Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zeza li još koga ovaj daljinski od D3 risivera?

Nekad mi se čini da uopšte ne reaguje, nekad prebacivanje kanala kasni...

Baterije su nove, "gađam" daljinskim u risiver direktno sa male razdaljine, nisam neki krejzer koji nervozno prebacuje kanale

Da da sve je to deo standardne ponude :)...
 
Zeza li još koga ovaj daljinski od D3 risivera?

Nekad mi se čini da uopšte ne reaguje, nekad prebacivanje kanala kasni...

Nije to problem do daljinskog nego do samog risivera (ako pričamo o V2.0). On se zaglupi i treba mu neko vreme da svari komandu.
Krš uređaj, neverovatan krš.
 
Zvrcni kontakt centar i bice bolje nakon reseta. Pre poziva iskljuci i ukljuci risiver da pokupi novi softver koji su izbacili, mozda bude bolje.

Ma sve ja to radim (više se ni ne žalim jer bolje nemam mogućnosti da nabavim)...ali jednostavno mislim da od v2.0 nema ništa, izgleda da je software loš a i hardware izgleda nije baš naj naj (mislim u proseku treba 2-5 sec da se prebaci kanal i to kada radi sve kako treba, to je jako loše, moj stari acolite je to radio za 1-2 sec a i to nije bog zna šta...) tako da mislim tek sa v3.0 možda bude bolje...ja sam samo odgovorio čoveku da 99% ljudi ima iste ili slične probleme.
 
Poslednja izmena:
V3.0 će za pet godina za UHD i još gore će da radi.
 
I meni se nocas odradio system update I nocas sam imao to mikro seckanje ali od jutros nema koliko vidim....sredili su izgleda...
 
Jel bese ono da i dalje nude d3 v1.0 za 500 din nepovratno i nema pretplate mesecne, samo redovno odrzavanje ?
 
ako nemaš neki drugi uređaj da
 
Mene je dodatni D3 risiver koštao 2.000 dinara u startu, posle toga je 200 dinara mesečno. Međusobno se povezuju LAN kablom koji treba sam da sprovedeš, ili će ti oni prodati par powerline mrežnih adaptera koji će da te poštede provlačenja kablova, ali će te to koštati 5.000 dinara.

Da li ove adaptere mogu da kupim negde sam, ne bi li me izašli jeftinije...? Imam dosta kabla onda da vučem po kući sa sprata... Zašto je to uopšte potrebno...
 
Možeš adaptere kupiti sam a trebalo bi da mogu da se nabave za manje od tih 5000 din. A povezivanje master i slave risivera je potrebno da bi mogla da se vrši autorizacija drugog uređaja i da bi i na tom drugom risiveru imao sve pakete kanala kao i na prvom. Vid zaštite SBB-a da eventualno ne daješ taj risiver nekom drugom na korišćenje i direktno ih oštetiš za pretplatu :)
 
Možeš adaptere kupiti sam a trebalo bi da mogu da se nabave za manje od tih 5000 din.)

Još kad bi neko bio drug i rekao mi šta tačno da tražim kad kupujem, pošto mi ova mala u sbb kaže samo strujni adapter, a nešto sam siguran da to nije celo ime...
 
Još kad bi neko bio drug i rekao mi šta tačno da tražim kad kupujem, pošto mi ova mala u sbb kaže samo strujni adapter, a nešto sam siguran da to nije celo ime...

Powerline ethernet adapter, ili ti u prevodu adapter za umrezavanje putem strujne instalacije, npr, TP-Link TL-PA211KIT. Poslednji put kada sam gledao jedan komplet je oko 5000 dinara, nisam nasao nista jeftinije.
 
^^
Da.
 
Hvala eto našao sam za 2000 :)
 
Taman jedan problem nestade ,sad se pojavi drugi :). Nemam uopste digitalne kanale,zajedno sa HD.Ima normalno samo RTS HD i RTS1 ,a na ove druge ono da se nazovu.Isto je kao da su iskljuceni(znam kako je bilo ranije) samo sto sada kazu da nisu.Proverio sam direktno kod nas a i zvao centralu.Kazu da nisu nista iskljucivali,i da oni ne znaju u cemu je problem.E sad jel mogu ja nesto da uradim?Jel moze onaj hard reset da resi problem?
 
Јеси ли платио рачун? ;) Нисам сигуран да би ресет нешто помогао, једини који то могу су ови из СББ-а који би требало само да ти освеже услугу ... или бар провере зашто не ради. Звао си и они рекли да није до њих и немају појма зашто не ради? Е свашта, једино ако се јавио портир или чистачица, права ТП не би требало да прекине разговор док све не проради. Свакакви раде у СББ-у. :(
 
Jesam.Ma znam i meni deluje da je nesto do njih.Kazu poslace ekipu,al nemam pojma sta bi ta ekipa mogla da uradi od moje kuce.A to da svakakvi rade se oseti u razgovoru.Neki deluju kompetentni i da znaju sta pricaju i rade,a neki kao da su juce poceli da rade taj posao.
 
Ako imam dva ugovora, i na oba mesta D3, jel mogu da ih setam tamo vamo? Razlicita cvorista i sl.
 
Kod kuce imam DVR, u stanu cu dobiti V2.0. Da li mogu da im zamenim mesta, a da ne obavestim SBB?
 
Imam par pitanja oko HBO na SBB. Da li HBO premium paket ukljucuje i koriscenje HBO GO? Sto se tice HBO OD, da li je ukljucen u okviru HBO GO i koliko (da li) se naplacuje gledanje sadrzaja na zahtev?
 
Poslednja izmena:
Kod odjave interneta i d3 usluge, jel mora da se nosi ambalaza od uredjaja (modem,ruter i d3 v1) ili je dovoljno odneti samo uredjaje na kojima je nalepnica sa serijskim brojem koji je izdao SBB pri potpisivanju ugovora ?
 
Чини ми се да сам виђао да у овдашњем шоуруму траже све (за амбалажу нисам сигуран) док су ми код замена уређаја овде само узимали основни уређај и исправљач.
 
Imam par pitanja oko HBO na SBB. Da li HBO premium paket ukljucuje i koriscenje HBO GO? Sto se tice HBO OD, da li je ukljucen u okviru HBO GO i koliko (da li) se naplacuje gledanje sadrzaja na zahtev?
U okviru HBO premium paketa imas i GO i OD za koji se nista ne doplacuje, jer si sve platio premiumom
 
Kod odjave interneta i d3 usluge, jel mora da se nosi ambalaza od uredjaja (modem,ruter i d3 v1) ili je dovoljno odneti samo uredjaje na kojima je nalepnica sa serijskim brojem koji je izdao SBB pri potpisivanju ugovora ?

Mislim da ambalaža nije potrebna. Doduše ja sam nosio u Kralja Petra kutiju od D3v2.0 jer je prošlo mesec dana od kad sam ga dobio pa nisam bacao ali za stari modem nisam imao kutiju a nisam im vraćao ni kablove. Samo sam vratio daljinski od D3, sam D3 uređaj, modem i strujni adapter za njega.

Pošto sam na drugoj adresi dobio opet kutije za sve to, bacio sam ih sutradan po puštanju u rad. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno