nije zanimalo, ali sam sve to pitao 2 puta i dobio takav odgovor kako sam naveo da se to obračunava.
Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan uslugom, bilo bi nepošteno jer za sada sve radi ok.
Ali ne želim da me neko laže bez potrebe.
Nadam se da će mo ovaj problem rešiti na obostrano zadovoljstvo i nadam se brzom odgovoru.
Druga varijanta je raskid zbog ne poštovanja ugovora i lažne reklame koja je po zakonu o zaštiti potrošača zabranjena.

S' poštovanjem
Vladimir Janković

____________________________
od SBB korisnički servis 1 » 20 Maj 2012, 00:15

Poštovani,

Poslata Vam je PP.
____________________________

od vjankovic » 20 Maj 2012, 00:32

Zahvaljujem se na brzom odgovoru.

____________________________

od vjankovic » 01 Jun 2012, 14:01

Ovo je bio odgovor korisničkog servisa
Poštovani,

Došlo je do nenamernog i slučajnog nesporazuma, nadležne kolege su obaveštene o pomenutoj situaciji, bićete kontaktirani u najkraćem mogućem roku.

S poštovanjem,
Vaš SBB

Upravo su me kontaktirali i ispostavilo se da akcija ustvari nije 3 meseca tj jeste ali u priči a u stvarnosti može da traje i 2 meseca i 1 dan ako se naprimer pusti usluga 30 u mesecu što meni svakako nije rečeno kada sam pitao ali ni u samom reklamnom materijalu a ni u samoj SBB poslovnici kada sam pitao nije bilo tako.
Sve ovo i dalje nije problem da je meni to rečeno.
A ja ne vidim gde postoji problem sa obračunom broja dana x paket/30 i da se to naplati na sledećem računu za usluge, jer koliko je meni poznato to se ranije tako obračunavalo a i to ću proveriti pa napisati da ne širim neproverene informacije


Mislio sam u startu da ću promeniti mišljenje o SBB-u ali su se oni potrudili da to ipak ne bude tako, baš su nadareni za to :p
Sada čekam da li će da važi ovo napisano u PP na forumu ili ono što mi je operater rekao.
Opet napominjem ne bi bio problem da mi je tako rečeno, za sada sam zadovoljan uslugom i net radi OK, ali nedam da me iko laže i zavlači za moje novce.
 
Auuu ko da su ti bubreg izvadili jbt ... Da ti net ili tv ne rade kako treba pa i da se zalis, ali posto ti rade savrseno, zasto trazis dlaku u jajetu ? Opusti se, vozis najbolji internet u zemlji, to je privilegija danas.
 
Po meni kepa je apsolutno u pravu, 3 meseca moraju da budu 3 meseca, a ne 2 meseca i 1 dan i to nije posteno sa njihove strane.

Evo ja sam potpisao ugovor pre 3 dana za ovu akciju, i to dosli su 31. 5. popodne u 19h. To znaci da po ovome meni u 3 meseca racunaju maj, jun i jul.
Zasto bih bacio 1500 dinara.
 
Meni su jedno 2-3 meseca zakasnili sa podizanjem brzine
još kad su prvi put uveli da korisnici koji potpišu ugovor na godinu dana imaju veću brzinu.
A zvao sam ih svaki drugi dan ko ***** i niko nije znao ništa da uradi,
i onda mi se jednog dana javio operater koji mi je to odradio za 5 sekundi...

Ali to sve pada u vodu kad pomislim na brzinu i kvalitet telekomovog interneta.
 
Po meni kepa je apsolutno u pravu, 3 meseca moraju da budu 3 meseca, a ne 2 meseca i 1 dan i to nije posteno sa njihove strane.

Evo ja sam potpisao ugovor pre 3 dana za ovu akciju, i to dosli su 31. 5. popodne u 19h. To znaci da po ovome meni u 3 meseca racunaju maj, jun i jul.
Zasto bih bacio 1500 dinara.
Kod svih je tako, na prvom mestu Telekoma.
 
Kod Kopernikusa je tačno tri meseca, posle isteka tog besplatnog perioda se plaća pretplata samo na deo iznosa do kraja tog obračunskog meseca.
 
Kod IKOM-a je to mozda i najpovoljnije po korisnika reseno (iako se doduse kod IKOM-a ponekad duze ceka na ukljucenje usluge).
Naime, ako vam internet ukljuce 17-og u mesecu, besplatnih (sada 3 meseca po novoj ponudi) vam pocinju tacno 1-og. Ovih 13-14 dana IKOM uvek casti.
Poptuno je isto ako vam IKOM ukljuci internet 4-og ili bilo koji drugi dan u mesecu.
 
Možda zato što više nemaju akcije sa gratis mesecima, meni je svojevremeno Telekom računao pun mesec za samo 1 dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno