Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mislim da nisu bas svi, neki stari monitori nisu imali taj HDCP na HDMI.
 
Već ga koristim preko hdmi kabla sa Orionovim STB-om. Pretpostavljam da je sličan princip, ne poznajem toliko materiju, a ne znam ni šta daje SBB od opreme, ne bih da kupujem Tv ako ne moram ;-)
 
Ako ti radi s Orion, skoro sigurno radi s SBB.
 
Drugara mucio Cisco EPC3925 modem, nije mogao da se konektuje na tel. putem wi-fi-ja, lose radio torrent itd... Zamenio sam mu DNS, umesto Sbb-ovog stavio google-ov i sve proradilo. Ja imam tp-link ruter i na tel. od kad su izvodili neke radove u Kragujevcu internet radi ocajno sporo, dok na druga dva kompa koji isto rade preko tog rutera radi normalno ( ping, brzina...). Neki problem sa androidom koji sam isto resio menjanjem DNS-a.
 
Kako vam radi uslufa 72 sata unazad i epg
 
Kako kad, nekada radi 72h vraćanje, nekada prekine posle nekog određenog vremena, ponekad ne radi uopšte uz poruku o nekoj grešci. EPG koji se pojavljuje u donjem delu svakog kanala je često pogrešan, tek posle ulaska u pun EPG se ispravi, mada ume ponekad da bude i bez informacija za dosta kanala. Sve u svemu nije još upeglano i trebalo bi i dalje da bude u promo periodu bez naplate.
 
Odgledao sam Cosmos sa NatGeo na 5 rata, koliko dobro radi. Dva puta je zablokirao STB, treći put nije hteo da zaustavi premotavanje dok nije došao do kraja a onda sam i ja zaspao pa sam morao sutradan iz početka :mad:
 
Odgledao sam Cosmos sa NatGeo na 5 rata, koliko dobro radi. Dva puta je zablokirao STB, treći put nije hteo da zaustavi premotavanje dok nije došao do kraja a onda sam i ja zaspao pa sam morao sutradan iz početka :mad:

Lakše ti je bilo da skineš s torenta.
 
Od sledeće ću tako i gledati, pošto se nisu udostojili da puste na NatGeo HD...
 
Jel imo ko problema sa "mikro-seckanjem" na D3?Jacina signala je -8db ,kvalitet signala je 68%(podaci iz risivera naravno).Jesu li normalne vrednosti ili..?Prvo sam pomislio na slab signal ,ali me onda buni to sto seckanje primecujem i kad udjem u Meni od D3-a,znaci ne podrhtavaju samo kanali vec i ono sto je u MENI-ju (znaci slova ,slike ,nebitno).Znaci bukvalno se radi o mikro -seckanju ,koje se i ne primecuje lako.Kad pustim analognu,toga nema.Zbog tog mi deluje ko da je do risivera,mozda ima neki problem sa strujom ili cim vec.D3 prijemnik je onaj cisco v2 valjda.
 
Jel imo ko problema sa "mikro-seckanjem" na D3?Jacina signala je -8db ,kvalitet signala je 68%(podaci iz risivera naravno).Jesu li normalne vrednosti ili..?Prvo sam pomislio na slab signal ,ali me onda buni to sto seckanje primecujem i kad udjem u Meni od D3-a,znaci ne podrhtavaju samo kanali vec i ono sto je u MENI-ju (znaci slova ,slike ,nebitno).Znaci bukvalno se radi o mikro -seckanju ,koje se i ne primecuje lako.Kad pustim analognu,toga nema.Zbog tog mi deluje ko da je do risivera,mozda ima neki problem sa strujom ili cim vec.D3 prijemnik je onaj cisco v2 valjda.

Treba ih nazvati, posle update od 11-og marta je došlo do nekih promena, u smislu EPG ERROR 14 i slično, jeste malo bolji odziv samog risivera, ali promena na pojedinim kanalima varira od 5s do 30-40s zavisi koji se kanal zakuca.

Samo ih nazovi i oni će uraditi osvežavanje usluge, ili ako ti je lakše preko njihovog foruma KS1 samo im proslediš podatke ili pak ako ti je lakše FB ili TW u zavisnosti šta koristiš.

PS. Više su aktivni na društvenim mrežama, brži su od dobijanja call centra :)
 
Kontaktirao sam ih preko twittera ,rekose da ce poslat nekog,i 3 sata posle stize ekipa :).Proverise signal ,kazu ok,al pretpostavljaju da je do risivera,valjda napon ga malo zeznuo il sta vec.Uglavnom napisase reklamaciju i rekose da ce za koji dan doc da zamene za novi.Tako da cemo videt :) .
 
Mikro seckanje je počelo sa novim FW od pre par dana. Znaju u sbb za problem i kažu da je u procesu rešavanja.
 
Da vi niste počeli da pričate o tom seckanju, ja ne bi primetio... Kuj moj ja I čitam i kasnije tražim nešto što ne vidim...
 
A gde to mikro secka..?
 
dakle ovo sa prekidima blokiranjem nestajanjem epg-a je takoreći standard
 
I ja da potvrdim ovo "mikroseckanje" na D3, dobro je, ipak nisam poludeo :)
Pozvao sam call centar, rekli su mi da će poslati ekipu u narednih par dana. Ako je već problem u firmware-u i u procesu je rešavanja, zašto šalju bezveze terence?
 
Poslednja izmena:
To je dobro pitanje.I sto ovi moji terenci napisase zahtev za zamenu risivera ? :)
@edit Upravo nadjoh na njihovom forumu obavestenje da je 26.3.pustena nova verzija softvera.Gotovo sam siguran da mi se to pojavljuje upravo od tog dana ujutru.To samo ide u prilog tome da je softverska greska.A ovo se izgleda svima dogadja .

http://forum.sbb.rs/viewtopic.php?f=108&t=20693&sid=c90611ba97f624663043dd6e68bb40b8&start=1380
 
Poslednja izmena:
Kada SBB bude izbavio ispravan software, biće smak sveta.
 
Da li neko zna kako tačno ide priča sa dodatnim D3 uredjajem u stanu. Dakle imam jedan, i hteo bih za svoj tv na spratu da uzmem dodatni. Ovu devojčicu što radi u sbb u Ušću jedino sam razumeo da se dodatni uredjaj naplaćuje oko 2500 plus posle mesečno oko 200 dinara. Ali ima i nešto kako ta dva d3 moraju biti povezana, pa tu ima dve opcije, mrežnim kablom ili preko nečeg drugog što oni pridaju i košta 5000. Da li je neko uvodio dodatni d3 ko može da mi kaže tačno kako to u praksi ide?
 
Mene je dodatni D3 risiver koštao 2.000 dinara u startu, posle toga je 200 dinara mesečno. Međusobno se povezuju LAN kablom koji treba sam da sprovedeš, ili će ti oni prodati par powerline mrežnih adaptera koji će da te poštede provlačenja kablova, ali će te to koštati 5.000 dinara.
 
Hvala... Da li mrežni kabl može da se postavi napolju, odnosno da ih spojim kroz prozor sa sprata na sprat?&
 
Može, ali bi onda morao da koristiš mrežni kabl predviđen za spoljnu montažu, koji su malo skuplji od običnih UTP kablova.
 
Izgleda da je problem sa seckanjem resen.Od jutros ne primecujem to vise.
 
Zeza li još koga ovaj daljinski od D3 risivera?

Nekad mi se čini da uopšte ne reaguje, nekad prebacivanje kanala kasni...

Baterije su nove, "gađam" daljinskim u risiver direktno sa male razdaljine, nisam neki krejzer koji nervozno prebacuje kanale
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno