Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A da im pripretite inspekcijom? Obično se posle rastrče i sve probleme reše u roku od dva dana...
 
Ma da sjajni su... Da se videti iz prilozenog videa.
I meni su dolazili u roku od 1h od zvanja ali kad je grupni prekid. Ali kad treba pojedincu da se izadje u susret... Ili ne daj boze da ti zatreba njihova takozvana "napredna podrska:".
 
Danas dolazio sbb serviser. Nesto je petljao po onoj njihovoj kutiji i onda mi je net radio punom brzinom (10mb/s). Nakon 2 sata opet mi je protok pao na 2.5mb/s. Opet sam ih zvao i rekli su da ce opet poslati nekoga. Toliko o njihovom profesionalizmu. Nema razlike izmedju ptt-a i sbb-a.
 
Steta. Videcu kad mene zakace za koji dan posle praznika pa javljam kako meni radi.
 
Jeste videli ovo? Zanimljiva ponuda.

sbbs.PNG

Planiram da iskoristim ovu akciju. Da li je moguce da uzmem prva 3 meseca 100 mb :D pa posle da predjem na 10 ili 16 mb :) ??
 
Mislim da nije. Neko je pisao o tome, da ako uzimaš 100mbps protok, potpisuješ ugovor po kojem posle ne smeš da menjaš brzinu (jer uz samo puštanje većeg protoka, rade i neke dodatne stvari)... tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Da, iz prostog razloga. Kada jednom probaš 100mb/s teško je da će ti nakon 3 meseca 10mb/s biti dovoljno ;) Isto važi i za mene, ali se ja nadam da mi nomalizovanje neće teško pasi :)
 
Znate ssb-ovci sto im ne "pripretite" raskidom ugovora za sve, za tv i intrenet ... jer nemate ono sto placate i na sta su se i oni obavezali da ce vam nastojati omoguciti, ako vam ne radi posle nekoliko prituzbi, pocnete i vi biti bezobrazni nemojte biti samo "blesavi" i trositi svoj telefon uludo i sebe nervirati, nervirajte vi njih, HOCU NET DA RADI, NECETE DA POPRAVITE ONDA OCU DA MI SMANJITE MESECNE OBAVEZE ZA TOLIKO %, HOCU DA RASKINEM UGOVOR ... takve stvari, i to kod nekog sefa a ne salteruse ili telefonskog operatera... a kad vas sef ispichka (sto je neki mamlaz uradio nekome ovde sa foruma) vi se pripremite pa to i snimite (potajno) telefonom barem audio) i nastavite da iz zajebavate...
Onda lepo predjete na adsl i imate stabilniju vezu ali i nesto sporiju i skuplju naravno... krastavac ne moze sve i jare i pare...
Najblesavije je placati nesto sto ne radi kako treba i jos se nervirati zbog toga...
Moje misljenje je takvo ...
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Ali niko od njih nije probao sa nekim linux live-om recimo da istestira internet. Mozda je stvarno do njih, nece se saznati dok ne probaju.
 
Meni kad se koristi pun potencijal neta, npr Skype i neka online igra, ili eventuanlno download do maximuma ( tj kad ide maximalnom brzinom ) SBB puca 100% ... nije bilo ovako prethodnih godinu dana, mada su imali svoje ispade...
Pricali su mi da je infrastruktura menjana i da stari cisco modemi na njoj umeju da zezaju...
Da li se jos nekome desava?
 
A sto ne limitiras torrent kad skidas na neku vrednost malo ispod maximuma ? Igre ne vuku max bw nema sanse, a ni skype, eventualno upload.
 
Zato sto net puca i dok se igraju obicne igre bez torenta ( skype + diablo 3 beta su mi bili pakao, cekas vekovima da udjes, i posle 1h pukne veza )

Isao sam do SBBa da vidim sta mi je ciniti, a oni su u fazon ma to je do tebe blabla, ako ne pukne net u sledecih par dana onda je to do tvog kompa itd itd...
 
meni se to desavalo jedno vreme. Dok sljaka net, sljaka savrseno a onda samo pukne i dodje posle 2min ili posle 5h, nema pravila. Ali vremenom je poceo sve cesce da puca do trenutka kad meni nije pukao film jer ceo dan nisam imao net i zovem ih da dodju. Ljudi izmenjali sve skretnice po stanu i otisli. Problem mi se pojavio opet sutradan. Dosli ljudi opet i zamenili mi skretnicu na krovu koja odvaja za sve stanove u zgradi. Od tada opet radi savrseno.
Zovite bre uredno cim pukne net, kazete lepo da ne radi, oni zabeleze tamo da ne radi i posalju sutradan servisere. Oni dodju a vi kazete da puca net 20x dnevno. I tako dok ne rese.
Jesi siguran da je to samo kad je full speed?


Pitanje: Jel ona ponuda s prethodne strane vazi i za stare korisnike ili samo za nove?
 
Za sve koji se obavezu na 24 meseca.
 
Ljudi moji, ja presao sa ptt-a na sbb. Preporodio sam se :D
 
Jos mi je promo paket. na pun megabit me prebacuju za 2-3 dana :)
Vidikovac zahvaljuje :)
 
Ume da bude i bolji ping :D
Vec sam castio drugare po kraju.
Jos jednom, Vidikovac zahvaljuje :)

PS. @Zooro normalno da je mali ping kad ide preko DIR- 300 koga sam od tebe pazario pre par godina.
Ruter je zakon !
 
Poslednja izmena:
Ume da bude i bolji ping :D
Vec sam castio drugare po kraju.
Jos jednom, Vidikovac zahvaljuje :)

PS. @Zooro normalno da je mali ping kad ide preko DIR- 300 koga sam od tebe pazario pre par godina.
Ruter je zakon !

sad kad imas vecu brzinu red bi bio da nabacis neki N standard D Link 615:D
 
Imam ovde jedan nov ruter sto je dao sbb na poklon, upravo n standard ali ne koristim. Zavoleo sam Dlink do bola :D
A i ne koristim wifi tako da mi nije toliko bitan koji je standard u pitanju.
 
Zahvaljujem :)
Radi ko optika :D
Da ga ne ureknem ...
 
^ Odlican ruter. Takav (ali ND verziju) sam kupio pre godinu dana i jako sam zadovoljan.

Jel zna neko, da li moze da se zatrazi od SBB-a ruter iako je pod ugovorom i dalje? Malo bih prosirio pokrivenost svoje wifi mreze. :)
 
Evo da ja napišem par redaka nisam odavno. Vrhunac SBB. Raskinem ja prošle godine ugovor sa SBB, tj pređem na prepaid i posle 2 meseca se vratim na ADSL (progledao tada.). Juče se vratim kući i ćale kaže ukida kablovsku, ja pitah što, on kaže poskupela na 2500 (ja ništa ne nađoh ovde znači nešto drugo je po sredi). Uzmem račun kad ono vidim flathome S. Popizdim nađem taj ugovor što potpisah o raskidu i pitam da li je neko vremenski ograničen koliko može biti na prepaidu (mislim wadafak?). Kad meni operater posle 8 minuta čekanja, izvinjavamo se, internet paket se sam aktivirao 21. marta!!!! Vidi se da nema protoka, niko nije pisao nikakav zahtev za aktivaciju, sam se aktivirao i fakturisano je mesec i po dana koji su pod reklamacijom! Naravoučenije, SBB, kakav bio, takav ost'o...............
 
^ Odlican ruter. Takav (ali ND verziju) sam kupio pre godinu dana i jako sam zadovoljan.

Jel zna neko, da li moze da se zatrazi od SBB-a ruter iako je pod ugovorom i dalje? Malo bih prosirio pokrivenost svoje wifi mreze. :)

Mozda jedino da obnovis ugovor i potpises na nove 2 godine.
 
Monk psycho,

Pokušaj to lepo da dogovoriš sa njima siguran sam da će pozitivno rešiti reklamaciju, ipak je očigledan propust.
 
Malopre sam zvao sbb službu da se prijavim za mix paket. Daju mi 3 meseca po ceni od 1 din. Ugovor je na 2 god.
E sada, dali su mi mogućnost da ta tri meseca koristim brzinu od 40mb/s a nakon isteka tih 3 meseca mogu da smanjim brzinu i na 10mb/s.
Sledeće nedelje dolaze da mi instaliraju opremu. Ako se u praksi pokaže kao što mi je rečeno preko telefona, biću im veoma zahvalan ;)

Idem da odje**m telekom za sva vremena
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno