Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U majku mu, nisam znao da nema u NS-u... :(
 
A i u BG je toliko zastupljen da se može slobodno reći da ga nema ni tu...
 
Mislim da sam vec jednom rekao, kada sam pricao o tom fiber paketu, da moze da se ubaci, ali da kosta mislim da je rekao ovaj (majstor iz SBB-a koji je dosao da mi zameni kablove) 310e. Rekoh nista od tog planinarenja, samo ti pogledaj i zameni ove kablove sto ne rade :d
 
Šta košta 310e? Uvođenje SBB optike?
 
Tako mi rece ovaj sto je dosao, kao oko 300-310e ako zelim taj fiber paket. Kao to vecinom firme uzimaju, jos niko ovako nije uzeo, jer im se ne isplati.
 
Tako mi rece ovaj sto je dosao, kao oko 300-310e ako zelim taj fiber paket. Kao to vecinom firme uzimaju, jos niko ovako nije uzeo, jer im se ne isplati.

Brzine tih fiber paketa su jadne i ovako. Još treba da pljuneš pare za uvođenje, smejurija.

Ima optika u Nišu, ali ni tu nisu brzine ne znam šta. Ali bar besplatno uvode, za razliku od SBB, ako uzmeš ugovor.
 
Jeste da je ovo malo van teme ali zanima me jel i kod vas ne radi youtube? Jos je tragikomicnije sta mi izadje kad ne ucita stranicu :type: Da napomenem da ovo izbaci kad pokusavam da nadjem nesto u pretragama i kad sam prijavljen na svoj nalog!?



500 Internal Server Error

Sorry, something went wrong.

A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation.

If you see them, show them this information:
 
Poslednja izmena:
Мени исто на адсл са фирефоксом, хром ради нормално ал нема коментара на клиповима, нешто раде...
 
Jeste da je ovo malo van teme ali zanima me jel i kod vas ne radi youtube? Jos je tragikomicnije sta mi izadje kad ne ucita stranicu :type: Da napomenem da ovo izbaci kad pokusavam da nadjem nesto u pretragama i kad sam prijavljen na svoj nalog!?



500 Internal Server Error

Sorry, something went wrong.

A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation.

If you see them, show them this information:

Pokušao na forumu da ostavim yt snimak i verovao ili ne pojavi ose google info o nepostojećoj strani
 
Da, slicni problemi sa YT ali posle bude sve ok.
 
Danas bili momci iz SBB-a i završili ceo posao za 10 minuta, pa sada koristim Gold paket.
Modem nisu dirali, pošto internet radi besprekorno, a ni ruter im nisam tražio, ne treba mi, moj Asus ruter odrađuje posao bez problema.
Dobio sam D3 za HD kanale, odličan uređaj koji sam prikačio na DAC preko optike i HDMI na TV-u, radi odlično. Promenili su i spliter koji je od uvođenja kablovske, stavili su neki malecki, pa je i slika na analognim kanalima mnogo bolja. Od kanala su, pored ovih sa spiska, uključeni i HBO kanali na moje iznenađenje, verovatno je u pitanju promotivni period.
Sve u svemu, ja sam zadovoljan, pošto sam do juče plaćao oko 3300 rsd za analognu TV + 16 MBit-ni internet, a sada imam dodatno digitalne kanale + 20 MBit-ni internet, a sve to za 300 rsd manje mesečno. Jeste da je u pitanju 24 mesečna obaveza, ali ionako u zgradi nemam mogućnost uvođenja drugog operatera, pa mi ovo uopšte i nije neki teret.
 
D3 bez HD kanala nije to to... Gold Extra je malo skuplji ali ims i ceo HD paket i 30M.
 
...
Dobio sam D3 za HD kanale, odličan uređaj....

Da l iti za ovaj kažeš to: Cisco 4682

.....DAC preko optike i HDMI na TV-u, .
optičkim do dac a potom optičkim do tv ili

.....Promenili su i spliter koji je od uvođenja kablovske, stavili su neki malecki, pa je i slika na analognim kanalima mnogo bolja....
Hajde mal odetaljnije o ovome jer mi je alanogna slika očajna, logo dupliran i slično. MOžeš li da slikaš taj splitet il ipročitaš neku oznaku

..... Jeste da je u pitanju 24 mesečna obaveza, ali ionako u zgradi nemam mogućnost uvođenja drugog operatera, pa mi ovo uopšte i nije neki teret.

Uzeo si duo gold
 
Da l iti za ovaj kažeš to: Cisco 4682

Da, u pitanju je Cisco 4682DVB


optičkim do dac a potom optičkim do tv ili

Optičkim je TV povezan sa DAC-om i to je od ranije, sada su ubacili još ovaj Cisco i povezali ga sa TV-om - koaksijalni iz splitera u Cisco, a iz Cisca opet koaksijlani ide u antenski ulaz na TV-u + TV i Cisco su povezani preko HDMI-ja. Mogu i da pojačavam i smanjujem zvuk koji ide preko DAC-a na Hi-Fi Stereo koristeći daljinski od Cisco-a.


Hajde mal odetaljnije o ovome jer mi je alanogna slika očajna, logo dupliran i slično. MOžeš li da slikaš taj splitet il ipročitaš neku oznaku

Evo i slike u prilogu...


Uzeo si duo gold

Da, uzeo sam Duo Gold.
 

Prilozi

  • spliter.jpg
    spliter.jpg
    163.7 KB · Pregleda: 221
D3 bez HD kanala nije to to... Gold Extra je malo skuplji ali ims i ceo HD paket i 30M.

Paket sam uzeo zato da bih plaćao manje, a imao nešto brži internet, HDTV me uopšte ne interesuje.
Mislim, zašto plaćati 3300 rsd kad može 3000 rsd, a pri tome se još i dobije nešto brži internet. HDTV mu dođe kao neki bonus + sad mi analogni kanali rade mnogo bolje, slika je kvalitetnija.
 
Kritika,
neće spliter ništa da ti pomogne. Signal prvo treba da je dovoljno dobar.
Zašto ne uzmes onaj digitalni prijemnik koji jednokratno daju (valjda još uvek), to će ti definitivno rešiti problem.
 
To sto se zalim je opravdano za neuvodjenje odredjenih kanala i treceg risivera, uz to se malo i moderatori provociraju. Inace, realno... ponuda iako jadna najbolja je kod SBB. Gledati HDTV sa bilo cime sto nije HD je primetno losije.
Ok, nudi mi Exe net optiku ali da predjem sta dobijam? 5-6 HD bzv kanala, nijedan naucni, net preko optike sa ul od 3M i sa 3 tv ispada ista cena kao kod SBB samo bez radio stanica, D3 go i view from start. Hteo sam odmah da predjem tamo ali me exe sam uverio da to ne radim.
 
Ne znam da li je bilo reči o ovome, ali mene užasno nervira...

Juče sam povezao novi tv hdmi kablom na d3 i pri prvom uključivanju dobio sam poruku gde je nacrtan konektor od struje precrtan, kao ne sme da se ugasi, i obaveštenje da d3 radi neki update ili nešto slično. Dobio sam sliku, sve ok.

Problem je sledeći, D3 mi se gasi sam od sebe, što mi se na analognom NIKAD nije dešavalo. Sada, čim prebacim na drugi input d3 mi se ugasi. Čim isključim 3D funkciju TV-a, D3 mi se ugasi.

Napominjem da sam D3 i TV povezao HDMI kablom na jedan od 3 različita HDMI ulaza.

Ulazi koje imam na TV-u su sledeći:
HDMI IN 1 (ARC)
HDMI IN 2
HDMI IN 3 (MHL)

Pošto mi je uputstvo za TV šturo, verovatno moram da skinem online neko, da li sam pogrešno povezao pa kontrole daljinskog utiču i na D3 (ili nešto slično)?
 
Баш се угаси, поцрвени диода? Да ли си пробао на сва три HDMI улаза? Да ли то можеш да урадиш без даљинског па да видиш да ли он брља или телевизор шаље неки чудан сигнал? Користиш HDMI кабл који је дошао уз Д3?

Сплитер можда не помогне али може да одмогне. Већина класичних нема инфо о слабљењу док ови које од скоро тура СББ имају добру информацију. Последњи 1 на 3 који су ми поставили има на два излаза слабљење 7,5dB а на једном 3,5dB па је тај један отишао према модему а она два на Д3 пријемнике.
 
Ne znam da li je bilo reči o ovome, ali mene užasno nervira...

Juče sam povezao novi tv hdmi kablom na d3 i pri prvom uključivanju dobio sam poruku gde je nacrtan konektor od struje precrtan, kao ne sme da se ugasi, i obaveštenje da d3 radi neki update ili nešto slično. Dobio sam sliku, sve ok.

Problem je sledeći, D3 mi se gasi sam od sebe, što mi se na analognom NIKAD nije dešavalo. Sada, čim prebacim na drugi input d3 mi se ugasi. Čim isključim 3D funkciju TV-a, D3 mi se ugasi.

Napominjem da sam D3 i TV povezao HDMI kablom na jedan od 3 različita HDMI ulaza.

Ulazi koje imam na TV-u su sledeći:
HDMI IN 1 (ARC)
HDMI IN 2
HDMI IN 3 (MHL)

Pošto mi je uputstvo za TV šturo, verovatno moram da skinem online neko, da li sam pogrešno povezao pa kontrole daljinskog utiču i na D3 (ili nešto slično)?

Verovatno se preklapa daljinac. I meni se dešavalo par puta.
Sve zavisi koji to je televizor.
 
Ukapirao sam šta je. Taster 3D na daljinskom za TV pali i gasi D3 :D Probao na sva tri HDMI ulazi, isto se dešava :) Moraće da padne Harmony :)
 
Možeš da podesiš daljinski od D3 da kontroliše TV, pogledaj uputstvo.
 
Ovo sto su nam uradili sa ovim risiverima je ravno mucenju i podrugivanju. Ja nisam ni znao do prosle godine dok nisam video kako funkcionisu CI kartice umesto risivera u ino, ispadosmo bas kao Severna Koreja sa ovim risiverima. Svako trece paljenje risiver zabaguje fazon ili potraje kao ucitavanje windowsa 98 na pentiumu 1 pre petnaest godina dok ne dobije sliku.
 
@RingeRaja
Hvala za info i fotku

@Dark Magician
Nisam baš siguran da te razumem jer kao korisnik D3 usluge nemam pravo na isti , dalje bilo bi besmisleno ( i nemogu uostalom) vezivati sd risiver na digitalni hd risiver da bi poboljšao kvalitet analogne tv (čitaj lokalnih programa) i na kraju RingeRaja iznosi podatak da je zamenom splitera dobio na poboljšanju analognog prikaza i nema ni najmanjeg razloga da se sumnja u njegovu verodostojnost
 
@RingeRaja
Hvala za info i fotku

@Dark Magician
Nisam baš siguran da te razumem jer kao korisnik D3 usluge nemam pravo na isti , dalje bilo bi besmisleno ( i nemogu uostalom) vezivati sd risiver na digitalni hd risiver da bi poboljšao kvalitet analogne tv (čitaj lokalnih programa) i na kraju RingeRaja iznosi podatak da je zamenom splitera dobio na poboljšanju analognog prikaza i nema ni najmanjeg razloga da se sumnja u njegovu verodostojnost

Čekaj bre, ti pričaš o drugom TV-u gde povezuješ analognu, ili da na D3 ti ne valjaju kanali?
 
Ma na ovom koji je vezan za d3. Imaš lokalne programe kojih nemaš u d3 ponudi. Da bi ih video prebacuješ sa hdmi na antenski. E ti kanali su očajni
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno