Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su odneli samo stari D3 i daljinac. To je bilo pre 2 god.
 
Jel palo na pamet nekom da predje sa telekomove fixne na sbb-ovu u ovoj novoj opciji sa prenosom broja? Jel se raspitivao neko?
 
To jos ne moze.
 
Od sutra valjda
 
Poslednja izmena:
OK, probaću za desetak dana pa ću da javim.
 
Ja sam sad bio da uzmem trio paket i dali su mi da potpisem zahtev za prenos telefonskog broja iz Telekoma. Kazu da postoji rok od sest radnih dana da se taj zahtev obradi, moze biti odbijen ako smo pod ugovornom obavezom nekom, ili nismo platili sve racune na vreme. A ako prihvate, mi nemamo vise nista sa Telekom.
Potpisite tu, tu, tu, tu, tu i tu, hvala i dovidjenja.

I ponesite racun od telefona.
 
Koliko kod vas treba otprilike da se promeni ekran ili da otvori epg ili bilo sta? Sve mi se cini da se nesto jako usporilo....
 
Kod mene sad radi dobro.
Ali nekad hoće da se pogubi pa za svaku radnju mu treba 3-4 sekunde...
 
Ja sam danas sa duo silver paketa presao na trio gold paket,ali sam pre toga podneo zahtev da svoj broj fiksnog prenesem u sbb mrezu.Isto su mi rekli da to traje od 5 do 8 radnih dana.To je sto se tice aktiviranja fiksnog telefona.
Mene interesuje nesto drugo,posto sam danas potpisao ugovor za trio gold exstra paket kada ce mi pustiti brzi net i hd kanale koji idu uz ovaj paket?Da li i za to treba da cekam 5-8 dana ili to mogu odmah da mi aktiviraju?Modem koji imam je cisco 3925.
 
To (kanale i brzinu neta) mogu da ti aktiviraju praktično odmah ili tačnije u roku od sat-dva.
 
Pa zvacu ih onda danas bar net da mi ubrzaju.Nisam se setio juce da ih pitam kad sam bio u sbb-u u kralja petra.
 
Juče sam slučajno saznao da sbb daje ovaj epc3925 svima, čak i onima koji samo uzmu postpaid flat net bez obaveze. Izgleda da nemaju više drugih uređaja pa ako nekome treba jeftin net bez dodatnog troška za wifi ruter i bez ugovorne obaveze, velika je verovatnoća da će to dobiti od sbb -a.
 
Ne bi davali oni za dzabe da to vredi, ja sam ga menjao za stari ruter koji sam imao plus tp link mi doneli, jer na ovom novom sve notifikacije kasne na androidima, gubi se konekcija kad telefon ugasite (deep sleep). Plus nema bridge mode tako da nemojte da budete naivni, ne dele oni to jer hoce da nas usrece
 
Juče sam slučajno saznao da sbb daje ovaj epc3925 svima, čak i onima koji samo uzmu postpaid flat net bez obaveze. Izgleda da nemaju više drugih uređaja pa ako nekome treba jeftin net bez dodatnog troška za wifi ruter i bez ugovorne obaveze, velika je verovatnoća da će to dobiti od sbb -a.

Koji ti je to jeftin net kod SBB? Mesečno održavanje si verovatno ponovo ispustio da pomeneš?
 
Jeftin je jer nigde nema bez ugovorne obaveze internet od 6mb za 1600 dinara mesečno i dobiješ još i wifi. Računam one koji već imaju SBB kablovsku i plaćaju održavanje u svakom slučaju.
Doduše, nepredviđeno se dobija taj cisco 3925 jer po njihovom pravilniku za takve korisnike nije predviđen ni tp-link 740n koji su nekad delili.
To što je uređaj realno osakaćeni krš je drugo pitanje. Meni korektno radi dve nedelje do sada a videćemo kako će se ponašati ovaj drugi koji sam juče video da su doneli na drugoj adresi.

BTW, gde sam ja uopšte ranije pričao o pretplati?
 
Zvao sam ih danas,mislim na sbb i samo me vrte od operatera do operatera.Kazu nije vam jos uvek aktiviran trio gold ekstra paket i dok se on ne aktivira ne mozemo da vam ubrzamo net i ukljucimo odgovarajuce pakete.A prebacivanje mog fiksnog broja u sbb mrezu traje 5-8 radnih dana.Tako da mislim da cu minimum sacekati desetak dana da mi aktiviraju trio gold ekstra paket.Bar tako su mi rekli njihovi operateri.A inace sam ugovor za trio gold ekstra paket potpisao 01.04.2014.Kazu mi da se i dalje vodim na paketu duo silver sve dok ne prebacim fiksni kod njih u mrezu.


To (kanale i brzinu neta) mogu da ti aktiviraju praktično odmah ili tačnije u roku od sat-dva.
 
Kad misle da srede ovu zayebanciju sa OD uslugom? Ne mogu nijedan film ili emisiju da odgledam a da ne pukne na pola. Posle toga cak i gasenje-paljenje ovog raspalog Cisco-a cesto ne pomaze a i prodje me vise volja. Stalno bre neke igranke sa njima, gubim strpljenje lagano...
 
Je l' zna neko da li je SBB nesto menjao sto se brzina tice? Meni je 15/1.5 mbps od jutros ovakav.

 
Koliko kod vas treba otprilike da se promeni ekran ili da otvori epg ili bilo sta? Sve mi se cini da se nesto jako usporilo....

Prometio druze, EPG ne otvara po 20-ak sekundi nekada. Kada vratim nesto unazad i kada hocu da premotam ili pauziram po 10 sekundi ne prihvati komandu...
 
Nisi uradio domaci - ne znas ni koji ti je paket :)

Gold Duo je 20/1.5

Pozdrav
 
Jeftin je jer nigde nema bez ugovorne obaveze internet od 6mb za 1600 dinara mesečno i dobiješ još i wifi. Računam one koji već imaju SBB kablovsku i plaćaju održavanje u svakom slučaju.

Izvini ali kad se to prevede na rečnik koji se zove nezamajavanje ili nemanipulacija cena od 2700 dinara nikako se ne može nazvati jeftinim netom čak ni u Srbiji. Kad bi uporedili cene sa okruženjem tipa Rumunije to bi tek bila priča.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno