Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Тако сам и ја радио кад сам био млађи (добро, не са 24 јер тада и није било интернета) и када сам довукао цео интернет, постало ми је незанимљиво. ;)

Са првим "озбиљнијим" интернетом тј са 128 уз ИСДН или први СББ који су ми инсталирали, комп је радио 24/7 а ја био пресрећан када у току дана пристигне 5-6 или 10 лослес албума. После неколико година таквог рада ми је све то постало бзвз, почео сам да бришем много тога што није отишло на ДВД и сада довучем пар албума и можда један концерт месечно. Да не скидам гомиле линуха, не бих имао ни 10 гига месечно. А поменути лослес албуми сада пристижу за пар минута.

Немам ништа против да неко прави колекцију нечега у локалу, ко зна да ли ће сутра да то буде доступно, можда укину, заштите ... мада никад нисам схватио масовно гледање филмова. Ја и сада погледам пар недељно и то само ако крену на телевизији, оне које сам некада довлачио и нарезао вероватно нећу никада да погледам.

А ти немој да станеш на 10 тера, без 15 тера месечно ниси ништа урадио. ;)


Да останем у теми, све ово је из приче о томе да већа брзина не значи и већу потрошњу и да сада са 30Mbps нећу да скидам ни близу онога што сам радио када сам имао 4Mbps, једино ћу краће да оптеретим линк. Она друга прича, да би са повећањем брзине они који сада доплаћују за веће брзине па уместо 15 узму пакет од 50 мање трошили ... када би основни постао 50, они би узели онај од 120 па ни ту нема неког оправдања да сви не повећају брзине. То су изгледа схватили у Телекому а у СББ још нема таквог познаваоца психологије корисника. Или сви они скидају по 100 тера месечно и мисле да би сви тако радили.
 
Ne,24.Pa dogurao bih ali da mi je ona rumunska brzina od 1000 mbps za 1534 din mesecno.Ali ovako tesko.Pa zasto da dozvolim da moju brzinu daju nekom drugom,kada mi je comp ionako ukljucen 24h dnevno zbog posla,i onda usput gledam kamere po gradu,full hd filmove na smart tv-u a sve to vuce konekciju i tako...

 
Jer npr ja nikada ne koristim mojih 50,i onda oni to podele po korisnicima i tako.A verujem kada bi svaki korisnik opteretio svoju konekciju sa max 24h dnevno onda bi oni bili u problemu mislim ne bi im se isplatilo.
Ниси баш схватио теорију интернета. ;) Ти немаш 50 него до 50, ако би многи на твом чворишту (дсламу, било шта из те приче) кренули да троше испразно линк не би ли максимално узели нешто за шта мисле да је њихово, то би имало два могућа епилога. Један је да би тај провајдер имао лошу брзину па би корисници одлазили код других а ако би то постала пракса код свих, врло брзо би кренуо ФУП. Управо је то начин да се по западима спрече они који мисле да је то што добију њихово и ничије па би да троше бзвз. А када би кренуо ФУП ... сви би се сећали ових лепих времена када смо имали флет.

То ме подсети на један разговор са директором овдашње топлане од пре неки дан, док се централно грејање плаћало по квадрату (флет) а не по потрошњи (фуп), сви су звали топлану, жалили се на лоше грејање и тражили да се појача и појача. Онда могу да раде ово што ти радиш, цео дан држе отворене прозоре и ем им топло па иду по стану у гаћама током целе зиме ем добро проветравају станове. Ове сезоне је кренула наплата по потрошеним калоријама и сваки дан има ко зна колико позива да се грејање смањи јер је претерано топло. Када су стигли први рачуни са дуплом или још већом цифром, променила се навика.
Ако се појави много оних који као ти троше линк у празно и направе претерану потрошњу провајдерима, врло могућ наставак приче је ФУП па када добијеш 100Mbps за 1.000 али уз потрошњу од 20GB месечно, мало другачије ћеш да размишљаш.
 
Још један који не уме да прочита поруку или бар не може да разуме простопроширену реченицу? Или је кул да неко хоће да максимално троши е да би имао оно што сматра својим, без обзира да ли неко други може да има штету од тога? Колико ти потрошиш месечно и колико имаш година?
 
Ne,24.Pa dogurao bih ali da mi je ona rumunska brzina od 1000 mbps za 1534 din mesecno.Ali ovako tesko.Pa zasto da dozvolim da moju brzinu daju nekom drugom,kada mi je comp ionako ukljucen 24h dnevno zbog posla,i onda usput gledam kamere po gradu,full hd filmove na smart tv-u a sve to vuce konekciju i tako...

Druže već su kolege sve rekli ali evo i ja.
A kada odeš u lokal gde postoji "švedski" sto onda bi trebalo da jedeš dok ti ne pozli?
Jer platio si "all you can eat" i nećeš valjda da dozvoliš da tvoje daju drugom?
 
Flejmujes bez potrebe. Ovo sto kaze za besciljnu potrosnju i FUP je u pravu. Slazem se da trebamo da imamo svi sto brzi link, ali ne i da nesto mora da skida uprazno zato jer je placeno.
 
Flejmujes bez potrebe. Ovo sto kaze za besciljnu potrosnju i FUP je u pravu. Slazem se da trebamo da imamo svi sto brzi link, ali ne i da nesto mora da skida uprazno zato jer je placeno.

+1

p.s. " gledanje kamera po gradu " jfc Mozda pasija za onanijom po javnim mestima
 
Poslednja izmena:
Ne,ovo su saobracajne kamere jer moram da budem u toku kakvo je stanje na ulicama,mostovima itd.Jer mi je takav posao iako radim od kuce-lokala moram da obavestavam ljude.U pitanju je radio stanica,pa stanje na ulicama,gde su guzve itd.Eto odatle i potreba za tim kamerama 24/7 i radom racunara 24/7.Neka oni ogranice ali ce UVEK postojati neki provajder koji ce nuditi flet tako da cu ja ici kod tog provajdera i tako.A i ja ne vucem svih 50 nego oko 30,tako da 20ak uvek mogu da daju nekom drugom ako bas zele...
A posto sam vec pominjao i mobilni net,kada bi on bio flet makar 10mbps ja sigurno ne bih zamenio adsl sa njim,a i preko moba ne bih potrosio vise od 50 giga mesecno,samo sto oni to nece da shvate.Kako u Rumuniji ima lepo flat mobilni gratis 7.2 Mbps uz onu optiku za kucnu upotrebu...No to je vec druga tema...
 
Poslednja izmena:
Flejmujes bez potrebe. Ovo sto kaze za besciljnu potrosnju i FUP je u pravu. Slazem se da trebamo da imamo svi sto brzi link, ali ne i da nesto mora da skida uprazno zato jer je placeno.

Dules, nije to flame, samo su mi smesna poredjenja sa toplanama i ostale gluposti... prvi provajder koji uvede FUP je kraj "normalnog" neta kod nas.


PS. za gospodina sa izrazenom empatijom slika o potrosnji na godisnjem nivou ...konekcija 10/1 ;)

hfhf.JPG
 
Dules, nije to flame, samo su mi smesna poredjenja sa toplanama i ostale gluposti... prvi provajder koji uvede FUP je kraj "normalnog" neta kod nas.


PS. za gospodina sa izrazenom empatijom slika o potrosnji na godisnjem nivou ...konekcija 10/1 ;)

Pogledajte prilog 137208
Pa i ja bih toliko trosio godisnje.Mislim za prosecnog korisnika o.k.Malo youtube ali npr ako se gleda dnevno 7 sati videa na 1080p mozda bi bilo i vise na godisnjem nivou,ali svaka cast.Korisnik neta za primer :) To sam ja vec potrosio,tj nisam jos sada sam na oko 2TB za ovih 6 dana ali sta da se radi.Posao tako zahteva.Koliko li se trosi u kaficima sa wifi konekcijom,mada mislim da ni tu nije puno.Dodje neko sa lap topom,tabletom,smart fonom,malo fb,e-mail...
 
Потрошња на послу је друга прича, гледање камера, гледање фул ХД снимака па и макисмална потрошња, шта год ... ако је тако, онда можеш и 15 тера месечно да потрошиш. ;)

Прича о Топлани је баш са истим детаљима, годинама су људи прекомерно трошили, топлане имале превише трошка и велике минусе и онда је једино решење да се наплати по потрошњи. Да је до сада свако пазио и користио поштено и колико је потребно, вероватно би и даље остало флет. Слично може да се деси са интернетом, ако све више њих крене у претерану потрошњу, ФУП нам је неизбежан а ако један то уведе, сви ће да ураде слично и онда нема више нормалног интернета. Можда ће то да се деси како год се понашамо јер је по западу много таквих примера (почело је и по нашем комшилуку) а ја баш и не бих то волео. Боље да имам 30 или 50 и трошим нормално него да ми дају 100 а да ми ограниче па макар ја и не потрошио толико.
 
calexx:"Ове сезоне је кренула наплата по потрошеним калоријама и сваки дан има ко зна колико позива да се грејање смањи јер је претерано топло. Када су стигли први рачуни са дуплом или још већом цифром, променила се навика."
Prava naplata po potrosnji podrazumeva da svaki potrosac, svaki stan, ima svoj kalorimetar i odgovarajuce regulacione ventile sa kojima moze da dozira potrosnju, iliti temperaturu. Jedan kalorimetar na podstanici za jednu ili dve zgrade nikako nije prava ''naplata po potrosnji" vec samo privid iste. Uostalom, cemu uopste ova ultra netegnuta i apsolutno vestacka analogija SBB interneta i izvanredno nepostenih i neposlovnih toplana u Srbiji?
 
Kako ste vi krenuli da pricate ovde a bogami vidim i po drugim forumima nebi me cudilo da ovo uzmu u obzir i uvedu ogranicenje interneta :d Ako i kad se to bude desilo ja automatski gasim net i ne treba mi! Ne zbog toga sto trosim i skidam ne znam koliko gigabajta ali jednostavno mislim da je to bezveze,jos mi samo fali da pratim koliko sam megabajta izgubio surfujuci ili tako sto! Znaci u tom slucaju bio mi bio dovoljan i gprs na mobilnom :p
 
Ovi forumi su riznica gluposti povremeno.

U čemu je rasprava koliko se troši? Svako troši koliko mu je potrebno.
 
Sad mi donesose 3925

Koji je default username i password? Na

http://192.168.0.1/

Nemam skoro nista. Pretpostavljam da posle logovanja dobijem mogucnost detaljnog podesavanja.
 
Probao sam admin/admin i admin/password

Sad cu da probam da ostavim prazno

edit: prazno je :)

Hvala puno
 
Negde sam procitao da sbb ima nove cisco epc 3928 hg-e.. Je l' to tacno i da li ih daju korisnicima ?
 
Evo jedan moj zakljucak,ako nisam u pravu neka me neko ispravi,inace ovo je sa SBB-ovog zvanicnog foruma...

E ovako stoje stvari,i zbog cega sam pitao..zeleo sam da predjem na silver duo paket,ne zbog interneta vec zbog ta dva HD kanala,ali ja kao postojeci korisnik,da sam otisao u poslovnicu i potpisao ugovor za taj paket,bio bih prevaren,jer u start ponudi TV kanala ne bih mogao da gledam RTS HD i Nova HD,jer mi ne bi zamenili opremu,i ovo smatram malom prevarom,jer recimo,ne razumem se u tehniku,vidim da imaju dva HD kanala,potpisem ugovor,dodjem kuci i ono nista..naravno nema HD kanala..a na sajtu nigde ne pise o tome ...eto,pretpostavio sam o cemu se radi ali sam zeleo da pitam ovde za misljenje..a to su mi upravo potvrdili na 19900
 
Od mene ovaj put pohvale.

Odoh juče da predjem sa DuoDilver na DuoGold, sa 2690 na 2990 a malo više kanala, svi radio kanali, i sve ostalo, i potpsisao, i dok svratio u vrtič po mladje dete, došao kući, presvukao ga, sednem za komp, GOLD već aktivan:

3354416939.png
 
@Boris014
Smatram da nisi u pravu, tj. da se ti i SBB niste dobro razumeli. Ukoliko potpises novi ugovor za Silver Duo paket koji ukljucuje i 2 HD kanala, jedini nacin da imas ta dva HD kanala je da ti SBB da uredjaj (receiver) koji moze da prikazuje HD kanale.

Mislim da je najbolje da ih nazoves telefonom, kazes da zelis da potpises novi ugovor i da posalju servisera da donese opremu i ugovor kod tebe. Kad serviser dodje, odmah ces videti da li dobijas novi uredjaj ili ne.

Cak i da potpises ugovor - nemogucnost da gledas 2 HD kanala iz paketa koji placas je dovoljan razlog da raskines ugovor.

Pozdrav
 
Колико знам, СББ одавно даје нову опрему тј Д3 пријемнике (сад видим да уз Дуо Силвер више не пише WiFi што је можда промењено) а и у ценовнику постоји ставка замене пријемника по којој она кошта 2034 за оне који користе стандард пакете док корисници Силвер и Голд пакета ову замену ништа не плаћају. Вероватно сте се лоше разумели, најбоље је да одеш у пословницу, кажеш да хоћеш да потпишеш нови уговор и на лицу места питаш да ли добијаш нови пријемник. Мислим да свима дају нови пријемник.
 
@Boris014
Smatram da nisi u pravu, tj. da se ti i SBB niste dobro razumeli. Ukoliko potpises novi ugovor za Silver Duo paket koji ukljucuje i 2 HD kanala, jedini nacin da imas ta dva HD kanala je da ti SBB da uredjaj (receiver) koji moze da prikazuje HD kanale.

Mislim da je najbolje da ih nazoves telefonom, kazes da zelis da potpises novi ugovor i da posalju servisera da donese opremu i ugovor kod tebe. Kad serviser dodje, odmah ces videti da li dobijas novi uredjaj ili ne.

Cak i da potpises ugovor - nemogucnost da gledas 2 HD kanala iz paketa koji placas je dovoljan razlog da raskines ugovor.

Pozdrav

Danas sam sa njima razgovarao,i upravo je kako sam napisao..Kod njih je pod pojmom novi korisnik,koji ne postoji u njihovoj bazi podataka,koliko god ugovora potpisao,nikad vise necu biti novi korisnik,i zato za stare korisnike nista ne vazi od navedenog..
 
Da priupitam,ovaj gold extra paket,da li pored navedenih plus i hd paketa sadrži i start paket?

sbb.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno