Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedino sto me nervira kod SBB-a sto nisu nigde otisli sa Optikom Tj samo tamo gde je i TT sto pokazuje da je SBB-u sada bitnija zarada od sirenje optike...

A i paketi koji su u najmanju ruku smesni za optiku i rugaju nam se svima u lice ...
 
Jedino sto me nervira kod SBB-a sto nisu nigde otisli sa Optikom Tj samo tamo gde je i TT sto pokazuje da je SBB-u sada bitnija zarada od sirenje optike...

Nije valjda si mislio suprotno?:)
Mislim da oni imaju optiku na mnoooogoo vise mesta, ali je ne PUSTAJU u promet. Tipa, skoro sam siguran da je moja zgrada imala optiku, ali ne daju nam FiberPower pakate da uzmemo, jer nemaju razloga da ih nude :(

Eto sto radi "konkurencija" u stvari - prati sta mora samo :)
 
Ако СББ постане друштвена фирма, можда и крену да раде у нашу корист, овако све што раде је у циљу пуњења њихових препуних џепова. Под овим не мислим на оне који раде на терену па и многе друге него на оне горе.

Спрема СББ оптику и лако ће да крене ако конкуренција то почне а до тада ће да даје само оно што мора и ништа више. Пре неки месец је направљено ново чвориште у згради до моје и довучен је оптички кабл. Не верујем да је много посла да одатле рецимо до мене пусте мало тога али ће то да ураде само и једино ако и неко други то уради. Овако неће да се троше ... а и ја бих размислио да ли да дајем више пара и уместо 30/2 добијем 35/7. Да је за исту цену или да је рецимо 40/15 па да размислим, овако је премало. Зато и навијам да се ТТ оправи а и да Телеком почне убрзано да поставља истурене степене па да и ове циције од СББ-а понуде мало боље пакете.
 
Koga su upecali na dvogodisnje ugovore (a velika vecina se upecala) ne moraju ama ni Mb da poboljsavaju uslugu.
 
Za Nis SBB ceka odziv korisnika prema Exe net optici, svesni su toga i da korisnici traze jos kanala i sl. Najavljeno i radnicima da ce biti ali se ceka razvoj situacije.
 
Potrebna pomoć :wall:

Drugar mi dade HDMI-DVI kabl da isprobam D3 na monitoru koji ima samo DVI ulaz - povezao - DVI u monitor HDMI u D3 i radi.

Otišao da pazarim takav kabl - nema signala. Rekoh, možda je do kabla jer je low-budget.

Medjutim, nadjem danas isti kabl kao što mi je drugar pozajmio (Hama), samo 3m - i opet nema signala - a slika preko video činča ide normalno na TV.

Gde grešim?

Probao sam i da izvučem video činč, i da menjam rezoluciju slike - ništa. Baš sam totalno zbunjen šta je problem.
 
Poslednja izmena:
Ima tu neki čudan trip, meni se ponekad zalupi i neće da baca sliku. A onda mora sledeći ritual.

Isključi d3 iz struje, na monitoru izaberi d3 ulaz (kod tebe dvi) i isključi monitor na dugme. Zatim, prvo uključi monitor a zatim d3 I sačekaj da učita sve. Kod mene ovo uvek upali.
 
Ima tu neki čudan trip, meni se ponekad zalupi i neće da baca sliku. A onda mora sledeći ritual.

Isključi d3 iz struje, na monitoru izaberi d3 ulaz (kod tebe dvi) i isključi monitor na dugme. Zatim, prvo uključi monitor a zatim d3 I sačekaj da učita sve. Kod mene ovo uvek upali.

Probao i bez uspeha - morao sam da ugasim komp pošto mi se signal automatski prebaci nazad na VGA ako DVI ne daje ništa.

Videću da sutra nazovem prvo SBB da vidim imaju li rešenja a onda i da opet uzmem kabl od drugara.
 
Ја имам овде гомилу таквих каблова, сви раде мада је један брзо отказао. Марка: јефтин са бљувака. ;) Нисам сигуран у ово, није ме занимало, али ми се чини да сам у једној радњи гледао каблове и да сам видео два таква али је на паковању писало да имају различит смер, један DVI->HDMI а други HDMI->DVI ... да ли су сви ти каблови двосмерни? Мада ... повезани су ми компови на HDMI свич а он на DVI монитора и мислим да сам пробао каблове у оба смера и радило је.
Тешко да ће неко из СББ-а да ти помогне, ја сам својевремено питао за HDMI->DP и нису се баш прославили одговорима.
 
Nema teoretske šanse da SBB da odgovor u vezi toga a da ima smisla.

Proveri da je rezolucija D3 nameštena na istu ili manju rezoluciju od monitora, jer inače nema slike, kakav god da je kabl.
 
Koga su upecali na dvogodisnje ugovore (a velika vecina se upecala) ne moraju ama ni Mb da poboljsavaju uslugu.

Mene su upecali u Novembru 2013 na dvogodisnji ugovor,i potpisao sam za duo gold i imao 25/2 ali posto mi je telekom ponudio 50/2 za 1899 din,onda sam zbog sbb poskupljenja od 1.Marta raskinuo ugovor bez penala,i uzeo telekom.Tako da sto se mene tice do marta 2016 god mogu i da smanjuju brzine i da dizu cene.Pa ako se situacija poboljsa vraticu se kod njih,a ako ne makar cu ovde uzeti 20/5 i dosta :D
 
Kakav preokret,po pitanju SBB-a i silver duo paketa.. :) Jutros su me zvali iz SBB i razmatrali su moju zalbu i onda je citiram "direktor rekao da mi se izadje u susret i da potpisivanjem novog ugovora dodju i da mi zamene risiver ali da mi modem ostane i dalje ovaj stari" i da im u toku dana javim da li mi tako odgovara..da li da pristanem ili ne???
 
Biće da je lokalna filijala SBB-a iz tvog mesta dobila nalog da po svaku cenu štedi na izdavanju opreme, tipa, na 200 novih ugovora može se izdati max 100 kompleta novih rutera i risivera, pa sad kombinujte. Ne pada mi na pamet nijedan drugi razlog za takvo ponašanje. Šta god da je u pitanju nema nijednog opravdanja za maltretiranje korisnika na taj način.
 
Poslednja izmena:
Biće da je lokalna filijala SBB-a iz tvog mesta dobila nalog da po svaku cenu štedi na izdavanju opreme, tipa, na 200 novih ugovora može se izdati max 100 kompleta novih rutera i risivera, pa sad kombinujte. Ne pada mi na pamet nijedan drugi razlog za takvo ponašanje. Šta god da je u pitanju nema nijednog opravdanja za maltretiranje korisnika na taj način.

Pitam ovo za modem iz razloga,da ne bude posle,e pa znate vi ste dobili risiver,ne mozete dobiti i 15 mb brzinu interneta.. :)
 
Pitam ovo za modem iz razloga,da ne bude posle,e pa znate vi ste dobili risiver,ne mozete dobiti i 15 mb brzinu interneta.. :)
15mb/s ćeš ostvariti i sa starim modemom..... Ukoliko se desi da ne budeš imao tu brzinu, onda podnesi reklamaciju na brzinu, pa oni neka vide kako će da ti omoguće...
 
Da, taj modem je i sa starim paketima do 24Mbps sasvim normalno radio.
 
Nema teoretske šanse da SBB da odgovor u vezi toga a da ima smisla.

Proveri da je rezolucija D3 nameštena na istu ili manju rezoluciju od monitora, jer inače nema slike, kakav god da je kabl.

Namestena je na 576i i bez ikakvog rezultata. Probao sam i 576p i 720p i opet nista. Monitor podrzava full HD inace.

Opet kazem, audio i video signal preko cinceva radi - imam TV karticu na kompu i vidim da je uredjaj ispravan. Najgore od svega je sto nemam kod sebe nijedan drugi HDMI uredjaj da utvrdim jel kabl problem ili D3...

Updejt: vidim sad na ambalazi da ovaj HAMA kabl podrzava rezoluciju "HD-ready 1080 x 720p"... Ako dobro razumem, ovo znaci da kabl salje 4:3 signal jel da? Ali opet, trebalo bi da propusti 576i/576p signal, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Namesti na D3 odnos strana na 4:3 pa vidi.
 
Kakav preokret,po pitanju SBB-a i silver duo paketa.. :) Jutros su me zvali iz SBB i razmatrali su moju zalbu i onda je citiram "direktor rekao da mi se izadje u susret i da potpisivanjem novog ugovora dodju i da mi zamene risiver ali da mi modem ostane i dalje ovaj stari" i da im u toku dana javim da li mi tako odgovara..da li da pristanem ili ne???

Baš lepo od njih da ti izađu u "susret" i urade ono što inače rade.
Koje neobavešntene...niko ne zna da radi svoj posao.
 
Potrebna pomoć :wall:

Kad sam se useljavao u novi stan, radnik iz sbb-a je dosao koji dan ranije pa jos nisam imao TV u stanu. Imao sam samo monitor koji je imao HDMI ulaz i kad smo spojili D3 nije uopste bilo signala. Sledeci dan sam doneo i TV i kad sam ga spojio sve je radilo kako treba. Mozda je problem kao i kod mene, jednostavno se risiver i monitor ne slazu :/
 
Znali neko mozda koji risiver "sleduje" u silver duo paketu,cisto informativno,gledao sam na SBB sajtu i ima nekoliko modela...
 
Verovatno vec postajem dosadan..ali malopre sam gledao i shvatio,da ja u stvari na tv-u nemam sem scarta i S-video nikakve druge prikljucke :(
 
Verovatno vec postajem dosadan..ali malopre sam gledao i shvatio,da ja u stvari na tv-u nemam sem scarta i S-video nikakve druge prikljucke :(

Nemaš HDTV? Super. Ali možeš da povežeš i tako taj resiver, ima analogne kolektore pored HDMI.
 
Verovatno vec postajem dosadan..ali malopre sam gledao i shvatio,da ja u stvari na tv-u nemam sem scarta i S-video nikakve druge prikljucke :(

NIje problem nabavi konverter ili traži od Sbb konverter scart - činčevi i poveži. Samo u tom slučaju mnemoj očekivati full hd rezoluciju i na ta dva kanala već maksimum 576i
 
Takav kabl se dobija uz risiver i ne brini - provereno radi :d

Probao sam i 4:3 i 16:9 sve ponudjene rezolucije i nece. Sad sledi maltretiranje sa prodavcima zvano vracanje robe.
 
Stigao serviser i sve odradjeno..i imam gratis mesec dana sve HD kanale u ponudi..za sad je zanimljivo..i da,neobicna stvar,net mi je trenutno 47-48/1 ali kaze da ce se ovih dana vratiti na 15/1,5.. sve u svemu pozitivni utisci :) za sad :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno